150 TL Üzeri Kargo Bedava

Temizlik Kovası

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Temizliğin Vazgeçilmezi Temizlik Kovası Çeşitleri

Temizlik kovası çeşitleri yaşam alanlarının temizlenmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. İş yerlerinden evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan temizlik kovaları, kullanıcılarının daha rahat bir şekilde temizlik yapmasını mümkün hale getirir. Temizliğin ana unsurları arasında bulunan suyu yanınızda kolay bir şekilde taşımanıza imkan tanıyan ürünler, taşıma kulpları sayesinde istediğiniz temizliği rahat bir şekilde yapmanızı mümkün kılar. Her türlü yüzeyi silmenizi ve dilediğiniz gibi temizlemenizi mümkün hale getiren temizlik kovası çeşitleri, günlük hayatın en önemli ürünleri arasında bulunur. Hemen hemen her yerde kullanılan temizlik kovaları, sahip olduğu çeşitlilik sayesinde de kullanıcılarına birçok avantaj sunar. 

Temizlik kovası çeşitlerini incelediğinizde birçok farklı model olduğunu görebilirsiniz. Bazı modellerde kirli ve temiz suyun birbirinden ayrılmasını sağlayan ayrı hazneler yer alır. Bu hazneler sayesinde yaşam alanlarınızı istediğiniz gibi temizleyebilir, kullandığınız suyun yüzeylere tekrardan temas etmesinin önüne geçebilirsiniz. Tekerleklere sahip olan modeller ise ürünleri rahat bir şekilde bir yerden başka bir yere geçirmenizi mümkün hale getirir. Böylece işlemlerinize pratiklik kazandırır. Geleneksel modeller de benzer şekilde işlevselliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. 

Temizliği istediğiniz yerde yapmanızı kolaylaştıran temizlik kovaları, günlük hayat içinde en çok kullanılan ürünler arasında bulunur. Farklı şekillerde ve ağız bölümlerine sahip olacak şekilde üretilen ürünler sayesinde yaşam alanlarınızı istediğiniz gibi temizleyebilir, günlük hayatınıza pratiklik katabilirsiniz. Bununla beraber işletmelerinizin daha rahat ve pratik bir şekilde temizlenmesi için de ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Temizlik kovası fiyatları ve seçenekleri arasından gereksinimlerinizi gözeterek tercihte bulunabilir, istediğiniz ürünlere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. İş yerlerinden evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler sayesinde mobilyalardan yüzeylere kadar dilediğiniz yerde istediğiniz temizliği gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Temizlik Kovası Modellerinin Sunduğu Avantajlar

Her ne kadar basit bir ürün gibi gözükse de temizlik kovaları günlük hayatın önemli parçaları arasında yer alır. İşlevselliği ve kullanım kolaylığı sayesinde kullanıcılarının günlük hayatına fonksiyonellik kazandırır. Ürünlerin sunduğu özellikler ve olumlu tarafları hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, temizlik rutinlerinizi nasıl daha pratik hale getirebileceğinize dair fikir edinebilirsiniz;

 • Temizlik kovası çeşitlerinin sunduğu en önemli avantajlar arasında yaşam alanlarının temizliğini daha rahat bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olmaları gelir. Ürünler sayesinde ihtiyaç duyduğunuz suyu dilediğiniz yere taşıyabilir, istediğiniz yeri dilediğiniz gibi temizlemeye başlayabilirsiniz. Suyun taşınmasını ve rahat bir şekilde kullanılmasını mümkün hale getiren ürünler, yaşam alanlarının önemli parçaları arasında yer alır. Böylece istediğiniz temiz görünümü zorlanmadan elde edebilir, temizlik rutinlerinizi pratik hale getirebilirsiniz.
 • Temizlik kovaları, pratik bir kullanıma sahip olmasıyla da öne çıkar. Ürünlerin üretim amacı suyu bir yerden başka bir yere rahat bir şekilde kullanılabilecek biçimde taşınması olduğu için temizlik kovası çeşitlerini herkes rahat bir şekilde kullanabilir.
 • Seçenekleri incelediğinizde birçok farklı tasarım olduğunu görebilirsiniz. Geleneksel temizlik kovası çeşitleri, bezi içinde daha rahat bir şekilde yıkamanıza ve sıkmanıza yardımcı olur. Birçok farklı renk, boyut ve şekil alternatifine sahip olan temizlik kovaları, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılamanızı sağlar. Etrafı bezle silmek istiyorsanız geleneksel modeller arasından seçim yapabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.
 • Temizlik kovası seti çeşitleri ise yüzeyleri daha rahat bir şekilde temizlemenize yardımcı olan ürünlerden oluşur. Temizlik kovası çeşitlerine ek olarak içerisinde mop da yer alan setler, yerleri eğilmeden daha rahat bir şekilde silmenizi sağlar. Mop, sapa sahip olan ve ucunda yüzeyleri silmenize yardımcı olan bir parça yer alan ürünlerden oluşur. Böylece eğilmenize gerek kalmadan yerlerin temizliğini rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber ürünleri incelediğinizde duvar temizlemeye yardımcı olan aparatların bulunduğu modeller de olduğunu görebilirsiniz. Özellikle mutfaklarda ya da banyo gibi alanlarda işlevsel hale gelen duvar temizleme aparatı, yaşam alanlarınızda istediğiniz temizliği yapmanızı mümkün hale getirir. Bununla beraber duvar silmeye yardımcı olan parçalara sahip olan modeller, restoran ya da kafe gibi işletmelerde de sıklıkla tercih edilir. İşletmelerin her yüzeyinin tam anlamıyla temizlenmesini ve hoş bir görünüm kazanmasını sağlayan ürünler, işletme sahiplerinin müşterilerine daha iyi bir şekilde hizmet vermesini sağlar. Temizlik kova seti fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu bu işlevsellikten yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • Geleneksel temizlik kovası çeşitleri temizlik yapmanın yanı sıra farklı amaçlarla da kullanılabilir. Örneğin, müstakil bir ev sahibiyseniz ve bahçenizi belirli aralıklarla yıkamak istiyorsanız ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Fayanslarınıza ürünler sayesinde sabunlu su dökerek fırçalayabilir, ardından hortumla rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz. Temizlik kovası çeşitlerinin içerisinde sabunlu su hazırlayarak dış mekanlarınızın parlamasını ve canlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Ek olarak geleneksel yapıdaki temizlik kovası çeşitleri farklı malzemelerin bir yerden bir yere taşınmasını da mümkün hale getirir. Örneğin, taşınma arifesindeyseniz ya da evin içinde bir yerden bir yere eşya taşımanız gerekiyorsa ürünlerin sunduğu geniş taşıma alanının avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 • Temizlik kovası çeşitleri aynı zamanda duvarlarını boyamak isteyen kişiler için de işlevsel hale gelir. İçerisinde rahat bir şekilde boya karıştırabilir, duvarlarınızı ya da istediğiniz yüzeyleri pratik bir şekilde boyayabilirsiniz. Böylece ürünlerin kullanım alanını genişleterek kişisel ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Bununla beraber ürünleri boyama yapmak için kullandıktan sonra iyi bir şekilde temizlemeniz ve üzerindeki boya kalıntılarını ortadan kaldırmanız gerekir. Aksi takdirde ürünlerin üzerinde boya kalıntıları kalabilir.

Temizlik kovası çeşitleri günlük hayatın farklı alanlarında kullanılabilecek biçimde tasarlanan önemli ürünler arasında yer alır. Temizlik yapmanın yanı sıra ürünleri boya yapmak için de değerlendirebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Temizlik kovası fiyatları ve alternatifleri arasından aradığınız ürüne pratik bir şekilde ulaşabilir, günlük hayatınıza işlevsellik katacak parçalara vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Temizlik Kovası Çeşitleri

Temizlik kovası çeşitleri, herkesin istediği türdeki ürünlere kolay bir şekilde ulaşmasına yardımcı olur. Ürünlerin sunduğu avantajlar ve fonksiyonellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, sizin için hangisinin daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz;

 • Ürünlere göz attığınızda klasik, çift taraflı, sıkma aparatlı, pedallı, tekerlekli ya da kirli su hazneli gibi farklı tipte üretilen modeller olduğunu görebilirsiniz. Her model kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. Temizlik kovası ve seçeneklerini inceleyerek size hitap eden modeli kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
 • Klasik modeller, ağız kısmı geniş olan ürünlerden oluşur. Klasik temizlik kovası çeşitleri içerisinde bezlerinizi rahat bir şekilde yıkayabilir, sıkabilir ve ürünleri istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Klasik modellerin yan taraflarında genellikle onları daha rahat bir şekilde taşımanıza yardımcı olan parçalar yer alır. Böylece ürünleri evin ya da işletmelerin içinde rahat bir şekilde gezdirebilir, ihtiyacınız olan temiz suyu dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz.
 • Çift taraflı temizlik kovası çeşitleri genellikle işletmelerde kullanılan ürünlerden oluşur. Diğerleriyle kıyaslandığında daha geniş bir alanı kaplayan ürünler, büyük alanları daha rahat bir şekilde temizlemenize imkan tanır. Ürünleri incelediğinizde iki tane temizlik kovası modelinin aynı araç üzerinde konumlandığını görebilirsiniz. İki kovalı tasarım, kirli su ile temiz suyun birbirinden kolay bir şekilde ayırmanızı mümkün hale getirir. Bununla beraber ürünlerin orta kısmında bez ya da fırçalarınızı yerleştirebileceğiniz ek bir alan bulunur. Bu sayede bütün ihtiyaç duyduğunuz temizlik malzemelerini rahat bir şekilde yanınızda taşıyabilirsiniz. Genellikle araba şeklinde tasarlanan çift taraflı modeller, tekerlekleri sayesinde işletmelerin içinde kolaylıkla dolaştırılabilir. Herhangi bir ekstra efor sarf etmeden dilediğiniz yüzeyi pratik bir şekilde temizleyebilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz. İkili temizlik kovası olarak da isimlendirilen modeller, ev, otel, okul ya da restoranlarda yüzeylerin daha rahat bir şekilde temizlenmesi için kullanılan önemli modeller arasında yer alır. Ürünler sayesinde işletmelerinizin daha temiz kalmasını sağlayabilir, istediğiniz hijyenik ortamın oluşturulmasını mümkün hale getirebilirsiniz.
 • Sıkmalı temizlik kovası çeşitlerinin üst bölümde mop modellerini sıkmanıza yardımcı olan ek bir parça yer alır. Genellikle yuvarlak olacak şekilde üretilen parça, mop çeşitlerinin ucunda bulunan bezlerin üzerinde kalan fazla suyu kolay bir şekilde sıkmanızı mümkün hale getirir. Sıkma bölümü sayesinde yüzeylerinizi fazla ıslatmadan rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz. Örneğin, ahşap yüzeyler fazla su ile temas ettiğinde şişip kabarabilir ve görüntüleri bozulabilir. Bununla beraber sıkma bölümü bu tip istenmeyen durumların önüne pratik bir şekilde geçmenize yardımcı olur. Ayrıca sıkma bölümü sayesinde bezlerinizi kolaylıkla sıkarak siz de hem emekten hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Herkes tarafından kullanılan pratik modeller arasında yer alan sıkmalı temizlik kovası, günlük hayatın vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Ürünlerin içerisinde suyu ve istediğiniz temizlik malzemesini döktükten sonra temizlik işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilir, yaşam alanlarınızın daha steril hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kirli su hazneli temizlik kovası çeşitleri iki farklı tipte üretilir. Bunlardan biri sıkmalı olan modellerle oldukça benzer bir yapıya sahiptir. Sıkma bölümünün altına küçük bir kova yerleştirerek mop modellerini sıkarken içindeki kirli suyun küçük bir bölmeye aktarılmasını sağlayabilir, yaşam alanlarınızı daha rahat bir şekilde temizlemeye başlayabilirsiniz. Sadece sıkma bölümünün altına ekstra hazneyi yerleştirerek kirli suyu tekrardan kullanmadan istediğiniz gibi temizlik yapabilirsiniz.
 • Kirli su hazneli modellerin bir diğer tasarımı ise iki farklı bölmeden oluşan ürünlerden oluşur. Ürünlerin üzerinde temiz ve kirli su için ayrılan iki farklı bölüm yer alır. Temizlik kovası modelini temiz suyla doldurduktan sonra ana bölümün içine yerleştirerek ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir bölümden temiz suyu aldıktan sonra öbür tarafında sıkarak kirli suyun mop çeşitlerinin üzerinden akmasını sağlayabilir, daha rahat bir kullanım elde edebilirsiniz. Diğer kirli su hazneli modellerle kıyaslandığında daha farklı bir tasarıma sahip olan modeller, daha küçük bir ağza sahiptir. İlk olarak mop modellerinin ucunu temiz su bölümüne soktuktan sonra ürünlerin uç bölümünde yer alan tırtıklı alan sayesinde fazla kalan suyu rahat bir şekilde süzebilirsiniz. Bununla beraber öbür modellerde fazla suyu sıkmak istediğinizde kirli su haznesine boşaltmanız gerekir. Ardından ürünleri kullandıktan sonra kirli su için ayrılan bölüme temizlediğiniz suyu aktarabilirsiniz. Yeri sildikten sonra kirli su bölümünde bezini sıkabilirsiniz. Böylece her yeni kullanımda temiz suyla yüzeyleri yıkayabilirsiniz.
 • Pedallı temizlik kovası çeşitleri de günlük hayata pratiklik katan ürünlerden oluşur. Ürünleri incelediğinizde arkasında bir pedal bölümü yer aldığını görebilirsiniz. Pedal, mop çeşitlerini daha rahat bir şekilde sıkmanıza yardımcı olur. Normalde bezde kalan suyu sıkmak için güç sarf etmeniz gerekir. Bununla beraber pedal sayesinde mop çeşitlerini sıkma bölümüne yerleştirdikten sonra pedala basmanız yeterlidir. Pedala bastığınızda sıkma bölümünün altında yer alan parça dönmeye başlar ve bezin üzerindeki suyun sıkılmasını mümkün hale getirir. Böylece herhangi bir güç sarf etmeden fazla suyu sıkabilir, daha doğru bir şekilde temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tekerlekli temizlik kovası çeşitleri ise ürünleri bir yerden bir yere daha rahat bir şekilde taşımanıza yardımcı olur. Çoğu modelin alt tarafında ürünleri taşımanızı kolaylaştıran tekerlekler yer almaz. Bununla beraber ekstra tekerlek içeren modeller, temizlik kovası çeşitlerini dilediğiniz yere daha rahat bir şekilde taşımanızı sağlar. Ayrıca ürünleri kaldırmanıza gerek kalmadığı için de belinizin ağrıma olasılığı azalır. Seçenekleri incelediğinizde genellikle sıkmalı modellerde tekerlek bulunduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber diğer modellerin bazılarında da ekstra tekerlekler yer alabilir. Ürünleri daha rahat bir şekilde taşımak ve istediğiniz yere kolaylıkla götürmek istiyorsanız tekerlekli temizlik kovası çeşitleri arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz.

Plastik temizlik kovası çeşitleri herkesin aradığını kolay bir şekilde bulmasını sağlayan seçenekler içerir. Temizlik kova seti fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek mop ile beraber satışa sunulan ürünler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, temizliklerinizi daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uygun temizlik kovası fiyatları sayesinde temizlik ihtiyaçlarınızı zorlanmadan giderebilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilirsiniz.

Temizlik Kovası Çeşitlerinin Şekilleri ve Aksesuarları

Temizlik kovası çeşitlerini incelediğinizde farklı şekillerde üretilen modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece ürünler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilirsiniz.

 • Seçenekler arasında yuvarlak, dikdörtgen, geniş ve uzun olmak üzere kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan modeller bulunur. Böylece ürünler arasından sizin için uygun olanı pratik bir şekilde bulabilir, istediğiniz kullanım şekline uyum sağlayanlara kısa sürede ulaşabilirsiniz.
 • Geniş olan modellerin uzunluğu genellikle daha azdır. Çok uzun temizlik kovası çeşitlerini taşımakta zorlanıyorsanız daha geniş olanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Uzun olanların ise eni genellikle daha azdır. Çok fazla yer kaplamaması, ürünlerin öne çıkan detayları arasında bulunur. Böylece dar alanlarda da rahat bir şekilde temizlik yapabilir, istediğiniz kullanımı elde edebilirsiniz.
 • Yuvarlak şekilli olanlar genellikle klasik modellerden oluşur. Bununla beraber haznesi sıkma yerinin altında bulunan modeller de çoğunlukla yuvarlak bir şekle sahip olacak şekilde üretilir. Dikdörtgen temizlik kovası çeşitleri de çoğunlukla temiz ve kirli suyun ayrı bölmelerde olduğu modellerdir.
 • Profesyonel temizlik kovası çeşitleri ise çoğunlukla otel, restoran ya da kafe gibi geniş alanların temizliğinin yapılması için üretilen ürünler olduğu için diğerleriyle kıyaslandığında daha büyük bir yapıya sahiptir. Çoğunlukla büyük olduğu için alt bölümlerinde tekerlek yer alır ve ürünleri dilediğiniz yere rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Okullarda kullanmak ve işletmelerinizin temizliğinin daha rahat bir şekilde yapılmasını istiyorsanız büyük olan profesyonel modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Şekillerinin yanı sıra ürünleri incelediğinizde ekstra aksesuarlar da olduğunu görebilirsiniz. Bir temizlik kovası seti aldıysanız ve sıkma aparatı kırıldıysa ürünü tamamen değiştirmeden sadece sıkma aparatı satın alabilirsiniz. Temizlik kovası sıkma aparatı çeşitleri, bütün seti değiştirmeden bozulan parçayı daha kolay bir şekilde yerine koymanıza yardımcı olur.

Temizlik kovası fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Koçtaş’taki avantajları inceleyerek ürünler arasından tercihte bulunabilir, daha rahat bir şekilde temizlik yapabileceğiniz parçalara erişebilirsiniz. Günlük hayatınızı kolaylaştıracak ve yaşam alanlarınızın daha temiz kalmasını sağlayacak ürünlere ulaşmak istiyorsanız seçenekler arasından tercihte bulunabilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde giderebilirsiniz.

Temizlik Kovası Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Temizlik kovası ne işe yarar?

Ürünler genel olarak temizlik yapmak için ihtiyaç duyduğunuz suyu yanınızda daha rahat bir şekilde taşımanıza yardımcı olur. Toz alırken ya da yerleri silerken ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Her seferinde lavaboda bezinizi yıkamanızı gereksiz hale getiren ürünler, sudan da tasarruf sağlamanıza imkan tanır. Böylece istediğiniz temizliği daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Kaç çeşit temizlik kovası vardır?

Tekerlekli, kirli su bölmeli, pedallı, sıkmalı, çift taraflı ve klasik olmak üzere 6 çeşit temizlik kovası bulunur. Böylece seçenekler arasından sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, işletmelerinizin ya da evlerinizin temizliğini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Farklı avantajlar sunan ve farklı şekillerde kullanılan ürünler arasından size hitap edeni kolaylıkla bulabilirsiniz.

Temizlik kovası alırken nelere dikkat edilmeli?

Seçim yapmadan önce satın alacağınız üründen nasıl istifade etmek istediğinizi belirlemeniz gerekir. Örneğin, bazı ürünlerde kirli su için ayrı bir hazne bulunurken bazılarında tekerlekler yer alır. Tekerlekler, ürünleri bir yerden başka bir yere zorlanmadan taşımanızı sağlarken hazneli olanlar su ayrımını gerçekleştirmenizi sağlar. Önceliklerinizi belirledikten sonra alternatifler içinden seçim yapabilirsiniz.

Temizlik kovası fiyatları ne kadar?

Ürünlerin fiyatları markaya ve sundukları ekstra özelliklere göre değişiklik gösterir. İstediğiniz özelliklere karar verdikten sonra her bütçeye hitap eden seçenekler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde gidermeye başlayabilirsiniz.

En Çok Satan Temizlik Kovası Hangileri?

Koçtaş Temizlik Kovası kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Temizlik Seti
 2. Özel Temizlik Kutusu
 3. Katlanır Su Kovası 12,8 litre
 4. Easy Temizlik Seti
 5. Bella Moppi Fonksyonel Temzlk Seti
Daha fazla göster
9 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: