150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çocuk Güvenlik Malzemeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Çocuk Güvenlik Malzemeleri

Anne ve babaların her durumda önceliği şüphesiz çocuklarıdır. Ev dekorasyonu esnasında da çocuklu aileler bu duruma uygun hareket etmeli, çeşitli çocuk güvenlik malzemeleri aracılığıyla evde gereken önlemleri almış olmalıdır. Özellikle bebeklere yönelik tasarlanan ürünler tek tek alınabileceği gibi bebek güvenlik ürünleri seti şeklinde de satışa sunulmaktadır. Birincil görevi çocuklarını korumak olan ebeveynler bu anlamda henüz bebek dünyaya gelmeden önce çocuk güvenlik cihazları edinmeye başlayarak evlerini daha güvenli hale getirebilirler. 

Çocuk Güvenliği İle İlgili Dikkat Edilecek Noktalar

Günlük hayatta evlerimizde çok da farkında olmadan sürekli kullandığımız pek çok obje, evde bebek varken tehlikeye neden olabilmektedir. Örneğin duvara sabitlenmemiş dolaplar, kapılar, merdivenler ve bu tip daha birçok nesnenin kullanımında bebek için ev güvenliği sağlamak adına çocuk güvenlik malzemeleritemin etmek gerekmektedir. Özellikle merdivenli evlerde bebek güvenliği için çit kullanımı olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Benzer şekilde bebek güvenlik kilitleri ve bebek güvenlik kapısı da en çok tercih edilen çocuk güvenlik malzemeleri arasında yer almaktadır.

Dikkat: Evde Çocuk Var! 

Yetişkin bireyler evde kapı, dolap ve çekmeceleri bilinçli bir şekilde istekleri doğrultusunda açıp kapatabilmektedir. Ancak bebekler için aynı durumdan söz etmek mümkün değildir. Dolayısıyla ev içinde bebeği oluşabilecek kazalardan ve yaralanmalardan korumak adına mutlaka bazı önlemlerin alınması gerekmektedir. Örnek olarak kapı stoperi kullanılması evde bulunan kapıların bebek tarafından kontrolsüzce açılıp kapanmasını önleyerek bebeğin zarar görme riskine engel olan bir elemandır. Bunun yanı sıra özel olarak satılan çekmece ve dolap kilitleri sayesinde bebek tarafından açılmasının tehlikeli olabileceğini düşündüğünüz dolap ve çekmeceleri kilitleyebilirsiniz.   

Evinizi Çocuğunuz İçin En Güvenli Hale Getirmenin Yolları

Ev içinde alınabilecek güvenlik önlemleri belirtilen ürünlerle sınırlı değildir. Özellikle bebek odası güvenlik önlemleri adına da birbirinden farklı ürünler bulunmaktadır. Örneğin çocuk yatak korkuluğu, bebeğin belli bir yaşa gelene kadar uyku sırasında yapacağı kontrolsüz hareketler sonucu düşme tehlikesine karşı bebeği korumakta kullanılır. Benzer şekilde çocuk odası için de çocuk güvenliği çekmece kilidi ve dolap kilidi kullanılarak arttırılmalıdır. Tüm bunlara ek olarak evin balkon ve teras gibi alanlarına da çocuklar mutlaka yetişkin kontrolünde çıkarılmalıdır. Ayrıca bu alanlarda yine çocukları korumaya yönelik olarak balkon güvenlik filesi kullanılması oldukça önemlidir.

Çocuğunuzun güvenliği için ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri Koçtaş garantisiyle kolayca sipariş vermeniz için Online alışveriş sitemizi ziyaret etmeniz yeterli. Koçtaş dilediğiniz ürünü bulmanızı kolaylaştıracak sınırsız ürün seçeneğiyle sanal alışveriş kolaylığını bir araya getirerek sizlerin ve çocuklarınızın mutlu ve güvenli ev ortamı için çalışıyor.

 

Daha fazla göster
150 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: