200 TL Üzeri Kargo Bedava

Hasat Makinesi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlemleri Kolaylaştıran Hasat Makinesi Çeşitleri

Hasat makinesi modelleri isminden de anlaşılabileceği gibi ürünlerinizi kolay bir şekilde toplamanıza yardımcı olur. Hasat yapmanın yanı sıra ürünlerinizin etrafını temizlemek amacıyla da kullanabileceğiniz ürünler, fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Ürünler ilk olarak işgücünü önemli bir oranda azaltmasıyla öne çıkar. Böylece daha az güç sarf ederek ürünlerinizi rahat bir şekilde toplayabilir, hasatlarınızı pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Tarım arazilerinin bir sonraki ürüne kolay bir şekilde hazırlanmasını da mümkün hale getiren ürünler, bu yönüyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca ürünleri incelediğinizde lavanta, pancar, fasulye ya da pamuk gibi farklı ürünler için özel olarak tasarlanan makineler olduğunu görebilirsiniz. 

Zeytin hasat makinesi gibi işgücünü rahatlatan ürünler, çiftçilerin günlük hayatını kolaylaştırır. Her ürün farklı şekillerde toplandığı için onlara uygun olacak şekilde tasarlanan ürünler, tarım ile ilgilenen kişilerin günlük hayatına fonksiyonellik katar. İnsan emeğine olan bağımlılığı azaltan ve hasat işlemlerinin kısa süre içinde gerçekleştirilmesini mümkün hale getiren ürünler, tarım arazisi olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ayrıca bitkileri doğru zamanlarda toplamanızı kolaylaştıran ürünler, çürüme ya da kuruma benzeri istenmeyen durumların yaşanma olasılığını da ortadan kaldırır. Her ürün için özel olarak tasarlanan ürün çeşitleri arasından istediğiniz özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, yaptığınız işlemlere pratiklik katabilirsiniz. Pancar, kabak ya da zeytin hasat makinesi fiyatları arasından aradığınız nitelikleri sunan ürünlere ulaşabilir, işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla Hasat Makinesi Modelleri

Ürünler süreçleri daha iyi bir şekilde yönetmenizi mümkün hale getirir. Ürünlerin sunduğu avantajlar ve fonksiyonelliği hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak isterseniz aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerin olumlu taraflarına dair fikir edinebilirsiniz;

 • İlk olarak pamuk hasat makinesi gibi ürünler daha hızlı hasat yapmanızı mümkün hale getirir. Daha hızlı hasat da sonucunda ürünlerinizi daha çabuk pazara sunmanıza olanak tanır. Böylece maliyetlerinizi daha hızlı bir şekilde çıkarabilir, süreçleri daha iyi bir biçimde yönetebilirsiniz.
 • Ürünler işçiliği ve üretim maliyetlerini azaltmasıyla da öne çıkar. Pamuk, lavanta ya da ceviz hasat makinesi çeşitleri sayesinde ürünlerinizi pratik bir şekilde toplayabilir, insan gücünü azaltarak maliyetlerinizi istediğiniz seviyeye daha hızlı bir biçimde getirebilirsiniz.
 • Hasat süreci genel olarak biçme ve temizlemeye kadar uzun bir işlemi kapsar. Fasulye hasat makinesi ise bu süreçleri daha kısa süre içinde tamamlamanızı mümkün hale getirir. Ürünler, mahsulü hızlı bir şekilde içine çeker ve bitkileri yere yakın alt kısımlarından kesebilir. Böylece toplamanın ardından yapmanız gereken temizlik işlemi de pratik hale gelir.
 • Zeytin hasat makinesi gibi mahsule özel ürünler kullanmak, elle hasat ile kıyaslandığında daha temiz ve kaliteli tahıllar üretmenize olanak tanır. Hasat işleminde yer alan temizleme aşamasını da kolaylaştırmasının yanı sıra bu ürünler tahıl kaybını da azaltır. El ile toplama yapılırken hatalar sonucunda kayıplar yaşanabilse de ürünler bu kayıpları minimuma indirmesiyle öne çıkar. Böylece mahsullerinizin daha kaliteli olmasını mümkün hale getirir.
 • Zeytin hasat makinesi gibi ürünler özellikle işgücü kıtlığının söz konusu olduğu durumlarda oldukça işlevsel hale gelir. İnsan ihtiyacını azaltması sayesinde hasatların kısa süre içinde pratik bir şekilde toplanmasını mümkün hale getirir. Bununla beraber ürünler, yabani otları tahıllardan başarılı bir şekilde ayırmasıyla da hasat işlem süresini kısaltır. Böylece istenilen sonuçların pratik bir şekilde elde edilmesini mümkün hale getirir. Böylece tarım alanları sonraki ürüne daha kısa süre içinde hazırlanabilir. İnsan emeğine bağımlılığı artırması sayesinde kâr maliyet dengesini istenilen noktaya taşınmasına olanak tanıyan ürünler, bu yönüyle zirai faaliyetler ile ilgilenen kişiler için ideal hale gelir.
 • Ürünler aynı zamanda büyük alanlardaki ürünleri kısa süre içinde toplamanızı mümkün hale getirir. Örneğin, insan emeğiyle toplandığında 1 saatte elde edilen hasadın 5 ya da 10 dakika gibi daha kısa sürelerde toplanmasına olanak tanır. Böylece hem emekten hem de zamandan tasarruf elde edilmesini mümkün kılar. Bununla beraber normalde 10 kişiye ihtiyaç duyulan bir ortamda 3 ya da 4 kişiyle aynı toplama işleminin yapılmasına imkan tanır. Böylece insan maliyetini azaltarak istenilen ürünlerin kısa süre içinde toplanmasını mümkün kılar.
 • Ürünler ayrıca farklı ürünlerin rahat bir şekilde toplanmasını mümkün hale getirecek biçimde özel olarak dizayn edilir. Örneğin, patates hasat makinesi patateslerin toplanması için özel olarak tasarlanan ürünlerden oluşur. Böylece patateslerin toplanması için ideal koşulların elde edilmesini mümkün kılar. Bununla beraber kabak hasat makinesi çeşitleri de benzer şekilde kabaklar için tasarlanır. Farklı hasatların rahat bir biçimde toplanmasını sağlayacak biçimde dizayn edilen ürünler sayesinde ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilir, çiftlik alanlarınızı dilediğiniz gibi genişletebilirsiniz.

Lavanta, domates ya da zeytin hasat makinesi fiyatları arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde giderebilirsiniz. Farklı ürünler için tasarlanan modeller sayesinde hasat süreçlerinizi kısa süre içinde tamamlayabilir, maliyetten ve zamandan tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.

Hasat Makinesi Çeşitleri

Ürünleri incelediğinizde birçok farklı alternatif olduğunu görebilirsiniz. Böylece ekimini yaptığınız ürünün türüne göre seçenekler arasından tercihte bulunabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz. Genel olarak ürünler hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, aklınızdaki bazı soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz;

 • Ürünler incelendiğinde zeytin, nohut, domates, lavanta, badem ya da fındık gibi farklı ürünler için özel olarak tasarlanan modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece seçenekler arasından ekimini yaptığınız ürüne göre tercihte bulunabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde gidermeye başlayabilirsiniz.
 • Mısır hasat makinesi çeşitleri isminden de anlaşılabileceği gibi mısırların daha rahat bir biçimde toplanmasını mümkün hale getiren ürünlerden oluşur. Hafif bir yapıya sahip olan ürünler, mısırları kolay bir şekilde toplamanıza olanak tanır. 2, 3 ya da 4 gibi farklı sıralara sahip olacak şekilde üretilen ürünler, ekimini yaptığınız alanın genişliğine göre aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok alternatif içerir. Ayrıca ürünlerin bazıları traktörden aldığı güç sayesinde rahat bir şekilde ekinleri toplama işlemini gerçekleştirmenizi mümkün kılar.
 • Pancar hasat makinesi çeşitleri de işlevselliğiyle öne çıkar. Bazı modellerde söküm sistemi, otomatik arama sistemi ve ikinci sıra hazırlama sistemi gibi özellikler bulunur. Örneğin, ikinci sıra hazırlama sistemi hasat sırasında sıradaki alanın temizliğini gerçekleştirerek daha temiz bir toplama süreci yürütmenizi mümkün hale getirir. Söküm sistemi ise adından da anlaşılabileceği gibi ürünleri nazik bir şekilde yerlerinden söker. Titreşimle sökme işlemini gerçekleştirmesi sayesinde yakıt tasarrufu elde edilmesini de mümkün hale getirir. Otomatik arama sistemi ise hasatlara zarar vermeden söküm işleminin olması gerektiği gibi gerçekleştirilmesini sağlar.
 • Domates hasat makinesi de işlevsel yapısıyla öne çıkar. Ürünleri incelediğinizde genellikle ebatlarının büyük olduğunu görebilirsiniz. Başarılı bir şekilde tasarlanan ürünler, hasat kaybı olmadan ürünlerini rahat bir şekilde toplamanızı mümkün hale getirir. Bununla beraber bazı modellerde renk algılayıcılar yer alır. Renk algılama sistemi sayesinde domatesler istenilen olgunluğa ulaştıktan sonra toplama işlemini gerçekleştirir.
 • Fındık hasat makinesi modelleri de işlemlere pratiklik katar. Manüel bir şekilde toplandığında uzun bir zaman alan fındık toplama işlemini kolaylaştırır. Hem düz hem de eğimli arazilerde kullanılabilecek şekilde tasarlanması sayesinde her yerde kullanılabilir. Bununla beraber traktöre sahip olmayan çiftçilerin günlük hayatını kolaylaştıran ürünler, günlük 3 ya da 4 ton arası fındık toplanmasına olanak tanır.
 • Bezelye hasat makinesi modelleri de sahip olduğu özellikler ile kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırır. Toprağı çok fazla kaldırmadan hasatların toplanmasını sağladığı için etrafının kirlenmesinin önüne geçer. Ayrıca bazı modellerde basınç ayarlama sistemi bulunur. Böylece ıslak ya da kuru zemine göre basıncı ayarlayarak toprağın havaya kalkma olasılığını azaltabilirsiniz.
 • Badem hasat makinesi de ekinlerinizi kısa süre içinde toplamanızı mümkün hale getirir. Ağaçta yetişen bademleri silkme hareketi sayesinde pratik bir şekilde toplayan ürünler, insan gücüne ihtiyacı da ortadan kaldırır.
 • Kancalı zeytin hasat makinesi ise genellikle elde kullanılacak şekilde tasarlanır. Kancalı zeytin hasat makinesi çeşitleri ergonomik yapısı sayesinde zeytinleri toplamayı kolaylaştırır.

Nohut, badem ya da lavanta hasat makinesi çeşitleri arasından aradığınızı bulabilir, işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Nohut hasat makinesi gibi ürünler sayesinde ekinlerinizi kısa süre içinde toplayabilirsiniz. Zeytin hasat makinesi fiyatları ve farklı ürün seçenekleri arasından aradığınızı bulabilir, Koçtaş avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Hasat Makinesi Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hasat Makinesi Ne İşe Yarar?

Ürünler, ekilen hasatları daha kolay bir şekilde toplamanızı mümkün kılar. Zamandan ve emekten tasarruf elde edilmesini sağlamasıyla işlemleri kolaylaştırır.

Hasat Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Ürünleri incelediğinizde badem, nohut, lavanta ya da zeytin hasat makinesi gibi modeller olduğunu görebilirsiniz. Farklı ürünler için tasarlanan makineler sayesinde aradığınızı anında bulabilirsiniz.

Zeytin Hasat Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Zeytin hasat makinesi kendi içinde motorlu, benzinli, akülü ya da elektrikli olmak üzere çeşitli kategorilere ayrılır. Böylece istediğiniz kullanım şeklini sunan ürüne anında ulaşabilirsiniz.

Hasat Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makineler arasından seçim yapmadan önce hangi ekin için bir ürün aradığınızı belirlemeniz gerekir. Ardından ürünlerin özelliklerini inceleyerek size hitap edeni bulabilirsiniz.

En Çok Satan Hasat Makinesi Hangileri?

Koçtaş Hasat Makinesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Koyun Kırkma Makinası 500w
 2. Kadıoğlu Vibrope X Şanzımanlı Halatlı Silkeleme Makinesi
Daha fazla göster
13 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: