150 TL Üzeri Kargo Bedava

Hava Kompresörü

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kompresörler

Günümüz dünyasında tekstilden gıdaya, tarımdan kimyaya, otomotivden ambalaja kadar birçok sektörde üretim ekipmanlarında elektrik enerjisi yerine basınçlı hava kullanımı tercih ediliyor ve bu basınçlı havayı temin etmek üzere de kompresörler kullanılıyor. Teknolojideki gelişmelerle birlikte kompresörler de daha yüksek bir performansla ve sorunsuz çalışabilme özelliğinin yanı sıra kullanıcılarına tasarruf sağlayabilecek nitelikte üretilebiliyor. Kompresörler basınçlı hava tesisatı için gereken havayı üretip depoluyor ve belirlenen basınçla tesisata veriyor. Hava kompresörü olarak da ifade edilen bu cihazlar hava tankı olmaksızın çalışabiliyor. Ancak üretilen basınçlı havanın depolanabilmesi, sistemdeki basınç değişikliklerinin düzenlenebilmesi ve kompresörün daha uzun ömürlü olabilmesi için cihazın tanklı olması gerekiyor.

İhtiyacınızı Karşılayacak Kompresör Hangisi?

Elektrikli el aletleri arasında yer alan kompresörler vidalı, havalı, pistonlu gibi sınıflara ayrılıyor. Kompresör çeşitleri arasından hangisini seçmeniz gerektiği konusunda karar vermeden önce kompresörü ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Zira cihazdan maksimum verim alabilmek için doğru özellik ve litrede bir kompresör kullanılması gerekiyor. Cihaz özelliklerine göre kompresör fiyatları da değişiyor.

Tadilat işlemlerini pratik bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla 1.5 Hp motor gücüne ve yağsız motora sahip olan 6 lt kompresör seçebilirsiniz. Profesyonel kullanım amacıyla cihaz seçecekseniz 150 Psi şişirme gücüne sahip, basınç göstergeli, metal gövdeli kompresörler size kullanım kolaylığı tanıyabilir. Havalı kompresörler de depo ve hava hacmi ile çalışma basıncı, ağırlık ve ölçüler bakımından değişiklik gösterir. Depo hacmi bakımından 25, 50 ya da 100 lt olan kompresör çeşitleri arasından ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz. Az miktardaki hava basıncı ile kısa sürede gerçekleştirebileceğiniz araç ya da bisiklet lastiği, yatak, balon, top ve deniz yatağı şişirme işlerinde kullanmak üzere mini kompresör çeşitleri arasından bir tercihte bulunabilirsiniz. El kompresörü olarak kullanılan mini kompresörlerin çalışması için çakmak soketi elektriği dahi yeterli olacaktır. İşyeri ve fabrika gibi alanlardaki ihtiyaçları karşılamak için ise depo hacmi ve sağladığı basınçlı hava miktarı daha yüksek olan kompresörler kullanmalısınız. Bu modellerin çalışma basıncı da mini modellere kıyasla daha yüksek olacaktır.

Basınçlı hava ihtiyacınızı karşılayacak kompresör ve aksesuarları şimdi fiyat avantajları ile Koçtaş'ta! Online alışveriş kolaylığıyla keşfedin, zahmetsizce sahip olun!

En Çok Satan Hava Kompresörü Hangileri?

Koçtaş Hava Kompresörü kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Mc33382 Şarjli 150 Psi Lastik Pompasi
  2. Mc12264 12volt 120 Psi Dijital Basinç Gö
  3. Michelin Mc33375 12volt/150watt Araç Süp
  4. Mc12208 Dijital Basinç Göstergeli Ayak P
Daha fazla göster
13 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: