150 TL Üzeri Kargo Bedava

Eğitici Oyuncaklar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Eğlenceli Eğitici Oyuncaklar

Geniş yaş grubuna hitap eden eğitici oyuncaklar farklı markalar tarafından farklı kalitede üretilir. Parça ve set şeklinde satışa sunulan eğitici oyuncaklar bebeklik döneminden itibaren oynamaya uygunluk gösterir. Çocukluk dönemine kadar devam eden 1 yaş eğitici oyuncaklar seçenekleri bebek ve çocukların gelişim sürecinin önemli parçaları haline gelir. Çocukların gelişim hızı ve gelişim süreci göz önüne alınarak markalar tarafından eğlenceli eğitici oyuncaklar geliştirilir. Birbirinden farklı eğitici ve eğlendirici bu parçalar çocukları birden fazla alanda geliştirir. Genel olarak oyuncak modelleri duygusal, bedensel gelişimin en hızlı olduğu yıllarda tercih edilir. Gelişimin hızlı olduğu ilk 2 yıl bebeklik dönemine denk gelir. Bebeklik döneminde bebeklerin görme, işitme, dokunma, koklama, tatma duyguları gelişime açık halde yer alır. Bu dönemde bu gelişme açık noktaları desteklemek amacıyla eğitici materyallerden destek alabilirsiniz. 

0 - 6 ile 0 - 36 ay oyuncak parçaları bebeğin gelişimine olumlu anlamda katkı sağlar. Oyuncak modelleri farklı fonksiyonel özellikleriyle yer alır. Farklı markalar tarafından geliştirilen eğitici oyuncaklar sahip olduğu fonksiyonel özelliklerle işlevsellik kazanır. Sesli, müzikli, ışıklı parçaları tercih ederek eğlenceli vakit geçirebilir, eğlenirken bebeğinize yeni kavramlar öğretebilirsiniz. Hem eğitici hem öğretici oyuncak modelleri farklı ay ve yaş gruplarına hitap eder. Ürün modelleri değişen gelişim hızını ve gelişim dönemlerini yakından takip ederek zihinsel, bedensel gelişimleri göz önünde bulundurur. Seçim yaparken çocuğunuzun gelişim dönemine ve yaş grubuna uygun seçimlere yer vermeniz önem taşır. Eğlenerek öğrenmenin en kolay yolu haline gelen eğitici oyuncaklar çocuğunuzun çok boyutlu bir şekilde düşünmesine destek olur.

Çeşitli Eğitici Oyuncaklar

Bebeklik döneminden itibaren bebeğinizin uygun bir şekilde gelişmesine destek olan eğitici oyuncaklar sahip olduğu fonksiyonel özelliklerle bebeğinizi hem eğlendirir hem yeni kavramlar öğretir. Sesli, ışıklı ve farklı büyüklükte oluşturulan oyuncak modelleri nitelikli şekilde tasarlanır. Bebek ve çocuklara yönelik olarak tasarlanan ürün modelleri geniş çeşitlilikte satışa sunulur. Dikkat süresini arttırmak amacıyla odaklanma beceri geliştirici ürün modellerini tercih edebilir, bebek ve çocuklarınız için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Hareketli görsel olarak dikkat çekici 3 yaş eğitici oyuncaklar modelleri bebek ve çocukların gelişimini doğrudan olumlu anlamda etkiler. Okul öncesi dönemde eğitici oyuncaklar arasında seçim yapabilir, tümdengelim ve farklı düşünme yollarını geliştirici ürün modellerini tercih edebilirsiniz. Birden fazla detay içeren parçalardan oluşan düşündürücü ve odaklanma geliştirici ürün modelleri aynı zamanda küçük kas gelişimini de destekler. 

Birden fazla alanda gelişimi destekleyen oyuncak modelleri farklı yaş gruplarına hitap eder şekilde hazırlanır. Hareketli düşünme becerisi gerektiren oyuncak modellerini tercih ederek çocuğunuzun birden fazla gelişim alanında gelişmesine destek olabilirsiniz. Eğitici olan bu ürün modelleri farklı yaş gruplarına hitap ederek hazırlanır. Yaş gruplarına hitap eden eğlenceli seçenekleri değerlendirebilir, kutu oyunları, akıl oyunları, lego, oyun hamuru, meslek oyuncakları, küp, blok, alfabe, sayı ve farklı fonksiyonel özelliklere sahip olarak üretilen oyuncakları tercih edebilirsiniz. Eğitici ve öğretici nitelikte yer alan tüm kavramları eğlenerek bu ürün modelleriyle öğretebilirsiniz. Öğrenme güdüsünü arttıran eğitici oyuncaklar keyifli bir şekilde çocukların öğrenmelerine destek olur.

Eğitici Oyuncak Özellikleri

Eğitici oyuncak modelleri farklı özellikler taşır. Modelden modele değişim gösteren özellik modelleri çocuk ve bebeklerin gelişim seviyelerine uygun olarak hazırlanır. Ürün modelleri farklı malzemelerden elde edilir. Geliştirmeyi amaçladığı gelişim alanına yönelik olarak modeller birbiri arasında farklılık gösterebilir. Duygusal ve sosyal gelişim alanına yönelik özellikle oyuncak seçimi yapmak istiyorsanız buna bağlı kavramları içeren modelleri inceleyebilirsiniz. 0 - 2 yaş arası görsel ve işitsel algıları geliştirmeye yönelik olarak tasarlanan ürün modelleri işlevsel özellik gösterir. Bu dönemde bu kavramları desteklemek istiyorsanız görsel ve işitsel uyaranı zengin oyuncak modellerini tercih edebilirsiniz. Ses, renk, dokunsal oyuncaklar bebeklik döneminde bebeklerin dikkatini çeker. Kolay bir şekilde dikkatlerini toplamalarını ve uzun süre odaklanmalarını sağlar. 

Beş duyu organını birden farklı uyaran ile uyarmak ve geliştirmek istiyorsanız bu özellikleri taşıyan ürün modellerini tercih etmeniz gerekir. 3 çeşit için geliştirilen oyuncak modelleri genel olarak keşfetme odaklı hazırlanır. Birlikte oyun oynama dönemi içeren 3 yaş grubu sosyal oyunlara yer verir. Hayal kurma, oyun hamuru, blok, lego gibi farklı oyun tarzlarından yararlanarak çocukların keyif almalarına destek olabilir, aynı zamanda ilk sosyal adımlarını verimli bir şekilde atmalarına yardımcı olabilirsiniz. 4 yaş döneminde cinsel gelişim hız kazanır. 3 yaştan itibaren sevdiği oyuncakların yanında çocuklarınıza alfabe, sayı kavramını da öğretmeye başlayabilirsiniz. 5 yaş döneminde küçük kas becerileri gelişmeye başlar. Küçük kasın yanında büyük kas becerilerini de destekleyebilir, dans etme gibi hareketli etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz. Seçim yaparken yaş gruplarının algı seviyelerini göz önünde bulundurmanız ve buna bağlı olarak tercih yapmanız önem taşır.

Eğitici Oyuncak Seçenekleri

Farklı gelişim alanlarını destekleyen eğitici oyuncaklar farklı yaş gruplarına hitap eder. Bebeklik döneminden itibaren eğitici oyuncak modellerini tercih edebilir, farklı gelişim alanlarının gelişim hızına katkı sağlayabilirsiniz. Duygusal, sosyal, bilişsel, dil gelişim odaklı hazırlanan oyuncak modelleri yaş seviyelerine bağlı olarak farklı markalar tarafından üretilir. Genel olarak sesli, ışıklı ve eğitici olarak tasarlanan ürün modelleri düşünme becerisine olumlu anlamda katkı sunar. Markalar tarafından geliştirilen oyuncak çeşitleri yapıldığı malzeme türüne, boyutuna, rengine ve sahip olduğu farklı özelliklerine bağlı olarak değişim gösterir. Ahşap materyal kullanarak elde edilen ürün modelleri sağlıklı ve çocuklara uygun olarak yer alır. Bebek ve çocuklarımız için seçim yaparken onların sağlığını ve zarar verici olmayan malzemeleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Set olarak da satışa sunulan eğitici oyuncaklar birden fazla farklı parçadan oluşur.

Çocuğunuzun hayal dünyasını geliştirmek istiyorsanız ve aynı zamanda keşfetme isteklerini ortaya çıkarmak istiyorsanız yaş grubuna uygun olarak hazırlanan set ürünlerini tercih edebilirsiniz. Birlikte oyun oynamanın keyfini set ürünleriyle birlikte elde edebilirsiniz. Eğitici oyuncaklar arasında yer alan hayvanlar çocukların hayvanları tanımasına ve hayvanların özelliklerini kolay öğrenmesine destek olur. Farklı duyguları yaşamasını istiyorsanız eğitici bebeklerden yardım alabilirsiniz. Bebeklik için tasarlanan eğitici oyuncaklar her yönden gelişim alanlarını destekleyici özelliklerle üretilir. Dünyaya yeni doğan bebeklerin karşılaştığı nesneleri tanıması, anlamlandırması, hareket eden ve sesli oyuncaklar sayesinde eğlenceli hale dönüşür. Sağlıklı biçimde çocuk ve bebeğinizin gelişmesini istiyorsanız keyifli aktivitelerden yararlanabilirsiniz.

İşlevsel Eğitici Oyuncaklar

Çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesi kadar oyun oynaması da önem taşır. Gelişim alanlarının hızlı ve verimli şekilde ilerlemesi için oyunlara ihtiyaç duyulur. Ebeveynlerin çocukları için tercih ettiği eğitsel oyuncaklar çocukların sağlığına ve zeka gelişimine uygun olarak üretilir. Seçim yaparken çocuğunuzun yaş grubuna ve içinde bulunduğu gelişim dönemine uygun seçimler yapmanız gerekir. Farklı markalar tarafından üretilen eğitici oyuncaklar çocukların gelişim dönemlerini ve zekalarını göz önünde bulundurarak farklı kategorilerde ürün üretimi yapar. Her yaş grubu için ayrı oluşturulan oyuncak modelleri bulunur. Okul öncesi dönemde sıkça kullanılan eğitici oyuncaklar birbirinden farklı özelliklerle çocukların hayal dünyasına hitap etmeyi başarır. Bebekler için tasarlanan sağlıklı yapıda üretilen ürün modelleri bebeklerin dünyayı kısa süre içerisinde tanımasına ve anlamlandırması da yardımcı olur. 

Oyuncak seçimi yaparken çocuğunuzun sağlığına uygun modelleri seçmeniz ve kanserojen madde içermeyen materyal yapısından yararlanmanız önem taşır. Markalar tarafından üretilen ürün modelleri sağlık kurallarına uygun olarak üretilir. Eğitici seçenekleri değerlendirerek çocukların dünyayı kolay anlamlandırılmasına ve zihinsel açıdan gelişmelerine destek olabilirsiniz. Gün içinde eğlenceli ve keyifli vakit geçirmek istiyor aynı zamanda çocukların yeni kavramlar öğrenmesini sağlamak istiyorsanız ürün modellerinden yararlanabilirsiniz. Çocuk ve bebeklerin gelişimlerini destekleyen eğitici oyuncaklar müzikli, ahşap, konuşan ve farklı fonksiyonel özellikleriyle bebeklerin ve çocukların hayal dünyasına hitap eder. Küçük motor gelişimi, büyük motor gelişimi, dikkat, adapte olmak ve farklı becerilerin tümünü ortaya çıkaran ürün modelleri farklı yaş gruplarına hitap eder. Cinsiyet fark etmeksizin eğitici oyuncaklardan yararlanabilir şekilleri, sayıları ve farklı kavramları eğlenirken onlara öğretebilirsiniz.

Eğitici Oyuncaklar ile Verimli Saatler

Oyuncak modelleri birden fazla model çeşitliliğiyle satışa sunulur. Modelin özellikleri birbirinden farklı özellikler taşır. Çocukların hayal dünyasına ve gelişim dönemlerine uygun olarak tasarlanan ürün modelleri çocukların beyin fonksiyonlarının koordineli bir şekilde çalışmasına destek olur. Zeka gelişimine olumlu anlamda katkı sağlayan eğitici oyuncak seti modelleri birden fazla parça seçenekleriyle satışa sunulur. Set olarak ya da tek parçadan oluşan oyuncakları çocuğunuz için satın alabilirsiniz. Seçim yaparken çocuğunuzun yaş grubu, gelişim dönemi, cinsiyeti, tercihleri, ilgisi önem taşır. Çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesine destek olan ürün modelleri çocuğunuzun kişisel zevkine uygun seçenekler sunar. Çocuğunuzun sevdiği renk tonundan üretilen oyuncak seçimine yer verebilirsiniz. Sağlık kuralları göz önünde bulundurarak markalar tarafından farklı fonksiyonel özelliklerde oyuncak üretimi yapılır.

Sağlığa uygun olarak tasarlanan materyalleri tercih ederek onların gelişimine olumlu anlamda katkı sağlayabilir, gün içerisinde keyifli ve eğlenceli vakit geçirmesine destek olabilirsiniz. Zeka oyuncakları olarak da yer alan eğitici materyaller aynı zamanda çocukların okul öncesi eğitimine destek olur. Hızla gelişmeye devam eden çocuğunuzun gelişimini desteklemek, anlama, kavrama, yorumlama yeteneğini öne çıkarmak istiyorsanız birbirinden farklı özelliklerle üretilmiş eğitici oyuncaklardan yararlanabilirsiniz. Seçim yaparken çocuğunuzun zevklerini ön planda tutmanız tavsiye edilir. Pek çok seçenek arasında çocuğunuzun yaş, ilgi alanı, kişisel zevkini göz önünde bulundurarak eğlenceli eğitici oyuncak seçimi yapabilirsiniz.

Eğitici Oyuncakların Önemi

Oyun çocuğun ihtiyacı olarak yer alan kavramlardan biri olur. Her yaş grubunun hayatında büyük yere sahip olan oyun kavramı küçük çocukların yeni bilgiler öğrenmesini kolaylaştırır. Keyifli ve eğlenceli bir şekilde oynayabileceği oyuncak modelleri çocukların hayata bakış açısını geliştirir ve değiştirir. Çocukların hayal dünyasına katkı sağlayan eğitici oyuncaklar çocukların ilgi alanlarına yönelik olarak üretilir. Oyuncak seçimi yaparken hem keyifli zaman geçirmek hem de öğrenme ve uygulama becerilerini geliştirmek için uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Geniş çeşitlilikte sunulan eğitici oyuncaklar ahşap, plastik ve farklı materyal yapılarından elde edilir. Ahşap materyal organik yapısı sayesinde çocuk ve bebek sağlığına katkı sağlar. Uçak, araba, kamyon gibi farklı model seçenekleri sunan ahşap materyal çok parçalı olarak da satışa sunulur. 

Lego tarzı modellerini birden fazla parçalı şekilde satın alabilirsiniz. Günün büyük bir kısmını oyun oynayarak geçiren çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlamak istiyorsanız birbirinden farklı model seçeneklerini değerlendirerek onların gelişim dönemine uygun seçime yer verebilirsiniz. İleriki dönemlerde yaşayacakları hayata ve okul dönemine hazırlayan eğitici oyuncaklar çocukların kısa süre içerisinde olumlu anlamda gelişmelerine destek olur. Eğlenceli ve öğretici döneme eşlik eden oyuncak modelleri ebeveynlerle çocuklar arasında bağ kurulmasına yardımcı olur. Okul öncesi dönemde sıkça kullanılan ürün modelleri çocukların bilişsel, fiziksel yeteneklerini ortaya çıkarır. Çocuklarınızın oyun oynarken hangi beceride daha iyi olduklarını ve hangi beceride desteğe ihtiyaç olduklarını gözlemleyebilirsiniz. Sadece anne babalar tarafından değil eğitim kurumları tarafından da tercih edilen ürün modelleri eğitici, eğlenceli olmasıyla çocukların hafızasını güçlendirir. Farklı kavramların kısa sürede öğretilmesine katkı sağlar.

Eğitici Oyuncak Modelleri

Bebeklik ve çocukluk döneminde sıkça tercih edilen eğitici oyuncak modelleri sahip olduğu özelliklerle farklılık gösterir. Yaş kategorisine bağlı olarak birçok model çeşidini inceleyebilir, bebeğinizin ayına uygun oyuncak seçimine yer verebilirsiniz. Dünyaya yeni gelen çocuk ve bebekler çevreye karşı meraklı olur. Genel olarak dokunarak ve ağızlarına alarak keşfetmeyi tercih ederler. Oyuncak seçimi yaparken çocukların dünyayı kısa süre içerisinde tanımalarına destek olabilir, tek parça olan materyalleri tercih edebilirsiniz. Çocukların sağlığına uygun olarak üretilen zeka geliştirici oyuncaklar modelleri farklı yapıda tasarlanır. Farklı şekilde özellikleri göz önünde bulundurarak seçime yer verebilir, 2 yaş eğitici oyuncaklar arasında bebeğin zekasını geliştiren ahşap eğitici oyuncaklar modellerini tercih edebilirsiniz.

Kavrama yeteneğini geliştiren oyuncak modelleri gelişim alanlarını doğrudan olumlu anlamda etkiler. Bebekler yaşamın ilk aylarında ısırarak, emerek öğrenme gerçekleştirir. Duyguların açık olduğu bu dönemde birbirinden farklı işlevsel ve fonksiyonel eğitici oyuncak modelleri tercihinde bulunabilirsiniz. Sadece bebeklik döneminde değil eğitim hayatına yeni başlayan çocuklar için de gereklilik gösteren eğitici oyuncak modelleri eğitim hayatını daha eğlenceli hale getirebilir. Eğitim hayatına ilk defa başlayan çocukların okul korkusunu yenmesi ve bilgileri eğlenceli şekilde öğrenmesi için eğitici oyuncak modellerinden yararlanabilirsiniz. Her yaş grubuna yönelik olarak hazırlanan oyuncak modelleri zeka geliştirir. 8 yaş eğitici oyuncaklar çocukların eğitim hayatına doğrudan katkı sağlar. Bu süreci eğlenceli ve keyifli hale getirebilir, derslerden çocukların sıkılmasını önleyebilirsiniz.

Eğitici Oyuncak Fiyatları

Eğitici oyuncak modellerinden yararlanarak çocukların konuşmayı öğrenmesine, kavrama, seslere karşı duyu gelişimini tamamlamasına yardımcı olabilir, aynı zamanda okul hayatının olumlu anlamda gelişmesinde de bu ürün modellerinden yararlanabilirsiniz. Farklı özellik ve işlevsellik ile satışa sunulan eğitici oyuncaklar farklı markalar tarafından geliştirilir. Farklı markalar farklı materyal yapılarından yararlanır. Eğitici oyuncak fiyatları sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişim gösterir. Eğitici oyuncak fiyatları belirlenirken ürünün sahip olduğu materyal yapısı, rengi, fonksiyonel özellikleri, boyutu etkili olur. Markadan markaya eğitici oyuncak fiyatları değişim gösterir. Markalar kendi içerisinde sahip oldukları fiyat politikasına bağlı olarak ürün model fiyatlarına yer verir. 

Koçtaş mağazası üzerinden farklı markalara ait oyuncak modellerini inceleyebilir, seçiminizi yapabilirsiniz. Koçtaş mağazası ve online Koçtaş mağazası üzerinde satışa sunulan ahşap oyuncak mutfak modelleri geniş ürün yelpazesinde yer alır. Her bütçeye uygun seçenekle satışa sunulan ürün modelleri uygun fiyat avantajlarıyla kullananlara sunulur. Birbirinden farklı özelliklerle üretilen oyuncakları inceleyerek Koçtaş mağazası üzerinden güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Online Koçtaş mağazasında filtreleme özelliği bulunur. Filtreleme özelliğinden yararlanarak fiyatları artan ve azalan şekilde sıralayabilir, uygun fiyatlı eğitici oyuncak fiyatına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu alanda ürünler arası kıyaslama da yapabilirsiniz.

Eğitici Oyuncaklar Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Eğitici oyuncaklar nelerdir? 

Her yaş grubuna özgü olarak tasarlanan eğitici oyuncak modelleri geniş ürün yelpazesinde satışa sunulur. Bu ürün modelleri içerisinde alfabe, sayılar, traktör, kamyon, şekiller, lego, kutu oyunları gibi eğitici oyuncaklar modelleri yer alır. 

4 yaş eğitici oyuncaklar nelerdir? 

4 yaşa yönelik olarak oyuncak seçimi yapmak istiyorsanız dikkat ve odaklanma beceri geliştirici oyuncak modellerinden yararlanabilirsiniz. Lego gibi farklı parça sayılarından oluşan 4 yaş eğitici oyuncaklar 4 yaş için uygunluk gösterir.

Okul öncesi eğitici oyuncaklar nelerdir? 

Okula hazırlık dönemini kapsayan okul öncesi dönemde oyuncak seçimi yaparken ilkokula hazırlık göz önünde bulundurulabilir. Alfabe, sayı, küçük kas gelişimini destekleyici okul öncesi eğitici oyuncaklar bu dönem için uygunluk gösterir. 

Bebekler için eğitici oyuncaklar nelerdir? 

Dünyaya yeni gelen bebeklere dünyayı tanıtmak ve kavramları öğretmek amacıyla oyuncaklardan yardım alınabilir, kavrama, dokunma, renk, şekil, işitme, tatma gibi işlevsel özellikler sergileyen eğitici oyuncaklar modellerini bebeklik döneminde tercih edebilirsiniz.

Daha fazla göster
21 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: