200 TL Üzeri Kargo Bedava

Kablo Kanalı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kabloları Korunaklı ve Düzenli Hale Getiren Kablo Kanalı Çeşitleri

Kablo kanalı çeşitleri, genel olarak elektrik tellerini ya da kablolarını muhafaza etmek için kullanılan ürünlerden oluşur. Kabloların etrafını kaplayacak şekilde özel olarak dizayn edilen ürünler, menteşeye ya da çıkarılabilir kapaklı oluklara sahiptir. Ürünler, kabloları kir, toz ya da nem gibi çevresel kirleticilerden korumak için dizayn edilir. Böylece elektronik sistemlerin herhangi bir şekilde zarar görmesinin önüne geçmeyi başarır. Kablo kanalı modelinin kullanım şekline bağlı olarak duvar, zemin ya da tavana monte edilebilir. Farklı kullanım amaçlarına hitap edecek şekilde çeşitlendirilen ürünler, herkesin aradığını kolaylıkla bulmasını mümkün hale getirir. Oluk olarak da nitelendirilen kablo kanalı, dış ortam kaynaklı yaşanabilecek problemleri minimuma indirmek amacıyla sıklıkla kullanılır. 

Ürünler, genel olarak menteşeli, çıkarılabilir kapaklı ya da oluklu olmak üzere genel anlamda üç farklı tipte üretilir. Her ürün, küçük bir kutu şeklinde olduğu için kabloların etrafının iyi bir şekilde korunmasını sağlar. Menteşe ya da oluk gibi bölümler, ürünlerin etrafı kapansa bile onlara ulaşmanızı mümkün hale getirir. Böylece kablo sistemleriniz hem korunaklı hem de erişilebilir hale gelir. Bununla beraber kablo kanalı çeşitleri birbiriyle de bağlanabilmesiyle öne çıkar. farklı kanalları özel bağlantı parçaları ya da contalar kullanarak bir araya getirebilir, düzgün ve korunaklı bir sistemi kolay bir şekilde kurabilirsiniz. Kapaklı ya da kapaksız birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünler arasından ihtiyaçlarınıza yönelik olanı bulabilir, ev ya da iş yeri fark etmeksizin her yerde daha düzenli bir kablolama sistemi elde edebilirsiniz. Kablo kanalı fiyatları ve modellerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olana ulaşabilir, sistemlerinizi düzenli ve korunaklı hale getirebilirsiniz.

Kablo Kanalı Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Fonksiyonelliğiyle öne çıkan kablo kanalı çeşitleri sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin avantajları hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddeleri inceleyebilir, sistemlerinizi daha pratik ve sağlam bir şekilde kurmaya başlayabilirsiniz:

 • Kablo kanalı evlerden iş yerlerine kadar her yerde kullanılabilir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, iç ve dış mekanlarda ihtiyaç duyulan düzenin elde edilmesini mümkün hale getirir. Özellikle dış mekanlar için özel olarak üretilen ürünler, açık alanlarda kabloların daha korunaklı hale gelmesine olanak tanır. Benzer şekilde iç mekanlarda da dış etkenlere karşı kabloların korunaklı hale gelmesine yardımcı olan ürünler, farklı yerlerde kullanılabilmesiyle dikkatleri üzerinde toplar.
 • Alanınızdaki her teknoloji parçası, en az bir kablo ya da kordona ihtiyaç duyabilir. Kablosuz ürünlerin bile genellikle yeniden şarj olması için fişe takılması gerekir. Kablo kanalı, iç mekanlarınızda ihtiyacınız olan düzenlemeyi elde etmenizi mümkün hale getirir. Örneğin, yatağınızın yanındaki komodinin üzerinde her zaman şarj aleti tutmayı tercih ediyorsanız kanallar sayesinde bu alanı iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.
 • Ürünler, elektrik kabloların daha düzenli bir şekilde yerleştirilmesini mümkün hale getirir. Böylece kablo karmaşası gibi istenmeyen birçok sorunu hafifletmenize yardımcı olur. Ürünleri güvenli bir şekilde muhafaza etmenize yardımcı olurken aynı zamanda düzenleme imkanı da sunan kablo kanalları, ürünlerin yoğunlukta olduğu noktalarda işlevsellik kazanır.
 • Televizyon, ses sistemi, soundbar ya da uydu alıcılarınızı bir noktada toplayıp karışık görünümün önüne geçmek istiyorsanız ürünlerden yararlanabilirsiniz.
 • Elektrik kablo kanalı çeşitleri, tasarım bakımından sunduğu çeşitlilik sayesinde odalarınızda dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünler haline gelir. Farklı malzeme ve renk seçeneklerine sahip olan ürünler, dekoratif bir parça olarak da değerlendirilebilir. Mutfak, salon, oturma odası ya da yatak odası fark etmeksizin her yerde kullanılabilecek biçimde dizayn edilen kablo kanalları, odalarda bulunan eşyalarla da kolaylıkla uyum sağlar.
 • Kablo kanalı çeşitleri sayesinde ürünlerinizi düzenlerken dekoratif alanlar da oluşturabilirsiniz. Süpürgeliklerinizin üzerinden şerit halinde renkli kanalları geçirerek hem şık hem de işlevsel alanlar oluşturabilirsiniz.

İç mekanların düzenlenmesi söz konusu olduğunda önemli bir yere sahip olan ürünler, kullanıcılarının birçok ihtiyacına yanıt vermeyi başarır. Kablo kanalı fiyatları ve modellerini inceleyerek aradığınız ürüne kolaylıkla erişebilir, ev ya da iş yerlerinizde ürünlerinizi güvenli ve şık bir şekilde saklamaya başlayabilirsiniz.

Kablo Kanalı Kurulumu

Kablo kanalı pratikliğiyle de dikkatleri üzerinde toplayan ürünler arasında yer alır. Elektrik sistemlerinin kurulumunda önemli bir rol oynayan ürünler, herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ürünlerin kurulumu ve kullanımı hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddelere göz atabilir, ürünlerin ayrıntıları hakkında fikir edinebilirsiniz;

 • İlk olarak 25 x 25 ya da 16 x 16 kablo kanalı çeşitleri arasından kuracağınız sisteme uygun ölçülerdeki modeli seçmeniz gerekir. Genişlik ve uzunluk bakımından birbirinden ayrılan ürünler arasından sisteminizi kurmanıza yardımcı olacak parçanın seçimini yaptıktan sonra sıradaki aşamaya geçiş yapabilirsiniz.
 • Tavan, duvar ya da zemin gibi farklı noktalara yerleştirebileceğiniz ürünleri, nereye konumlandırmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Kablonuzun kalınlığını göz önünde bulundurarak ürünün enini belirledikten sonra yerleştirme yapacağınız yere uygun genişliğe de karar vermelisiniz.
 • Ürünleri tavan gibi noktalara yerleştirmek istiyorsanız yapışkanlı olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Yapışkanlı modeller, pratik kullanımı ve herhangi bir ekstra işleme ihtiyaç duymamasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Yapışkanlı ürünler arasından seçim yaptıysanız kuruluma geçmeden önce ürünlerin üzerindeki yapışkanlı kısmı çıkarmanız gerekir. Kanalı kesmeyecekseniz ürünlerin kapağını da yerleştirmeden önce çıkarmalısınız.
 • Yapışkanlı modelleri yerleştirirken yeri doğru bir şekilde belirlemeniz önemlidir. Yapışkanı çıkartmadan önce kanalı yerleştireceğiniz alana yerleştirerek kalemle etrafını çizebilir, alanınızı daha doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.
 • Tek seferde yapıştırma işlemini gerçekleştirdikten sonra kablo kurulumuna geçiş yapabilirsiniz. Bununla beraber ürünlerin yapıştırıcılarının çok sert olduğunu bilmeniz gerekir. Bundan dolayı doğru bir biçimde ürünleri konumlandırdığınızdan emin olmanız gerekir.
 • Bir kanalın ucuna başka bir kanal yerleştirerek daha uzun bir alanı kaplamayı düşünüyorsanız kanalların uçlarının birbirine denk geldiğinden emin olmalısınız. Ürünleri uç uca eklerken birleşim yerlerine dikkat etmeniz gerekir, bu bölümler düz olmalıdır.
 • Her yarım metrede bir delik açmanız ve buralara vida takmanız gerekir. Ardından her 1.5 metrede bir telli vida yerleştirilmesi de önemlidir. Telli vidalar, ürünlerin daha sağlam bir şekilde yerleştirilmesini mümkün hale getirir. Özellikle montaj işlemini tavan bölgelerinde gerçekleştirilecekse bu vidalama sisteminin uygulanması önerilir. Kanal kapağı ileride açılırsa vidalar sayesinde ürünler düşmez ve sabit bir şekilde yerinde kalmaya devam eder.
 • Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra ürünleri yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Tavana kablo sistemi kurarken ürünlerin altından telleri çekerek ürünleri kanalın içine sabitleyebilirsiniz.
 • Ürünleri kanalın içine yerleştirdikten ve duruma göre telli vidalarla sabitledikten sonra ürünlerin kapaklarını kapatmaya başlayabilirsiniz.

Kablo kanalı sayesinde her kablo sistemini düzenli bir şekilde kurabilir, kötü görüntüleri ortadan kaldırabilirsiniz. Okullarda projeksiyonları ya da restoranlarda ısıtma sistemlerinin kablolarını ürünler sayesinde pratik bir şekilde gizleyebilir, kötü görüntülerin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Kablo kanalı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız özellikleri karşılayan ürünlere erişebilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.

Kablo Kanalı Çeşitleri

Kablo kanalı modelleri, kendi içinde birçok farklı modele sahip olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Ürünler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, sizin için hangisinin daha uygun olduğuna pratik bir şekilde karar verebilirsiniz;

 • Balık sırtı kablo kanalı çeşitleri, çok fazla kullanılan modeller arasında yer alır. İş yerlerinden evlere, restoranlardan otellere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, günlük hayatın her alanında karşınıza çıkabilir. Armut olarak da nitelendirilen ürünler, bombeli bir görünüme sahiptir. Yerleştirildiği ortama hoş bir görünüm kazandırmasının yanı sıra içerisinde birkaç adet ürünün yerleştirilebileceği bölümler yer alır. Böylece farklı işlevleri yerine getiren ürünleri karıştırmadan kanalın içine koyabilir, istediğiniz düzeni pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.
 • Hareketli kablo kanalı çeşitleri, özellikle dış mekanlarda tercih edilir. Çoğunlukla fabrikalarda tercih edilen hareketli modeller, ürünleri dilediğiniz noktaya taşımanızı kolaylaştırır. Hortum benzeri bir şekle sahip olan kablo kanalları, genellikle uzundur. Hareketli kanallar, fabrikaların her noktasına enerjinin rahat bir şekilde taşınmasını mümkün hale getirir. Bu modeller, evlerde genellikle tercih edilmez.
 • Spiral modeller, elektrik sistemlerinde önemli bir yere sahip olan ürünlerin korunmasında önemli bir rol oynar. Spiral boru olarak da isimlendirilen ürünler, aşınmalara karşı dayanıklı olacak şekilde dizayn edilir.
 • Yapışkanlı kablo kanalı çeşitleri, isminden de anlaşılabileceği gibi yapışkan aracılığıyla istenilen noktaya yerleştirilebilen ürünlerden oluşur. Kanalların üst tarafında yer alan yapışkanı çıkarttığınız zaman dilediğiniz yere rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Özellikle kablo sistemini tavan gibi yer çekimine karşı hassas noktalarda kuracaksanız yapışkanlı kablo kanalı çeşitleri arasından seçim yapmanız önerilir. Bununla beraber duvar gibi noktalarda da pratiklik sunan ürünler, her yerde kullanılabilir.
 • Süpürgelik kablo kanalı modeller, aynı anda iki farklı fonksiyonu yerine getirmesiyle öne çıkar. Süpürgelik şeklinde olan ürünlerin iç bölümünde kabloları içinden geçirebileceğiniz kanallar yer alır. Böylece kablo sisteminiz için ekstra bir ürün satın almanıza gerek kalmaz. Hem şık hem de işlevsel bir parça olmasıyla dikkat çeken süpürgelik kablo kanalı çeşitleri, evinizde yenilikler yapmayı düşünüyorsanız göz atmanız gereken önemli ürünler arasında yer alır.
 • Duvarda kullanılmak üzere tasarlanan modeller de sıklıkla tercih edilir. Herhangi bir noktada rahatlıkla kullanılabilmesi, ürünlerin öne çıkan tarafları arasında yer alır. Herhangi bir odanın duvarlarından ürünleri geçirerek karmaşık görüntüyü ortadan kaldırabilir, hem şık hem de işlevsel alanlar oluşturabilirsiniz.
 • Modellerin bazılarının etrafında ek delikler yer alır. Ürünlerin yerleştirileceği ortam çok sıcak ya da soğuk olmadığı müddetçe delikli modeller de kullanılabilir.

Fonksiyonelliğiyle öne çıkan ürünler sayesinde iç ve dış mekanlarda istediğiniz düzenlemeleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Farklı kullanım ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde dizayn edilen ürünler arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, ev ya da iş yerlerinde işlevsel alanlar oluşturabilirsiniz.

Boyutlarına Göre Kablo Kanalları

Ürünler, boyutlarına göre birbirinden ayrılır. Böylece her yere rahatlıkla uyum sağlayabilir. Ürünlerin boyutlarının nasıl olduğu hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Seçenekleri incelediğinizde en ve boy gibi özellikler bakımından birbirinden ayrılan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Gereksinimlerinizi göz önünde bulundurarak kablo kanalı ölçüleri arasından seçim yapabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda aradığınız ürüne pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • 25 x 25 kablo kanalı çeşitleri işlevselliğiyle öne çıkar. Eni ve boyu 25 mm olan modeller, çoğu ürünün rahatlıkla sığabileceği ölçülere sahiptir. Bununla beraber eni 25 mm iken boyu 16 mm olan modeller de olduğunu görebilirsiniz. 25 x 16 kablo kanalı çeşitleri ile dar alanlarda istediğiniz düzeni kurabilir, kablo karmaşasını pratik bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Seçeneklere göz attığınızda eni ve boyu 16 mm ölçülerinde olan kablo kanalları da olduğunu görebilirsiniz. Daha ince ürünleri döşemek için kullanabileceğiniz kablo kanalları, iç ve dış mekanlarınızda korunaklı alanlar elde etmenizi mümkün hale getirir.
 • Daha ince ürünler için 12 mm gibi ölçülere sahip olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. İnce ürünler için özel olarak tasarlanan ürünler, çok fazla yer kaplamadan istediğiniz görünümü elde etmenizi kolaylaştırır.

Farklı ölçüdeki ürünler için özel olarak tasarlanan kablo kanalları arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, ürünlerinizi dilediğiniz gibi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Elektrik tesisatınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürünleriniz için daha güvenli bir alan elde edebilir, karmaşık görüntüyü pratik bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Kablo Kanalları

Ürünler, üretildikleri malzeme bakımından da birbirinden ayrılır. Böylece herkesin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamasını mümkün hale getirir. Kablo kanalı malzemeleri ve özellikleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, sizin için uygun olanı zorlanmadan bulabilirsiniz;

 • Plastik olan ürünler, çok sık tercih edilenler arasında yer alır. Esnek bir yapıya sahip olan plastik, rahat bir şekilde yerleştirilebildiği için birçok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca plastik kablo kanalı sahip olduğu renk çeşitliliği sayesinde de birçok kişi tarafından tercih sebebi haline gelir.
 • Metal kablo kanalı çeşitleri, evlerden çok ofis ya da fabrika gibi yerlerde kullanılır. Bununla beraber elektrik kablolarının geçtiği yerlerde daha güvenli bir alan elde etmek için de metal olanlardan yararlanabilirsiniz. Paslanmayan ve korozyona karşı da dayanıklı olacak şekilde üretilen ürünler, uzun süreli bir kullanım sunmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar.
 • Alüminyumdan üretilenler, hafif olmasıyla öne çıkar. Böylece birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle fabrikalarda elektrik sisteminin daha güvenilir hale getirilmesinde alüminyumdan üretilen modeller tercih edilir.

Hangi malzemenin sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra seçenekler arasından seçim yapabilir, aradığınız ürüne kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Farklı malzemelerden üretilen kablo kanalı çeşitleri sayesinde kullanım amacınıza uygun olan ürüne vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Farklı Renk Seçeneklerine Sahip Olan Kablo Kanalları

Kablo kanalı çeşitleri, farklı renk seçeneklerine sahip olduğu için dekoratif amaçlarla da kullanılabilir. Ürünleri kullanacağınız ortamda bulunan eşyalarla uyumlu renklerden tercih ederek istediğiniz görünümü yakalayabilir, farklı ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Ürün renkleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz:

 • Ürünleri incelediğinizde siyah, kahverengi, mavi, kırmızı, lacivert, beyaz ya da gri gibi birçok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Böylece istediğiniz detayları kolaylıkla yakalayabilir, iç ya da dış mekanlarınıza şık bir görünüm katabilirsiniz.
 • Siyah kablo kanalı çeşitleri, yerleştirildiği ortama farklı bir görünüm kazandırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Özellikle tavan ya da duvarların ortasından geçirilen siyah renkli modeller, dekoratif parçalar arayan kişiler için de iyi bir seçenek haline gelir.
 • Ahşap görünümüne sahip olan kahverengi modeller, şık detaylarıyla dikkat çeker. Özellikle evlerinde rustik ya da nostaljik bir görünüm yakalamak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ahşap detaylarına sahip dekoratif kablo kanalı çeşitleriyle iç mekanlarınıza farklı bir hava katabilir, istediğiniz detayları kolaylıkla yakalayabilirsiniz.
 • Mavi, yeşil, kırmızı ya da lacivert gibi renkler, dekorasyonlarına hareket katmak isteyenlere hitap eder. Kanalları yerleştireceğiniz odadaki eşyalarla canlı renkleri kombinleyerek farklı bir dekorasyon elde edebilir, ilk bakıştan itibaren dikkat çeken bir hava yakalayabilirsiniz.
 • Gri ve beyaz gibi renkler, çok sık kullanılan kanallar arasında yer alır. Her yerle uyum sağlayabilen gri ve beyaz renkli kanallar, çok fazla dikkat çekmediği için sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır.

Koçtaş’ta bulunan birbirinden farklı kablo kanalı seçenekleri arasından aradığınızı bulabilir, istediğiniz görünüme pratik bir şekilde kavuşabilirsiniz. Birbirinden farklı renk, malzeme ve kullanım şekline sahip olan ürün arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürüne pratik bir şekilde erişebilirsiniz.

Kablo Kanalı Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kablo kanalı nedir?

Ürünlerin etrafını kapatarak dağınık bir görüntü oluşmasının önüne geçen kablo kanalları, aynı zamanda ürünlerin dış etkenler tarafından zarar görmesinin de önüne geçer. Genel olarak kablo ya da tellerin etrafının kutu benzeri bir yapıyla kapatılmasını sağlayan kanallar, ofislerden evlere kadar her yerde kullanılabilir.

Kablo kanalı ne işe yarar?

Ürünler, kabloların dış etkenlere karşı korunaklı hale gelmesine yardımcı olur. Bununla beraber iç ve dış mekanlarda dekoratif parçalar olarak da değerlendirilebilir. Birçok farklı renk seçeneğine sahip olması sayesinde istediğiniz görünümü elde etmek için kanallardan yararlanabilirsiniz.

Kablo kanalı nasıl döşenir?

Kablo kanalı ürünlerin çeşidine göre farklı şekillerde döşenir. Yapışkanlı olanlar, dış tarafında bulunan yapışkan çıkarılarak istenilen yere döşenebilir. Bununla beraber yapışkana sahip olmayan modeller çivi benzeri ürünler yardımıyla döşenebilir.

Kablo kanalı çeşitleri nelerdir?

Ürünler renk, malzeme ve kullanım şekli bakımından birbirinden ayrılır. Seçenekleri incelediğinizde metal, plastik ya da alüminyum gibi birçok model olduğunu görebilirsiniz. Hangi ürünün sizin için uygun olduğunu belirledikten sonra aradığınızı kolaylıkla bulabilir, kablolarınızı dilediğiniz gibi döşemeye başlayabilirsiniz.

En Çok Satan Kablo Kanalı Hangileri?

Koçtaş Kablo Kanalı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Masa Üstü Kablo Kanalı Deliği Kapağı Masa Kapağı 6 Cm Krem
 2. Kablo Kanalı 2 Metre Metalik Gri
 3. Kablo Kanalı 2 Metre Metalik Gri
 4. Kablo Kanalı 2 Metre Metalik Gri Yapışkanlı
 5. Kablo Kanalı 2 Metre Siyah Yapışkanlı
Daha fazla göster
59 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: