200 TL Üzeri Kargo Bedava
Duşakabin Sıkça Sorulan Sorular Duşakabin Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular

“Ürün boyutu 190 yazıyor ancak daha kısa geldi”. Bunun sebebi profiller ile birlikte tam kurulum yapılmış boyunun 190 cm olması. Kurulum yapılmadan önce ölçüm yapıldığı için burada ölçünün yanlış geldiği düşünülüyor. Oysa ki duşakabin profilleri de dahil edilerek tam kurulum sağlandığında ürünün istenen ölçüyle tam uyumlu olduğunu görebilirsiniz.

Bu tarz problemler de aslında ürün boyutunun yanlış geldiğinin düşünüldüğü bir önceki sorunla benzer bir durum oluşturmakta. Duşakabinin camları yan yana konduğunda ve farklı ölçüde gibi düşünülüp üretim hatası olduğu zannedilebiliyor. Oysa ki bu durumun nedeni: sabit & kayar camların boylarının birebir olmaması. Sabit camlar profile oturtulduğundan dolayı kapı camları daha kısa üretilir. Dolayısıyla etrafa eklenen profiller hesaba katıldığında, aslında tüm ölçülerin doğru olduğu anlaşılmaktadır.

Rulmanlar ve kulplar kapı camına montelenmektedir. Bu sebeple sadece hareketli kapı camlarında rulman ve kulp deliği bulunmaktadır. Sabit camlara herhangi bir aksesuar montelenmediği için üzerlerinde delik bulunmamaktadır.

Temperli camlar patlayarak kırıldığı için güven & kalite konusunda kafa karışıklığı yaratabilmektedir. Oysa ki tam tersine temperli camların kırılma şekilleri patlayarak mikro parçalara ayrılmak üzerine hazırlanmıştır ve size zarar da vermezler. Dolayısıyla bu şekilde kırılma, ürünün kusurlu ya da tehlikeli olduğunu değil tam tersine camın temperli ve güvenli olduğunu gösterir. Ayrıca bu camlar elimize aldığımızda, elimizde tutarken ya da dokunduğumuzda kırılmazlar, köşe ya da kenar kısmından darbe almadıkça asla kırılmayacağı için de ömür boyu güvenli kullanım sunar. Temperli duşakabin satın aldığınızda dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, montajının doğru şekilde yapılmasıdır. Montaj yapılırken cam direkt yere konmamalı, duvara dayanmamalıdır, ayrıca rulman denilen tekerlekli kısımların dikkatli ve özenle oturtulması için profesyonel ekiplerden destek almanız gerektiğini unutmamanızı öneririz.

Alt,üst ve duvar profillerinin yanlış/ters takılması, duşakabin montaj ve kullanımında sıkça karşılaşılan sorulardan bir tanesi. Burada, tıpkı diğer maddelerde de değindiğimiz gibi en önemli unsur, satın aldığınız ürünün profesyonel montaj hizmeti veren (firma / marka tarafından yönlendirilen) kişiler tarafından yapılmasıdır. Aksi takdirde hatalar ve ürün hasarları meydana gelmesi kaçınılmazdır.

Duşakabin satın aldıktan sonra siparişiniz elinize ulaştığında, ürününüz nakliye/kargo esnasında herhangibir hasara uğradıysa(kırılma, patlama, çatlak oluşumu gibi), Koçtaş ya da üretici ile iletişime geçerek garanti kapsamında ücretsiz yedek parça temini için destek alabilirsiniz. Kullanıcı hataları, montaj esnasında ya da sonrasında oluşan hasarlar, kullanım sonrası olabilecek hasar durumlarında ise sadece ilgili parçanın ücreti karşılığında destek talebinde bulunabilirsiniz.

Duşkabinler duş teknesi olmadan direkt seramik zemin üzerine, duşkabinle aynı ölçüde/formda duş teknesi üzerine veya yükseltme/mermer set üzerine sorunsuz şekilde montaj yapılabilmektedir.

Ürün isminde yön belirtilmediği sürece asimetrik ve özel duşakabinler hariç diğer tüm duşakabinler yönsüzdür. Montaj yapılırken sağ ya da sol olacak şekilde yönü belirlenebilmektedir.