Peşin Fiyatına 7 Taksit

Yılbaşı Ağacı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yeni Yılın Coşkulu Habercisi: Yılbaşı Ağacı

Yılbaşı ağacı modelleri, yeni yıl kutlamalarında sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. Yeni yılın gelişini evde kutlamak ve evinizi dilediğiniz gibi süslemek istiyorsanız yılbaşı ağaçları bu konuda size yardımcı olabilir. Boyut ya da taban tasarımı gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan yılbaşı ağacı modelleri, herkesin aralarından seçim yapabileceği birçok alternatif içerir. Evlerin yanı sıra yılbaşı ağacı çeşitleri işyerlerinde de sıklıkla kullanılır. Ofis partilerinde çalışanlara yeni yıl heyecanı yaşatmak ve motive etmek için de kullanılan ürünler, geniş kullanım alanıyla dikkatleri üzerinde toplar. Farklı kültürden insanları bir araya getiren ürünler, dekoratif parçalar olmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Yerleştirildiği alana heyecan ve hareket katan ürünler, samimi bir ortam oluşturmak isteyen kişiler için de iyi bir seçenek haline gelir. Tarihi eski Mısır ve Roma’da yaprak dökmeyen ağaçların sembolik kullanımına kadar uzanan ürünler, yüzyıllardır farklı kültürler tarafından kullanılır. Yılbaşı ağacı çeşitleri, uzun yıllardır bayramlarda ve özel günlerde ortama yeşillik kazandırmak için kullanılan ürünler arasında yer alır. Genellikle çam ağacı şeklinde olan ürünler, kendine has şekliyle ilk bakışta dikkatleri üzerinde toplar. Yılbaşı ağacı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, yeni yılı coşkuyla kutlayabilirsiniz.

Yapay Yılbaşı Ağacı Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Yeni yılın gelişiyle beraber ev, okul ve işyerlerini süslemek için kullanılan ürünler, hoş görünümüyle pek çok kişinin ilgisini çeker. Yapay yılbaşı ağacı kullanmanın avantajları hakkında fikir edinmek için aşağıda bulunan listeyi inceleyebilirsiniz.

 • Ürünler, kurulduğu pozisyonu koruduğu için kullanımı oldukça pratiktir. Devrilme benzeri problemler yaşanmasının önüne geçtiği için birçok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca simetrisi ve dengesi sayesinde pratik bir şekilde süslenebilir.
 • Satın aldıktan sonra iyi bir şekilde muhafaza edildiğinde yılbaşı ağacı modelleri sonraki yıl tekrar kullanılabilir.
 • Kurulumu, sökülmesi ve saklanması oldukça kolay olduğu için herkese hitap eder. Ek olarak sökülebilir yapıda olduğu için çatı aralarına, dolaplara ya da depolara zorlanmadan kaldırabilir, her yere sığdırabilirsiniz.
 • Yapay olduğu için yılbaşı ağacı çeşitlerini sulamanıza gerek kalmaz. Bakım işlemlerini gereksiz hale getiren modeller, ağacın görüntüsünden faydalanmanızı mümkün hale getirir.
 • Yapay olmasına rağmen ürünler gerçek ağaçlar kadar canlı ve çekici bir görünüme sahiptir. Böylece gerçek ağaçlara zarar vermeden yeni yılınız için istediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz.
 • Ürünler, gerçek olmadığı için canlı yılbaşı ağacı çeşitleri gibi alerjik reaksiyonu etkilemez. Böylece ağaca karşı hassasiyeti olan kişiler bile etrafında rahatlıkla durabilir.

Yılbaşı ağacı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz. Canlı yılbaşı çam ağacı görünümünü yapay ürünlerle elde edebilir, pratik bir şekilde yeni yıl heyecanını yaşayabilirsiniz.

Yılbaşı Ağaçları Kullanım Alanları

Her yıl dünyanın dört bir tarafında yeni yılın gelişini kutlamak amacıyla kullanılan yılbaşı ağacı çeşitleri, heyecanlı ve sıcak bir atmosfer oluşturmak için kullanılan ürünler arasında yer alır. Temelde aynı işlevi yerine getirmesine rağmen ürünler geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Yılbaşı ağacı çeşitlerinin kullanım alanlarını merak ediyorsanız aşağıda bulunan maddeleri inceleyebilir, ürünlerin fonksiyonelliği hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Yılbaşı ağacı çeşitleri ilk olarak evlerde kullanılan dekoratif parçalardır. Genellikle yılın belirli zamanlarında tercih edilse de küçük ebatlı olanlar şömine ya da rafların üzerinde süs eşyası olarak da kullanılabilir. Uygun süs eşyalarıyla bir araya getirildiğinde yılbaşı ağacı çeşitleri evinize ayrı bir hava kazandırır.
 • İşyerlerinde çalışanların şirkete olan bağlılıklarını güçlendirmek için yeni yıl partisi yapmayı düşünüyorsanız yılbaşı ağacı modellerinden yararlanabilirsiniz. Ürünleri renklendirerek ofislere daha sıcak bir hava katabilir, çalışanlara motivasyon kazandırabilirsiniz.
 • Yılbaşı ağacı çeşitleri okullarda öğrencilerin hayal güçlerini kullanabilecekleri bir alan elde edilmesini sağlar. Çocuklar yılbaşı ağacı modellerini birlikte süsleyerek hem beraber çalışmayı öğrenebilir hem de ortaya kendilerine has bir dekorasyon çıkarabilir. Ürünler, çocukların birlikte çalışmasını sağlayarak daha kuvvetli bir şekilde bağ kurmalarını sağlayabilir.

Güvenilir yapısı ve sağlamlığıyla öne çıkan ürünler, farklı yerlerde kullanılabildiği için herkese hitap eder. Yılbaşı ağacı fiyatları ve modellerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, yılbaşı heyecanını herkese yaşatabilirsiniz.

Pratikliğiyle Öne Çıkan Yılbaşı Ağacı Kurulumu

Yılbaşı ağacı pratik bir kuruluma sahip olduğu için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Demonte bir şekilde gelen ürünler, pratik birkaç adımı takip ettikten sonra kolay bir şekilde kurulabilir. Ürünlerin kurulumu hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, siz de kendi yılbaşı ağacı modelinizi kurmaya başlayabilirsiniz.

 • Ürünlerin kutusunun içinden genellikle bir parça ayak ya da stantla beraber birkaç parça ağaç parçaları çıkar.
 • Ağaç parçalarının her birinin içerisinde borular yer alır. Parçaların birbiriyle daha rahat bir şekilde iç içe geçmesini sağlayan borular sayesinde ürünleri herhangi bir el aleti kullanmadan pratik bir şekilde bir araya getirebilirsiniz.
 • Kurulum işlemine başlamadan önce ilk olarak standı yerleştirdiğiniz yerin sağlam olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca ağacı koyacağınız alanı da boşaltmış ve yerleşime hazır hale getirmiş olmanız önemlidir.
 • Standı yere yerleştirdikten sonra ağaç parçalarını ortasında yer alan boru yardımıyla standın üzerine yerleştirmelisiniz. Genellikle standa yerleştirilecek olan parça, diğerlerinden daha büyüktür.
 • Ardından yerleştirilen ağaç parçasının üst tarafında yer alan bölüme boşta kalan ağaç parçasını yerleştirmeniz gerekir. Alt tarafındaki boruya denk gelecek şekilde ağacı yerleştirdikten sonra başka yapmanız gereken herhangi bir işlem yoktur.

Herhangi bir ek işleme gerek duymadan sadece boruları bir araya getirerek kurabileceğiniz ürünleri, kullanmanız bittiği zaman aynı şekilde demonte edip kaldırabilir, sonraki yıl tekrar işlemi tekrar edebilirsiniz.

Adım Adım Yılbaşı Ağacı Süslemek

Süsleyerek ağaçlara istediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz. Yılbaşı ağacı süsleme işlemi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, ürünlere istediğiniz görünümü pratik bir şekilde verebilirsiniz.

 • İlk olarak süsleme işlemine geçmeden önce ağacın iyi bir şekilde monte edildiğinden emin olmanız gerekir. Tepeden tırnağa düz durduğundan emin olduktan sonra süsleme işlemine geçebilirsiniz. Ağaçta eğrilik varsa boruları kontrol ederek problemi ortadan kaldırabilir, süslerinizin tam olarak istediğiniz gibi durmasını sağlayabilirsiniz.
 • Ağacın dallarını farklı yönlere bakacak şekilde çevirdikten ve aydınlatma için ışıkları yerleştirdikten sonra süsleme işlemine başlayabilirsiniz.
 • Ürünleri dekore etme işlemine geçmeden önce ilk olarak yılbaşı ağacı süsleri satın almanız gerekir. Hangi renklerde süs kullanacağınıza karar verdikten sonra birbirinden farklı süs modelleri arasından kişisel zevklerinize uygun bir şekilde seçim yapabilir, yılbaşı çam ağacı çeşitlerini pratik bir şekilde süslemeye başlayabilirsiniz.
 • Süsleri, ağacın alt dallarından başlayarak yerleştirebilirsiniz. Satın aldığınız süslerin boyutları birbirinden farklıysa büyükleri aşağılara küçükleri de yukarılara doğru yerleştirerek daha belirgin bir görünüm yakalayabilirsiniz.
 • Dilerseniz süsleri ağacın dallarına yerleştirdikten sonra altına hediye kutuları yerleştirerek dekore etme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İstediğiniz yılbaşı ağacı ve süsleri edindikten sonra adımları takip ederek dekorasyon işlemine başlayabilir, istediğiniz ambiyansı pratik bir şekilde elde edebilirsiniz. Yılbaşı cam ağacı fiyatları ve süsleri arasından istediğiniz özelliklere sahip olan modellere ulaşabilir, yeni yıl temalı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Süsleme Fikirleri

Yılbaşı ağaçları herkesin kişisel zevklerine hitap edecek şekilde süslenebilir. Süsleme fikirleri edinmek istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz;

 • Yılbaşı çam ağacı modelinizin daha ihtişamlı bir görünüm kazanmasını istiyorsanız tepesine büyük bir süs yerleştirebilirsiniz. Yıldız ya da top şeklindeki büyük süsler arasından istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Bazı yıldızlar çerçeve bazıları içi dolu olarak satışa sunulur. Kişisel tercihleriniz doğrultusunda modeller arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz.
 • Çoğunlukla yılbaşı ağacı süslenirken top şeklinde olan süsler tercih edilse de kurdele benzeri farklı ürünlerle ağacınıza çarpıcı bir hava katabilir, kişisel stilinizi dilediğiniz gibi yansıtmaya başlayabilirsiniz.
 • Birbiriyle zıt renkleri kullanarak ağacınızın daha çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Süsleme sırasında genellikle kırmızı ve beyaz renkli ürünler tercih edilse de aralara yeşil, sarı ya da mavi gibi farklı renkler katarak ağaçlarınıza hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.
 • Çelenkler de ağaçları süslemek için sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Çiçek motiflerinin yer aldığı çelenkleri ağacınızın üzerine yerleştirerek daha sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Ağacı süslerken küçük ev, çizme ya da kuş kafesi gibi büyük süsler kullanarak daha orijinal bir hava yakalayabilirsiniz. Ağaç ev şeklindeki modeller, daha natürel bir görünüm elde etmenizi kolaylaştırır.

Hayal gücünüzü kullanarak yapay yılbaşı ağacı modellerine istediğiniz havayı verebilir, farklı renk ve süsleri harmanlayarak ürünlere çarpıcı bir görünüm katabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Bakımı ve Temizliği

Yılbaşı ağacı çeşitleri, yeni yılın haricinde bütün yıl rahat bir şekilde kullanılabilir. Bununla beraber ürünlerin daha uzun süreli bir şekilde kullanılmasını istiyorsanız ufak bakımlar uygulamayı düşünebilirsiniz. Canlı yılbaşı ağacı çeşitleriyle kıyaslandığında ürünlerin bakımı ve temizliği oldukça kolaydır. Yılbaşı çam ağacı modellerinin bakımı ve temizliği genel olarak şu şekildedir:

 • Her eşya gibi yılbaşı ağacı çeşitleri de yerinde durdukça tozlanabilir. Tozlanma benzeri istenmeyen durumların önüne geçmek için püsküllü toz alma aparatlarıyla ürünlerin dallarını temizleyebilir, canlı ve hoş görünümlerini sürekli olarak koruma altına alabilirsiniz.
 • Yılbaşı ağacı modellerinin dallarının tozunu alırken çok fazla güç uygulamamanız gerekir. Aksi takdirde dallara zarar verebilirsiniz. Yumuşak hareketlerle dalları pratik bir şekilde temizleyebilir, püsküllü toz alma aparatlarıyla ürünlerin pak görünümü koruyabilirsiniz.
 • Ağaçların dallarına içecek ya da yemek döküldüyse yapay oldukları için pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ürünlerin kullanım kılavuzlarında yer alan talimatları göz önünde bulundurarak temizleme işlemini gerçekleştirebilir, hoş görünümlerini uzun süre boyunca muhafaza edebilirsiniz. Bununla beraber nemli bir bez yardımıyla yavaş hareketlerle lekeli bölümü temizlemeyi de deneyebilirsiniz.

Yılbaşı çam ağacı çeşitleri çok fazla bakıma ihtiyaç duymadığı için oldukça pratik olan ürünler arasında yer alır. Hem yeni yılda hem de bütün kış boyunca kullanabileceğiniz ağaçlarla ev ve işyerlerinizde eğlenceli bir köşe oluşturabilir, ürünler sayesinde mekanları farklı bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Kullanım Önerileri

Yılbaşı ağacı kullanırken bazı şeylere dikkat edilmesi gerekir. Ürünleri dikkatli bir şekilde kullanarak kullanım ömürlerini uzatabilir, birkaç yılbaşınızı süsleyecek ağaçlara sahip olabilirsiniz. Yılbaşı ağacı kullanım önerileri şu şekilde özetlenebilir:

 • Yılbaşı ağaçlarını süslerken taşıyabilecekleri miktarda süs kullanmak önemlidir. Her ne kadar ürünler sağlam bir yapıya sahip olsa da taşıyabileceklerinden fazla yük aldıklarında yapıları bozulabilir. Ayrıca fazla yük kullandığınızda ürünler devrilebilir, can sıkıcı görüntüler ortaya çıkabilir.
 • Ağır süsler kullanılacaksa ürünlerin daha kalın ve sağlam olan dallarına asılması önerilir. Böylece yaşanabilecek problemlerin önüne geçebilirsiniz. Aynı şekilde cam süsler kullanmak istiyorsanız ürünlerin sağlam olduğundan emin olduğunuz dallarına aksesuarları yerleştirmeniz gerekir.
 • Ürünleri LED ışıklarla süslerken dikkatli olmanız önemlidir. Işıkların üzerine sıvı maddeler dökmemeye özen göstermeniz gerekir. Aksi halde istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Işıklı yılbaşı ağacı her ne kadar hoş bir görünüm sunsa da çok fazla ışık yüklemesi yapılmaması tavsiye edilir.
 • Çocuklu evlerde ya da evcil hayvanların yaşadığı yerlerde yılbaşı ağaçlarının doğru yerlere yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Yılbaşı ağacı ayağı çocuk ve hayvanların sıklıkla geçtiği yerlere konumlandırılmamalıdır. Aksi halde çocuklar ya da hayvanlar ürünlerin ayağına takılarak düşebilir.

Süslemeler doğru bir şekilde yerleştirildiğinde herhangi bir problem yaşamadan ürünleri kullanabilirsiniz. Yeni yılın heyecanını hareketli süslerle yaşamak ve yılbaşı ağacı modellerinin şıklığını evlerinize davet etmek istiyorsanız modelleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Süs Seçenekleri

Yılbaşı ağacı satın aldıktan sonra süslemeler de edinmeniz gerekir. Birbirinden farklı süsler sayesinde ürünlerinize istediğiniz görünümü pratik bir şekilde kazandırabilirsiniz. Yılbaşı ağacı süsleri hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda bulunan listeye göz atabilirsiniz.

 • Cam top süsler, yılbaşı ağaçları söz konusu olduğunda öne çıkan ürünler arasında yer alır. Birbirinden farklı renk seçeneklerine ve boyut alternatiflerine sahip olan ürünler, herkesin istediği görünümü kolaylıkla elde etmesine imkan tanır. Bazı modeller düz renkliyken bazıları rengarenk bir görünüme sahiptir. Böylece ağaçlarınızı dilediğiniz gibi dekore etmenizi mümkün hale getirir.
 • Top şeklindeki süslerin yanı sıra farklı şekillerden üretilen cam süsler de bulunur. Hayvan ya da sevimli sembollerden oluşan ürünler, ağaçlarınızı güzel bir şekilde süslemenize yardımcı olur. Seçenekler arasında yumurta, buz saçağı, damla, lamba, küre ve kedi gibi çeşitli şekillere sahip olan cam süslemeler olduğunu görebilirsiniz.
 •  Çelenk çeşitleri, yılbaşı ağaçları söz konusu olduğunda dikkatleri üzerinde toplar. Yeşil tonlarından oluşan modeller sayesinde ağaçlarınıza doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Farklı renklerin bir arada kullanıldığı çelenkler ise ağaçlarınıza canlılık katmanıza imkan tanır. Işıklar, ağaçların eşsiz tamamlayıcıları arasında bulunur. Sarı, beyaz, kırmızı, yeşil ya da mavi gibi farklı renk seçeneklerine sahip olan aydınlatmalar sayesinde ağaçlarınıza hareket katabilirsiniz.
 • Yıldız şeklindeki tepe süsleri de ürünlerin eşsiz tamamlayıcıları arasında yer alır.

Süslemeler sayesinde istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Modelleri

Hepsi çam ağacı olsa da yılbaşı ağaçları kendi arasında bazı özellikler bakımından çeşitli kategorilere ayrılır. Yılbaşı ağacı modelleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünler geniş, ince, tam dolu ve seyrek olmak üzere genel anlamda dört farklı kategoriye ayrılır.
 • Geniş olarak nitelendirilenler, diğerleriyle kıyaslandığında daha fazla alan kaplar. Daha dolgun bir siluete sahip olan modeller, geniş alanları doldurmak için iyi bir seçenek haline gelir. Daha fazla süs eşyası kullanmak ve büyük alanları şık bir biçimde doldurmak için geniş modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Seyrek dallara sahip olan modeller ise süsleri sergilemek için dallar arasında boşluklar barındırır. Daha gerçekçi bir görünüme sahip olan ürünler, büyük süsler kullanmayı tercih eden kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Seyrek dallı olan ürünler, ağaçtan çok süslemeleri öne çıkarmak isteyen kişilere hitap eder.
 • Tam dolu olarak nitelendirilenler, geniş olanlarla benzer bir görünüme sahip olsa da daha dar bir yapıdadır. En çok tercih edilen ürünler arasında yer alan tam dolu modellerin dalları arasında neredeyse boşluk bulunmaz. Daha yeşil bir görünüm isteyen kişiler için iyi bir seçenektir.
 • İnce olanlar, küçük alanları süslemek için idealdir. Diğerleriyle kıyaslandığında daha ufak bir taban çapına sahip olan modeller, kalem şeklini andırır.

Yılbaşı ağacı modelleri ve seçeneklerini inceleyerek alanınıza uygun olanı bulabilir, istediğiniz detayları elde edebilirsiniz.

Boylarına Göre Yılbaşı Ağacı Modelleri

Çam ağacı çeşitleri her yere uyum sağlayabilecek boyut seçeneklerine sahiptir. Böylece her yere kolaylıkla yerleştirebilirsiniz. Büyük ya da küçük yılbaşı ağacı modellerini inceleyerek ev ya da işyerlerinize uygun olanı kolaylıkla bulabilir, yeni yılın heyecanını ürünler aracılığıyla yaşamaya başlayabilirsiniz.

 • Yılbaşı ağacı 120 cm boyunda olduğunda hemen hemen her yere rahatlıkla sığdırılabilir. Bu özelliğiyle 90 cm yılbaşı ağacı ile beraber sıklıkla tercih edilen alternatifler arasında bulunur.
 • Yılbaşı ağacı 210 cm olduğunda dış mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Büyük yılbaşı ağacı arayışında olanlar 210 cm boyunda olanlar arasından seçim yaparak istedikleri ürüne vakit kaybetmeden erişebilir.
 • 150 cm yılbaşı ağacı ise hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Alanı iyi bir şekilde doldurma yeteneğine sahip olan modeller, işyerlerinde de sıklıkla tercih edilir.
 • 180 cm yılbaşı ağacı büyük salonlarda hoş bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Özellikle loft tarzı bir apartmanda oturuyorsanız büyük yılbaşı ağacı modelleri arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz.

Farklı boylarda üretilen modeller, her yerde kullanılabilecek hale gelir. Farklı uzunluklarda olduğu için her ortamla başarılı bir şekilde uyum sağlayan ürünler, kullanıcılarının her türlü ihtiyacına yanıt verir. Yılbaşı ağacınızın nasıl olmasını istediğinize karar verdikten sonra seçenekler arasından size hitap edeni bulabilir, istediğiniz görünümü kısa sürede elde edebilirsiniz. Ağaçları ne kadar süsleyeceğine karar verdikten sonra seçim yapabilirsiniz.

Renklerine Göre Yılbaşı Ağacı Çeşitleri

Çam ağacı denildiğinde akla her ne kadar yeşil renkli olan modeller gelse de seçenekleri incelediğinizde farklı renklerde üretilen ürünler de olduğunu görebilirsiniz. Yılbaşı ağacı renkleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Yeşil, en bilinen ve en çok tercih edilen seçenekler arasında bulunur. Yeşil yılbaşı ağaçları, daha natürel bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için idealdir.
 • Bazı modeller tamamen yeşilken bazılarında sarı detaylar bulunur. Sonbaharı andıran sararmış yapraklara sahip olan modeller de tamamen yeşil olanlar gibi doğal bir görünüme sahiptir.
 • Beyaz yılbaşı ağacı modelleri, kar temasını yaşatmak isteyenlere hitap eder. Beyaz, zarif görünümü ve karı çağrıştırmasından dolayı birçok kişinin beğenisini kazanır. Ayrıca beyaz olanlarda üzerine yerleştirdiğiniz süsler daha belirgin hale gelebilir. Metalik vurgulara sahip olan beyaz modeller, hoş görünümleriyle farklı bir ağaç sahibi olmak isteyenler için iyi bir seçim olur.
 • Pembe renkli olan modeller, sevimli görünümüyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Özellikle çocuklu evlerde çocukların da keyif alabileceği bir ürün seçimi yapmak isteyen kişiler için iyi bir seçenektir. Bununla beraber okulda sınıflarda süsleme yapılacaksa pembe renkli olarak tercih edilebilir.

Yılbaşı ağacı fiyatları ve renk seçeneklerini inceleyerek size hitap eden modele kolaylıkla erişebilirsiniz.

Kullanım Şekillerine Göre Yılbaşı Ağacı Modelleri

Yılbaşı ağacı çeşitleri kullanım şekillerine göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Genel olarak masaüstü, kütüklü ve stantlı olmak üzere iki farklı türde olan ürünler, herkesin istediğini kolaylıkla bulmasını mümkün hale getirir. Kullanım şekillerine göre yılbaşı ağaçları şu şekilde özetlenebilir:

 • Stantlı olanlar evlerden işyerlerine kadar kullanılan, büyük ebatlı olan modellerden oluşur. Genellikle kullanıcılar tarafından yeni yıl süslemeleriyle donatılan modeller, ilk bakıştan itibaren dikkatleri üzerinde toplar. Yılbaşı ağacı ışığı ile süslendiğinde ambiyansa bambaşka bir hava kazandırır. Özellikle loş ışıklı ortamlarda ışıklı olan modeller birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Masaüstü yılbaşı ağacı ise daha çok bir aksesuar olarak kullanılır. Ofislerden evlere kadar çalışma masaların üzerinde süs eşyası olarak tercih edilir. Genellikle 10 cm, 12 cm ya da 15 cm gibi küçük ebatlarda olan ürünler, masalarına farklı bir hava katmak isteyenlere hitap eder. Ayrıca yılbaşı zamanlarının haricinde de masaların üzerinde dekoratif bir parça olarak kullanılabilir.
 • Kütüklü olanlar, salonlardan oturma odalarına kadar dekoratif bir parça olarak kullanılabilir. Standın yerini kütük aldığı için ürünler daha doğal bir görünüme sahiptir. Stantlı olan modellerden farklı olarak genellikle 30 cm ya da 40 cm gibi boyutlara sahiptir. Çoğunlukla salonlarda sehpaların üzerinde ya da uygun masalarda tercih edilir.

Farklı kullanımlara uygun olacak şekilde tasarlanan yılbaşı ağacı modelleri sayesinde aradığınızı bulabilirsiniz.

Süs ve Işık Durumuna Göre Yılbaşı Ağacı Modelleri

Yılbaşı ağaçları sahip olduğu içeriğe göre kendi içinde ayrılır. Her türlü kullanım amacına uyum sağlayacak şekilde tasarlanan ürünler, geniş bir kitleye hitap eder. Ürünler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünler incelendiğinde sadece çam ağacından oluşan modeller olduğu görülebilir. Bu modelleri tercih ettiğinizde istediğiniz gibi süsleyebilir, dekoratif eşyalarla dilediğiniz görünümü verebilirsiniz.
 • Bazı modellerde ise kendiliğinden süslemeler bulunur. Özellikle ofis ortamları için tercih edilen modeller, herhangi bir ekstra işlem yapmanıza gerek kalmadan kullanıma hazırdır. Süsler üzerine monte edildiği için ekstra dekoratif eşya almanıza gerek kalmaz. Böylece ürünü satın aldıktan sonra istediğiniz yere yerleştirebilir, hazır süslerin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Süslemekle uğraşmadan çam ağaçlarının zarif görünümünden faydalanmak istiyorsanız kendiliğinden süslü olan modeller arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz.
 • Bazı modellerde ise kendiliğinden ışık bulunur. Fişe takılarak kullanılan ürünler, ışıklandırma için ekstra bir malzeme kullanmanızı gereksiz hale getirir. Böylece sadece süsleme yaparak ağaçlara istediğiniz görünümü verebilirsiniz.
 • Yılbaşı ağacı çeşitlerinin bazılarında ise hem süs hem de ışıklandırma yer alır. Böylece evlerden işyerlerine ya da okullara kadar her yerde kullanılabilir.

Yılbaşı ağacı fiyatları ve seçeneklerine göz atarak ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, yeni yılın heyecanını dilediğiniz gibi yaşamaya başlayabilirsiniz. Ürünleri ister kendiniz süsleyebilir, dilerseniz süslü olanlarla yeni yılı kutlayabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendiniz için özel bir yılbaşı ağacı seçimi yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler vardır. Nasıl seçim yapmanız gerektiği hakkında fikir edinmek istiyorsanız aşağıdaki listelere göz atabilirsiniz.

 • Ürünler arasından seçim yapmadan önce ilk olarak ağacı yerleştireceğiniz yeri belirlemeniz gerekir. Böylece farklı boyut seçeneklerine sahip olan alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Seçenekleri incelediğinizde 90 cm’den 180 cm’e kadar pek çok boyut olduğunu görebilirsiniz. Masanızın üzerinde kullanmak için bir ürün arıyorsanız mini yılbaşı ağacı çeşitleri arasından tercihte bulunabilirsiniz.
 • Satın almak istediğiniz ağacın görünümünü belirlemeniz de oldukça önemlidir. Modellerin bazıları daha sık dallar içerirken bazıları daha seyrek bir görünüme sahiptir. Aklınızdaki görünümü belirledikten sonra seçeneklere göz atmaya başlayabilirsiniz.
 • Ağacı süslemekle ilgilenmiyorsanız önceden dekore edilmiş modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Önceden süslenmiş ve ışıklandırılmış ürünleri dilediğiniz yere yerleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Renk de seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken kriterler arasında bulunur. Beyaz, yeşil, sarı ya da pembe gibi çeşitli renkler arasından istediğiniz görünüme sahip olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Standın şekli, ürünlerin görünümünü direkt olarak etkiler. Kütüklü olanlar daha doğal bir görünüme sahipken stantlı olanları altına örtü sererek kullanabilirsiniz.

Koçtaş sayesinde istediğiniz ürüne kolaylıkla erişebilir, hayalinizdeki görünümü elde etmeye başlayabilirsiniz. Koçtaş fırsatlarını takip ederek yılbaşı ağacı fiyatları ve modellerine kısa sürede erişebilir, yeni yıl heyecanını yaşamaya başlayabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yılbaşı ağacı ne zaman kurulur?

Her ne kadar ürünlerin kurulma zamanıyla ilgili bir zorunluluk olmasa da genellikle aralık ayının başlarında kurulmaya başlandığı görülür. Bununla beraber isterseniz aralık ayının sonunda da kurabilir, süsleme ve ışıklandırma gibi işlemleri ayın sonuna bırakabilirsiniz. Eğer ağaçları süslemeyi düşünüyorsanız yılın son haftasının başında kurmaya başlamanız tavsiye edilir. Aksi halde geç kalabilirsiniz.

Yılbaşı ağacı nasıl kurulur?

Her ne kadar modelden modele farklılık gösterse de yılbaşı ağaçları demonte olarak gönderilir. Herhangi bir el aleti kullanmadan parçaları bir araya getirerek kurma işlemini tamamlayabilir, ağaçları dilediğiniz yere yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Genellikle iki ya da daha fazla parçadan oluşan ürünler, ortalarında yer alan birbiriyle uyumlu borular sayesinde kısa sürede monte edilebilir.

Yılbaşı ağacı ölçüleri nasıl olmalıdır?

İdeal ölçü, ürünlerin yerleştirileceği alana göre değişkenlik gösterir. Seçenekleri incelediğinizde 30 cm, 90 cm, 180 cm ya da 210 cm gibi birbirinden farklı boylarda birçok ürün olduğunu görebilirsiniz. Ağaçları yerleştirmeyi düşündüğünüz yer genişse uzun olanları tercih edebilirsiniz. Koltukların etrafına yerleştirecekseniz odayı tamamen kapatmaması için orta boyutlu modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Yılbaşı ağacı nasıl saklanır?

Yılbaşı ağacı modellerini iki farklı şekilde saklayabilirsiniz. Eğer yeterli alanınız varsa ürünleri monte ettikten sonra depoya kaldırabilirsiniz. Bununla beraber demonte şekilde satılan büyük modelleri kullandıktan sonra parçalarına ayırarak kutuya kaldırabilir, kullanacağınız zamana kadar kolay bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Pratikliği ile öne çıkan ürünleri dilediğiniz gibi saklayabilir, sonraki yıl tekrardan kullanabilirsiniz.

Daha fazla göster
15 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: