150 TL Üzeri Kargo Bedava

Koruyucu Kilitler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Evinize Güvenlik Katacak Koruyucu Kilit Modelleri

Koruyucu kilit emeklemeye ya da yürümeye başlayan çocukların güvenli bir yaşam alanında tutulması için kullanılan yardımcı aparatlardır. Çocuk kilidi veya bebek kilidi olarak da adlandırılan koruyucu kilit güvenlik sistemleri bebek dolap kilidi, güvenlik kilidi, pencere güvenlik kilidi, kapı güvenlik kilidi, bebek güvenlik kilidi, dolap kilidi, emniyet kilidi, priz kapağı, pencere emniyet kilidi, çelik kapı emniyet kilidi ve buzdolabı kilidi gibi çeşitleri mevcuttur. Koruyucu kilit fiyatları özelliklerine, sayı adetine, üretim malzemesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Bebeklerin ilk bebeklik evresinden çıkmalarıyla birlikte merak etme ve keşfetme duyguları gelişmeye başlar. Emeklemeye ve yürümeye başlamaları ile bu duygular iyice hararetlenir. Emekleme, yürüme ve el göz koordinasyonunu geliştiren bebekler ulaşabildikleri tüm alanları karıştırmak ister. Çocuk kilidi olmayan çekmeceleri, dolapları açarak karıştırır ve kapı kollarını açarak diğer alanlara geçiş yapar. Gözetim altında yapılmayan bu davranışlar olası tehlikelere yol açabilir. Bundan dolayı bu gibi alanlar koruyucu kilit ile emniyet altına alınmalıdır.

Bebeklerin özgür bir şekilde hareket etmeye başlamalarından itibaren ev kazalarının önüne geçmek için çocuk kilidi ile birtakım önlemlerin alınması gerekir. Açık unutulmuş pencereler, salon, mutfak, yatak odası gibi odalarda bulunan çekmeceli dolaplar, banyoda klozetler, mutfak dolapları koruyucu kilitler ile emniyet altına alınmalıdır. Bebekler ilk bebeklik evresinden çıktıktan sonra boylarının yettiği her yere tırmanmaya çalışır. Koltuk üstlerine çıkarak pencerelerle aralarındaki mesafeyi aza indirirler. Böyle durumlarda oluşabilecek kazaların önüne geçmek için pencereler için üretilmiş halatlı ürünlerden yararlanılabilir. Halatlı ürünler sayesinde pencerenin tamamen açılmayacağından emin olunarak güvenli bir ortam oluşturulabilir. Çok amaçlı çocuk dolap kilidi ürünleri çekmece, dolap, bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi alanlarda kullanılabilir. Pratik kullanım sağlayan koruyucu kilitleri bebekler tek başına açamaz. Böylelikle güvenilir bir yaşam alanı oluşturulur.

Koruyucu Kilit Modelleri ve Kullanımı

Koruyucu kilit evlerde emniyeti maksimum seviyede tutmak adına kullanılan ek parçalardır. Ev dekorasyonuna uyumlu çocuk kilidi çeşitleri arasından kendinize uygun modeli seçmek mümkündür. Farklı özelliklerde farklı kullanım amaçları için tasarlanan çocuk dolap kilidi ürünleri pek çok alanda kullanılabilir. Bu ürünler genellikle arkalarında bulunan çift taraflı yapışkanlar ile sabitlenir. Koruyucu kilitlerin sabitleyici, tutucu ve parmak koruyucu görevleri olan çeşitleri mevcuttur.

Parmak koruyucu kilit ürünleri çocukların ellerinin sıkışmasını önleme görevi görür. Tutucular özellikle kapı altlarına yerleştirilerek olası çarpmaların önüne geçilebilir. Şeffaf, ahşap ve metal malzemelerden üretilen ürün çeşitleri mevcuttur. Sabitleyiciler ise biri duvara biri kapıya monte edilen iki parça şeklindeki vidalı modeller arasında yer alır.

Koruyucu kilit ürünleri güvenlik açısından sıklıkla tercih edilir. Koruyucu kilit kullanımın öne çıktığı alanlar dolap, beyaz eşya, çekmece, pencere ve klozet gibi yaşam alanlarıdır. Koruyucu kilit modelleri özelliklerine göre çift taraflı bantlar ile kolayca monte edilebilir. Bu çocuk kilidi ürünlerinin ihtiyaç ve beğenilere göre yapılabilmesi mümkündür. Takmalı, mandallı, raylı ve butonlu modeller mevcuttur. Takıldıkları eşyaların yüzeylerinin üst kısımlarına ya da yanlarına yerleştirilebilmeleri mümkündür. Esnek yapıları sayesinde uzun ömürlüdür. Dolap ve çekmecelerde, prizlerde, buzdolabı gibi beyaz eşyalarda, klozet kapaklarında, pencerelerde ve kapılarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış çocuk kilidi modelleri arasından ihtiyaca uygun olanların tercih edilmesi gerekir. Bebek ve çocuklar için koruyucu kilit modelleri hayati önem taşır. Koruyucu kilit modelleri güvenli yaşam alanları oluşturmak için olmazsa olmaz araçlardır.

Koruyucu Kilit Kullanım Alanları

Bebek ve çocukların merak ettikleri ve ilgisini çekmece ve dolapların kapakları koruyucu kilit çeşitleri ile sabitlenebilir. Kimyasal içerikli deterjanlar, kesici ve ağır aletler gibi çocukların sağlığı için tehlike arz eden malzemeler bu çocuk kilidi ürünleri ile güvenli hale getirilen dolap ve çekmecelerde saklanabilir. Bu ürünler çift kapaklı dolaplara bile takılabilir. Kilidi açmayı öğrenen çocuklar için şifreli ürünlerin tercih edilmesi daha güvenli olur. Çift kilit mekanizmasına sahip çocuk kilidi ürünleri ebeveynler için kullanımı kolay bebeklerin güvenliği için etkilidir. Pratik şekilde takılıp kullanılan ürünler ihtiyaç kalmadığı durumlarda da rahat bir şekilde sökülebilir.

Çocuklu evlerde olmazsa olmaz güvenlik önlemlerden biri de kapı ve pencere kilidi ürünleridir. Çocukların camdan bakarken veya cam kenarında oyun oynarken pencereyi açmaları ya da açık pencere yanında oynamaları kötü sonuçlara yol açabilir. Bu gibi kazaların önüne geçmek için çocuklu evlerdeki her pencereye koruyucu kilitlerin takılması gerekir. Bu ürünler pencerelerin tam açılmasını önler.

Dönmeye ve beşikten kalkmaya başlayan bebeklerin beşikleri için güvenlik önlemleri alınmalıdır. Günlük işlerin halledildiği sırada öğle uykusunda olan ve uyanan bebekler beşikten çıkmaya çalışabilir. Koruyucu kilitler bebeklerin uyurken ve uyanıkken düşmesini engeller. Banyoda klozet kapakları için kullanılan emniyet ürünleri klozet kapağının duvar arası veya su tankı mesafede açılmasını önler. Yetişkinlerin açabileceği bas- çevir mekanizma ile güvenli ve hijyenik kullanım sağlar.

Koruyucu Kilit Kullanmanın Avantajları

Koruyucu kilit kullanmanın pek çok avantajı bulunur. Aileler çocuk kilidi ürünlerini güvenle tercih eder. Çocuklu evlerde kullanımı muhakkak gereklidir. Ulaşılabilir fiyatları ile herkes tarafından ihtiyaç duyulan durumlarda tercih edilebilir. Bu ürünleri kullanmanın avantajları aşağıda listelenmiştir;

 • Koruyucu kilitler ile güvenli yaşam alanları oluşturulabilir ve çocukların gün boyu öğrenme hevesi desteklenir.
 • Yaşanılan ortam çocuklar için güvenli ve uygun hale getirilir.
 • Bu ürünler ile olası ev kazalarının önüne geçilebilir.
 • Bebek ve çocukların güvenli ve sağlıklı kalması sağlanabilir.
 • Pratik özelliği ve kullanım kolaylığı ile çocuk dolap kilidi her ev ortamı için kullanımı uygundur.
 • Koruyucu kilitler ile küçük yaşlardan itibaren bebeklerin kendi başına odalarında uyuması teşvik edilebilir. Tek başına odasında vakit geçirebilen çocukların hayal dünyası desteklenir ve sevdiği yönler geliştirilebilir.
 • Kolayca takılıp ihtiyaç kalmadığı durumlarda rahatlıkla çıkarılabilen ürünler pratik kullanımı ile yaygın bir şekilde tercih edilir. Ayrıca çıkarılan yüzeylerde iz bırakmaz ve yüzeylere zarar vermez.
 • Bu ürünlerin çok amaçlı olan çeşitleri çekmece, dolap, bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi alanlarda kullanılabilir.
 • Koruyucu kilitler ebeveynlerin beğenisini kazanan özellikleri ile piyasaya sürülür.
 • Uygun fiyatları sayesinde her bütçeye hitap eder.
 • Bebeklere hareket özgürlüğü tanıyan ürünler anne ve babaların güvenini kazanır.

Koruyucu Kilit Kullanımının Gerekliliği

Bebekler ve çocuklar çok kısa süreler içerisinde onlar için zararlı olabilecek maddelere ulaşma refleksi gösterebilir. Dalgınlık hali ya da ortamda bulunulmayan durumlarda bebeklerin güvenliğini sağlamak adına koruyucu kilit kullanımı muhakkak gereklidir. Çocuk dolap kilidi kullanılarak hangi durumların önlenebileceği ve bu doğrultuda ürün kullanımının gerekliliği aşağıda listelenmiştir;

 • Pencereler, kapılar, dolaplar, çekmeceler ve başka birçok alana koruyucu kilit monte edilerek bebekler ve çocuklar olası tehlikelere ve görünmez kazalara karşı korunur.
 • Keskin aletler ile pek çok kimyasal temizlik ürünün bulunduğu dolaplar ile çekmecelerden bebeklerin uzak tutulması için bu ürünlere ihtiyaç vardır.
 • Bebeklerin boyları itibariyle ilk ulaşabildikleri yerler prizlerdir. Prizlere emekleyen bebekler dahi ulaşabilir. Prizler bebekler için oldukça tehlikelidir. Meraklı bebekler parmaklarını prizlerin içine sokmam isteyebilir ve çarpılma gibi kazalar yaşanabilir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için koruyucu önlemlerin alınması gerekir.
 • Camlı eşyaların kırılarak etrafa saçılmaması ve bebeklere zarar vermemesi için film koruyuculardan yararlanılmalıdır. Koruyucu kilit kırılma durumlarında camın dağılmasını ve kesici özelliğini engeller.
 • Bebeklerin keskin mobilya kenarlarına çarpmalarını engellemek adına köşe koruyucular kullanılarak sivri köşelerin çarpma durumunda oluşturabileceği tehlikelerin önüne geçilir.
 • Çok amaçlı ürünler farklı eşyalarda aynı çalışma prensibiyle ve aynı amaçla kullanılabilir. Bu ürünler ile pek çok alan güvenli hale getirilir.

Koruyucu Kilit Fiyatları

Yerli ve ithal olma durumlarına göre fiyatları değişiklik gösteren koruyucu kilit modelleri çeşitlilik sunar. Evlerin her türlü alanında güvenlikli ortam oluşturulmasına yardımcı olan bu ürünler sahip oldukları özelliklere göre farklılık gösterir. Üretim malzemesi, ürün adedi, formu, ölçüsü ve boyutu gibi etkenler de fiyatları etkileyen diğer unsurlardır.

Pencere kilidi çeşitleri arasından seçim yapılırken halat uzunlukları isteğe bağlı olarak tercih edilir. Çelik halat özellikleri ile pencereler için tam koruma ve güvenlik sunan pencere kilitleri modellerine göre farklı fiyat aralıklarında seyreder. Halatlı modellerle birlikte çubuk ve kilit özellikli tutucu ürünler de mevcuttur. Bu ürünler tekli ya da set halinde satılırlar. Set halinde satılan ürünler pek çok alanda kullanılabileceği için oldukça avantajlıdır. Bu setler içerisinde güvenliği sağlamak adına gerekli olan her şey mevcuttur. Çok amaçlı ürün çeşitleri, priz kapakları, çift taraflı bantlar, köşe koruyucular ve rulo şeritler bu setler içerisinde yer alır. İhtiyaçlara uygun özelliklere sahip ürün çeşitlerine uygun fiyatlarla ulaşmak mümkündür.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, çeşitli özellikleri ile farklı alanlarda pratik kullanım imkânı sağlayan koruyucu kilit modellerini satışa sunar. Ürün özelliklerine dikkat ederek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Evlerde pratik bir şekilde güvenli alanlar oluşturabilmek için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan koruyucu kilit modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Koruyucu Kilit Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Koruyucu Kilit Çeşitleri Nelerdir?

Koruyucu kilit çeşitleri kullanım alanlarına göre özel olarak tasarlanır. Çekmeceler, kapı altı, dolap, klozet kapağı, katlanabilir yatak bariyeri, topuz kapı kolu, fırın gaz düğmesi güvenlik kapağı, priz emniyeti, buzdolabı, sürgülü pencere, multipriz güvenliği gibi alanlar için ürün çeşitleri mevcuttur. Bu alanların çocuklar için güvenliğinin sağlanması koruyucu kilit çeşitleri ile mümkündür.

Çocuk Kilidi Nerelerde Kullanılır?

Bebeklerin emeklemeye ve yürümeye başladıkları zamanlar ev içi kazaların olası hale geldiği zamanlardır ve bu zamanlarda çocuk kilidi ürünlerinden yardım alınmalıdır. Mutfak dolapları ile çekmeceleri, diğer odalardaki çekmeceli mobilyalar, klozet kapağı, prizler, fırın gaz düğmesi, buzdolabı kapağı, kapı, sürgülü pencere gibi alanlarda bu ürünler kullanılarak tehlikelerin önüne geçilebilir. Çocuklu evlerde bu ürünlerin muhakkak kullanılması gerekir. Kullanım alanları ihtiyaca yönelik olarak değişiklik gösterir.

Pencere Emniyet Kilidi Nasıl Takılır?

Öncelikle pencere emniyet kilidinin takılacağı yer belirlenmelidir. Daha sağlam olması için genellikle pencerenin orta kısmına doğru monte işlemi gerçekleştirilir. Ürün pencerenin kasa kısmına yerleştirilir ve vida delikleri işaretlenir. Akıllı vida yardımıyla monte işlemi gerçekleştirilecek ise bu adıma gerek yoktur. Emniyet kilidini sabitlemek adına iki vida tornavida ya da matkap yardımıyla sıkılır. Vidalar sıkıldıktan sonra vida kapakları takılır ve pencereler güvenli hale getirilir.

Bebek Dolap Kilidi Nasıl Çıkarılır?

Kurulumu kolay olan bebek dolap kilidinin sökümü de oldukça basittir. Kilitlerin uygulanacağı yüzeylerin temiz olduğundan emin olunmalıdır. Yüzey üzerindeki herhangi bir kalıntı yapışkanın bozulmasına sebep olabilir. Yüzey temizlendikten sonra kurutularak ürün takılmalıdır. Kilitleri çıkarmak için köpük yapıştırıcısı saç kurutma makinesi ile ısıtılır ve gevşedikten sonra pedler çıkarılır. Hasar ve kalıntı kalmadan işlem tamamlanır.

En Çok Satan Koruyucu Kilitler Hangileri?

Koçtaş Koruyucu Kilitler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Penkid Çelik Halatlı Kablolu Pencere Çocuk Emniyet Kilidi Antrasit
 2. Ayarlı Pencere Kilidi
 3. Emniyet Kilidi Beyaz
 4. Bebek Kapak Kilidi
 5. Plastik Doğrama Pencereler İçin Emniyet Mandalı
Daha fazla göster
114 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: