150 TL Üzeri Kargo Bedava

Tahliye Hortumu

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Sistemlerin Önemli Bir Parçası: Tahliye Hortumu

Tahliye hortumu, genel olarak makinelerin içindeki suyun dışarı boşaltılmasına yardımcı olan ürünlerden oluşur. Tahliye hortumları her evde bulunan makinelerin önemli bileşenleri arasında yer alır. Hortumlar, makinelerin etkili bir şekilde çalışmasını sağlayan önemli parçalardan biridir. Temiz ve kirli suyun karışmasının önüne geçerek bulaşık ya da çamaşır makinelerinin iyi bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Çamaşır ve bulaşık makinelerinin yanı sıra tahliye hortumu klima ya da kombi gibi cihazlarda da bulunur. Ürünler, temel olarak suyun dışarı atılmasına yardımcı olduğu için sistemlerin önemli parçalarından biridir. 

Yüksek sıcaklıktaki suya dayanıklı olacak şekilde özel olarak üretilen ürünler, sağlamlığıyla dikkat çeker. Böylece yaşanabilecek sızıntı benzeri istenmeyen durumların önüne geçer. Sistemlerin içinde kirli ve temiz suyun birbirine karışmasını önlerken aynı zamanda fazlalıkların dışarı atılmasına yardımcı olur. Ev ya da iş yeri fark etmeksizin geniş bir alanda kullanılan ürünler, cihazların önemli parçaları arasında yer alır. Tahliye hortumu fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, cihazların daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bulaşık ya da çamaşır makinesi tahliye hortumu fiyatları arasından bütçenize hitap edeni bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.

Tahliye Hortumu Çeşitleri

Hortumlar, sahip olduğu ürün çeşitliliğiyle öne çıkar. Farklı cihazlar için özel olarak tasarlanan ürünler, geniş kullanım alanıyla birçok kişiye hitap eder. Ürünlerin ne olduğu hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz:

 • Çamaşır makinesi için tasarlanan ürünler, cihazı binanın drenaj borusuna bağlar. Genellikle plastikten üretilen ürünler, çamaşır makinesinin sıhhi çalışma sistemine yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanır. İyi bir şekilde monte edildiği zaman atık suyu yıkama döngüsü sırasında ve sonunda çamaşır makinesinden kanalizasyon sistemine doğru yönlendirir. Böylece çamaşırlarınızın her zaman temiz suyla yıkanmasını mümkün hale getirir.
 • Günümüzde hemen hemen bütün çamaşır makinelerinde tahliye işlemi için tasarlanan hortumlar kullanılır. Hortumlar, çamaşır makinesinin arka bölümünde bir noktada yer alır. Bir ucu makineye bağlı olan hortumların diğer ucu kanalizasyon sistemine giden bir boruya ya da yuvaya bağlanır. Çamaşır makinesinin içindeki bir pompa, çamaşır yükünden gelen atık suyu kanalizasyona yönlendirmek için hortuma aktarır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, makinelerinizin su boşaltımını daha iyi bir şekilde yapmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bulaşık makinesi tahliye hortumu da benzer bir işlevi yerine getirir. Bulaşık makinelerinde iki farklı tipte hortum bulunur. Tahliye hortum çeşitlerinden biri temiz su sağlamak diğeri kirli suyu boşaltmak için kullanılır. Hortumlar, genellikle çelik ağdan ya da diğer basınca dayanıklı malzemelerden üretilir. Bulaşık makineleri her zaman bir su besleme hattının yanına konumlandırılamadığı için hortumlar pek çok farklı uzunlukta üretilir. Böylece makinenizi yerleştirdiğiniz yere uygun olan parçaya kolaylıkla erişebilir, sistemlerinizi pratik bir şekilde kurabilirsiniz.
 • Bulaşık makinesi tahliye hortumu çeşitleri, bulaşıkları yıkamak için temiz su kaynağına ihtiyaç duyar. Bu işlevi yerine getiren hortumlar tipik olarak su besleme hattına bağlanır. Bununla beraber makinenin içine dolan kirli suyu boşaltmak için de bulaşık makinesi tahliye hortumu çeşitlerine ihtiyaç duyulur. Bulaşık makinesi, bir yıkama döngüsünü tamamladıktan sonra kirli suyu boşaltmak için hortumlardan yararlanır. Bulaşık makinesi tahliye hortumu fiyatı ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, makinelerinizin performansını iyileştirmeye başlayabilirsiniz.
 • Klima tahliye hortumu ise klimada biriken suyun dışarı atılmasını kolaylaştıran ürünlerden oluşur. Özellikle split klimalarda kullanılan boru, klimanın ürettiği suyun dışarı atılmasını kolaylaştırır. Sirkülasyon işlemi sırasında sıcak hava nemi serbest bıraktığı için biriken nemin bir şekilde boşaltılması gerekir. Hortumlar, meydana gelen bu nemi klimadan uzaklaştırmayı mümkün hale getirir.
 • Klima hortumları, genellikle PVC ya da metalden üretilir. Sistem çalışırken klima evaporatör tarafından oluşturulan nem ve yoğuşma için bir huni görevi görür. Hortum, herhangi bir klimaya dışarıdan bakıldığında rahatlıkla görülebilir. Tahliye hortumu, aşırı nem birikmesinin önüne geçtiği için potansiyel hasarları engeller. Böylece klimalarınızın daha uzun süre iyi bir şekilde çalışmasını mümkün hale getirir.
 • Kombi tahliye hortumu da benzer bir işlevi yerine getirir. Ürünler, kombinizde aşırı basınç olduğu durumlarda işlevsel hale gelir. Vanalara hortumları bağlayarak fazla suyu boşaltabilir, kombilerinizin daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Valf evinizin içindeyse su basma benzeri durumlar yaşamamak için tahliye hortumunu dışarı yönlendirmeniz gerekir. Bununla beraber geniş bir kova kullanarak da fazla suyu tahliye edebilirsiniz.

Farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak şekilde üretilen tahliye hortumu ile cihazlarınızın daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlayabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Genel olarak bütün cihazlarda fazla suyu dışarı atmak amacıyla kullanılan ürünler, işlevselliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Evi su basmasının önüne geçmesinin yanı sıra yaşanabilecek potansiyel kazaların da önüne geçer. Cihazlarınızdan su damladığını fark ediyorsanız ilk olarak hortumlarını kontrol etmeniz gerekir. Hortumda bir delik olduğunu tespit ettiğinizde hortumları değiştirmelisiniz. Klima, bulaşık ya da çamaşır makinesi tahliye hortumu fiyatları arasından aradığınızı bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa sürede gidermeye başlayabilirsiniz.

Tahliye Hortumu İşlevi

Tahliye hortumu ne işe yarar diye merak ediyorsanız aşağıda bulunan maddeleri inceleyebilir, ürünlerin çalışma prensibi hakkında fikir edinebilirsiniz:

 • Ürünler, makinelerin içinde biriken suyu dışarı atmak amacıyla tasarlanır. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kombi ya da klima gibi cihazlarda bulunan hortumlar, fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar.
 • Klima, kombi ya da çamaşır makinesi gibi ürünlerde hortumlar aletlerin içine dolan suyun evin içine boşalmasının önüne geçer. Bu yönüyle cihazların daha güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bununla beraber etrafın kirlenmesini de engelleyen ürünler, kombi ya da klima gibi cihazların önemli bir bileşenidir.
 • Tahliye hortumu çeşitleri genel olarak bir hazneye dolan suyun vakti geldiğinde atılmasını kolaylaştırır. Su, belirli bir seviyeye geldiğinde hortum aracılığıyla suyu dışarı taşır. Böylece taşma ya da etrafa sıçrama benzeri durumların yaşanmasının önüne geçer.

Tahliye hortumu fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Evinizdeki cihazlarda su akıntısı olmaya başladıysa hortumlar arasından seçim yaparak ürünlerin sistemlerini düzeltmeniz gerekir. Bulaşık makinesi ya da çamaşır makinesi tahliye hortumu fiyatları arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, bütçenizi zorlamadan cihazların daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Sunduğu Faydalarla Tahliye Hortumları

Ürünlerin faydaları hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Ürünlerin hepsi temelde fazla suyu ya da nemi dışarı atmak için çalışır. Cihazlarınıza zarar verebilecek suyu dışarı atarak onların daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bununla beraber fazla su zamanla cihazlara zarar verebileceği için tahliye borusu çeşitleri yaşanabilecek kazaların önüne geçer.
 • Tahliye borusu modelleri, cihazlardaki suyun evin içine damlamasının önüne geçer. Bulaşık ya da çamaşır makinesi gibi çok fazla su kullanan cihazlardaki suyun evin içine geçmesini engeller. Böylece etrafın daha temiz kalmasını mümkün hale getirir.
 • Fazla suyu ortadan kaldırdığı için ürünler cihazların daha rahat bir şekilde çalışmasını sağlar. Böylece bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, klima ya da kombi gibi cihazların daha uzun süre çalışmasını mümkün hale getirir.

Koçtaş’taki bulaşık makinesi ürünleri inceleyerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, kaliteli ürünlere kısa sürede sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı model arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı pratik bir şekilde bulabilirsiniz. Uygun tahliye hortumu fiyatları arasından sistemlerinizin eksikliklerini tamamlayabilir, su taşması benzeri durumları pratik bir şekilde engelleyebilirsiniz.

Tahliye Hortumu Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tahliye hortumu ne işe yarar?

Hortumlar, genel olarak cihazların içindeki kirli suyun dışarı çıkarılmasını sağlar. Bununla beraber bazı aletlere temiz su akışının da sağlanmasını mümkün hale getirir. Suyun aletin içine girişini ve çıkışını yönlendiren ürünler, klima, kombi, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi ürünlerin en önemli bileşenleri arasında bulunur.

Çamaşır makinesi tahliye hortumu nasıl temizlenir?

Ürünler, pratik bir şekilde temizlenebilmesiyle öne çıkar. Hortumu dikkatli bir şekilde yerinden çıkardıktan sonra içinde pis suyu bir yere boşaltabilirsiniz. Bununla beraber temizleme işlemini bitirdikten sonra hortumu tıpasıyla beraber dikkatli bir şekilde yerine taktığından emin olmanız gerekir. Aksi takdirde makine çalışırken su dışarı çıkabilir.

Çamaşır makinesi tahliye hortumu ne işe yarar?

Hem çamaşır hem de bulaşık makinesi tahliye hortumu benzer bir işlevi yerine getirir. Program bittikten sonra makinelerin içindeki kirli suyun dışarı atılmasını sağlayan ürünler, böylece makinede gereksiz su birikintilerinin yaşanmasının önüne geçer. Ayrıca kirli suyu dışarı atarak çamaşırların da iyi bir şekilde temizlenmesini mümkün kılar.

En Çok Satan Tahliye Hortumu Hangileri?

Koçtaş Tahliye Hortumu kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Makine Tahliye Hortumu Körüklü 3m
 2. Temiz Su Hortumu 2.5 m
 3. Temiz Su Hortumu 3 m
 4. Makina Tahliye Hortumu 3m
 5. Çamaşır Makinesi Tahliye (pis Su)kombi Yoğuşma Gideri Hortumu Askı Aparatlı
Daha fazla göster
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: