150 TL Üzeri Kargo Bedava

Tırmık

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Tırmıklar

Tırmıklar, bahçe işlerinizi kolaylaştırıcı fonksiyonlara sahip kullanışlı bahçe aletleri arasında yer alır. Toprağı havalandırmak, yaprakları süpürmek ve ekim dikim işlemleri için toprağı hazır hale getirmek amacıyla kullanılan tırmıklar, bahçe ile uğraşanlar için son derece önemli bir yardımcı elemandır. Kullanılan malzeme ve ürünün biçimsel özelliklerine bağlı olarak farklılık gösteren birbirinden kullanışlı tırmıklar sayesinde bahçenizi kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Bahçe İşlerinin Vazgeçilmezi: Tırmık Çeşitleri

Tırmık çeşitleri, ürünün sahip olduğu diş sayısı, boyutu ve sap özelliklerine bağlı olarak birbirinden ayrılır. Uzun saplı tırmıklar ele alındığında bazı ürünlerde çatal şeklinde 3 veya 4 adet diş bulunurken bazı ürünlerde 12 ve daha fazla dişin bulunduğunu görebilirsiniz. Bu dişler yaprak tırmığı olarak isimlendirilen tırmık çeşitlerinde uzun ve üçgen bir yüzey alanı oluşturacak şekilde sıralanırken, toprak tırmığı olarak isimlendirilen ürünlerde dişlerin yan yana ve doğrusal olarak sıralandığı görülür. Yaprak tırmıklarında dişler geniş bir yüzeye sahip olduğundan dolayı toprağın üzerinde bulunan çok sayıda yaprak tek hamlede süpürülebilir.

Toprak tırmıklarında ise doğrusal olarak sıralanan dişler arazi ve sebze bahçelerinin düzleştirilmesine ve ekim dikime hazırlanmasına olanak sağlar. Bunların yanı sıra çatal şeklinde tasarlanan tırmıklar, toprağın alt üst edilerek havalandırılmasına yardımcı olurken, daha küçük alanlarda kullanımı çok daha kolay olan kısa saplı tırmıklar da tercih edilebilir. Hem uzun saplı hem de kısa saplı tırmıklarda farklı malzemeler kullanılabilir. Ahşap saplı ürün seçeneklerinin yanı sıra fiber ve plastik malzemelerin kullanıldığı ürünler de mevcuttur. Ayrıca bazı tırmıklar sabit sap uzunluğuna sahipken bazı ürünlerin sap kısımları ayarlanabilir özelliktedir. Bu tip ürünler isteğe bağlı olarak hem uzun saplı hem de kısa saplı olarak kullanılabilir. Tırmık fiyatları ürünlerin sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu anlamda en uygun fiyatlı ürünler kısa saplı küçük tırmıklar olarak karşımıza çıkar. Kullanılan malzemeye bağlı olarak uzun saplı tırmıkların fiyatları değişken olsa da genel olarak her bütçeye hitap eden bir fiyat aralığında yer alır.

Siz de bahçenizi güzelleştirmek için kullanabileceğiniz birbirinden fonksiyonel tırmıklar için Koçtaş'a gelin bahçe ve balkon ana başlığı altında ihtiyacınız olan tırmık çeşidini sepetinize atın.

En Çok Satan Tırmık Hangileri?

Koçtaş Tırmık kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Toprak Tırmığı
  2. Ayarlı Kelepçeli Metal Çim Ve Yaprak Toplama Tırmığı 30-45 Cm
  3. Plastik Yaprak Toplama Tırmığı Çim Tırmığı Sapsız
  4. Çatal Tırmık Antrasit
  5. Küçük Tırmık Gri 8828G21
Daha fazla göster
15 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: