750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Ölçüm ve Tespit Cihazları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
2 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Ölçüm ve Tespit Cihazları

Mesafeyi ve nemi ölçen ya da belirli bir derinlikteki algılama kapsamına giren nesnelerin yerinin tespit edilmesini sağlayan ölçüm ve tespit cihazları çeşitli alanlarda işleri hızlandırmak ve kolaylaştırmak amacıyla kullanılıyor.

Kullanım Kolaylığı Vadeden Ölçüm Ve Tespit Cihazı Çeşitleri Nelerdir? 

Mesafeyi ölçmek üzere tasarlanan cihazlar, herhangi bir temasa ihtiyaç duymaksızın lazer yardımıyla ölçme işlemini gerçekleştiriyor. Işın dalgasının yanı sıra ses dalgası kullanılarak da mesafe ölçülebiliyor. Bu cihazlar, alan, hacim ya da yüksekliği belirlemek ve ölçülen mesafeyi kaydetmek amacıyla askeri işler ile marangozluk ve haritacılık gibi alanlarda kullanılıyor. 10 bin metreye kadar ölçüm yapabilen mesafe ölçer cihazları mevcut. Daha kısa mesafelerde ölçüm yapabilen cihazlar da bulunuyor. Ölçüm ve tespit cihazları daha pratik bir şekilde kullanılabilmesi için tekerlekli olarak da tasarlanabiliyor.

Ölçüm ve tespit cihazları arasındaki nem ölçer cihazlarnem ölçümü yapmak amacıyla kullanılıyor. Bu ürünler tuğla, ahşap ya da beton gibi yapı malzemelerindeki nem oranının kolay bir biçimde ölçülmesini sağlıyor. Nem ölçümü yapan ölçüm ve tespit cihazları için ölçüm yapılacak malzemenin özelliğine göre nem tespit oranı değişiklik gösteriyor.

Ölçüm ve tespit cihazları belirli derinliklerde bulunan nesnelerin yerinin tespit edilmesi amacıyla da kullanılıyor. Bu amaçla kullanacağınız bir cihaz arıyorsanız 12 cm derinliğe kadar yer bulmada güvenli bir kullanım sunan yapısıyla bir tarama cihazı tercih edebilirsiniz. Tarama cihazları, demir içeren ya da içermeyen metalleri, iletken kabloları ve ahşap alt konstrüksiyonları algılayabiliyor. Tarama amaçlı kullanılacak ölçüm ve tespit cihazları ile plastik, duvar, ahşap ya da metal içindeki kablo ve metaller bulunabiliyor ve tadilat gerektiren durumlarda büyük bir kolaylık sağlanıyor. Tarama işlerinde kullanılacak ölçüm ve tespit cihazları için, algılanması beklenen nesneye göre cihazın algılama mesafesi değiştiğinden, cihaz seçiminde bu durumun dikkate alınmasında yarar var

Ölçüm ve tespit cihazları arasında bulabileceğiniz lazerli ekipmanları kullanırken lazer ışığını tespit etmenize olanak veren lazer gözlüğü dahil birçok ürün şimdi Koçtaş'ta! Elektrikli el aletleri ana kategorisi altında yer alan lazer ölçüm cihazları arasındaki Stanley ve Bosch gibi uzman markaların ürünlerini uygun fiyatlarla keşfedin, hemen sepete ekleyin!

Daha fazla göster