150 TL Üzeri Kargo Bedava

Ahşap Seperatörler

Filtreler
Özellikler
-

 

Daha Etkin Mekan Kullanımı İçin Ahşap Seperatörler

Seperatör, mekanın bölmelere ayrılmasını sağlayan dekoratif bir mobilya çeşididir. Özellikle geniş alanların daha etkin kullanımı için önemli bir işleve sahiptir. Tasarımların farklılaşmasıyla dekoratif kullanımı da ön plana çıkar. Farklı malzemelerden üretilebilir. Şıklığı ve her tarza uygun tasarımlarıyla ahşap seperatörler evlerin ve ofislerin vazgeçilmezi haline gelir. Kolay şekillendirilmesi ile ahşap ürünler tasarımın farklılaştırılmasında son derece avantajlıdır.

Bu ürünler paravan olarak da bilinir. Paravanlar, tarihsel olarak Antik Çin'de kullanılmaya başlanır. Çin'in geleneksel kültüründe önemli bir yeri vardır. İlk dönemlerde yalnızca imparator tahtının arkasında kurulur. Arkası görünmeyen opak kumaştan yapıldığı için gizli bir güç ve hakimiyeti simgeler. Daha sonra halk arasında kullanımı yaygınlaşır. İlk dönemlerde üretilen modeller sabittir. Genellikle rüzgardan korunmak amacıyla kullanılır. Taşınabilir modelleri geliştirilince kullanımı daha da yaygınlaşır. Kullanım amacı da değişmeye başlar. İşlevsel değişiklikler ile birlikte paravan kelimesinin yerini ayırıcı anlamına gelen seperatör alır. Günümüzde iki kelime de eş anlamlı olarak kullanılır.

Ahşap seperatör kullanımının önemli avantajları vardır. Ahşap seperatör fiyatları mekanı bölümlere ayırmak için kullanılan cam ya da alçı duvar opsiyonlarına göre uygundur. Hafif olması ve taşınabilirliği ile daha kullanışlıdır. Alternatif malzemeler kullanıldığında ayırıcı bölüm ancak kırılarak ya da yıkılarak değişiklik yapılabilir. Özellikle ahşap seperatörlerin kolay taşınabilirliği sayesinde alan organizasyonu rahatlıkla değiştirilebilir. Alana esnek bir kullanım opsiyonu sunar.

Ahşap Seperatör Kullanım Avantajları

Ahşap seperatörler hem işlevsel hem de dekoratif amaçlarla kullanılır. Temel kullanım amacı bir mekanı farklı kullanım alanları yaratmak amacıyla bölmektir. Bu işlevi yerine getirebilecek alternatifler olarak alçı duvarlar, cam ya da metal ayırıcılar sayılabilir. Ahşap seperatörlerin alternatiflerine göre avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ahşap seperatör fiyatları alternatiflerine göre uygundur.
  • Ahşap seperatör kurulumu kolaydır. Hafiftir. Kolay taşınabilir. Demonte olarak alınan ürünlerin parçaları kullanılacak alanda kolayca bir araya getirilir.
  • Demonte olması, boyutları konusunda esneklik sağlar. İhtiyaca göre farklı sayıda parça ile farklı boyutlar elde edilir.
  • Kurulum ile uğraşmak istemeyenler için panel tarzında tek parça modeller bulunur.
  • Kolay temizlenir. Özellikle alçı duvarlar kadar hassas bir temizlik gerektirmez.
  • Taşınabilmesi alanın farklı şekillerde organizasyonunu mümkün kılar. Alternatif ürünlerde ise değişiklik kırma, yıkma ve benzeri  şekillerde maliyetli ve zor işlemler gerektirir.
  • Bakımı kolaydır. Herhangi bir zarar geldiğinde rahatlıkla tamir edilir. Kırılan parça yenisi ile değiştirilir.

Ergonomik ve şık tasarımları ile ahşap seperatörler işlevselliğinin yanında kullanılan alana dekoratif bir hava katar. Alçı, cam ya da metal alternatiflerine oranla ahşap seperatör modelleri çok daha farklı tarza hitap eder. Kullanılacak alana göre farklı renklerde, farklı ağaçlardan elde edilen, ince ya da kalın kesim ve farklı desenlerde pek çok model bulunur. Dekoratif seperatör kullanımı odanın tekdüzeliğine hareketli bir tarz katar.

Ahşap Seperatörün Farklı Alanlarda Kullanımı

Paravan denince akıllara genellikle iç mekanlar gelir. Oysa günümüzde bu ürünlerin çok farklı kullanım alanları bulunur. İç mekanlar kadar dış mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. En çok tercih edilen çeşit ise ahşap seperatör modelleridir. Yaygın tercihlerin temelinde pratik kullanımı, her tarza uygun tasarımları ve uygun ahşap seperatör fiyatları gelir.

Evde Ahşap Seperatör Kullanımı

Ahşap seperatörler evin çok farklı alanlarında farklı amaçlarla kullanılır. Öncelikle ev geniş bir girişe sahipse girişin açıldığı oda ile giriş bölümünü ayırmak gerekebilir. Ayrımın bu ürünler ile yapılması, misafirlerinize şeffaflık algısı veren bir tarzı ortaya koyar. Şık bir alan oluştururken güven hissi yaratır.

Evlerde salon bölümü oturmanın yanı sıra farklı amaçlarla da kullanılır. Örneğin, ayrı bir yemek odası yerine salonun bir bölümüne yemek masası konularak bir alan oluşturulur. Oturma ve yemek bölümünün ayrılması işlevsel olarak önemlidir. Görünüm ve temizlik bakımından gereklidir. Ahşap seperatör kullanmak bu fonksiyonları yerine getirir. Ayrıca, istendiğinde alanın farklı şekilde dizayn edilmesine de olanak sağlar. Örneğin, bir bölüm ayrıca çalışma ya da okuma köşesi olarak yeniden organize edilebilir. Salon tek cepheden güneş alıyor ise bir bölümün ışıksız kalmasını önlemek için delikli ahşap seperatör modelleri kullanışlı olur. Geniş oturma odalarında da benzer biçimde ayrı bir köşe oluşturmak için tercih edilir.

Ahşap seperatörlerin yatak odalarında kullanımı da yaygındır. Bir giyinme kabini oluşturmak odanın düzenli kalmasına destek sağlar. Makyaj bölümü için ayrı bir yer oluşturulabilir. Böylece oda daha etkin bir şekilde kullanılır. Benzer bir uygulama geniş banyolar için de uygundur. Duş alanı ile giyinme/ soyunma bölümlerinin bir paravan ile ayrılması daha estetik ve kullanışlı bir alan yaratır.

Ofiste Ahşap Seperatör Kullanımı

Ofislerde seperatör kullanımı oldukça fonksiyoneldir. Açık ofis uygulamalarında alanın işlevsel kullanımını destekler. Örneğin, farklı birimlerde çalışan kişilerin iş akış süreçlerinin verimi için ayrı alanlarda çalışmaları gerekebilir. Her birim için ayrı bir oda oluşturmak maliyetlidir. Ahşap seperatör fiyatları düşünüldüğünde, maliyetleri düşürerek çalışma alanlarını ayırmak mümkündür.  Böylece iş verimi ve motivasyonu artarken açık ofis tercihi de uygulanmış olur. Ahşap masa seperatörü tercihi de alanın özelleştirilmesine katkı sağlar.

Kiralanan dükkan ve ofis tarzı alanlarda bu tür ürünlerin tercihi son derece kullanışlı ve avantajlıdır. Bölümsüz inşa edilen bir çok ticari binada ihtiyaç duyulan alanlar ahşap seperatör kullanılarak oluşturulur.  Böylece kiracı ya da mekanın kullanımı değiştiğinde kullanım amacına uygun değişiklikler kolayca yapılır. Alan hızlı bir şekilde yeniden organize edilir. Alçı kullanılarak ayrılan bölümlerde kırma işlemi gerektiği için daha maliyetlidir. Ekstra temizlik ve bakıma ihtiyaç duyulur. Bu doğrultuda, ahşap seperatör kullanımı az maliyetli, şık ve dayanıklı bir seçenektir. Temizliği ve bakımı kolaydır.

Seperatör modelleri ofis dışında farklı çalışma ortamlarında da kullanılır. Geçici alanlar yaratmak için uygundur. Örneğin, hastanelerde hasta bakım alanları oluşturmak için, okullarda oyun alanları yaratmak için ya da alışveriş merkezlerinde sergi alanlarının bölünmesi için kullanılır. Stüdyolarda farklı çekim alanları oluşturulabilir. Gün geçtikçe tüm bu alanlarda sağlıklı malzemelerden yapılan ahşap seperatör tercihi yaygınlaşır.

Dış Mekanlarda Seperatör Kullanımı

Birçok kişi için seperatör deyince akla iç mekanlar gelir. Oysa bu ürünler dış mekanlarda da rahatlıkla kullanılır. Özellikle bahçe, teras ve balkon gibi eklentilerde dinamik ve canlı bir tarz oluşturur.

Balkon seperatör kullanımıyla bitkilerin yerleştirilebileceği alanlar yaratılır. Ahşabın doğallığı ile buluşan yeşil, ortama ferah ve canlı bir hava katar. Bahçe seperatör modelleri de benzer amaçlarla kullanılabilir. Bahçelerde ahşap seperatör kullanım alanları daha geniştir. Ahşap seperatör çitler bahçe sınırlarının şık bir şekilde belirlenmesini sağlar. Bahçede görülmesi istenmeyen yerleri kapatır.  Bahçe malzemelerinin saklanması ve korunması için geçici bir depolama alanı yaratır. Çocukların keyifli ve güvenli zaman geçirebilecekleri oyun alanları oluşturur. Delikli ahşap modeller aynı zamanda çocukların uzaktan gözlenmesine de olanak sağlar. Ayaklı modeller bahçede geçirilen zamanın kalitesini ve keyfini arttırır.

Bu ürünler verandaların oluşturulmasında da yaygın olarak kullanılır. Oturma alanının dışarıdan görünüşünü engelleyerek daha rahat kullanılabilen bireysel bir alan yaratır. Taşınabilir modelleri gün içinde güneş ya da rüzgar alan bölümlerin kapatılmasını sağlar.

Ahşap seperatörler dış mekan organizasyonlarının da vazgeçilmez parçalarıdır. Düğün, kına, doğum günü, parti gibi eğlence organizasyonlarında alan giriş çıkışlarına dikkat çekmek için kullanılabilir. Üzerine yön levhaları asılabilir. Etkinliklerde şık bir fotoğraf çekim alanı oluşturulmasını sağlar. Brandaların asılması ya da fotoğrafların sergilenmesi için yine ahşap paravan tercih edilir.

Ahşap Seperatör Modelleri

Ahşap, kolaylıkla şekillendirilebilen bir malzemedir. Boyanabilir. Kaplanabilir. Üzerine desenler çizilebilir. Dayanıklı olması sayesinde farklı dekoratif malzemelerle süslenebilir. Bakımı, tamiri ve temizliği kolaydır. Bu nedenlerle mobilya tercihleri için son derece avantajlıdır.  Ahşap seperatörlerin kullanım alanları ve avantajları da oldukça fazladır. Kullanıcı dostu tasarımları ile her ihtiyaca ve zevke uygun ahşap seperatör çeşitleri mevcuttur.

Panel Ahşap Seperatörler

Bu ürünlerin genel işlevi alanları bölmektir. Panel tipi ahşap seperatörler bu amaçla tasarlanan en klasik modellerdir. Bu modellerin genel özelliği tek parça görünümleridir. Bir bütün halinde kurulur ve taşınır. Panel tipi modeller tek parça olarak tasarlanabileceği gibi birden fazla parçanın birleştirilmesi ile de oluşabilir. Ahşap seperatörler alana uygun ölçülerde, parça parça alınarak evde kurulum yapılabilir. En önemli avantajları yükseklik ve genişlik olarak tüm mekanlara uygun paneller oluşturulabilmesidir. Aynı model parçaların farklı ebatlarına ulaşmak mümkündür.

Tek parça modeller genel olarak dar alanlara uygulanır. Alana giriş bölümü oluşturmak için tercih edilir. Yarım duvar şeklinde bir görünüm yaratır. Genel kullanım alanları evler ve ofislerdir. Evlerin salon ve oturma odası bölümlerinde çok fazla hareket kabiliyeti tercih edilmez. Gerektiğinde yer değiştirilebilen; fakat sabit tutulabilen modeller uygundur. Aksi halde dekoratif özelliği arka plana düşerek tali bir alan yaratılma hatasına düşülebilir. Bu nedenle evlerde en çok tercih edilen ahşap seperatörler panel tarzı mobilyalardır.

Klasik modeller ofis girişlerinde misafir bekleme alanı oluşturmak için tercih edilir. Yönetim bölümünde sekreterya oluşturmak için de panel seperatörler uygundur. Açık ofis uygulamalarında bölümlerin sürekli değişimine ihtiyaç yoktur. Aksi halde kontrol edilemez bir düzensizlik oluşabilir. Bu riski engellemek için açık ofislerin panel tarzı ürünlerle ayrılması uygundur.

Katlanır Seperatörler

Ahşap seperatör kullanarak aynı alan içinde tam bir kapalı bölme oluşturmak mümkündür. Bu amaca uygun modellerin başında katlanır ürünler gelir. Katlanabilen modeller iki ya da üç kanattan oluşur. Ayaklıdır. Hafiftir. Kolayca taşınabilir. Sıklıkla değişiklik gerektiren ve hareket kabiliyetine ihtiyaç duyulan alanlarda tercih edilir.

Evlerde soyunma ve giyinme bölümleri, ütü alanları, verandaların düzeni gibi birçok yerde katlanabilir ahşap seperatör modelleri uygundur. Portatif ve ihtiyaca uygun alanlar yarattığı için son dönemde birçok evde bulunur. Dağınıklığı gizleyebilme gibi bir özelliği de sahip olması kullanıcı memnuniyetini artırır.

Katlanır ahşap seperatör modelleri düz olmayan alanlar yaratmayı sağlar. Alana hareketlilik katacak köşe bölümleri oluşturulabilir. Verimli bir şekilde kullanılamayan köşe bölümlerine dekoratif şıklık yaratır. Üzerlerine yerleştirilen dekoratif malzemelerle bu bölümlere dekorasyonu tamamlayıcı özellik kazandırılır. Delikli modellerde arkaya yerleştirilen aydınlatıcılar ortama loş bir şıklık verir. Alana üç boyutlu bir görünüm katarak yaşam alanlarına dinamizm ve canlılık katar.  Köşe bölümlerine yerleştirilen çiçekler ve bitkilerle rahatlatıcı peyzaj çalışmaları yapılabilir.

Katlanabilen ahşap seperatör modelleri aynı zamanda geçici kullanım alanları için en çok tercih edilen modellerden biridir. İhtiyaç olmadığında rahatlıkla katlanır ve kaldırılabilir. Dış mekanların organizasyonu için daha fazla kanata sahip modeller de yaratılabilir. Pratik ve taşınabilir olmaları etkinliklerde kullanımını arttırır. Üzerlerine asılabilen kumaş, bez ya da diğer dekoratif malzemelerle çok farklı tasarımlar yaratılabilir.

Sürgülü Ahşap Seperatörler

Sürgülü ahşap seperatörler son dönemin en popüler mobilyalarından biridir. Tavana asılarak kullanılır. İç mekanda uygulanabilir. Nadiren balkon, veranda gibi eklentilerde de rastlanabilir. Kullanımında işlevinden çok tasarımı ön plana çıkar. Alana modern bir dokunuş sağlar. Hareketlilik katarak canlı ve dinamik yaşam alanları oluşturur.

Sürgülü ahşap seperatörler tavana yerleştirilen ve tekerleklerin dönebileceği bir şerit üzerinde çalışır. Sürgülü dolaptan farkı, alanı iki farklı yaşam alanına ayırmasıdır. Tavan üzerindeki şeridi bütünleyen modeller bir paravan kapı işlevi görür. Oysa şerit üzerinde hareket edebilen dar bir model, alanın farklı bölümlere ayrılması için kullanılabilir. Sürgülü modeller ürünün işlevinden çok görünümüne önem veren, dekoratif özelliklerini önceleyenler için uygundur.

Sürgülü seperatörler oldukça modern bir tasarıma sahiptir. Küçük bir dokunuş ile kullanıldığı alanın havasını kolayca değiştirir. En büyük avantajı ihtiyaca göre sağ ya da sol bölümün kapatılabilmesidir. Alandaki odak noktası kolay bir şekilde değiştirilebilir. Örneğin, sürgülü seperatör salonu masanın ve oturma gruplarının bulunduğu alan olarak ikiye ayırabilir. Masa çalışmak için kullanıldığında televizyonlu alan kapatılırken yemek yeme anında paravan diğer yöne kaydırılabilir. Sürgülü seperatörler geniş banyolarda da kullanılır. Duş alanını ve soyunma alanını ayırmak için uygundur. Giyinme kabinlerinin olduğu bölümler için de şık bir tasarım oluşturur.

Tarzınızı Yansıtan Ahşap Seperatör Önerileri

Ahşap her tarza hitap eden tasarımlar ortaya çıkarmak için uygun bir malzemedir. Farklı yöntemlerle şekillendirilebilir ve dekore edilebilir. Bu avantaj ahşap mobilyaları evin tarzını yansıtabilecek önemli araçlar haline getirir. Günümüzde bu tarz ürünlerin yaygın kullanımı ile birlikte çok farklı tarza uygun modeller tasarlanır. Evin, ofisin dekorasyonu nasıl olursa olsun uygun bir ahşap seperatör modeli bulmak mümkündür.

Geleneksel Dokunuşlar

Yaşam alanlarına nostaljik bir hava katmak isteyenler için farklı ahşap seperatör tasarımları mevcuttur. En çok tercih edilen nostaljik ahşap seperatörler oymalı detaylara sahip modellerdir. Oyma detayı elle şekil verilen mobilyaları andırması ile geçmişin havasını bugüne taşır. Ağır görünümlü bu modeller büyük ahşap masaların olduğu, klasik ahşap mobilyalarla donatılan odaların tamamlayıcısıdır.

Boşlukları işleme detaylarına sahip ahşap sepertörler de geleneksel bir dokunuşa sahiptir. Tarihsel motiflerin uygulanabileceği bu modeller daha ince çizgilere sahip alanlarda kullanılır. Hem ahşap hem metal mobilyaların kullanıldığı dekorasyonlara uygundur.

Düz ahşap seperatör modelleri de geleneksel bir havanın oluşturulması için kullanılır. Mobilyaların genel dizaynına göre farklı renklerde kullanılabilir. Nostaljik bir hava yaratmak için genellikle koyu renk ahşap seperatör tercih edilir. Düz modellerin üzerine yapılan işlemeler geleneksel havayı perçinler. Ahşap tasarım için çok esnek bir malzemedir. İşlemeler oyma yöntemi ile yapılabileceği gibi zemin üzerine çizim de yapılabilir.

Bir başka geleneksel tasarım örneği ise country dekorasyonlardır. Bu tür ahşap seperatör dizaynları kırsala ve doğaya vurgu yapar. Tamamlayıcı bir unsur olarak ahşap seperatörlerde çiçek, kuş, kelebek gibi doğaya özgü simgeler tercih edilir. Ahşap seperatör bu tür simgeler ile kaplanabilir. Desen çizimi ve boyama yapılabilir. Yumuşak hatlı çizimler ve resimler uygundur. Nostaljik görüntüyü en çok yansıtacak olan ise bu desenlerin ahşap üzerine kazınarak işlenmesidir.

Yenilikçi Yaklaşımlar

Mobilyalarda yenilikçi yaklaşımlar kendisini daha minimal tasarımlarda yansıtır. Tasarımda geometrik şekillerin kullanımı sadelik sunan minimalist yaklaşıma örnektir. Ahşap seperatörlerde de geometrik boşluklar modern çizgileri yansıtır. Odanın genel hatlarına göre boşlukların boyutu da değişir. Örneğin, az sayıda geniş mobilyaların olduğu alanlar büyük boşluklara sahip ahşap seperatör modelleri ile tamamlanır. Daha küçük mobilyaların bulunduğu alanlarda ise küçük kare ya da dörtgenler çıkarılmış modeller kullanılır. Detaycı bir tasarımda boşlukların şekli de genel mobilyaların tasarımına uygundur. Yuvarlak hatlı mobilyalar kullanıldığında daire ve oval boşluklar uygun olur. Köşeli mobilya takımlarında ise kare, dikdörtgen gibi şekiller uygundur.

Yenilikçi bir tasarımı yakalamak için ahşap seperatörlerde asimetrinin hareketliliğinden yararlanılabilir. Doğru bir dizayn ile stil sahibi bir görünüm elde edilebilir. Bu noktada simetrik olmayan her modelin asimetrik olmadığını hatırlamak gerekir. Asimetrinin şıklığına ulaşmak ancak doğru bir göz ve tasarımın ürünü olabilir. Aksi halde rüküş bir görüntüye sahip olma riski vardır.

Ahşap seperatörlerin önemli bir avantajı farklı renklerde boyanabilmesidir. Pastel renklerin yoğun olduğu modern alanlarda ahşabın bu özelliğinden yararlanılabilir. Pastel renklerle boyanmış ahşap seperatörler modern anlayış ile uyumludur. Dinamik bir dekorasyonun canlılığına katkı sağlar. Kontrastlardan faydalanılarak canlılığa dinamizm katılır. Mobilyalar daha yumuşak tonlara sahipse yumuşak renk geçişleri tercih edilir.

Kişiye Özgü Tasarımlar

Ahşap farklı yöntemlerle şekil verilebilen, kişiye özgü tasarımlar yapmaya çok elverişli bir malzemedir. Düz ahşap zeminler üzerine çizimler yapılabilir. Ahşap boyası ile farklı renklerle desenler çizilebilir. Üzeri kaplanarak farklı kompozisyonlar oluşturulabilir. Kazıma ve oyna yöntemleri ile doğal şekiller meydana getirilebilir. Üzerine farklı dekoratif malzemeler asılarak süslenebilir. Bunların tümüne olanak sağlayan ahşap seperatörler kişiye özgü tasarımlar için son derece elverişlidir.

Yatak odası, çalışma alanı gibi daha kişisel mekanlarda ahşap seperatörler fotoğraflarla süslenebilir. Giriş bölümü ya da salon gibi dışa açık alanlarda ise evin stilini yansıtacak ögeler seçilir. Örneğin, sanat yönü ön plana çıkan bir tasarımda ahşap seperatörler de birer tuval ya da sergi alanı olarak kullanılabilir. Spor bir görünüm bu ürünlerin hareketli yapısı ile verilebilir. Zarif bir ortam yaratmak için ince detaylar kullanılabilir. Kişiye özgü tasarımlar her bütçeye uygun ürünlerin ortaya çıkmasını da sağlar. Ahşap seperatör fiyatları incelenerek ve hayal gücünün sınırlarına güvenerek özgün ürünler ortaya çıkartmak mümkündür.

Yaşam alanlarına işlevsel bir şıklık katan ahşap seperatör ürünleri ve parçaları Koçtaş'ta bulunabilir. Koçtaş internet sitesi ve Koçtaş mağazalarında her alana uygun boyutlarda ahşap seperatör parçaları mevcuttur. Üretim ve işçilik hatalarına karşı garantili ahşap seperatörler ile Koçtaş'tan alışveriş etmenin ayrıcalığı yaşanır.

Ahşap Seperatör Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Seperatör nedir?

Kelime anlamı ayırıcı olan seperatör, alanları fiziksel olarak bölümlere ayırmaya yarayan bir mobilyadır.  Mekansal bütünlüğü bozmadan kullanım amacına göre alanları ayrıştırır. Paravan ya da oda bölücü olarak da bilinir. Son yıllarda farklılaşan tasarımları ile dekoratif birer unsur olarak da karşımıza çıkar. Değişen zevklere ve ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanan modeller bulunur.

Seperatör ne işe yarar?

Bu ürünlerin temel işlevi mekanı, bütüncül yapısını değiştirmeden bölümlere ayırmaktır. Uzun yıllardır kullanımda olan ahşap seperatörler, eski dönemlerde gizli alanlar oluşturmak, rüzgarı ya da güneşi engellemek gibi işlevlere sahiptir. Günümüzde ise alanın etkin ve verimli kullanımını önceler.  Özellikle geniş alanlarda farklı kullanıma uygun bölümler oluşturarak işlevsiz alanları fonksiyonel hale dönüştürür.

Seperatör nerede kullanılır?

Bu ürünler hem iç hem dış mekanlarda kullanılır. Evlerde salon, oturma odası, yatak odası ve banyolarda sıkça rastlanır. Ofislerde mekanın genel bütünlüğünü bozmadan çalışma alanlarını ayırmak için tercih edilir. Dış mekanlarda ise bahçe, veranda, balkon gibi eklentilerde hem alan yaratmak hem de dekoratif amaçlarla yerleştirilir.

Ahşap seperatör ölçüleri nelerdir?

Ahşap seperatörlerin ölçüleri genişlik ve yüksekliğe göre belirlenir. Kalın malzemeler için derinlik de bir ölçüt olarak kullanılır. Ölçüleri ahşap seperatörün modeline göre değişiklik gösterir. Boşluklu ve ince malzemelerin minimum uzunluk ve genişlikleri 25 cm'dir. Kullanılacak alanın boyutuna göre gerekli adet satın alınabilir. Kalın ve boşluksuz modellerin parçalarının minimum uzunluğu ise 10 cm'e, genişliği 2 cm'e kadar düşer.

 

Daha fazla göster
1 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: