200 TL Üzeri Kargo Bedava

Kesici Grubu

Filtreler
Özellikler
-

Kesici Grubu

Kesici grubu, çeşitli malzemeleri kesmek, oymak ya da işlemek için kullanılan tadilat aletleri arasında büyük öneme sahiptir. Atölyelerde, evlerde ve tadilatın olduğu her alanda ihtiyaç duyulan kesici grubu içerisinde çok farklı el aletleri bulunur. 

En Çok Kullanılan Kesici Grubu Çeşitleri Nelerdir?

İskarpela seti, ağaç ve ahşap malzemeleri oymak, şekillendirmek ve işlemek için kullanılan el aletleri setidir. Bu set içerisinde farklı büyüklük ve şekillerde iskarpelalar bulunur. Kullanılacakları alanlara değişen modellerdeki aletlerin bir araya getirilmesi ile setler oluşur. Krom ve çelik gibi sağlam malzemeler üretilen ürünler ile ahşaba ek olarak farklı malzemeler de işlenebilir. Testereler, özel uçları ile birçok malzemenin kesilmesinde kullanılır.  Demir, ahşap, cam ya da alçıpan gibi malzemeleri kesmek için özel testere çeşitleri bulunur. Ayrıca şekillerine göre de farklı testere çeşitleri mevcuttur. Kesici grubu arasında yer alan tilki kuyruğu özel şekille testereler arasında yer alır. Kalın kısımdan başlayarak incelen bir testere çeşidi olup alçıpan ve ahşap gibi malzemelerin kesilmesinde kullanılır. Maket bıçağı, hobi işlerinde ya da günlük işlemlerde kullanılan keskin ve ince bir bıçak çeşididir. İnce yapısı ile çok keskin bir uca sahip olan maket bıçakları farklı şekillerdeki kesme uçları ile kesim yapabilir. Değiştirilebilen uçları ile de körelen bıçakların yerine yenisi takılabilir. Kablo kesici aletler ise kabloları keserek içlerinin çıkartılması için tasarlanmış olan aletlerdir. Kablo sıyırma pensi de denilen bu aletler ile kablonun yüzeyi sıyırılarak alt kısmındaki kabloya ulaşılması çok hızlı şekilde gerçekleştirilir. Boru kesici, bakır, çinko ya da benzeri boruların kesilmesi için kullanılır. Kolay şekilde boru birleşimi yapabilmek için düzgün şekilde kesim işlemi gerçekleştirir. Kesici grubu arasında önemli bir yer tutan demir kesme makası ise, farklı kalınlıklardaki demir malzemelerin kesilebilmesi için tasarlanmış olan ürünlerdir. Demir kesme işlemi sırasında çok fazla güç harcamaya gerek kalmadan kesme işlemi gerçekleştirir. 

Püf Noktası: Kesici Grubu İle İlgili Seçimlerde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kesici grubu dikkatle seçilmesi ve kullanılması gereken ürünlerden oluşur. Ürünlerin neredeyse tamamının keskin malzemelerden oluşması nedeni ile, kullanılacakları alanlar için özel olarak seçilmesi ve  uygulama halinde dikkatli olunması gerekir. Uygun olmayan alanlarda ürün kullanmak körelmesine ve kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilir. Maket bıçakları ve hobi amaçlı kullanılan ürünlerin genelinde uç kısımları değiştirilebilir şekildedir. Kesmeyen bıçaklar için yedek ürünler alınarak değiştirme yapılabilir.
Kesici grubu ürünlerinin tamamını Koçtaş’tan bulabilirsiniz! Kaliteli ve bol çeşide sahip ürünleri en uygun fiyatlarla sepetinize ekleyebilirsiniz. 

Daha fazla göster
2 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: