750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
6 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Silikon Tabancaları

Silikon Tabancaları

Silikon tabancaları temel düzeyde pratik ve sağlam yapıştırma aygıtlarıdır. Evlerde, iş yerlerinde, üretime yönelik atölyelerde ya da özel hobi çalışmalarında sıklıkla kullanılır. Bu yapıştırma aygıtını bu kadar cazip kılan ana unsur, en inatçı malzemelerde dahi müthiş sonuç verebilmesi ve bunu yaparken de size asla zaman kaybettirmemesidir. 

Silikon Tabancasının Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Silikon tabancaları klasik olarak iki gruba ayrılır. Birincisi sıcak silikon tabancası, ikincisi ise soğuk silikon tabancası olarak adlandırılır. Genelde sıcak olan silikon tabancaları daha sık tercih edilmektedir.  Sıcak uygulama için tabancanın muhakkak elektrikli olması gerekir. Her iki tür de genelde koku yapmadığı gibi iz de bırakmaz. Uygulama esnasında kayma gibi bir sorun yaşanmaz. İstenildiği zaman biraz uğraşmak şartıyla sökmek de mümkündür. Böylece yeni fikirlere ve değişikliklere de kolayca olanak tanınır. Silikon tabancası fiyatları açısından da her bütçe için uygundur. 

Silikon Tabancasının Kullanım Alanları Nelerdir?

Hızlı çözüm üreten silikon tabancaları birçok meslek grubu için vazgeçilmezdir. Kullanım alanları, tümüyle düş gücünün sınırsızlığıyla doğru orantılıdır. Örneğin çiçek yapımında, cam üretiminde, oyuncak sektöründe, elektrik işlerinde, kablo sabitleme süreçlerinde, hediyelik eşya üretiminde, marangoz atölyelerinde, Pvc montajlarında sıklıkla başvurulur. Bazı kişiler evlerindeki halı ya da cam sehpaları dahi silikon tabancaları aracılığıyla sabitler. Bunların dışında her türden kumaş, ahşap ve metal yapılarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Püf Noktası: Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Üretimlerinize büyük bir hız katan silikon tabancaları kolay kullanımıyla ön plana çıkar. Bu tabancayı kullanmak için öyle yetkin ya da tecrübeli bir usta olmanıza gerek yoktur. Elinize alır almaz ne kadar pratik bir alet olduğunu fark edebilirsiniz. Ancak uygulamanın yapılacağı alanın mutlaka temiz ve kuru olmasına özen göstermelisiniz. Silikon mumunu tabancanın içerisine yerleştirin ve prize taktıktan sonra yaklaşık olarak 5 dakika civarında bekleyin. İster fayanslara, isterseniz de metal ya da ahşap yapılara uygulayın. Çok kısa bir süre içinde silikon mumunun kuruduğunu ve başarılı biçimde sonuç verdiğini görebilirsiniz. Silikon saniyeler içinde yapıştığı için derinize temas etmesinden muhakkak kaçınmalısınız.
Farklı büyüklük ve renklerle sunulan, zorlu işlerinizin en büyük yardımcı silikon tabancaları şimdi Koçtaş’ta! Silikon ve mastikler arasında yer alan silikon tabancalarına Staged alışverişin ayrıcalığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Daha fazla göster