150 TL Üzeri Kargo Bedava

Silikon Tabancaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Her Kullanım İçin Uygun Silikon Tabancaları

Son yıllarda yaygın olarak hobi amacıyla tercih edilen silikon tabancası ürünü kendine zaman ayırmayı seven kişiler tarafından talep görür. Değerli ve eşsiz vaktinizi verimli bir şekilde geçirmek istiyorsanız silikon tabancalarından yararlanabilirsiniz. Minimum sürede hobi işlerinizi tamamlamanıza olanak sağlayan bu ürün pratik bir şekilde izolasyon işlemini yapar. Genel olarak atölye işlerinizi veya zor olan marangozluk işlerinizi yapmanızda zamandan pratiklik kazandıran bu ürün etkinlikleri kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olur. Son derece sabır gerektiren işlemleri eğlenceli bir şekilde yapabilirsiniz. Zorlu süreci tamamladıktan sonra kolay bir şekilde yapıştırma işlemini sağlayabilirsiniz. Kaliteli olarak üretilen silikon tabancası modelleri yüksek performanslı verimlilik sunar.

Silikonu doğru bir şekilde silikon tabancası silikonu takmanız kullanım avantajından yararlanmanızı sağlar. Uygun bir şekilde kullanım yapacağınız ve işlerinizi kısa bir sürede tamamlayacağınız sıcak silikon tabancası hem doğru hem de verimli uygulama yapmanıza olanak sağlar. Kaliteli tasarımlara sahip olarak üretilen bu ürün hoş vakit geçirmenize destek olur. Profesyonel amaçlı olarak tasarlanan ürünleri kullanabilirsiniz. Kullananlar tarafından beğeniyle karşılanan silikon tabancası modelleri içeriği onaylanmış ürünler olarak satışa sunulur. Hobi ve profesyonel anlamda kullanım alanı bulur. Geniş kullanım alanından yararlanmak ve kendiniz için keyifli etkinlikler oluşturmak istiyorsanız soğuk silikon tabancası deneyiminden yararlanabilirsiniz. Silikon tabancası farklı markalar tarafından satışa sunulur. Seçim yaparken beklenti ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutmanız önerilir. Üründen beklentiniz ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak seçim yapabilir, bu ürünün verimli kullanımından yararlanabilirsiniz.

Silikon Tabancaları Özellikleri

Sıcak olarak uygulama yapan küçük silikon tabancası modelleri yapıştırıcı özellik sergiler. Ahşap, metal gibi materyal yüzeylerinde yapıştırıcı özellik sergileyen silikon tabancası ısıya dayanıklı yüzeylerde yüksek performanslı sonuç almanıza olanak sağlar. Yaygın bir şekilde kullanım alanı bulan ürün modelleri kumaş üzerinde de kullanıma uygun olarak yer alır. Soğuk olarak kullanım alanı bulan silikon tabancası modelleri farklı kullanıma sahip olarak üretilir. Genel olarak sert yüzeylere kullanılan soğuk silikon tabancası modelini lavabo kenarlarında kullanabilirsiniz.

Başarılı sonuçlara imza atan ürün modelleri hem ev gereçlerini hem de ev dekorasyonlarında ki bozulmalara engel olmak için kullanılabilir. Her evde olması gereken işlevsel parçaların başında yer alan ürün modelleri istediğiniz her yeri tamir etmenizi sağlar. Ekstra tamir eşyalarına ihtiyaç duymadan silikon tabancası özelliğinden yararlanabilirsiniz. Profesyonel anlamda da kullanım imkanı sunan ev bakım, mutfak, lavabo işlerinde kullanışlılık sergileyen silikon tabancası modelleri sosis modeli ile geniş hacme sahip olarak bulunur. Geniş hacminden dolayı bu ürün sık tercih edilir. Uzun geniş gövdesi sayesinde içerisine çok fazla miktarda silikon bulundurur. Gündelik işlerinizin büyük bir kısmını hızlı bir şekilde bu büyük model ile tamamlayabilirsiniz. Klasik detaylara sahip olarak dizayn edilen ve herkesin kullanımına uygun olarak tasarlanan sosis silikon tabancası modeli metal materyalden üretilir. Gövde kısmının kalitesi uzun yıllar dayanıklılığını sağlar.

Silikon Tabancaları Amacı

Dolgu yapıştırma işlemlerinde tercih edilen silikon tabancası modelleri hem sıcak hem soğuk uygulamaya elverişli olarak üretilir. Sıcak olarak uygulama yapabileceğiniz sıcak silikon tabancası modelleri portatif ve ergonomik tasarımlarıyla tamir, onarım ve buna benzer işlerinizi kolaylaştırır. Genel olarak 2 malzemeyi birbirine sabitlemek için kullanılan silikon tabancası modelleri profesyonel alanda kullanım alanı bulur. Profesyonel alanın yanında hobi amaçlı olarak da bu modeli tercih edebilir, kullanım konforundan yararlanabilirsiniz. Farklı özelliklere sahip olarak üretilen silikon tabancası modelleri sıcak, soğuk olarak kaliteli ve dayanıklı materyal tarafından üretilir.

Çeşitli karışımları birleşiminden oluşan silikonların konforlu kullanımına olanak sağlayan metal silikon tabancası modelleri kapasite olarak kullananlara alternatif seçenekler sunar. Sürekli akış sağlayan yapılar kesintisiz bir şekilde çalışma yapmanıza imkan sağlar. Farklı güç aralıklarında üretilen modelleri inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz alana yönelik tercihlerde bulunabilirsiniz. Isıya dayanıklı pek çok yüzeyde kullanım alanı bulan silikon tabancası modelleri yapıştırma işlemlerinin yanında termal, elektriksel, yalıtım gibi kullanım alanında yer alır. Katı formda olan bu ürün sıcaklıkta yumuşar. Farklı materyallerin yüzeylerinde kullanılır. Bardak, ahşap gibi yüzeyleri sabitlemenize olanak sağlayan mum silikon tabancası paketleme işlemlerinde de kolaylık sağlar. Hızlı ve verimli çalışabilmenize olanak sağlar. Tetiğe basarak bu ürünü hem iç hem dış ortamda kullanabilirsiniz. Süsleme yaparken hız kazandıran ve hızlı bir şekilde ürünleri yapıştırmanıza olanak sağlayan bu ürün maket oyuncak imalatında da kullanım alanı bulur.

Silikon Tabancaları Modelleri

Farklı tutma özelliklerine sahip olarak üretilen silikon tabancası modelleri ihtiyaç ve gereksinimlerinize bağlı olarak seçim yapmanıza olanak sağlar. Yumuşak, sert yüzeylerin üzerinde kullanım alanı bulan modeller doğru bir şekilde uygulayabilme imkanı yaratır. Sıcak olarak tasarlanan sıcak silikon tabancası kalın ve ince uçlu olarak farklı alternatifler sunar. Kullanacağınız alanın özelliklerine bağlı olarak size yardımcı olan modelleri tercih edebilir, hızlı ısınan ve sıcaklığını uzun süre koruyan bu ürünleri satın alabilirsiniz. Ürün içerisinde yer alan ince uçlu olarak tasarlanan şarjlı silikon tabancası modelleri derz kalemi kullanamayacağınız lamine, yalıtım, ince dekorasyon gibi hassas işlerde kullanım alanı bulur.

7, 8, 9 milimetre gibi silikon çubuklarıyla bu modelleri kullanabilirsiniz. Kablosuz çalışma performansı sergileyen modelleri tercih ederek verimli, kaliteli kullanma deneyimi yaşayabilirsiniz. Düz yüzeylere yazı yazabilmeye olanak sağlayan.- ince uçlu silikon tabancası modelleri 80 ve 90 watt gibi güç özellikleriyle çalışır. Tasarım olarak farklı seçenekler sunan markaların ürünlerinin ısıtma süreleri değişim gösterir. 3 ve 5 dakika arasında ısınma süreleri görülür. Kompakt yapıları sayesinde kolay bir şekilde kullanım olanağı sağlayan ergonomik tasarımlı plastik silikon tabancası modelleri büyük boylu alternatifleriyle beklentileri karşılar. Kalın uç yapılı modelleri tercih ederek doldurma ve süsleme gibi alanlarda bu modeli tercih edebilirsiniz. Bakır ve çelik gibi materyallerin birleştirilmesine olanak sağlayan bu ürün tıkanmalara karşı yüksek performans sergiler. Kalın uçlu olarak tasarlanan sıcak silikon tabancası modeli uçları sayesinde farklı deformasyonlara karşı dayanıklılık gösterir.

Silikon Tabancaları Seçimi

Her ihtiyaca uygun olarak tasarlanan silikon tabancası model seçim yaparken kullanmak istediğiniz alanın özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Hassas bir şekilde tamir gerektiren işlemler için sıcak silikon tabancasının ince uçlu modelini kullanmanız tavsiye edilir. Sıkma ayarı yapmanıza olanak sağlayan modeller kullanım performansını arttırır. Bu ürünler arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken kurallara özen göstermeniz önerilir. Sıcak silikon tabancası kullanımında dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekilde sıralanır:

 • Şarjı olarak kullanım sergileyen modellerin tercihini yaparken az miktarda enerji tüketen modelleri tercih edebilir, kesintisiz bir şekilde çalışmasından yararlanabilirsiniz.
 • Park braketine sahip olan modelleri tercih ederek modellerin kullanımında düşmesine ve erimesine engel olabilirsiniz.
 • Silikon tabancası modelleri izole ağzına sahip olarak üretilir. İzole ağızlığına sahip olarak üretilen modelleri tercih edebilir, kazaların önüne geçebilirsiniz.
 • Tetik sistemi hassas olarak dizayn edilen modeller silikonları belirli oranda kullandırılır. Gereksiz tüketimin önüne geçen bu ürünü kullanarak tasarruf elde edebilirsiniz.
 • Işık sistemine sahip olarak tasarlanan modelleri kullanarak uygulama alanını detaylı bir şekilde görebilir, ince hassas dekorasyonu verimli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
 • Ergonomik tasarım özellikleriyle üretilen silikon tabancası modellerini tercih ederek elinize tam oturan tutma bölümüne sahip modelleri satın alabilirsiniz. Bu modeller aracılığıyla rahat çalışabilir, silikonu rahat bir şekilde alana sürebilirsiniz.
 • Farklı sertlikteki aletleri yapıştırmanıza olanak sağlayan silikon tabancası modelleri kalın uçlu olarak satışa sunulur. Seçim yaparken uç yapısına dikkat etmeniz önerilir. Kalın uçlu olarak dizayn edilen modelleri kullanarak çivi ve zımpara tabancası gibi aletlerin yapıştırılmasını sağlayabilirsiniz.

İşlevsel Silikon Tabancaları

Kolay ve pratik bir şekilde yapıştırma işlemi yapmak istiyorsanız silikon tabancası modellerini kullanabilirsiniz. Silikon tabancası modelleri üretim, tamirat, el sanatları gibi pek çok alanda kullanılan araç olarak yer alır. Profesyonel anlamda da kullanışlılık sergileyen ürün modelleri sadece hobi gerçekleştirirken değil pek çok büyük işlerde de tercih edilir. Silikon tabancası soğuk ve sıcak olarak uygulama sergiler. Temelde soğuk olarak üretilen modeller dış ortamlarda tercih edilir. Standart bir tabanca formuna sahip olarak üretilen silikon tabancası modelleri kabloya sahip olarak yer alır. Bazı modeller kabloya ihtiyaç duymadan çalışma performansı sergiler.

Tetik ve akışın olduğu metal düzenek sistemine sahip olarak üretilen ürün modelleri gövde ve ısınma gövdesi gibi bölümlerden oluşur. Tetiğe basarak ısınan silikonu uçtan dışarıya aktarabilir, yapıştırma sağlayacağınız yüzeye silikonu sürebilirsiniz. Basit bir şekilde uygulama sunan, kolay bir şekilde yapıştırma olanağı sunan, işlevsel  en iyi silikon tabancası modelleri dikkatleri üzerine çeker. Bu ürünün uygulama aşamasında dikkat etmeniz gereken noktalar yer alır. Elinizi yakmamanız adına dikkat etmeniz gereken noktalar konusunda özenli davranmanız tavsiye edilir. Yüksek sıcaklık derecelerinde eriyen silikon insan vücuduna zarar verici olabilir. Vücudunuzda olumsuz durumların yaşanmaması adına belirli aşamalara dikkat ederek silikon tabancası kullanımı yapmanız gerekir. Sıcak silikon tabancası ve soğuk silikon tabancası hızlı ve pratik şekilde yapıştırmalara olanak sağlar.

Kullanışlı Soğuk Silikon Tabancaları

Soğuk uygulama yaparak yüksek performans gösteren silikon tabancası modeli dolap, sehpa, pencere, kapı montajı gibi büyük işlerde karşınıza çıkar. Genel olarak inşaat sektöründe ve mobilya sektöründe kullanım alanı bulan soğuk silikon çeşitleri kullanıcı dostu alet olarak yer alır. Basit ve kolay bir mantıkla kullanım sağlayan ürün modelleri soğuk silikon olarak kullanır. Tehlike ya da zarar verici durumların önüne geçen soğuk uygulama her an kullanıma hazır durumda bekler. Pratik bir şekilde yapıştırma işlemine olanak sağlayan bu ürün kuruma sürecine ihtiyaç duymaz.

Soğuk silikon tüp ucuna takılan aparatlar sayesinde uygulanır. İhtiyaç duyulan işe ve tercihe göre kalın ve ince uçları kullanabilirsiniz. Kullanım anında tabancanın arkasında yer alan vidalı bölümü gevşek haline getirmeniz gerekir. Tüpün üst tarafında bulunan tabancaya yerleştirme işlemi yapmanız ve uygulamaya başlamanız izlemeniz gereken adımlardan bazıları olarak yer alır. Vidalı bölüm üzerinden tüpü sıkabilir, ihtiyacınız olan soğuk silikonu alanı yayabilirsiniz. Kolay, pratik kullanım imkanı sağlayan soğuk silikon modelleri kapı, pencere, ocak montajı gibi işlemlerin tümünde tercih edilir. Güvenliğe dikkat ederek bu ürünün geniş kullanım alanında yararlanabilir, estetiği ön planda tutarak uygulama yapabilirsiniz. Genel olarak endüstriyel alanda da kullanım imkanı sunan ürün modelleri son yıllarda sıkça tercih edilir.

Silikon Tabancaları Kullanım Alanı

Silikon tabancası modelleri geniş kullanıma sahip olarak yer alır. Sıcak ve soğuk uygulamaya olanak sağlayan kullanım alanları kendi aralarında farklılık gösterir. Sıcak uygulama yapacağınız alanda ürünün kuruması için ortalama olarak 15 saniye beklemeniz gerekir. Metal, ahşap ve sıcağa karşı dayanıklılık gösteren plastik maddelerin üzerine sıcak silikon tabancası modelini uygulayabilirsiniz. Kağıt, karton, deri, ahşap, kumaş, metal, plastik, porselen gibi pek çok maddede sıcağa karşı dayanıklılık sergileyen maddeler arasında yer alır. Devreleri yalıtma işlemi de üstlenen silikon tabancası modelleri elektrik akımında ve küçük cam devreleri koruma amacıyla kullanılır.

Deri, kumaş gibi ürünleri sabitleme, süsleme amacıyla sıcak silikon kullanımı yapabilirsiniz. Genel olarak kutu imalatı yapan alanlarda, oyuncak, süs eşyaları satan alanlarda kullanılan silikon tabancası modelleri hızlı ve konforlu uygulama yapmanıza olanak sağlar. Soğuk modeller dış alanlarda sıkça kullanılır. Ev, ofis gibi pek çok yaşam alanında yer alan banyo, tuvalet gibi alanlarda soğuk silikon tabancası modelini kullanabilirsiniz. Duvar, tahta gibi yüzeylerin üzerine uygulanacak yapıştırma işlemi içinde soğuk uygulamayı tercih edebilir, estetik görünümünden yararlanabilirsiniz. Pek çok alanda kullanacağınız sayısız avantaj sağlayan ürün modelleri geniş model seçenekleriyle satışa sunulur. İşlevsel olan bu ürün modellerini satın alarak kullanım konforu ve avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Silikon Tabancaları Çeşitleri

Kullanım alanı ve ihtiyacına uygun olarak silikon tabanca modelleri geniş çeşitlilikte kullananlara sunulur. Farklı özelliklere sahip olarak çeşitli modeller satışa sunulur. Farklı markaların farklı modellerini inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz. İhtiyaç, gereksinim, kullanım süreçlerine göre çeşitlilik ve farklılık gösteren modeller boyutlarına göre de birbirinden ayrılır. Hem taşınabilir hem kullanım konforu sağlayan, hafif, az yer kaplayan modele sahip olmak istiyorsanız küçük formlarda üretilen silikon tabancası çeşidini tercih edebilirsiniz. Ağır kullanım yapmak istiyor ve büyük performansta sonuç elde etmek istiyorsanız büyük boyda tasarlanan silikon tabancası modeline sahip olabilirsiniz.

Mekanizmalar ile de birbirinden farklılık gösteren ürün modelleri tabanca şeklinde üretilir. Elektrikli olma özelliği sergileyen ürünü elektrik bağlantısını kullanarak çalıştırabilirsiniz. Elektrik bağlantısı olmayan alanlarda şarjlı kullanıma uygun olarak tasarlanan modelleri kullanabilirsiniz. Şarj edebilme özelliği taşıyan bu modeller elektriğe erişilemeyen yerlerde kullanım konforu yaratır. Desenli, renkli ve farklı tasarım özellikleriyle göz dolduran ürün çeşitleri zevkinize hitap eder .Zevkinize yönelik olarak silikon tabancası fiyatlarını inceleyerek seçiminizi yapabilir, bu ürünün sunduğu konfor, avantaj ve pratiklikten yararlanabilirsiniz. Farklı markalar tarafından farklı modellerle satışa sunulan ürün modelleri sahip olduğu özelliklerle kullananların beğenisini toplar. İhtiyaç, zevk, tasarım, kullanılan alan özelliklerine bağlı olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Silikon Tabancaları Fiyatları

Şarjlı ve pilli kullanıma olanak sağlayan yapıştırma amacıyla tercih edilen silikon tabancası modelleri sahip olduğu özelliklerle birbirinden farklılaşır. Sıcak ve soğuk uygulamaya olanak sağlayan ürün modelleri her alanda kullanım alanı bulur. Farklı boyutlarda satışa sunulan ürün çeşitleri ergonomiklik, tasarım ve sunduğu avantajlarla kullananların beğenisini kazanır. Silikon tabancası fiyatları farklı markaların bünyesinde farklılık gösterir. Markaların sahip olduğu fiyat politikalarına bağlı olarak silikon tabancası fiyatlarında farklılıklar görülebilir. Büyük boy ürün ile küçük boy ürün arasında fiyat farklılıkları ortaya çıkabilir. Seçim yaparken kullanılan alan özellikleri, elektrik bağlantısının olup olmaması, ergonomik özellikler, ihtiyaçlarınız, zevkiniz belirleyici olur. Tüm bu belirleyici noktalara dikkat ederek ürün modelleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Koçtaş mağazası üzerinden satışa sunulan ürün modelleri geniş ürün yelpazesine yer verir. Farklı markaların silikon tabancası modellerini inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz. Koçtaş mağazası ve online platform üzerinden seçimini yaptığınız ürünü güvenli bir şekilde satın alabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz. Soğuk modellerin kullanımı esnasında yanma ya da zarar gibi tehlike ortaya çıkmaz. Soğuk silikon sıvı halde bulunur. Tüpler içerisinde yer alan bu ürün tabancanın uzunca tasarlanmış gövde bölümü içerisine yerleştirilir. Tetiğe basma işleminin ardından çalışma performansı sergiler. Yaygın olarak kullanım alanı bulan bu 2 modeli de ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz.

Silikon Tabancaları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Silikon tabancası ile ne yapılır?

Genel olarak yapıştırma amacıyla tercih edilen silikon tabancası modelleri plastik, ahşap, metal gibi pek çok materyalin yüzeyinde kullanım alanı bulur. Silikon tabancası kullanarak kalemlik, kolye gibi ürünlerin tasarımını yapabilir, yapıştırma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Nakliye, ev dekorasyonu gibi büyük, küçük tüm alanların kullanımında sayısız avantaj sağlayan ürün modelleri yapıştırma ve yalıtım görevi üstlenir.

Silikon tabancası kaç watt olmalı?

Silikon tabancasının sahip olduğu model ve özelliklere bağlı olarak güç birimi değişim gösterir. 1 watt gücünde dizayn edilen silikon tabancası modelleri 1 saniyede 1 joule elektrik harcar.

Silikon tabancası nasıl temizlenir?

Silikon tabancası temizlenirken öncelikli olarak elektrik bağlantısından ürünü çıkarmanız gerekir. Sıcak uygulama yaptıysanız silikon tabancasının soğumasını beklemeniz tavsiye edilir. Soğuyan ürün içerisinden silikonu çıkararak uç kısmını nemli bez yardımıyla silebilirsiniz.

Silikon tabancası ne kadar?

Farklı markalar tarafından üretilen ürün modellerinin fiyatları değişim gösterir. Markanın sahip olduğu fiyat politikası, ürünün sahip olduğu kalite ve sunduğu özellikler fiyatları belirler. Bütçenize uygun silikon tabancası fiyatlarını inceleyebilir, online mağazamızdan hemen sipariş verebilirsiniz.

En Çok Satan Silikon Tabancaları Hangileri?

Koçtaş Silikon Tabancaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Koçtaş Plus Silikon Tabancası 6x31x18
 2. Epoksi Tabancası 6x31x18
 3. Silikon Tabancası
 4. Plastik Silikon Tabancası Kırmızı
 5. Metal Silikon Tabancası
Daha fazla göster
25 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: