Peşin Fiyatına  7 Taksit

Oto Teknik Malzemeler

Oto Teknik Malzemeler

Teknik sistemlerin bir araya gelmesi ile çalışabilen araçlar için oto teknik malzemeler, otomobilin sorunsuz çalışması sağlanır. Motor, yürüyen aksam ve diğer sistemler için kullanılan bu yardımcı malzemeler, araçların kusursuz şekilde çalışması için olmazsa olmazlarıdır. 

Araçlarınız İçin Oto Teknik Malzeme Çeşitleri

Oto teknik malzemeler, kullanılacakları yerlere ve özelliklerine göre farklı seçeneklere sahiptir. Şişe kriko, aracın yükseltilmesi ve yer ile olan bağlantısının kesilmesi için kullanılan malzemedir. Kriko ile aracın altı ile ilgili işlemlerin gerçekleştirilmesi ve araç tekerleklerinin değiştirilmesi mümkün olur. Krikolar farklı ağırlıkları kaldırabilecek şekilde tasarlanabilir. Antifriz, araçların motor soğutma sistemi olan radyatörlerin zor kış şartlarında donmamasını sağlamak için kullanılır. Antifriz ile radyatör suyu çok düşük derecelerde bile donmadan kullanılabilir. Lastik tamir kiti, patlayan lastiklerin geçici olarak kullanılabilmesi için tasarlanan özel bir kittir. Otomobillerin tamirciye ya da belli bir yere kadar sorunsuz şekilde gidebilmesi için kullanılır. Sibop kısmından lastiğin içine sıkılarak uygulanan kit ile lastiğin şişmesi sağlanır. Oto teknik malzemeler arasında yer alan hava pompası hem araçlarda hem de başka alanlarda kullanılabilir. Otomobillerin lastiklerinin şişirilmesi ve tozların uzaklaştırılması için kullanılan pompalar ile bisiklet tekerlekleri ya da şişme yatak gibi ürünlerde şişirilebilir. Oto teknik malzemeler arasında farklı malzemeler de bulunur. Motor yağları, araçların motorlarının sorunsuz şekilde çalışmasını sağlar. Halatlar, araçların çekilmesi ya da bir yere sabitlenmesi için kullanılır. Kar zinciri, kar ve buz olan yüzeylerde araçların güvenli şekilde kullanılabilmesini sağlar. Bijon anahtarı araçların tekerlek vidalarının sıkılıp gevşetilmesi için kullanılır. Akü takviye kablosu, akü gücü tükenen araçların başka aküden takviyeli şekilde çalışması için kullanılan kablodur. Oto trafik seti ise her araçta bulunması gereken güvenlik ve sağlık malzemelerini içerisin bir settir. 

Püf Noktası: Oto Teknik Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oto teknik malzemeler arasında seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu malzemelerin araca uyumlu olmasıdır. Özellikle motor yağı gibi hayati öneme sahip malzemeler için araç uyumuna dikkat edilmelidir. Araçların ve içerisindekilerin güvenliği için oto güvenlik seti, lastik tamir kiti, zincir ve benzeri güvenlik malzemeleri araç içerisinde her zaman bulundurulmalıdır. Motor yağı ve antifriz gibi malzemelerin belli aralıklar ile değiştirilmesine özen gösterilmelidir. 

Oto teknik malzemeler için Koçtaş’a gelin uygun fiyat avantajlarıyla ihtiyacınız olan ürünü oto malzemeleri kategorisi arasından seçin! Noco, Michelin, Torq, Gojo, Black+Decker, Sonax, Hugel Dolmar, Auto Tyrex ve alanında uzman pek çok markanın kaliteli ürünlerini hemen sepetinize ekleyin. 

Daha fazla göster
1 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: