200 TL Üzeri Kargo Bedava

Fon Perde

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Birbirinden Şık Fon Perde Modelleri

Ev, ofis, okul, hastane ve otel gibi farklı yaşam alanlarında dekorasyonu tamamlamak için kullanılan tekstil ürünlerinin başında fon perde tasarımları bulunur. Fon perde modelleri, farklı kumaş özellikleri ve değişik tasarımlarıyla öne çıkar. Her dekorasyon stiline uygun seçenekler bulunur. Saten, polyester, pamuk, keten gibi kumaşlardan üretilir. Tek ve çift kanak olarak hazırlanır. İşlevsel kullanımın yanı sıra dekorasyon amaçlı da tercih edilir.

Güneş ışınlarının ortama girmesini önlemek, dikkat çeken bir dekorasyon oluşturmak ve sıcak bir atmosfer yaratmak için pencere örtü seçenekleri kullanılır. Tülün iki yanına yerleştirilen çift kanat fon perde, klasik bir duruş sergilerken aynı zamanda yaşadığınız ortamı bir yuvaya dönüştürür. Küçük pencereler için tek kanat fon perde kullanmak gerekir. Özellikle balkon kapısı, mutfak, çocuk odası gibi daha küçük alanlarda geniş ve ferah bir etki yaratmak için tek kanatlı pencere örtüleri  tercih edebilirsiniz.

Fon Perde Çeşitleri Nelerdir?

Fon perde modelleri farklı amaçlar için kullanılır. Dekoratif tasarımların yanı sıra ortamın ışığını azaltmak ve karanlık bir atmosfer yaratmak için kalın fon perde tasarımları idealdir. Pencere örtü çeşitleri arasında seçim yaparken kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Geniş renk ve desen seçeneği sunan pencere tekstil ürünleri farklı dekorasyon stillerine uyum sağlar. Tül fon perde, uçuşan romantik tasarımı ile özellikle bahar aylarında yaşam alanlarınızı dekore etmek için uygundur. Yazlık evlerde, çocuk odalarında ve teras alanlarında uçuşan tül pencere örtü modellerini kullanabilirsiniz.

Hazır Fon Perde Modelleri

Yaşam alanlarında pencere tasarımlarında kullanılmak için özel olarak dikilen kumaşlara hazır fon perde modelleri denir. Farklı odalar için hazırlanabilir. Mutfak fon perde modelleri, kolay yıkanabilen kısa yapısı ile öne çıkar. Pamuklu ve keten kumaşlardan üretilir. Fiyonklu, pileli, desenli, renkli ve çiçekli tasarımları sayesinde mutfağınıza sıcak bir atmosfer yaratır.

Masa örtüsü, mutfak önlüğü, el ve mutfak havlusu ile takım olarak sunulan mutfak fon perde setleri özellikle çeyiz hazırlığı yapan gelin adaylarının beğenisini kazanır. Mutfakta kullanılan tekstil ürünlerinin kaliteli ve dayanıklı olması önem taşır. Yemek pişirme işlemleri sırasında çabuk yağlanan tekstil ürünleri sık sık yıkanır. Mutfak penceresi için tül ve fon  perde seçerken yıkamaya karşı dirençli olan tasarımları tercih etmelisiniz.

Salon ve oturma odası için satılan hazır fon perdeler daha ağır bir tasarıma sahiptir. Yatak odası fon perde modelleri hem şık hem fonksiyonel bir kullanım sunar. Koyu renklerde hazırlanan yatak odası pencere örtüleri güneş ışınlarının odaya girmesini önler. Bu sayede kesintisiz bir uyku deneyimi sunar. Gri fon perde, aydınlığı engellemek için idealdir. Uyku kalitesini yükseltmek isteyenler antrasit fon perde modellerini tercih edebilir.

Salon fon perde modelleri, gösterişli tasarımı ve benzersiz bağlama stilleri ile öne çıkar. Fon perde aksesuarları genellikle salonlarda kullanılır. Klasik dekorasyon anlayışını benimseyenler için yandan bağlamalı, yere kadar uzanan, pileli ve püsküllü pencere örtüleri uygun bir seçim olur.

Karartma Fon Perde

Dekorasyondan daha çok güneşlik olarak kullanılan karartma fon perde modelleri, konaklama tesislerinde öne çıkar. İki kanatlı olarak hazırlanan bu tasarımlar uygun genişliği ve ölçüsü ile tüm pencereyi kapatır. Tülün üzerinden kapanarak odanın tamamen karanlık olmasına yardımcıdır. Otel odalarında ve pansiyonlarda bu pencere örtü tasarımlarını görebilirsiniz. Yaşam alanlarında yatak odası ve çalışma alanları gibi bölümlerde kullanılabilir. Odanın karanlık olması gerektiği zamanlarda ışık geçirgenliği az olduğu için karartma fon perdeler kullanılır.

Genellikle koyu renklerde olsa da desenli fon perde modelleri karartma amaçlı değerlendirilebilir. Orta kısımda yer alan minimal desenler koyu renk perdelerin şık görünmesini sağlar. İki renk fon perde, farklı tonların bir arada kullanıldığı tasarımları yansıtır. Yaşam alanlarında karartma perdeler kullanılırken sıcak bir atmosfer yaratmak için renkli tasarımlar tercih edilebilir.

Rustik Fon Perde Modelleri

Ahşap veya metal boruların korniş olarak kullanılması ile fon perdelerin takılmasında verilen isim rustiktir. Son dönemlerde sık tercih edilen bu perde takılış biçimi modern görünüm sunar. Özellikle minimal tasarımı benimseyen ortamlarda ahşap boru ve halkalar perdelerin asılmasına yardımcı olur. Yazlık ortamlarda, dağ evlerinde ve teras katlarında doğal bir atmosfer yaratmak için ahşabın sadeliğinden faydalanabilirsiniz.

Mutfak ve yazlık mekanlarda sık tercih edilen rustik fon perde modelleri kornişlere düğme geçirilmesi gibi zahmetli bir işten sizi kurtarır. Halkaların silindir biçimindeki boruya kolayca geçirilmesi ile kullanıma hazır hale gelir. Rustik pencere tekstil ürünleri kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, silindir parçanın duvara veya tavana iyi şekilde sabitlenmesidir. Özellikle çocuklu evlerde kazaları önlemek için perdelerin takıldığı kornişlerin ve boruların sağlam olması önem taşır. Perde kumaşının ağırlığı takılış biçimine uygun olmalıdır. Kalın fon perdeler kornişleri koparabilir. Bu nedenle ıslakken asılmamalı mutlaka kuruması beklenmelidir.

Pano Fon Perde Modelleri

Ev, ofis, eğitim merkezi, konferans salonu gibi alanlarda sunum görsellerinin aktarılması için kullanılan, sert malzemeden yapılan, ışık geçişini ve yansımayı önleyen tasarıma pano fon perde denir. Sunum dosyalarındaki metin, grafik ve görsellerin net şekilde görülebilmesi için elverişli bir duruş sergiler. Kalın ve dayanıklı yapısı uzun süreli kullanım sunar. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğu için kullanım sonrasında kısa sürede temizlenebilir.

Fon Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşam alanlarında en çok öne çıkan tekstil ürünlerinden olan fon perdeler doğru şekilde seçilmelidir. Değerlendirme yaparken göz önünde bulundurmanız gereken noktaları dikkate almayı ve uygun tercih yapmalısınız;

 • Pencere tekstil ürünleri seçiminde en önemli nokta dekorasyon stilinize ve kullanım amacınıza yönelik inceleme yapılmasıdır. Güneş ışınlarının odaya girmesini önlemek için koyu ve kalın fon perdeleri seçmeniz gerekir. Dekoratif amaçlı pencere örtüleri desenli ve renkli olabilir.
 • Fon perdeler günlük yaşamda dekorasyon stilinizi yansıtmak için etkili rol oynar. Bu nedenle şık ve zarif durması için doğru ölçülerde hazırlanması önemlidir. Olması gerektiğinden daha kısa veya uzun olan pencere örtüleri estetik durmayan bir görüntü yaratır.
 • Kullanım alanı pencere tekstil ürünü seçiminde önem taşır. Mutfak, balkon ve teras gibi alanlarda kullanılan tül ve tekstil ürünleri kolay temizlenebilen bir kumaşa sahip olmalıdır. Sık yıkanan bu tasarımlar dayanıklı bir yapıda olduğunda uzun süreli kullanım sunar.
 • Ofis, eğitim kurumu ve konferans salonu gibi sunum yapılan alanlarda pencere tekstil ürünleri seçerken pano özelliği taşıyan modeller incelenmelidir. Düz renkli, sert ve pürüzsüz kumaş yapısına sahip, ütüleme gerektirmeyen kumaşlar pano fon perdeler için idealdir.
 • Keten fon perde, yazlık alanlarda mutfak ve teras pencerelerinde doğal bir etki yaratır. Ahşap mobilyalar ile şık bir uyum yakalayan keten kumaşlar yazın enerjisini yansıtır. Baharı müjdeleyen bir ev dekorasyonu oluşturmak için keten kumaşları kullanabilirsiniz.
 • Pencere örtülerini için renk seçimi kumaş tercihi kadar önemlidir. Siyah fon perde, ortamın karanlık hale getirilmesi için kritik öneme sahiptir. Gece çalışan ve gündüz uyuyan kişiler için siyah fon perde iyi bir seçim olur. Gün ışığını ortama aktarmadığı için kesintisiz bir uyku deneyimi sunar.
 • Kadife fon perde modelleri klasik ve nostaljik dekorasyon için önemlidir. Yaşam alanlarınızda klasik mobilyaları ve antika parçaları kullanıyorsanız pencere tekstil ürünlerinde kadife seçenekleri inceleyebilirsiniz.
 • Pencere örtüleri arasında değerlendirme yaparken kolay temizlenmesine, yaşam alanlarınızın stiline uygun olmasına ve kumaşın kalitesine özen göstermeniz gerekir. Güneş ışınlarından kolay etkilenmeyen dayanıklı kumaşlar iyi bir seçim olur.

Fon Perde Seçiminde Renk Tercihi Nasıl Olmalı?

Fon perdelerin odanın dekorasyonunu etkili şekilde yansıtması için doğru renklerde seçilmiş olması gerekir. Dekorasyon oluştururken renk ve desen uyumuna önem vermelisiniz. Odada bulunan mobilyaların ve tasarım parçalarının renklerine zıt olarak seçilen fon perdeler dikkat çeken bir görünüm yaratır. Koyu renk mobilyalar için açık tonlardaki pencere tasarımlarını kullanabilirsiniz.

Küçük odalarda geniş ve ferah bir etki yaratmak için açık renk tonlarına sahip fon perdeleri tercih etmeniz gerekir. Krem, beyaz, bej ve açık kahve tonları yaşam alanlarını olduğundan daha geniş göstermek için idealdir. Odanın ışık alma durumu fon perde rengi seçiminde etkili rol oynar. Çok yoğun gün ışığı alan evlerde koyu renk pencere örtüleri dengeli bir aydınlanma sağlar. Kullanım amacınıza yönelik renk seçimi yapabilirsiniz. Kesintisiz bir uyku deneyimi için koyu tonlar ideal olurken çocuk odalarında renkli ve desenli modeller öne çıkar.

Koçtaş, geniş seçenekler sunarak her dekorasyon stiline hitap eder. Erişilebilir fon perde fiyatları her bütçeye uygun alternatif yaratır.

Fon Perde Modelleri Nasıl Temizlenir?

Yaşam alanlarında dekoratif ve işlevsel amaçlarla kullanılan fon perdeler zamanla kirlenir. Toz, akar ve havada bulunan bakterilerin birikmesi sonucunda sağlığınız için risk oluşturabilir. Pencere örtülerinin ilk günkü gibi şık ve zarif görünmesi için düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Temizleme işleminde basit adımları uygulayarak etkili bir işlem yapabilirsiniz;

 • Yumuşak kıllı bir fırça veya elektrik süpürgesi ile fon perdelerin tozunu almanız gerekir. Elektrik süpürgelerinde yer alan başlık seçenekleri arasından perdenizin yapısına uygun olanı kullanabilirsiniz. Toz alma işlemi, tekstil ürünlerinin daha geç kirlenmesini sağlar.
 • Leke oluşumunu önlemek için su bazlı deterjanlardan destek alabilirsiniz. Pencere örtülerini yıkamadan önce tozunu almak ve varsa lekeleri çıkarmak önem taşır. Lekeleri çıkarmak için fazla sert darbeler uygulamak kumaşın zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle etkili bir deterjan kullanarak nazik hareketler yapabilirsiniz.
 • Pencere tekstil ürünlerini yıkarken öncelikle etiketini kontrol etmeniz gerekir. Temizlik talimatlarına uygun hareket ederken kumaşın kalitesini koruyabilirsiniz. Elde veya makinede yıkamaya uygun olan kumaş türleri vardır. Eğer fon perde modeliniz elde yıkamaya uygunsa makinede zarar görebilir.
 • Yıkama işleminde doğru sıcaklığı ayarlamak kritik önem taşır. Farklı kumaş türlerinden üretilen tasarımlar soğuk veya ılık suda yıkanabilir. Yüksek sıcaklık fon perdelerin yapısına zarar verir. Yüksek devir hızı yoğun kırışıklara sebep olur. Çamaşır makinesinde fon perde yıkarken doğru programı seçmek gerekir.
 • Kurutma makineleri fon perdeler için uygun değildir. Yıkama işleminden sonra havadar bir alan asarak kurutabilirsiniz. Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalan ıslak fon perdelerin rengi solabilir.

Fon Perdelerini Yıkarken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Detaylar

Pencerelerde kullanılan ev tekstil ürünlerini yıkarken etiketini incelemek önemlidir. Bazı tekstil ürünleri kuru temizleme işlemine uygundur. Elde veya çamaşır makinesinde yıkandığında kumaşı zarar görebilir. Yaşam alanlarınızda temizlik yaparken tekstil ürünlerini yıkamadan önce kumaş yapısını ve yıkama talimatlarını incelemeniz gerekir.

Yıkama sıcaklığı ve uygun program seçimi kumaşın yapısına zarar vermemek için kritik önem taşır. Düşük sıcaklık ve devir hızı sunan hassas yıkama programları pencere tekstil ürünlerini temizlemek için idealdir. Tülleri yıkarken 30 dereceden yüksek sıcaklıklar kesinlikle kullanılmamalıdır. Üstelik yüksek ayarda sıkma işlemi yapmak tülün aşırı derecede kırışmasına neden olur.

Pencerede kullanılan ev tekstil ürünleri açık havanın etkisi ile çabuk tozlanır. Yıkama öncesinde toz alma işlemi yapmak gerekir. Tozu alınmadan yıkanan tüllerde bazı lekelenmeler oluşabilir. Yumuşak bir toz alma fırçası veya elektrik süpürgesi ile toz alma işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Deterjan seçimi derinlemesine temizlik için önemlidir. Tül yapısına ve kumaş türüne uygun yumuşak formda deterjanlar seçilmesi gerekir. Sıvı deterjanlar kalıntı bırakmadığı için iyi bir seçenek olabilir. Deterjan miktarını seçtiğiniz programa ve çamaşır ağırlığına göre belirlemeniz gerekir. Fazla miktarda konulan çamaşır deterjanları tekstil ürünleri üzerinde kalıntılara ve izlere neden olur.

Çamaşır makinesinde pencere tekstil ürünlerini yıkarken fazla doldurmamaya özen göstermeniz gerekir. Tek pencere ürünleri yıkanarak gereksiz sıkışlıklar engellenmelidir. Çok fazla doldurulan çamaşır makineleri ürünlerin iyi şekilde temizlenmemesine ve yoğun kırışıklıklara sebep olur.

Fon Perdeler Nasıl Ütülenir?

Pencere tekstil ürünlerini ütülerken sıcaklık ayarına ekstra hassasiyet göstermek gerekir. Düşük sıcaklık ve buharlı ütüleme işlemi tüllerin daha kusursuz görünmesine yardımcıdır. Tersten ütüleme yaparak tekstil ürünlerinde parlamalara engel olabilirsiniz. Bazı kumaş türlerinde ütünün sıcaklığından ve buharından dolayı parlama izleri oluşabilir. Bu estetik olmayan görüntüyü engellemek için düşük sıcaklık kullanabilir, tersten ütüleme yapabilirsiniz.

Yüksek ütü masası kullanmak tüllerin ütüleme sırasında kırışmasına engel olur. Dikey şekilde ütülenmeye başlanan tüller daha kısa sürede hazır hale gelir. Enlemesine ütüleme işlemi yapmak zaman kaybetmenize neden olabilir. Nemlendirici spreyler, tüllerin sertliğini ve kırılganlığını engeller. Ütüleme işleminde buharlı uygulama yapmanız gerekir. Nemlendirici ve yumuşatıcı spreyler ile tülünüzün kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ütü yaparken hem kendi sağlığınız hem çevrenizin güvenliği için bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Ütünün kumaş üzerinde uzun süre kalması yanıklara neden olabilir. Buharlı ütülerde özellikle su haznesinin boş kalması ütünün bozulmasına, gereğinden fazla ısınmasına ve yanmasına yol açabilir. Ütü yaparken yanınızda bir su bulundurmanız gerekir. Ütü haznesinin boş kalmaması için aralıklı olarak su ekleyebilirsiniz. Kablo kısmı zarar gören ütüler ve elektrikli cihazlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Ütü işlemine ara vermeniz gerekiyorsa ütüyü fişten çekmeli ve çocukların erişemeyeceği bir yere koymalısınız. Ütü masasının ortada bırakılması ev içinde kazalara neden olabilir. Sıcak ütünün cildinizle temas etmesini engellemek için dikkatli uygulama yapmanız ve odağınızı işinize yöneltmeniz önem taşır. Ev işlerini yaparken can güvenliğinin sağlanması sizin sorumluluğunuzdadır.

Fon Perde İpi Nasıl Takılır?

Zaman içinde pencere tekstil ürünlerinin bazı kısımları bakım ve onarım gerektirebilir. İp kısmını değiştirmek ve yenisini takmak için basit uygulama adımlarını takip edebilirsiniz;

 • İğne, makas, yeni perde ipi ve ince uçlu pense ile değişim işlemini kolayca yapabilirsiniz. Pencere tekstil ürününü kornişten çıkarıp düz bir zemine yayarak işleme başlayabilirsiniz.
 • Eski ipi tutup çıkarın ve yeni ipi doğru ölçüde kesin. Ölçü alırken tülün boyutunu baz alabilirsiniz.
 • İğneye ipi takarak tülün kanalı boyunca geçirin. Bu işlemi yaparken ince uçlu penseyi kullanabilirsiniz. Kanalın içinde ipin doğru şekilde ilerlediğine emin olmanız önemlidir.
 • Kanal sonunda iki kez ipin uçlarını düğümlemeniz gerekir. Sağlam bir düğüm atarak kullanım sırasında açılmasını önleyebilirsiniz.
 • Dikkatli şekilde işlem sonrasında tülünüzü pencereye asabilirsiniz. Yüksekte olan kornişlere ulaşmak için basamak veya merdiven kullanmanız gerekebilir. Yaşam alanlarında bu yardımcı ürünleri kullanırken önce can güvenliğinize dikkat etmeniz kritik önem taşır.

Pencere tekstil ürünlerini takarken bazı aksesuarlar kullanılır. Bu aksesuarları zaman içinde değiştirebilir ve yenileyebilirsiniz. Koçtaş, erişilebilir fon perde fiyatları ve aksesuar seçenekleri ile size geniş alternatifler sağlar. Dekorasyon tarzınıza göre seçim yapabilir, perdelerinizi daha şık bir tasarıma dönüştürebilirsiniz. Koçtaş’ta pencere örtüleri ile ilgili aradığınız her parçaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Fon Perdeler ile İlgili Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarında pencere tekstil ürünleri seçerken renk ve dekorasyon stiline önem vermek gerekir. Beyaz tonlardaki duvarları olan odalar için siyah ve kırmızı tekstil ürünleri çarpıcı bir etki sağlar. Minimal ve sade bir atmosfer yaratmak isteyenler düz fon perde modellerini tercih edebilir.

İskandinav tarzı yaşam alanlarında yeşil yaprak desenli, çiçekli ve doğayı çağrıştıran figürlü tüller kullanılabilir. Ahşap mobilyalarla bir araya gelen desenli tüller huzurlu bir ortam yaratır. Yaşadığınız alanı zevkinize göre dekore ederek sıcak bir yuvaya sahip olabilirsiniz. Hasır sepetler, ahşap tül bağlama aparatları, halka kornişler bohem bir stil oluşturmak için idealdir.

Dekorasyon yaparken odanın yapısı önem taşır. Tavan yüksekliğini olduğundan daha geniş göstermek için tül kornişlerini yüksek noktalara yerleştirebilirsiniz. Yere kadar uzanan tüller odanın daha yüksek tavanlı görünmesine yardımcı olur.

Işıklandırma ürünleri ve mobilyalarla pencere tekstil tasarımlarının uyum içinde olması önemlidir. Karanlık odalarınızı aydınlık göstermek için beyaz tonlarda mobilyaları seçebilir, açık renklerdeki tüllerle kombinleyebilirsiniz. Çift kanatlı pencere örtülerini duvara sabitlenen aparatlara bağlayabilirsiniz. Tül kemerleri işlemeli, dantelli, boncuklu detayları ile ön plana çıkar. Yaşam alanlarınızın dekorasyonuna uygun şekilde tül ve pencere örtülerinizi farklı katlama stilleri ile şekillendirebilirsiniz

Fon Perde Modellerinde Ölçü Alımı

Pencere önünde kullanılan sıcak havayı ve güneş ışınlarını kontrol etmek amacıyla kullanılan tül ve tekstil ürünlerinde doğru ölçü almak önemlidir. Ölçü alırken basit adımları uygulayarak ve önemli noktalara dikkat ederek işlem yapabilirsiniz;

 • Pencere ölçüsü alarak işe başlayabilirsiniz. Tülün asılacağı pencere ölçüsü enden ve boydan olmak üzere doğru şekilde ölçülmelidir. Bir metre veya mezura yardımıyla ölçü alabilirsiniz. Pencere ölçüsü tülün genişliğini belirlemek için önem taşır. Boy kısmını zevkinize göre değerlendirebilirsiniz.
 • Pencere tekstil ürünleri farklı amaçlarla kullanılır. Karartma amaçlı kullanılan tekstil ürünleri için iki kanatlı ve geniş ene sahip modeller tercih edilir. Pencereyi iki taraftan birleşerek tamamen kapatması gerekir.
 • Duvara veya tavana monte edilen kornişler ölçü alımında etkili rol oynar. Tavana monte edilen kornişlerin yüksekliği daha fazladır. Pencere ölçüsü alırken kornişin yerine ve pencereye olan uzaklığına dikkat etmek önem taşır.
 • Pencere tekstil ürünlerinin kumaş türü ölçülerin oranını etkileyebilir. Bazı kumaşlar dikim ve yıkama işlemlerinde çekebilir. Esnek ve kalın kumaşların duruşu ile ince uçuşan tüller aynı ölçüde olmayabilir.
 • Pile tasarımı ve katlama stili pencere tekstil ürünlerinin ölçülerinde değişiklik yaratır. Sık pile isteniyorsa ölçülerde fazlalık bırakmak önem taşır. Sadece pencere ölçüsüne göre dikilen tüller pilelerin sıklığı nedeniyle tam olarak camı kapatmayabilir. 

Yaşam alanlarınızı dekore ederken tercih ettiğiniz parçaların doğru şekilde hazırlanması ve montaj aşamasında önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Yeterli bilgi ve donanıma sahip olan kişilerle birlikte çalışarak dekorasyon stilinizi eksiksiz şekilde yansıtabilirsiniz. Güvenilir markaların sunduğu hazır tül modellerini tercih edebilirsiniz. Koçtaş, güvenilir markaların sunduğu kaliteli malzemelerden üretilen fon perde modelleri ile erişilebilir seçenekler sunar. Bütçenizi zorlamadan uygun fon perde fiyatları ile hemen yaşam alanlarınızı dekorasyon stilinize göre düzenleyebilirsiniz.

Fon Perde Fiyatları

Pencere tekstil ürünlerinin ve dekorasyon parçalarının fiyatları farklı unsurlara göre değişiklik gösterir. Fon perde fiyatları; kumaş kalitesine, ölçülerine, tasarımına ve dayanıklılığına göre farklı olabilir. Stor tasarıma sahip olan modeller klasik kumaş güneşliklere göre daha yüksek fiyattan satılır. Pano fon perde fiyatları, kısa kesime sahip polyester malzemeden yapılan kumaş güneşliklere göre daha yüksektir.

Pencere boyutu fon perde fiyatları üzerinde etkili rol oynar. Geniş pencereleri kapatmak için fazla malzeme kullanılır. Kaliteli ve dayanıklı kumaşlardan üretilen pencere tekstil ürünleri üst düzey fiyatlara sahiptir. Güneş ışınlarına karşı uzun süreli dayanıklılık sağlayan kumaş türleri fon perde fiyatlarında değişiklik yaratabilir.

Kumaş türü fon perde fiyatları üzerinde fark oluşturur. Pamuk ve polyester gibi malzemeler daha erişilebilir seçenekler sunar. Özel doğal malzemelerden üretilen pencere tekstil ürünleri fiyat olarak yüksek bir alternatif oluşturur.

Fon Perde Fiyatları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Fon perde nasıl takılır?

Pencere tekstil ürünleri farklı tasarımlara sahiptir. Kornişe takılan klasik düğmeli, silindir boruya takılan halka aparatlı rustik tasarımlar ve stor modeller ile her zevke hitap eder. Pencere tekstil ürünlerini takarken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Kornişlere düğmelerin atlanmadan takılması, halkalın sağlam şekilde dikilmesi, stor perdelerin duvara monte edilmesi gerekir.

Fon perde ölçüsü nasıl alınır?

Pencere tekstil ürünleri için ölçü alınırken camın yapısı, tavana uzaklığı, tülün tasarımı önem taşır. Genişliği belirlemek için pencerenin ölçüleri alınır. Boydan baz alınan ölçülerde ise tavanın yere uzaklığı ve pencereye olan mesafesi dikkatli şekilde ölçülmelidir. Ölçülerin doğru alınması büyük önem taşır. Pileli ve katlamalı modeller ebatlarda değişiklik yaratabilir.

Fon perde rengi neye göre seçilmelidir?

Pencere tekstil ürünlerinde renk ve desen seçimi yapılırken ortamın dekorasyonu, ışık alma durumu ve yapısı göz önüne alınmalıdır. Açık renk duvarlarda ve geniş odalarda koyu renk pencere tekstil ürünleri kullanılabilir. Kesintisiz bir uyku deneyimi için yatak odasında karartma özelliği olan modeller öne çıkar.

Fon perde nasıl yıkanır?

Pencere tekstil ürünleri kumaşına ve özelliğine göre yıkanmalıdır. Bazı kumaş türleri sadece kuru temizleme ve elde yıkama için uygun olurken bazıları çamaşır makinesinde yıkanabilir. Pencere tekstil ürünlerini yıkarken hassas programlar seçilmeli ve hafif forma sahip deterjanlar kullanılmalıdır. Sıvı deterjanlar kalıntı bırakmadığı için iyi bir seçim olur.

Fon perdeler hangi programda yıkanır?

Bazı çamaşır makinelerinde tül için özel programlar bulunur. Makinede pencere tekstil ürünlerini yıkarken düşük sıcaklık ve devir hızına sahip olan hassas programları seçmeniz gerekir. Makineyi çok fazla doldurmamaya özen göstermeniz önemlidir. Çok sıkışık olan tüller yıkama sonrasında yoğun şekilde kırışabilir. Kumaşın zarar görmemesi için sıkma devri düşük olmalıdır.

Fon perde kaç derecede yıkanır?

Pencere tekstil ürünleri farklı kumaşlardan üretildiği için temizlik uygulamalarında farklılık bulunur. Ancak kumaşın yapısına göre doğru sıcaklık ayarını seçmek büyük önem taşır. Pencerede kullanılan tekstil ürünleri 30 derece civarında yıkanmalıdır. Ilık ve soğuk suyla yıkanan tüller daha az kırışır. 600 - 800 devir hızı sıkma işlemi için idealdir.

Fon perde ipi nasıl takılır?

Pencere tekstil ürünlerinin aksesuarlı ve parçaları zaman içinde değiştirilir. Yıkama öncesinde ve sonrasında gevşeyen ipleri onarmak, yenisi ile değiştirmek gerekir. İp değişiminde eski ipi kumaşa zarar vermeden çıkarmanız önemlidir. Yeni ipi iğne ve ince uçlu pense yardımıyla perde kanalından ilerletebilirsiniz. Çıkış kısmında sağlam bir düğüm atarak tülü yerine asabilirsiniz.

En Çok Satan Fon Perde Hangileri?

Koçtaş Fon Perde kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Blackout Perde 145x250 cm
 2. Güneşlik 200x270 cm
 3. Pera Fon Antrasit 150x260 cm
 4. Çift Taraflı Blackout Ekstrafor Büzgülü Rustik Ve Kornişe Uyumlu Tek Kanat Fon Perde Antrasit
 5. Pera Keten Fon Perde 150x260 cm
Daha fazla göster
321 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: