150 TL Üzeri Kargo Bedava

Mangal Kömürü ve Tutuşturucular

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Mangal Kömürü ve Tutuşturucular

Yaygın olarak ızgara üzerinde et veya çeşitli sebzelerin pişirilmesi için kullanılan  mangal kömürü ve tutuşturucular, şömine yakmak için de sıklıkla tercih edilmektedir. Mangal ve barbeküler arasından kolayca temin edebileceğiniz mangal kömürü ve tutuşturucular, genellikle meşe ağacından yapılan mangal kömürü, kandil yağı, reşo yakıtı gibi ürün gamıyla sorunsuz mangal ve şömine keyifleri sunmaktadır. 

Mangal Kömürü ve Tutuşturucular Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mangal kömürü ve tutuşturucular seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kömürün ısı değerinin ve kalorisinin yüksek olması ve mangal tutuşturucunun kaliteli olmasıdır. İyi bir mangal kömürünün rengi parlak olur. Kömür kalın olmasa dahi ağır olmalıdır. Yandıktan sonra kömürün korunun uzun süre dayanabilir nitelikte olması önemlidir. Meşe ağacından üretilen mangal kömürünün insan sağlığına zararı bulunmaz. Meşe kömürü, tamamen doğal bir üründür. Mangal yakmayı kolaylaştırmak için iyi bir  mangal tutuşturucu seçmek gerekir. Mangal tutuşturucu olarak Rok firmasının ürettiği Bbq Kandil Yağı kullanabileceğiniz gibi yine Rok firmasının ürettiği, teneke kutuda sunulan Reşo Yakıtı da kullanabilirsiniz. Boyutu ya da yapısı nasıl olursa olsun bir mangalı yakmanın püf noktaları vardır. Öncelikle uygun  mangal kömürü ve tutuşturucular seçmeniz gerekir. Seçilen kömürün ıslak olmaması ve büyük parçalardan meydana gelmesi önemlidir. Kömürün yakılırken dış yüzeyinin tamamının kızarmasına özen gösterilmelidir. Bunun için kömürler yandıkça yerini değiştirilmeli ve alt üst etmelisiniz. Kömürler tamamen kor haline gelmeden et pişirme işlemine geçmemelisiniz. Kömürün henüz yanmakta olduğu esnada patlıcan ya da biber közleyebilirsiniz. Kömürler bir süre yanıp üstleri külle kaplandığında et pişirmek için en ideal zaman demektir. Mangal yakmak için tamamen doğal Kor Mangal Kömürü tercih edebileceğiniz gibi yine doğal Dörtel Meşe Mangal Kömürü de tercih edebilirsiniz. Mangal kömürü ve tutuşturucular sadece mangal yakmak için çözüm sunmaz. Evinizdeki şöminede yakmak için doğal meşe ağacından elde edilen  şömine odunu kullanmanız da iyi bir tercih olabilir.

Siz de güzel bir mangal ziyafeti vermek ya da gürül gürül yanan bir şöminenin başında oturmanın keyfini yaşamak istiyorsanız  mangal kömürü ve tutuşturucular için Koçtaş’ı ziyaret edin! Birbirinden uygun  mangal kömürü fiyatları ile sunulan seçenekler arasından ihtiyacınıza en uygun olanı tek tıkla sepete ekleyin. 

En Çok Satan Mangal Kömürü ve Tutuşturucular Hangileri?

Koçtaş Mangal Kömürü ve Tutuşturucular kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Elektronik Ark Çakmak
  2. Rulo Çıra
  3. Rok Bbq Şömine Soba Odunu 5 Kg
  4. Bonga Odun Yünü Tutuşturucu 140 gr
  5. Kor Tutuşturucu
Daha fazla göster
25 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: