150 TL Üzeri Kargo Bedava

Testere Aksesuarları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Testerelerin Kullanım Alanlarını Genişleten Testere Aksesuarları

Testereler, genelde ahşap kesimi için kullanılsa da sağlam ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş özel dişlilerin metal ve demiri kesmesi de mümkündür.  Bu ürünlerde malzeme kadar, doğru testere aksesuarlarının seçimi de oldukça önemlidir. Çok amaçlı testere aksesuarları arasında seçim konusunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar gibi aksesuar seçiminde de göz önüne bulundurmanız gereken farklı özellikler mevcuttur.

Testere Aksesuarları Kullanım Alanları

Testereler kullanım alanlarına ve biçimlerine göre farklı kategorilere ayrılır. Çelik, kıl, dekupaj, pala gibi birçok çeşidi olan ürünler aynı zamanda geniş aksesuar tipleriyle de dikkat çeker. Farklı aksesuarlar farklı görevler için tasarlanmıştır. Farklı aksesuarların kullanım alanlarını bilmek, doğru aksesuar seçiminde hayati rol oynar.

Bu konuda, ilk olarak testere bıçağı seçimine dikkat etmek gerekir. Testerelerin birbirinden farklı testere bıçağı tipleri mevcuttur. Örneğin, dekupaj bıçağı dayanıklılığı ve uzun ömürlü kullanım sunması ile bilinir. Testere bıçakları hız, kesim açısı, hassasiyet ve kullanım alanına göre farklılık gösterir.

Diğer bir aksesuar olan, daire bıçakları kullanım alanı genişliğiyle öne çıkar. Özellikle marangozlar tarafından tercih edilse de daire testere bıçakları plastik gibi farklı malzemelerde de kullanılabilir. Daire bıçakları genellikle motorlu testerelerde kullanılır ve kullanım esnasında güvenlik önlemleri alınması önem taşır.

Farklı malzemelerde kullanılabilen bir diğer aksesuar türü şerit bıçağıdır. Şerit bıçakları, motorlu testereler için geliştirilmiş bir uçtur. Şerit testere bıçakları metallerin kesiminde kullanılır. Şerit bıçaklı ürünler aynı zamanda marangozlukta da tercih edilir, Bunun en önemli nedeni ince ve detaylı kesim yapmaya olanak sağlamasıdır.

Plastik, beton, tuğla, paslanmaz çelik, kemik ya da çivili metal gibi oldukça zor şekil verilen malzemelerin kesiminde ve şekillendirilmesinde tilki kuyruğu bıçağı tercih etmek yerinde olacaktır. Bu uzun ve çok dişli bıçak tipi betondan tuğlaya son derece geniş bir yelpazede farklı materyallerin kesilmesine olanak tanır.

Testere Aksesuarları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Testere aksesuarları seçimi, kullanımı kadar dikkat isteyen bir iştir. Özellikle farklı aksesuarların nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek önemlidir. Yine de farklı testere bıçağı seçenekleri genellikle birçok motorlu ürünlerde kullanılabilir. Özellikle multi denilen tip, farklı testere bıçağı kullanımları için idealdir.

Motorlu ürün alırken beklediğiniz performans oldukça önemlidir. Buna karar vermek için, ürünü üzerinde kullanacağınız malzemeyi bilmek önemlidir. Örneğin, ürünü yalnızca ahşap doğrama için kullanmayı düşünüyorsanız ahşap daire testere bıçağı tercih edebilirsiniz. Ürünün farklı yüzeylerde kullanılabilmesini istiyorsanız seçmeniz gereken aksesuarlar değişiklik gösterir.

Testere alırken dikkat etmeniz gereken temel noktalar:

  • Devir Sayısı
  • Motor Gücü
  • Motor Mili Büyüklüğü
  • Gövde Boyutu

Tüm bu özelliklere uygun bir motor seçtiğinizde farklı testere bıçağı bakma adımına geçebilirsiniz. Testere bıçağı için, bıçak tiplerine dikkat etmek en temel gereksinimken, bu aksesuarların yapı malzemeleri ve boyutları da daha sonraki adımda göz önünde bulundurmanız gereken özellikler arasında yer alır. Farklı malzemelerden yapılmış uçlar aynı biçimde olsalar bile kullanım farkı gösterir. Bu nedenle güvenilir bir markadan iyi bir malzeme kullanılarak üretilmiş bir bıçak almak önemlidir.

Testere Bıçağı Fiyatları

Testere bıçağı fiyatları, testere gövdenizi ve ihtiyacınız olan bıçak tipini belirledikten sonra sahip olmanız gereken en önemli bilgidir. En uygun fiyatlı testere bıçağını seçmek için detaylı bir piyasa araştırmasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Testere bıçağı fiyatları, bıçakların yapıldığı malzemeler, boyutları ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Yine de kaliteli ve uzun ömürlü kullanım sunan ürünler için güvenilen markalardan alışveriş yapmak önemlidir.

Koçtaş birbirinden farklı, kaliteli ve uzun ömürlü testere aksesuarları ve bıçaklarını, bütçe dostu fiyatlarla bulabileceğiniz bir markadır. Koçtaş mağazalarında ve Koçtaş web sitesi üzerinde ihtiyaçlarınıza cevap verecek, geniş bir ürün yelpazesi içerisinde arama yapabilir ve fiyat/performans olarak bütçenizi aşmadan ihtiyaçlarınıza yanıt verecek ürünleri bulabilirsiniz. Kaliteli ürünlere avantajlı fiyatlarla ulaşmak için Koçtaş'ın internet mağazasını inceleyebilirsiniz.

Testere Aksesuarları Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Testere türlerini birbirinden ayıran özellikler nelerdir?

Ürünler hız, kavisli kesme, düz kesme, detaylara erişebilme gibi özellikleri bakımından ayrılırlar. Farklı türler, motor özellikleri ve gövde biçimlerine göre farklılık gösterir. Uçlar ve aksesuarlar da ürünlerin kullanım alanlarında farklılık yaratır.

En geniş kullanım alanına sahip testere türü hangisidir?

Dekupaj ismi verilen tür, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Diğer yandan daire uçlar hızlı ve düz kesme özellikleriyle bilinir ve bu nedenle en fazla tercih edilen uç türüdür.

Testere ile hangi malzemeleri kesmek mümkün?

Neredeyse her türlü malzemeyi kesmek mümkündür. Bunun püf noktası doğru aksesuarı kullanmaktır. Örneğin ahşap kesimde daire tür tercih etmek gerekliyken, metal kesimi için tilki kuyruğu bıçak daha doğru bir seçim olacaktır.

Testereler bakım ve onarıma ihtiyaç duyar mı?

Bu ürün de diğer birçok elektrikli alet gibi bakıma ihtiyaç duyar. Burada, testerenin ne zaman bakıma ihtiyaç duyduğunu anlamak önemlidir. Ürününüzün titreşiminde azalma ve çalışırken çıkardığı seste değişim varsa, kontrol etme zamanı gelmiştir. Bazı durumlarda uçların bakıma değil yenilenmeye ihtiyacı vardır. Örneğin erilmiş bıçaklar, birden fazla kırık dişi bulunan bıçaklar, uçlarının neredeyse tamamı körelmiş bıçaklar, doğru yöne dönmeyen bıçaklar artık onarılamaz.

Motorlu testereler prize bağlı mı çalışır?

Bu ürünlerin enerji kaynakları farklılık gösterir. Daha yüksek enerjiye ihtiyaç duyan ürünler prize bağlı çalışmaya ihtiyaç duyabilir. Bunun yanında küçük ve şarjlı türler de mevcuttur. Ayrıca kıl testeresi gibi elektriksiz türler de vardır.

Daha fazla göster
385 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: