150 TL Üzeri Kargo Bedava

Tüplü Mangal

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Izgara Yapmayı Kolaylaştıran Tüplü Mangal Çeşitleri

Tüplü mangal çeşitleri, istediğiniz et türünü rahat bir şekilde pişirmenize imkân tanıyan ürünlerden oluşur. Tüp ile çalışan ürünler, pikniğe giderken ya da bahçenizde istediğiniz ızgarayı rahat bir şekilde yapmanızı mümkün hâle getirir. Tüplü mangal çeşitlerinin üzerinde kanat, tavuk göğsü, antrikot ya da pirzola gibi istediğiniz eti rahat bir şekilde pişirebilir, hayalinizdeki lezzeti kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Tüp ile çalışan ürünlerin genellikle açık alanlarda kullanılması önerilir. Böylece ortaya çıkan duman havaya karışarak sizden uzaklaşır. İç mekânlarda koku benzeri istenmeyen durumların yaşanmasına neden olan tüplü mangal çeşitleri, aynı zamanda ortaya çıkan ateş sonucunda çeşitli kazalara neden olabilir. Bundan dolayı satın aldığınız tüplü mangal çeşidini bahçe, balkon ya da veranda gibi açık alanlarda kullanmanız önerilir. Bununla beraber tüplü mangal çeşitleri, piknik alanlarında da sıklıkla tercih edilir. İstenilen ızgaranın rahat bir şekilde yapılmasını mümkün hâle getirdiği için birçok kişi tarafından tercih edilir. Seçenekleri incelediğinizde lav taşlı tüplü mangal gibi farklı çalışma şekillerine sahip olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Lav taşlı tüplü mangal fiyatları ya da diğer seçenekleri inceleyerek istediğiniz özelliklere sahip olan ürünlere anında erişebilir, aklınızdaki lezzeti pratik bir şekilde hazırlamaya başlayabilirsiniz. 

Piknik tüplü mangal çeşitleri açık alanlarda daha keyifli bir şekilde vakit geçirmenize olanak tanır. İstediğiniz lezzeti hazırlamanızı kolaylaştırmanın yanı sıra açık alanlarda misafirlerinize hoş sunumlar yapmanızı da mümkün hâle getirir. Özellikle bahçeli bir evde oturuyorsanız ürünler sayesinde farklı lezzetler hazırlayabilir, misafirlerinize istediğiniz sunumları yapabilirsiniz. Ek olarak tüplü mangal çeşitleri bahçe konseptine sahip bazı işletmelerde de tercih edilen ürünler arasında bulunur. Müşterilerinize kendin pişir konsepti sunuyorsanız ürünlerin sunduğu pratiklikten yararlanabilir, onlara kendi başlarına kullanabilecekleri işlevsel mangallar sunabilirsiniz. Tüplü mangal çeşitleri ve seçenekleri arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünlere anında erişebilir, farklı lezzetler hazırlamaya başlayabilirsiniz. Hem işletmeler hem de kişiler tarafından satın alınan tüplü mangal çeşitleri, yemeklerin daha kolay bir şekilde hazırlanmasını mümkün hâle getirir. Büyük ya da küçük tüplü mangal çeşitlerini inceleyerek aradığınız modellere anında erişebilir, açık alanları daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Pratik Kullanımıyla Tüplü Mangal Çeşitleri

Tüplü mangal çeşitleri pratik bir kullanıma sahip olmasıyla öne çıkar. Ürünler üzerinde istediğiniz eti rahatlıkla pişirebilir, ızgara keyfi yapmaya başlayabilirsiniz. Ürünlerin genel olarak nasıl kullanıldığı hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz;

 • İlk olarak ürünleri yerleştireceğiniz bir alan belirlemeniz gerekir. Zeminde taş benzeri yükseltilerin olmamasına dikkat etmeniz önerilir. Tüplü mangal yerleştirildiği yerde sabit bir şekilde duruyorsa ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Tüplü mangal çeşitlerini nereye yerleştireceğinizi belirledikten sonra tüp ile olan bağlantısını gerçekleştirmeniz gerekir. Tüpün üzerinden çıkan bir boruyu ürünlerin ilgili yerine takarak bu bağlantı işlemini tamamlayabilirsiniz. Tüpten aldığı gaz yardımıyla çalışmaya başlayan ürünler, kısa süre içinde istediğiniz ısı seviyesine çıkar. Böylece gazlı mangal modelleri ile istediğiniz lezzetleri pratik bir şekilde hazırlamaya başlayabilirsiniz.
 • Tüp ile ürünlerin bağlantısını sağladıktan sonra iç bölümlerine taş yerleştirmeniz gerekir. Taşlı tüplü mangal modellerinden birini kullanıyorsanız taşları yerleştirmeden ateş yakmamanız gerekir. Aksi takdirde taşları yerleştirmekte zorlanabilirsiniz.
 • Taşları yerleştirdikten ve tüp ile ürünlerin bağlantısını yaptıktan sonra ateş yakma işlemine geçebilirsiniz. Genellikle ürünlerin alt bölümünde ateşi daha güvenli bir şekilde yakmanıza imkân tanıyan bir alan yer alır. Bu alana uzun çakmaklarınızı uzatarak ateşi yakabilirsiniz. Bununla beraber ateş yakma işlemi sırasında dikkatli olmanız önerilir. Bu sırada çocuklarınızı yanınızda tutmamanız gerekir. Aksi takdirde çıkan ateşten zarar görebilirler.
 • Ateşi yaktıktan sonra ürünlerin içine yerleştirdiğiniz taşların ısınmasını beklemelisiniz. Ateşler taşları ısıttıktan sonra ızgara bölümünü ürünlerin üzerine yerleştirerek etlerinizi pişirmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz ızgaralığı ürünlerin üzerine yerleştirmeden önce etleri, köfteleri ya da tavukları üzerine dizebilirsiniz. Böylece hem malzemelerinizin aynı anda pişmesini sağlayabilirsiniz hem de elinizi yakma olasılığınızı ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Etlerinizi ızgaralığın üzerine yerleştirdikten sonra taşların üzerine koyabilir ve pişirmeye başlayabilirsiniz. Malzemelerinizin iyi piştiğinden emin olduktan sonra ızgaralığı döndürerek diğer taraflarının da pişmesini sağlayabilirsiniz. Eğer sahip olduğunuz ızgara döndürülebilir bir yapıya sahip değilse bu işlemi gerçekleştirmek için maşalardan yardım alabilirsiniz. Genellikle uzun bir yapıya sahip olan maşalar, etlerin yönünü değiştirmenizi ve piştikten sonra ızgaranın üzerinden rahat bir şekilde almanızı sağlar.
 • Tüplü mangal parçaları ve malzemelerini edindikten sonra pratik bir şekilde etlerinizi pişirmeye başlayabilirsiniz. Taşın yanı sıra yelpaze, fırça, yanmaz eldiven ve maşa çeşitlerinden oluşan setler arasından seçim yaparak ızgaralarınızı daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Yelpaze, ateşi istediğiniz gibi kontrol etmenize yardımcı olur. Fırça ise sonrasında ızgaranızın üzerindeki kirleri temizlemenizi kolaylaştırır. Yanmaz eldiven ise daha güvenli bir şekilde ızgara yapmanıza olanak tanır. Maşa çeşitleri, etleri daha rahat ve güvenli bir şekilde kontrol etmenizi mümkün hâle getirir. Izgara yaparken yardımcı aksesuarlardan edinerek daha rahat ve konforlu bir ortam oluşturabilir, kendinizi de güven altına alabilirsiniz.

Gazlı mangal fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ızgaralarınızı yapabileceğiniz ürünlere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Pratik bir kullanıma sahip olan tüplü mangal çeşitleri sayesinde açık alanlarda istediğiniz ızgarayı yapabilir, sevdikleriniz ve kendiniz için güzel lezzetler hazırlayabilirsiniz.

Herkesin Kullanabileceği Tüplü Mangal Çeşitleri

Gazlı mangal çeşitlerini incelediğinizde birçok farklı model olduğunu görebilirsiniz. Böylece seçenekler arasından sizin için uygun olanı pratik bir şekilde bulabilir, açık alanlarda ızgara keyfi yapmaya başlayabilirsiniz. Ürünlerin özellikleri ve seçenekleri hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Tüplü mangal çeşitlerini incelediğinizde ek hazneli, haznesiz ve kuzineli olmak üzere genel olarak üç farklı tipte üretilen modeller olduğunu görebilirsiniz. Her tasarım, kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla geniş bir kitle tarafından tercih edilir.
 • Haznesiz tüplü ızgara mangal çeşitleri çok fazla alan kaplamamasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Kompakt boyutlara sahip olan ürünleri evinizin herhangi bir yerinde rahat bir şekilde saklayabilirsiniz. Genellikle sadece pişirme alanından oluşan tüplü mangal çeşitleri, küçük ebatları sayesinde herkes tarafından rahat bir şekilde kullanılabilir. Haznesiz modellere tüpü bağladıktan sonra pişirme işlemine hemen geçebilirsiniz. Bununla beraber pişirdiklerinizi yerleştirmek için yanınızda kap bulundurmanız gerekir.
 • Hazneli olan modeller diğerleriyle kıyaslandığında biraz daha büyük ebatlara sahiptir. Ürünlerin alt bölümlerinde pişirdiğiniz etleri yerleştirebileceğiniz kapaklı alanlar bulunur. Bu kapaklı alanlar, malzemeleri kaba yerleştirmek için vakit kaybetmeden istediğiniz kıvamda etlerinizi pişirmenize olanak tanır. Eğer ürünleri yerleştirmek için yeterli alanınız varsa hazneli olanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Bununla beraber hazneli modeller, kalabalık gruplar için daha hızlı bir şekilde et pişirmenizi sağlar. Aynı zamanda pişen malzemelerin hazne içinde soğumasının önüne geçmesiyle tazeliklerinin daha uzun süre muhafaza edilmesini mümkün kılar.
 • Kuzineli modelleri diğerlerinden farklı bir şekilde çalışır. Ürünlerin iç bölümlerinde etleri pişirebilir, çok fazla etrafa duman çıkmadan yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Sobalar ile benzer bir kullanıma sahip olan tüplü mangal modelleri, şık detaylarıyla da birçok kişi tarafından tercih edilir.

Seçenekleri inceleyerek istediğiniz özelliklere sahip olan ürünlere kısa süre içinde ulaşabilir, açık alanlarınızı daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Açık havada ızgara keyfi yapmak ve sevdiklerinize güzel lezzetler sunmak istiyorsanız ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanabilirsiniz. Tüplü ızgara mangal çeşitleri sunduğu özellikler sayesinde ızgara yapmayı kolaylaştırır. Bununla beraber pişen etlerin lezzetinin de korunmasını mümkün hâle getirir. Dış mekânlarda ızgara keyfi yapmak istiyorsanız tüplü mangal modelleri arasından seçim yapabilir, sizin için uygun olanlara kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Tasarımlarına Göre Tüplü Mangal Modelleri

Ürünleri incelediğinizde farklı tasarımlara sahip modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece seçenekler arasından sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, açık alanlarınızı daha fonksiyonel hâle getirebilirsiniz. Ürünlerin tasarımları genel olarak şu şekildedir:

 • Seçenekleri incelediğinizde tüplü mangal modellerinin genel olarak siyah ya da gri renkli olduğunu görebilirsiniz. Siyah, hemen hemen her yere rahat bir şekilde uyum sağlamasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. Asil tonuyla açık alanlarına işlevsellik kazandırırken aynı zamanda şık detaylar elde etmek isteyen kişilere hitap eder.
 • Gri renkli tüplü mangal çeşitleri ise klasik tasarımlarıyla öne çıkar. Gri, kir göstermeme özelliğiyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Yağ lekelerinin çok fazla gözükmemesi ürünlerin öne çıkan tarafları arasında bulunur.
 • Renk detaylarının yanı sıra ürünler boyut bakımından da birbirinden ayrılır. Bazı modeller bahçelerde sabit bir şekilde kullanılacak biçimde tasarlansada bazıları daha kompakt boyutlara sahiptir. Küçük ebatlı olanları pikniğe giderken rahat bir şekilde yanınızda taşıyabilir, açık alanlarda ızgara yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Ürünleri incelediğinizde farklı yükseklik, derinlik ve genişlikte olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece kullanım amacınıza ya da alanınıza göre seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.
 • Boyları incelediğinizde 78 cm, 118 cm ya da 120 cm gibi farklı alternatifler olduğunu görebilirsiniz. Ürünlerin eni ise 90 cm ya da 157 cm gibi çeşitli ölçüler bakımından birbirinden farklılık gösterir. Modellerin derinlikleri ise 55 cm, 58 cm ya da 64 cm olabilir. İhtiyacınız olan boyutları belirledikten sonra seçenekler arasından gereksinimlerinize uygun olanı bulabilir, açık alanlarda ızgara yapmanın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Koçtaş’taki tüplü mangal fiyatları sayesinde aradığınız ürünlere kısa süre içinde erişebilir, dış mekânlarınızı daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Pikniğe giderken yanınızda taşıyabileceğiniz ürünlere anında erişebilir, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Boyut, renk ya da tasarım gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan ürünler arasından istediğiniz modellere erişebilir, etlerinizi dilediğiniz ızgara modelinin üzerinde pişirmeye başlayabilirsiniz.

Tüplü Mangal Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tüplü Mangal Fiyatları Nasıldır?

Ürünlerin fiyatları boyut, marka ve tasarım gibi çeşitli özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Bununla beraber her bütçeye hitap eden fiyat seçeneklerine sahip olması sayesinde tüplü mangal çeşitleri herkes tarafından ulaşılabilir hâle gelir. İstediğiniz özellikleri belirledikten sonra fiyat seçeneklerini inceleyebilir, aradığınız tasarıma kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Tüplü Mangal Fiyatları Neye Göre Seçilmeli?

Tüplü mangal modelleri içinden seçim yaparken ilk olarak aradığınız özelliklerin ne olduğunu iyi bir şekilde belirlemeniz gerekir. Örneğin, pikniğe giderken satın alacağınız bir model ile bahçenizde sürekli olarak kullanacağınız bir ızgara aynı özelliklere sahip olmayabilir. İstediğiniz nitelikleri belirledikten sonra fiyatları inceleyerek aradığınızı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Tüplü Mangal Nasıl Kullanılır?

Ürünlerin kullanımı oldukça kolaydır. Tüp ile ilgili yerden bağlantılarını sağladıktan sonra tüpü açmanız ve ürünlerin alt bölümünü gazla doldurmanız gerekir. Ardından uzun bir çakmak yardımıyla ateşi yaktıktan sonra ısınan taşların üzerine ızgaranızı yerleştirebilir, malzemelerinizi pişirmeye başlayabilirsiniz.

Tüplü Mangal Nasıl Yakılır?

Ürünleri yakmadan önce ilk olarak içlerine taşları yerleştirmeniz gerekir. Ardından tüp ile bağlantıyı yapmalısınız. Sonrasında tüpü açmalısınız. Tüpü açtıktan sonra ürünlerin alt bölümünü uzun bir çakmakla yakabilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz.

En Çok Satan Tüplü Mangal Hangileri?

Koçtaş Tüplü Mangal kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Mygar Gazlı Barbekü
 2. Gürsaç Tüplü Lav Taşlı Mangal Seti 35*50cm Büyük Boy
 3. Australia 425 G Klasik Siyah Barbekü
 4. Chelsea 420 G Yeni Nesil LPG'li Barbekü Siyah - 2 kg'lık Mini Tüp Hediyeli
 5. Teka Gourmet Bbq 3100 G Gazli Barbekü 111570002
Daha fazla göster
15 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: