150 TL Üzeri Kargo Bedava

Radyatör Yedek Parça

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Isıtma Sistemlerini Tamamlayan Radyatör Yedek Parça Çeşitleri

Ev ya da işyerlerinde ısıtma sisteminin önemli bir parçası olan radyatörler, günlük hayatın önemli parçaları arasında yer alır. Çok sık kullanılan ısıtma sistemleri arasında bulunduğu için evde ya da işyerinde radyatör parçaları bulundurmanız gerekir. Radyatör parçaları sayesinde ev ya da işyerlerinin ısınma problemlerini kısa sürede çözebilir, sorunları pratik bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Bu ürünler hem verimli hem de güvenilir bir ısıtma yöntemi olmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. 

Merkezi ısıtma sisteminin de önemli bir parçası olan ürün, apartman ya da müstakil ev fark etmeksizin her yerde bulunur. Sahip olduğunuz kazan ister gazla ister elektrikli çalışıyor olsun, içerisinde bulunan suyu ısıtarak borularda dolaştırır ve ürünün içine girmesini sağlar. Bu dolaşım, evinizdeki kalorifer peteklerinin ısınmasını sağlar. Bu ürünler, içinde hava sıkışması olmasına meyilli bir sisteme sahip olduğu için bu ürün çeşitleriyle yaşanabilecek beklenmedik durumlara karşı kendi önleminizi alabilirsiniz. Radyatör parçaları içinde önemli bir yere sahip olan vana ya da bağlantı parçalarını edinerek yaşanabilecek problemlere karşı hazırlığınızı yapabilir, ısıtma sisteminizdeki problemleri pratik bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Radyatör yedek parça fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olana vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Radyatör Parçaları ve İşlevleri

Radyatör parçaları kaloriferlerinizin daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlayan ürünlerden oluşur. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz;

 • TRV olarak da bilinen termostatik radyatör vanaları, radyatör parçaları içinde önemli bir yere sahiptir. Kaloriferlerinizin yan tarafında bulunan parça, radyatörün sıcaklığını ayarlamanızı kolaylaştırır. Parçayı açarak ya da kısarak istediğiniz sıcaklık miktarını bulabilir, odalarınızı dilediğiniz gibi ısıtmaya başlayabilirsiniz.
 • Radyatör petek bağlantı parçaları kaloriferlerinizin daha verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Seri ve paralel olmak üzere iki farklı bağlantı tipine sahip olan ürünler, tesisatın iyi bir şekilde çalışmasını mümkün hale getirir. Sıcak ve soğuk suyu ayıran ve böylece istenilen performansın elde edilmesini sağlayan bağlantı parçaları, kaloriferlerin işlevselliğini artırır.
 • Radyatörlerinizin havasını almak için purjör deliğini daha rahat bir şekilde açmanıza yardımcı olan parçalar da bulunur. Böylece kaloriferinizi bir problem olduğunda içindeki havayı alabilir, ürünlerinizin daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bununla beraber kaloriferlerin havasını alırken dışarı su çıkacağını göz önünde bulundurarak purjör deliğinin önüne bir kap yerleştirmeniz önerilir.
 • Radyatör bağlantı borusu çeşitleri, birden fazla kaloriferi aynı odada kullanmak istiyorsanız işlevsel hale gelir. Radyatör parçaları alırken edinilmesi gereken ürünler arasında yer alır.
 • Valfler de radyatör parçaları içinde önemli bir yere sahiptir. Valflerin nereye ve nasıl takıldığı ise modelden modele değişiklik gösterir. Bununla beraber modern radyatörlerde valfler iki kenarın zıt uçlarına takılır. Borunun nasıl bağlandığını ve hangi yöne gireceğini belirledikten sonra ona uygun valfler arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Farklı ürün fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olana kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kaloriferlerinizin tipini ve hangi parçalara gereksinim duyabileceğinizi belirledikten sonra radyatör parçaları arasından aradığınızı kısa sürede bulabilir, ileride yaşanabilecek problemlere karşı önleminizi önden alabilirsiniz.

Radyatör Yedek Parçaları ve Avantajları

Radyatör parçaları kullanan kişilere bazı avantajlar sunar. Ürünlerin sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenebilir:

 • Termostatik radyatör vanaları, kalorifer peteklerinin sıcaklığını dilediğiniz gibi ayarlamanıza imkan tanır. Konforunuzu artırırken ödeyeceğiniz yakıt miktarını da düşürebilir, evlerinizi daha tasarruflu bir şekilde ısıtabilirsiniz.
 • Vanalar sayesinde her odada farklı bir sıcaklık elde edebilirsiniz. Böylece salon ya da yatak odalarının farklı sıcaklıkta olmasını sağlayabilir, evinizi dilediğiniz gibi ısıtabilirsiniz. Bu ürünleri satın alırken vanalardan da yedeklemeniz tavsiye edilir.
 • Panel radyatör parçaları incelendiğinde döküm, alüminyum ya da çelik gibi birçok farklı malzeme olduğu görülebilir. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra seçenekler arasından sizin ürününüze uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.
 • Radyatör kapağı da yedek parçalar içinde önemli bir yere sahiptir. Kaloriferlerin gaz sızdırmasının önüne geçer. Böylece gereksiz doğalgaz tüketimini engellemeyi başarır. İstediğiniz sıcaklığa verimli bir şekilde ulaşmasını mümkün hale getiren kapaklar, ürünlerin önemli parçaları arasında yer alır. Radyatör kapağı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sahip olduğunuz modele uygun olanı kolaylıkla bulabilir, iç mekanlarınızı verimli bir biçimde ısıtmaya başlayabilirsiniz.
 • Ürünler genel olarak kolon, kompakt, düz panel ve havlupan olmak üzere dört farklı kategoriye ayrılır. Her ısıtma sistemi farklı modellere ihtiyaç duyabilir.
 • Panel radyatör parçaları kaloriferinizin dış görünümünü etkileyen ürünler arasında bulunur. Bu ürün sayesinde kaloriferinizin peteklerinde bir problem olduğunda kolay bir şekilde değiştirebilir, ısıtma verimliliğinin kaybolmasının önüne geçebilirsiniz. Sıcaklık paneller aracılığıyla açığa çıktığı için yedek parçalar içinde paneller oldukça önemli bir yere sahiptir.
 • Panel radyatör parça çeşitlerini incelediğinizde yan kapaklar ve üst kapaklar için farklı seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Üst kapaklar ızgara bölümünü oluşturur. Yan kapaklar ise  ürünün çerçevesidir. Bununla beraber ürünler arasında ara destek sacı, conta, askı sacı, yaylı konsol, L konsol ve zemine tespit konsolu gibi farklı işlevlere sahip olan ürünler de bulunur.
 • Radyatör parçaları incelendiğinde havlupanlar için de farklı bağlantı parçaları olduğu görülebilir. Havlupan radyatör bağlantı parçaları sayesinde banyolarınızda işlevsel bir kullanım elde edebilirsiniz. Alttan giriş, üstten giriş ve ortadan giriş olmak üzere genel anlamda üç farklı bağlantı tipine sahip olan havlupanlar, banyoda havlularınızı daha rahat bir şekilde kurutmanıza yardımcı olur.

Radyatör yedek parça fiyatları ve alternatiflerini inceleyerek iç mekanlarınızın ihtiyaçlarını kısa süre içinde giderebilir, kaloriferlerinizden istediğiniz performansı almaya başlayabilirsiniz. Koçtaş’taki radyatör parçaları arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Yağsız ya da yağlı radyatör çeşitleri sayesinde iç mekanlarınızın konforunu artırabilir, herhangi bir problem yaşanması durumunda hızlı bir şekilde müdahale edebilirsiniz.

Radyatör Yedek Parça Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Radyatör yedek parçaları nelerdir?

Bu ürünler genel olarak termostatik radyatör vanaları, valfler, petek bağlantı parçaları, havlupan bağlantı parçaları, panel radyatör parçaları, conta, yaylı konsol, ara destek sacı, radyatör kapağı ya da radyatör bağlantı boruları gibi birçok farklı ürün olduğu görülebilir. Kaloriferinizin tipini göz önünde bulundurarak radyatör parçaları arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Radyatör parçaları alırken nelere dikkat edilmeli?

Radyatör parçaları satın almaya başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler vardır. Öncelikle kaloriferinizin tipini iyi bir şekilde belirlemeniz gerekir. Havlupan, panel, kompakt ya da kolon olmak üzere dört farklı tipte olan modellerin her biri farklı parçalara ihtiyaç duyar. Gereksinimlerinizi belirledikten sonra alternatiflere göz atabilirsiniz.

Radyatör kapağı ne işe yarar?

Radyatör kapağı oldukça önemli bir işleve sahiptir. Kaloriferden dışarı sıcaklık sızmasının önüne geçerek ortamın daha iyi bir şekilde ısıtılmasını mümkün hale getirir. Gaz sızıntılarını önlediği için kaloriferlerin daha güvenli hale gelmesine de yardımcı olur. Parçalar içinde önemli bir yere sahip olan kapaklar, herkesin evde bulundurması gereken ürünlerdendir.

Radyatör kapağı arızası nasıl anlaşılır?

Radyatör kapağı arızası yaşandığında hızlı bir şekilde müdahale edilmesi gerekir. Üründen ıslık benzeri sesler geliyorsa ya da kaloriferinizin eskisi gibi ısıtmıyorsa kapakta bir arıza olmuş olabilir. Arızayı tespit ettikten sonra yedek parçayla değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Eğer problem ortadan kalkmazsa profesyonellerden yardım almanız önerilir.

En Çok Satan Radyatör Yedek Parça Hangileri?

Koçtaş Radyatör Yedek Parça kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Tekli Purjör Anahtarı
 2. Steltech St Atomik Kombi Altı Manyetik Filtre
Daha fazla göster
7 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: