150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kurutma Makinesi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kurutma Makineleri ile Pratik Çözümler 

Kurutma makinesi yüksek şehirleşme ile balkonların güneş görmemesi veya olmaması, ıslak çamaşırların ev içerisine ve balkonlara asılmasının zaman kaybı olması gibi problemlere çözüm olarak üretilen beyaz eşyalardandır. Çamaşır kurutma makinesi özellikle kış aylarında kuruması zorlaşan çamaşırların rahatça ve kısa sürede kurumasına yardımcı olur. Yeni nesil teknolojilerle üretilen kurutma makineleri çamaşır telaşını ortadan kaldırır. Kurutma makinesi fiyatları markadan markaya ve sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Çamaşır kurutma makinesi fiyatları makinenin ölçüleri ile de farklılaşır. 8 kg kurutma makinesi en çok tercih edilen kapasiteli model olmakla birlikte 5, 6, 7, 8, 9, 10 kg kurutma kapasiteli modeller de mevcuttur. En iyi çamaşır kurutma makineleri kullanıcı ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermekle birlikte enerji sınıfının A olduğu, çok fonksiyonlu modeller ön plana çıkar. 

Fiyatları, harcadığı enerji miktarı, tasarımları gibi avantajları ile birlikte kurutma makineleri çamaşır yıkama işleminden yüksek hijyen elde edilmesini sağlar. Yüksek teknoloji ile üretilen bu cihazlar kullanıcı ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılar. Farklı fonksiyon seçenekleri sayesinde ıslak çamaşırların hijyenik bir şekilde kurutulmasına yardımcı olur. Evlerde kullanımı her geçen gün yaygınlaşan nem çekme ve buhar teknolojisine sahip bu cihazlar çamaşır makinesinden çıkan ıslak kıyafetlerin temizliğini koruyarak kurumasını sağlar. Çamaşır yıkama işleminin de birlikte yapıldığı kurutma makinesi modelleri de mevcuttur. Bu modeller hem zamandan hem de yerden tasarruf etmeyi sağlar.  

Cihaz ölçüleri dikkat edilmesi gereken konulardandır. Kullanılacak alanın ölçüsü hesaplanarak ihtiyaç duyulan ölçülere sahip model belirlenmelidir. Böylelikle cihazdan alınan verim de artacaktır. Geniş alanlara uygun modeller olduğu gibi dar alanlar için uygun modeller de mevcuttur. Mini tasarımlar küçük alanlar için idealdir. Bununla birlikte ürün boyutlarının kapasiteleri ile doğru orantılı olduğu unutulmamalıdır. 8, 9, 10 kg kapasiteli cihazlar 5, 6, 7 kg kapasiteli cihazlara oranla daha fazla alan kaplar. Bu nedenle cihaz tercihinde bulunurken bu durumda göz önünde bulundurulmalıdır.      

Kurutma Makinesi Modelleri 

Günümüzün hızlı temposuna ayak uydurmanın yolu hızlı ve pratik olmaktan geçer. Hassas kurutucu özelliklerinde olan ve iki yönlü hareket sensörüne sahip cihaz modelleri gününüz kurtarır. Kırışmayı engellemeleri sayesinde ütü yapmaya harcayacağınız vakitten tasarruf etmenizi sağlar. Çalışma prensipleri sayesinde kıyafetlerin pürüzsüz olmasına yardımcı olur.  

Ütülü çamaşır kurutma makinesi modelleri çamaşırların yıpranmasını engeller ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlar. Çamaşır kurutma makineleri kıyafetlerinizi giyime hazır hale getirerek istediğiniz kıyafetleri kullanmanıza olanak verir. Enerji tasarrufu sağlayan modeller beyaz eşyalar içerisinde popüler konumdadır. Az enerji harcayan modeller ile elektrik faturanızı düşürebilirsiniz. Bununla birlikte doğaya verilen zarar da azaltılmış olur. Enerji verimliliği yüksek olan modeller sayesinde uzun vadede tasarruf sağlayabilirsiniz.  

Yoğuşmalı kurutma makinesi modelleri ortamda bulunan havayı kullanıp buharı cihaz içerisinde sıvılaştırarak su tasarrufu olanağı sağlar. Bu cihazlar her türlü ihtiyacı karşılayacak nitelikte üretilirler. Bunun yanı sıra şık ve ergonomik tasarımlarıyla dikkat çeken cihazlardır. Birçok marka ve model seçeneği bulunan kurutma makinesi ince detaylarla ve farklı özelliklerle tasarlanır. Seçim yaparken kullanılacak alanın boyutuna ve cihaz kapasitesine dikkat edilmelidir. Yıkama ve kurutma işlemi için ayrı cihazlar tercih etmek istemeyen kişiler iki özelliğin aynı anda bulunduğu çamaşır kurutma makinesi modellerini tercih edebilir. Önce yıkayıp sonra kurutan modeller hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar hem de iki ayrı cihaza farklı fiyatlar ödemek durumunda kalmanızı engeller. 

Zaman Kazandıran Çamaşır Kurutma Makinesi Modelleri 

Bir kıyafetin giyime hazır olabilmesi için yıkama, kurutma, ütüleme gibi çok zaman gerektiren işlemlerden geçmesi gerekir. Bu işlemler fiziksel yorgunluğa da sebep olur. Modern zamanların getirdiği hızlı yaşam formu ve ağır iş yükü bu tür ev işlerine zaman ayırmayı zorlaştırır. Teknolojinin günümüz şartlarına paralel gelişmeleri her alanda uyumu kolaylaştırır. Bu kapsamda tasarlanan çamaşır kurutma makineleri uzun zaman harcamayı gerektiren çamaşır işlerini oldukça hafifletir. Böylelikle ev işlerine ayırdığınız zamandan tasarruf ederek kendinize vakit ayırabilirsiniz. 

Farklı istek ve ihtiyaçları karşılayabilen bu cihazlar arasında tercihte bulunmadan önce birtakım noktaların göz önünde bulundurulması gerekir. İlk olarak cihaz fonksiyonları değerlendirilmelidir. Kısa sürede, en hızlı şekilde kurutması sizin için en önemli özellik ise bu kriteri en başa almanız gerekir. Kurutma makineleri arasında birkaç parçayı 15 dakika gibi kısa bir sürede kurumuş hale getirebilecek modeller mevcuttur. Bunun gibi farklı kumaş dokuları için farklı sürelerde işlem yapabilen modeller vardır.  

Ütü yapmaya zamanınız olmaması veya bu işlemi kolaylaştırma isteğiniz olması durumunda kırışıklığı engelleme veya en aza indirme özelliği bulunan modeller sizin için ideal olacaktır. Çamaşır asma zahmetinden kurtulmayı sağlayan ve pek çok fonksiyona sahip olan bu cihazlar aynı zamanda ev dekorasyonunu güçlendirebilecek tasarımlara sahiptir. Siyah, beyaz, gri inox gibi modern renklere sahip olmaları sebebiyle göz alıcı konumdadır. 

Enerji Tasarruflu Kurutma Makinesi Çeşitleri 

Yaygın olarak her yerde kullanılan teknolojik ürünlerin harcadığı enerji miktarı hem çevre için oldukça gerekli hem de kullanıcılara avantaj sağlayan bir durumdur. Gelişmiş özelliklere sahip modern teknolojik cihazlar fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra enerji tasarrufu kapsamında da oldukça ileri seviyededir. Kurutma makinesi çeşitlerinin A enerji sınıfındaki modeller harcadığı düşük enerji miktarı ile evde harcanan toplam enerji miktarına katkıda bulunur. Yüksek enerji harcayan modeller yerine tercih edilen düşük enerji harcayan modeller çevreye olduğu kadar bütçeye de dosttur.  

Alınacak ürünün düşük enerji harcayıp harcamadığını anlamak için cihaz teknik özellikleri arasında yer alan enerji sınıfının öğrenilmesi gerekir. Kurutma makinesi modellerinin enerji tasarruf oranları farklı seviyelerdedir. Bu çerçeve kapsamında kullanıcı yorumları da değerlendirmeye alınmalıdır. Ev içerisinde ıslak çamaşırların hızlıca kurutulmasına olanak veren bu cihazlar harcadıkları minimum düzeydeki elektrik enerjisi ile doğa dostudur. Elektronik cihazların tükettiği enerjiyi anlatan enerji sınıfı skalası; A, B, C, D, E, F, G olarak sıralanır. Eskiden kullanılan enerji sınıfı skalası; A+++, A++, A+, B, C, D değiştirilmiş ve + işareti kaldırılmıştır. İki sıralamada en yüksek enerji tasarrufu sunan A sınıfıdır. 

Alınacak cihazın farklı özellikleri harcadığı enerji miktarını değiştireceğinden ihtiyaçların doğru bir biçimde belirlenmesi oldukça önemlidir. Cihaz çeşitleri değerlendirilirken yeterli düzeydeki programa sahip olan modellerin harcadığı enerji miktarı gözetilerek seçim yapılmalıdır. 

Kurutma Makineleri ile Her Daim Kullanıma Hazır Çamaşırlar 

Fiyat performans ilişkisi alınacak ürünlerde göz önünde bulundurulan bir kriterdir. Günümüz teknolojisi ile üretilen çamaşır kurutma makinesi modelleri tavsiye edilen ve fiyat performans açısından etkili olan cihazlardır. Zamanın hızlandığı günümüzde birçok işe aynı anda yetişmeye çalışmak zorlaşmıştır. Kurutma makinelerinin ıslak çamaşırları kısa süre kurutarak kullanıma hazır hale getirmesi iş yükünü oldukça azaltmıştır. Özellikle çalışan çiftler için bu cihazlar vazgeçilmez beyaz eşyalardandır. 

Gün içerisinde istenilen saatte çalışmaya programlanabilen ve sessiz çalışan kurutma makinesi modelleri günlük tempo arasında çok büyük kolaylık sunar. İçinde bulunan tambur bakımından kurutma makineleri oldukça geniştir. Dolayısıyla fazla yer kaplayan nevresim takımı, çarşaf gibi tekstil ürünlerini sermeye, asmaya gerek kalmadan kurutmak oldukça kolaydır. 

Kuruması istenilen çamaşırlar kumaşlarına ve dokularına göre ayrılarak uygun programlarda çalıştırılabilir. Benzer doku ve kumaşa sahip çamaşırları birlikte kurutmak filtre temizliği açısından önemlidir. Mesela yünlü çamaşırlar, eşyalar filtrenin daha sık kirlenmesine yol açar ve dolayısıyla filtrenin daha özenli temizlenmesine ihtiyaç duyulur. Islak çamaşırları ev içerisine veya dışarı asmak daha çamaşırlar kurumadan kötü kokulara ve toza maruz kalmasına sebep olabilir. Kurutma makine modelleri hassas programları ile çeşitli kumaş dokuları için rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte ıslak çamaşırlar ev içinde nem oluşturarak ısının düşmesine de sebep olabilir. Ayrıca balkonun yetersiz olduğu evlerde de bu cihazlar hayat kurtarıcı roldedir. 

Kurutma Makinesi Özellikleri 

Kurutma makinesi kullanımı çamaşırları yıkamak için kullanılan çamaşır makinesi kullanımı kadar kolaydır. Kullanım sonrası hava filtrelerini temizlemek çamaşırların kuruma performansında etkilidir. Kendi kendini temizleyebilen hava filtresine sahip cihaz modelleri de mevcuttur. Farklı genişliklerdeki ev ve odalara uygun boyutta tasarlanan bu cihazların çeşitli özelliklere sahip pek çok seçeneği bulunur. Kurutulacak çamaşırların miktarına ve ağırlığına dikkat edilerek seçilen model hem enerjiden hem de yerden tasarruf etmeyi sağlar. Enerji tasarrufunda bulunmak isteyenler için üretilen A enerji sınıfındaki kurutma makineleri çevrenin korunmasına yardımcı doğaya dost cihazlardır. Bu enerji sınıfındaki cihazlar daha az elektrik harcayarak bütçenize de katkıda bulunur.  

Bu cihazlar 5 kg, 6 kg, 7 kg, 8 kg gibi farklı kapasitelerde üretilerek çeşitli ihtiyaçları karşılar. Birçok markada farklı ve geniş aralıklarda kapasite imkânı sunan modeller mevcuttur. Kalabalık ortamlar için büyük kapasiteli ürünler tercih edilebilir. Burada çamaşır yıkama alışkanlıkları da etkilidir. Fazla kalabalık olmayan fakat çok çamaşır yıkayan ve kurutma ihtiyacı olan kişiler de büyük kapasiteli ürünleri tercih edebilir. Çamaşır yıkama ve kurutma fonksiyonlarını bir arada bulunduran makine modelleri de mevcuttur. 

Siyah renk modeller eve asil bir hava kattığı için sıkça tercih edilen modellerdir. Siyah renk günümüz beyaz eşyalarında sıkça tercih edilmeye başlamıştır. Gri inox kurutma makineleri de oldukça tercih edilen diğer bir renktir. 

Modern Tasarımlı Kurutma Makineleri 

Evdeki elektronik cihazların tasarımının ev dekorasyonu ile uyumlu olması kimi kullanıcılar için oldukça önemlidir. Islak çamaşırların kolayca kurutulmasını sağlayan kurutma makinesi modelleri de bu kapsam içerisindedir. Modern görünümlü yeni binalarda eski balkon görünümleri ve alanları farklılaşmıştır. Balkonların ortadan kalkması veya camlar ile kapatılması çamaşır kurutma işlemini daha zor hale getirmiştir. Böyle bir ortamda çamaşırlar ev içerisindeki herhangi bir odaya serilmek durumunda kalır. Bu durum ortama yayılan deterjan kokusu ve nem nedeniyle özellikle alerjik ve hassas bünyeli kişileri oldukça rahatsız eder. Bununla birlikte kapalı alanlarda çamaşırların kuruma süresi de uzun olacaktır. Çamaşır kurutma makineleri sayesinde bu problem ortadan kalkmıştır. 

Çamaşır işlemlerini kolay hale getiren bu cihazlar işlevselliğinin yanı sıra tasarımlarıyla da dikkat çeker. Birbirinden şık model ve renk seçeneklerine sahip olan cihazlar ev içerisinde hâkim olan renklerle uyum sağlayarak bir bütün oluşturur. Gri inox, beyaz ve siyah renk seçeneklerine sahip cihaz modelleri ile tarzınızı yansıtmak oldukça kolaydır. Özellikle siyah ve inox tasarımlar son zamanlarda oldukça popüler olan ve sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Gelişmiş fonksiyonları ve şık tasarımlarının yanı sıra sessiz çalışabilme özellikleri sayesinde birçok kullanıcı tarafından beğenilir. Markalar sessiz çalışma konusunda kullanıcı hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak çalışmalar yapar. Gelişen teknolojiye bağlı olarak üretilen yeni nesil modeller kullanıcıların beğenisine sunulur. 

Yeni Nesil Kurutma Makineleri 

Pike ve nevresim takımı, çarşaf, havlu gibi ağır ve hacimli eşyalar çamaşır ipinde fazlasıyla yer kaplar ve oldukça uzun bir sürede kurur. Özellikle küçük evlerde ev içerisinde kurutulmak istenebilen bu eşyalar görüntü kirliliği oluşturur ve ev içerisindeki ısıyı emerek nemli bir ortam oluşmasına neden olur. Böyle bir durumda özellikle kışın evin ısınması için harcanacak enerji artar ve bu da ay sonu faturaya yansır. Pike, nevresim, çarşaf gibi ürünler kurutma makinesi sayesinde kısa bir sürede kurutularak gün içerisinde kullanıma hazır hale getirilebilir. Özellikle kalabalık ve çok çocuklu ailelerde bu cihazlar hayat kurtarıcı niteliktedir. Çalışan ebeveynlerin ev işlerine yardımcı olan bu cihazlar yorgunluklarının azalmasını sağlar.  

Kurutma makinesi gibi yeni nesil beyaz eşyalar modern yaşamda önemli ve olmazsa olmaz bir konumdadır. Kalabalık olmayan aileler ile yalnız yaşayan kişilerin tercihi az kapasiteli kurutma makineleridir. Hacim olarak fazla yer kaplamayan küçük makineler istenilen alana kolaylıkla yerleştirilebilir. Taşınabilir portatif kurutma makineleri yeni nesil alternatif cihazlardandır. Küçük ve taşınabilir olması ev içerisinde kolayca yerini değiştirmek ve seyahatte yanınızda taşımak gibi pek çok açıdan avantaj sunar. 

Gün geçtikçe popülerliğini artıran bu cihazlar her türlü ihtiyaç gözetilerek üretilir. İlk olarak ürünün konumlandırılacağı yer belirlenmeli ve ona göre cihaz tercihinde bulunulmalıdır. Cihaz enerji sınıfı da dikkat edilmesi gereken ve tasarruf yapabilmeniz için gerekli olan özelliklerdendir. 

Kurutma Özellikli Çamaşır Makineleri 

Kurutma makinesi ve çamaşır makinesi ayrı ayrı olarak satın alınabilir. İki cihazı da koyacak yeri olmayanlar için kurutma makinesi özelliği bulunan çamaşır makinesi modelleri büyük avantaj sunar. Bu cihazlar maddi açıdan kolaylık sağladığı gibi pratik ve kolay kullanıma sahip cihazlardır. Bu cihazlar ile hem yerden hem de zamandan tasarruf edilebilir.  

Yıkamalı kurutma makinesi iki ayrı cihazı konumlandıracak yere sahip olmayan kişilerin imdadına koşar. Bununla birlikte iki ayrı cihaz bulunması durumunda yıkanan çamaşırların kurutucuya aktarılması da zaman kaybı olarak gözükür. Çamaşırların yıkanıp temizlenmesinden kurutulmasına kadar bütün işlemlerin tek bir cihaz sayesinde gerçekleştirilmesi oldukça avantajlıdır. Özellikle kalabalık aileler ve ev işlerine zaman ayıramayan kişiler için bu cihazlar fazlasıyla pratiktir. İki işlevi birlikte yapabilen bu cihazlar iki ağır beyaz eşyadan tasarruf etmeyi ve bunun fazladan bütçeye yansımasına engel olur. Isı pompalı çalışma prensibine sahip bu modeller sıcak hava pompası sayesinde kurutucu işlevi görür. Kendi kendini temizleyebilme özelliği sayesinde filtre temizliği yapmayı gerektirmez. 

Günümüz şartlarında evlerin daha küçük boyutlarda inşa edilmesi bu cihazları daha avantajlı hale getirir. İki işlevi bir arada yapabilen bu cihazlara rağbet son zamanlarda daha da fazladır. Bu makinelerin genellikle yıkama ve kurutma kapasiteleri birbirinden farklı olabilir. Örneğin 9 kg yıkama kapasiteli bir cihaz 6 kg kurutma kapasitesine sahip olabilir.  

Kurutma Makinesi Fiyatları 

Kullanıcıların kendileri için en iyi kurutma makinesini belirleyebilmesi için ısıtma gücü, çamaşır kapasitesi, güvenlik sistemleri, enerji sınıfı, gösterge tipi ve fiyatlar gibi bir dizi noktayı göz önünde bulundurması gerekir. Kullanım alanı ve cihazların boyutu da önem verilmesi gereken noktalar arasında bulunur. 

Kurutma makinesi fiyatları marka ve fonksiyonel özelliklerine göre değişiklik gösterir. Kullanacak kişi sayısına göre farklı kapasitelerde model seçenekleri üretilir. Sanayi tipi kurutma makinesi modelleri ev tipi modellere kıyasla farklı fiyat aralıklarındadır. Kişisel kullanım amacına uygun cihazlar ile endüstriyel kullanım amacına uygun cihazlar farklı ihtiyaçları karşılayan özelliklere sahip olmasından dolayı fiyat farklılıkları oluşur. Bazı marka ve modellerde kırışıklık önleme özelliği bulunur. Tam bir fiyat performans ürünü olan bu modeller ütüleme ihtiyacını en aza indirger. Bu sebeple pek çok aile için oldukça kullanışlı modellerdir. Bu modeller ütüleme ihtiyacını en aza indirgediği veya tamamen ortadan kaldırdığı için zamandan ve enerjiden tasarruf etmeyi sağlar. Bu cihazlar günlük rutinlerinizi yeniden belirler. 

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, teknolojik özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan kurutma makinesi modellerini satışa sunar. Cihaz özelliklerine dikkat ederek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Pratik bir şekilde kuru giysi ve eşyalara ulaşmak için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan kurutma makinesi modellerini hemen inceleyebilir, tek tıkla satın alabilirsiniz. 

Kurutma Makinesi Kategorisi Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Kurutma Makinesi Nasıl Kullanılır? 

Yapılması gereken ilk adım cihaz kullanım kılavuzu okunmalı ve makinenin doğru programlarda ve doğru şekilde çalıştırıldığından emin olunmalıdır. Seçilen programın giysilere uygun olması gerekir. Ayrıca cihaz bakımı belirli aralıklarla düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Kurutma makinesi filtre temizliği asla ihmal edilmemelidir. Su tankı bulunan cihaz modellerinin her kullanım sonrası su tankı boşaltılmalıdır.  

Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 

Kurutucu cihazlar birçok program seçeneği sayesinde farklı dokuya sahip her bir çamaşır için ayrı bir işlem uygulama imkânı verir. Birbirine doku bakımından benzeyen ıslak çamaşırlar bir arada kurutularak enerjiden ve zamandan tasarruf edilebilir. Bu cihazlar çamaşır makineleri ile üst üste konularak çalıştırılabilir. Evde farklı iki cihaz bulundurmak istemeyen kişiler hem çamaşır yıkama hem de kurutma özelliği bir arada bulunan modellerden birisini tercih edebilir. 

Kurutma Makinesine Neler Atılmaz? 

Ek parçaları olan giysiler birbirlerine dolanarak çamaşırların tam olarak kurumamasına sebep olabilir. Bundan dolayı cihaza atmadan önce düğmeli çamaşırlar iliklenmeli, fermuarlı çamaşırların fermuarı çekilmelidir. Ayrıca yüksek ısıya dayanıklı olmayan hassas giysiler cihaza atılmamalıdır. Kurutma makinesine atılması tavsiye edilmeyen çamaşırlar; spor ayakkabılar, sütyen, tayt, mayo, taşlı giysiler, kauçuk malzemelerdir.  

Kurutma Makinesi Nasıl Temizlenir? 

Kurutma makinelerinin içerisinde bir filtre bulunur. Kullanım esnasında çamaşırlardan çıkan tüy, pamuk gibi şeyleri toplayan bu filtre her kullanım sonrası çıkartılarak temizlenmelidir. Bu şekilde filtrenin tıkanmasının önüne geçilebilir. Kendi kendini temizleyebilen filtreye sahip cihaz modelleri de mevcuttur. Bu modeller ısı pompalı çamaşır kurutma makinesi olarak geçer. Isı pompalı modeller otomatik olarak kendini temizleyebildiği için sizi filtre temizleme derdinden kurtarır.

En Çok Satan Kurutma Makinesi Hangileri?

Koçtaş Kurutma Makinesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Bosch Wqg2410ttr 9 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi
  2. Profilo Km8611htr A++ 8 Kg Isı Pompalı Çamaşır Kurutma Makinesi
  3. Profilo Km961rctr A++ 9 Kg Isı Pompalı Çamaşır Kurutma Makinesi
  4. Bosch Wqg241a0tr 9 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi
  5. Bosch Wtx87k8xtr A++ Wi-fi 9 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi
Daha fazla göster
18 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: