150 TL Üzeri Kargo Bedava

Yağlı Radyatör

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlevsel Yağlı Radyatör Modelleri

Diğer radyatörlerden farklı olarak su yerine yağ ile çalışan yağlı radyatörler temelde bulunduğu mekanı ısıtmak amacıyla kullanılmaktadır. Su ile çalışmadığı için bulunduğu havayı kurutmayan ve elektrikli ısıtıcıların aksine kullanıldığı mekanın tümüne eşit ısı yayan yağlı radyatörler, son zamanlarda giderek daha fazla tercih edilmektedir.

Yağlı Radyatör Nedir?

Yağlı radyatörler dışarıdan bakıldığında klasik petekli kalorifer ile aynı görünüme sahip, genellikle taşınabilir olarak üretilen ve su yerine yağ ile çalışan ısıtma sistemi olarak tanımlanmaktadır. Diğer radyatör çeşitlerinden farkı suyu ısıtarak değil içinde bulunan yağı ısıtarak ortama sıcaklık sağlamasıdır. Bunun yanı sıra sabit radyatörlerden farklı olarak yağlı radyatörler genellikle taban kısmında sahip olduğu tekerlekler sayesinde kolaylıkla hareket ettirilebilme özelliğine sahiptir.

Yağlı Radyatörler İyi Isıtır mı?

Yağlı radyatörlerde bulunan yağ elektrikli rezistans sayesinde ısınarak cihaz içinde eşit bir yayılım gösterir. Bu yayılım sayesinde çevresine eşit dağılımlı bir ısı yayar. Aynı zamanda su ile çalışmadığından dolayı bulunduğu ortamdaki havayı kurutmaz. Hem ısıtıcılığı açısından hem de havadaki nem oranını olumsuz etkilemediğinden dolayı tercih edilme sıklığı oldukça yüksektir.

Yağlı Radyatör mü Elektrikli Isıtıcı mı?

Elektrikli ısıtıcı kullanımında genellikle kaynağın konumlandırıldığı alanda sıcak hava yayıldığı, bu merkezden uzaklaşıldığında ise mekanda dengeli bir ısı dağılımının gerçekleşmediği gözlemlenmektedir. Dolayısıyla ısıyı yayma şekli açısından yağlı radyatörler daha iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Benzer şekilde havayı kurutmama özelliği de yağlı radyatörleri elektrikli ısıtıcıların bir adım daha önüne taşımaktadır.

Yağlı Radyatör Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yağlı radyatör modelleri birbirinden farklı özelliklere sahip olmakla birlikte radyatör alımında bu özelliklerin getirdiği avantaj ve dezavantajların karşılaştırması yapılmalıdır. Ayrıca çeşitli boyutlarda satışa sunulan yağlı radyatörler arasından kullanıcı ihtiyacına yönelik olarak az petekli veya çok petekli modeller arasında seçim yapmalıdır.

Yağlı Radyatör Çeşitleri Nelerdir?

Yağlı radyatör özellikleri üründen ürüne değişiklik gösterir, bu da piyasada çok sayıda farklı model olduğu anlamına gelmektedir. Harcadığı güç ve enerjiye göre birbirinden ayrıldığı gibi bu ısıtıcı çeşitleri boyutlarına göre de 12 dilimli, 9 dilimli gibi sınıflara ayrılmaktadır. Ayrıca tekerlekli modellerin yanı sıra yağlı radyatör duvar tipi şeklinde de satışa sunulmaktadır. Birbirinden farklı pek çok yağlı radyatör Koçtaş mağazalarından kolaylıkla temin edilebilmektedir.  

Yağlı Radyatörlerin Elektrik Tüketimi Nasıldır?

Yağlı radyatörler elektrik tüketiminde diğer ısıtıcı ürünlerle hemen hemen aynı miktarda elektrik harcamaktadır. Ancak kendi içinde üründen ürüne de elektrik ihtiyacı değişiklik göstermektedir.

Yağlı Radyatörler Nasıl Çalışır?

Elektrik sayesinde radyatörün içinde bulunan yağ ısıtılarak cihazın tamamen ısınması sağlanır. Bu ısınma sonucunda ise ısı mekana eşit olarak yayılmaya başlar. Cihaz kapatıldığında dahi uzun bir süre bulunduğu ortama ısı sağlamaya devam eder. Bu anlamda elektrikle çalışan bir cihaz olduğu için güvenli bir cihaz almaya özen gösterilmelidir. Dolayısıyla ekonomik olması açısından özellikle uygun fiyatlı radyatörler arasında seçim yapılacaksa mutlaka ürün hakkında müşteri memnuniyetine ilişkin araştırmalar yapılarak karar verilmelidir.

 

Koçtaş'ın yağlı radyatörler kategorisini inceleyebilir, dilediğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

En Çok Satan Yağlı Radyatör Hangileri?

Koçtaş Yağlı Radyatör kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. 11 Dilimli Yağlı Radyatör 2500 W
  2. Dijital Yağlı Radyatör 9 Dilim 2000W
  3. Al 11 Rd 2300 W 11 Dilim Yağlı Radyatör
  4. 9 Dilimli Yağlı Radyatör HD907
  5. Elektrikli Yağlı Radyatör Brn-11
Daha fazla göster
11 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: