150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kumaş Boyaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kalıplara Sığmayan Kişiliğinizi Modaya Yansıtacak Kumaş Boyaları

Zamanla eskiyen veya artık tarzınıza hitap etmeyen giysilerinizi, çantalarınızı, koltuklarınızı ve daha birçok kumaşı atmak yerine dönüştürmeyi deneyebilirsiniz. Kumaş boyaları sayesinde kullanmaktan keyif aldığınız eşyalarınızla vedalaşmak zorunda kalmazsınız. Üstelik son derece kolay bir uygulama şekline sahip olan çeşitleriyle yenileme projelerini bir eğlenceye dönüştürmeniz de mümkündür. Ürünler, farklı formlarda üretilir. Sprey, toz veya likit şekilde üretilen çeşitleri sayesinde elinizdeki kumaşların rengini tamamen değiştirmeniz veya onların üzerine eğlenceli desenler yapmanız mümkündür. Hatta bazı ürünleri yalnızca kumaşı ve boyayı çamaşır makinesine atarak bile kullanabilirsiniz.

Ürünler, evlerden okullara kadar birçok alanda kullanılan hobi malzemelerinin başında gelir. Okullarda sanat veya bilim derslerinde sıkça kullanılan ürünler, küçüklerin renkleri, sıvı karışımlarını, kimyasal ve fiziksel değişimleri öğrenebilmesi için etkili olabilir. Bunun yanı sıra küçüklere kendi elleriyle yaptıkları benzersiz giysilerin yaşattığı hazla onların yeterliliği ve yeteneklerini öğrenebilmelerini sağlar. Evlerde ise koltuk kılıflarını, perdeleri, nevresimleri, masa örtülerini, elbiseleri ve daha birçok kumaşı yepyeni renklere kavuşturmak için tercih edilebilir. Üstelik polyester kumaş boyası çeşitleri, renklendirmesi zaman zaman oldukça zahmetli olabilen polyester giysileri rahatlıkla dönüştürebilmenizi sağlar. Kumaş boyası fiyatlarını ve özelliklerini inceleyerek yaratıcılığınızla imza atacağınız giysiler ve eşyaları tasarlayabilirsiniz.

Giysilerden Ev Eşyalarına Kadar Birçok Alanda Kullanılabilen Kumaş Boyası Modelleri

Çoğu kişinin anaokulu yıllarında hayatına giren ürünler, eğlenceli dakikalar geçirirken artık kullanılmayan giysileri ve diğer tekstil ürünlerini yeniden kullanıma kazandırmaya yardımcı olur. Zaman zaman fırça, bant, lastik, düğme, pet şişe kapağı gibi yardımcıların da dâhil olduğu kumaş boyama aktiviteleri, rengârenk ve benzersiz tasarımlarla sonuçlanır. Özellikle turistik bölgelerde etnik dükkânların vitrinin görmeye alıştığınız rengârenk keten giysiler sıklıkla kumaş boyalarıyla o göz kamaştırıcı renklerini alır. Gelişigüzel yerlerinden kıvrılarak lastiklerle bağlanan kumaşlar, boyalı sularda bekletilerek renklendirilir. Belli bir sürenin ardından sudan çıkarılarak kurutulan giysilerde lastiklerin denk geldiği noktalar daha açık tonlarda kalırken geri kalan kısımlarda dalgalı, çizgili, geometrik şekilleri andıran renkler hakim olur.

Ürünler, artık kullanılmayan giysileri yeniden gardıropların gözdesi yapmak için birebirdir. Ürünün cinsine göre giysileri tamamen renklendirmek veya fırçayla üzerlerine çeşitli desenler çizmek mümkündür. Bu ürünler, yalnızca giysileri yenilemek için değil tüm tekstil ürünlerini benzersiz renk ve desenlere kavuşturmak için kullanılabilir. Özellikle masa örtüleri, suplalar ve havlular, sevdikleri için özel ve uzun ömürlü hediyeler üretmeyi sevenlerin favorileri arasında yer alır. Ayrıca çıkabilen koltuk ve kırlent kılıfları da bu ürünlerle rahatlıkla renklendirilebilir. Ancak ürünü kullanırken tekstil ürünlerinin uygun olup olmadığını gözden geçirmekte fayda vardır. Bunun yanı sıra eşyalarınızı yenilerken bütçenizi korumak için de kumaş boyası fiyatlarını gözden geçirebilirsiniz.

Farklı Kullanım Özellikleriyle Öne Çıkan Kumaş Boyası Çeşitleri

Ürünler, uygulama ve kullanım şekillerine göre birbirinden ayrılabilir. Anaokulu yıllarında tanışılan bu ürün; yıkama, bekletme, kaynatma gibi farklı yöntemlerle kullanılabilir. Ürünün cinsi de ürünün kullanım şeklini doğrudan belirler. Kolay kullanım ve uzun ömürlülük için markalar; toz, sıvı, sprey gibi farklı formlarda çok sayıda kumaş boyası üretir. Toz olanlar, sıklıkla çamaşır makinesinde pratik şekilde kullanılır. Makinenin kazan kısmına kumaşla birlikte atılan ürün, uygun yıkama programlarında tekstil ürünlerini istenilen renge kolayca kavuşturur. Toz kumaş boyaları aynı zamanda elde kullanım için de uygundur. Bunun yanı sıra elde uygulamaya hitap eden sprey ve sıvı kumaş boyaları da bulunur. Özellikle sprey kumaş boyaları, hayal gücünüzü tekstil ürünlerine özgürce yansıtabilmeniz için idealdir.

Sıvı ürünler hem suya karıştırılarak hem de elde fırçayla sürülerek kullanıma uygundur. Ancak her koşulda sıvı ürünlerin bir miktar suyla açılması önerilir. Tıpkı sulu boya gibi akışkan bir kıvam alan sıvı ürünler, giysiler üzerinde özgürce hareket edebilmenizi sağlar. Sıvı ürünleri kumaşın cinsine göre sulandırmadan kullanmak da mümkündür. Örneğin koltuk kumaş boyası çeşitleri döşemenin cinsine göre doğrudan veya sulandırarak kullanılabilir. Koltukları renklendirirken atlanmaması gereken önemli nokta ise zemin rengi kapanana kadar birkaç kat uygulama yapmak ve ısıyla ürünü kumaşa sabitlemektir. Koltuklarınızı dilediğiniz renge kavuşturduktan sonra fön makinesi tutarak veya bir örtü serip düşük ısıda ütüyle üzerinden geçerek rengi sabitleyebilirsiniz.

Kullanım Kolaylığıyla Benzersiz Giysiler Tasarlayabileceğiniz Sprey Boyalar

Ürünler, küçük kumaş parçalarından giysilere ve hatta büyük ev eşyalarına kadar birçok ürünü yenilemek için tercih edilebilir. Özellikle uzun zamandır kullanılan ev eşyalarını büyük masraflarla yenilemek yerine rengini veya desenini değiştirerek kullanmaya devam etmek son derece bütçe dostu bir seçenek olabilir. Tam da bu amaçla üretilen ürün çeşitleri sayesinde koltukları, bazaları, yatak başlıklarını, fon perdeleri ve daha birçoğunu zahmetsiz şekilde yenilemek mümkündür. Eşyanın cinsine, alan genişliğine ve konfor arayışına göre ürün çeşitleri arasından seçim yapılarak işe hemen başlanılabilir.

Zahmetsiz ve özgür kullanım olanağıyla sprey formdaki ürünler, sıkça tercih edilen ürün seçenekleri arasında yer alır. Sıklıkla okul ve bina duvarlarında görülmeye alışılan sprey boyalar, kumaşları renklendirmek için de tercih edilebilir. Ancak her sprey ürünün kumaş boyamak için uygun olduğunu düşünmek yanlış olacaktır. Tekstil ürünlerini renklendirmek için üretilen sprey ürünler arasından seçim yaparak giysilerinize ve ev eşyalarınıza özgür ruhunuzu yansıtabilirsiniz. Bu amaçla onlarca renk seçeneğiyle üretilen sprey kumaş boyası çeşitleri, yüzeye belli bir mesafeden püskürtülerek kullanılır. Sadece püskürtme tuşuna basıp yüzeye paralel şekilde hareket ettirdiğiniz sprey, yüksek örtücülüğüyle bir iki katta aradığınız renge ulaşmanızı sağlayabilir. Üstelik özgür ruhunuzu ev dekorasyonuna yansıtmak için sprey kumaş boyalarıyla koltuklarınızda grafiti çalışmaları da deneyebilirsiniz.

Farklı Uygulama Tarzıyla Akıllara Kazınan Toz Kumaş Boyası Modelleri

Koltuk kılıfı, nevresim, perde, masa örtüsü gibi geniş ölçülü tekstil ürünlerini yenilemek her zamankinden daha zorlayıcı olabilir. Uygulanacak yüzeyin genişliği ve çalışma için yeterli alanın bulunmaması kumaş boyama işlerini olduğundan daha zor bir hâle getirebilir. Tam da bu aşamada son derece pratik şekilde kullanılan, zamandan ve emekten tasarruf imkânı veren toz ürünler yardımınıza koşar. Tek kullanımlık küçük paketler hâlinde hazırlanan toz boyalar, elde veya makinede kullanım olanağıyla oldukça pratik ve avantajlıdır. Bir paket toz ürün bir adet üçlü koltuğun çıkarılabilir kılıflarını tek seferde renklendirmek mümkündür. Bu sayede zamandan tasarruf ederken bütçenizi koruma imkânı da bulabilirsiniz.

Ürün çeşitleri, tek başına elde kullanılabileceği gibi renk sabitleyici sıvılarla çamaşır makinesinde de kullanılabilir. Makinede kullanım için renklendirilecek olan kumaşı ilk adımda 15 dakikalık bir ön yıkamadan geçirmek gerekir. Böylece kumaş ıslanıp yumuşayarak rengi tutabilecek hâle gelir. Ön yıkamanın bitmesinin ardından çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne boya sabitleyici sıvı eklemek gerekir. Kumaşı ve ürünü ise kazanın içine bırakmak yeterlidir. Ardından çamaşır makinesini 80-90 derecelik programlardan birinde çalıştırmanız önerilir. Program bitiminde sıkma aşamasına geçmeden makineyi durdurarak kumaşı çıkarabilirsiniz. Aksi hâlde sıkma aşamasında malzeme, tekstil ürünlerine tutunmak yerine akabilir. Bu malzemeyle yıkanan parçayı makineden ıslak şekilde çıkararak tamamen kuruması için herhangi bir yere asabilirsiniz.

Özgürce Renklendirmek için Sıvı Kumaş Boyaları

Giysilerinizi, koltuklarınızı, masa örtülerinizi ve daha birçok eşyayı bu ürünlerle renklendirerek uzun yıllar boyunca yepyeni bir görünümle kullanabilirsiniz. Sadece solduğu için giysilerinizi sıvı ürünlerle renklendirerek etnik bir tarz katmanız mümkündür. Anaokulu yıllarında yapılan kumaş boyama çalışmalarından farksız bir şekilde uygulayabileceğiniz bir yöntemle giysilerinizi pembe, mavi, sarı, turuncu, kırmızı gibi canlı renklere ve ufuk açan belli belirsiz desenlere kavuşturabilirsiniz. Sıvı ürünlerle rahatlıkla yapabileceğiniz bu uygulama sayesinde kendi giysilerinizi tasarlamanız da mümkündür. Ürünle renklendirmeye uygun bir kumaş seçerek tunik, panço, fular, tişört kalıplarında keserek işe koyulabilirsiniz. Kalıplarını hazırladığınız kumaşları elinizde fırçayla sürerek veya suda bekleterek renklendirebilirsiniz.

Ürünler, elde veya makinede kullanım için farklı formlarda üretilebilir. Hem kullanım kolaylığı hem de desenleme imkânıyla öne çıkan sıvı ürünler de bunların başında gelir. Sadece üçe bir oranında sulandırarak kullanabileceğiniz sıvı ürünler; fırçayla, tampon süngerle veya rulo fırçayla rahatlıkla uygulanabilir. Üç kaşık akrilik kumaş boyasına bir kaşık su ekleyerek hazırladığınız sıvı kumaş boyasını ilk adımda yüzeye tampon fırçayla uygulamayı tercih edebilirsiniz. Böylece ürün, her adımda kumaşın girintili çıkıntılı yüzeyine tamamen temas etmiş olur. Kumaşın ilk katını bu şekilde renklendirdikten sonra ikinci kat uygulaması için kadife rulo fırça tercih edebilirsiniz.

Hayal Gücünü Özgürce Yansıtma Olanağı Veren Kumaş Boyası Renkleri

Ürünler, dilediğiniz yüzeye hayal gücünüzü özgürce yansıtabilmeniz için çeşitli renklerde üretilir. Siyah ve beyaz arasında yer alan tüm ara renkler, bu ürünlerle yumuşak yüzeylere canlılık katmaya hazırdır. Ürünlerin beyaz, gri, siyah, pembe, sarı, turuncu, kırmızı, mor, mavi, turkuaz, yeşil, kahverengi, lacivert, terracota gibi onlarca renk seçeneği bulunur. Seçim aşamasında kumaş boyası fiyatlarının renklere göre değişmeyeceğini de akılda bulundurmakta fayda vardır. Hem sıvı hem toz hem de sprey ürünlerde bu renkleri bulmak mümkündür. Ancak renk seçenekleri arasından tercihte bulunurken seçilen tonların kapatıcılık özelliğine ve kumaşlarda yaratacağı etkiye dikkat etmek gerekir. Örneğin beyaz kumaş boyası çeşitleri, kullanıldığı tüm yüzeyleri temiz ve ferah bir görüntüye kavuşturabilir.

Siyah kumaş boyası çeşitleri, tekstil ürünlerini renklendirmek için sıkça tercih edilenlerden biridir. Örneğin kumaşlar üzerine fırçayla yazı yazmak, imza atmak, hayvan figürlerinin göz ve kaş gibi detaylarını renklendirmek için siyah kumaş boyası kullanılabilir. Gri kumaş boyası ise sade ve her renkle uyumlu bir zemin boyaması yapmak için oldukça idealdir. Ancak koltuk kılıflarını veya fon perdelerini daha lüks ve modern bir görünüme kavuşturmak isteyenler lacivert kumaş boyası kullanmayı da tercih edebilir. Yaşam alanınızda ya da giysilerinizde doğal notalara yer vermek istiyorsanız kahverengi kumaş boyası çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra hobi projelerinizde daha canlı ve dikkat çekici detaylara yer vermek istiyorsanız kırmızı kumaş boyası çeşitlerini de değerlendirebilirsiniz.

Profesyonel Sonuçlar için Doğru Kumaş Boyası Uygulama Yöntemleri

Ürünler, son derece basit yapılarıyla amatör hobi severler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Kolay kullanım için toz, sprey ve sıvı formda üretilen ürünlerin uygulama biçimleri ise zaman zaman birbirinden farklı olabilir. Çeşitli formlardaki ürünlerin uygulama yöntemlerini aşağıda görebilirsiniz;

  • Sıvı kumaş boyası: Sıvı formda üretilen ürünler, 3 kaşık boyaya 1 kaşık su oranında inceltilerek hazırlanır. Sıvı ürünleri farklı renkleri birbirine karıştırarak kullanmak da mümkündür. İstenilen sonuca uygun şekilde hazırlanan karışımın tampon sünger, rulo veya düz fırça yardımıyla yüzeye sürülmesi yeterlidir. Birkaç kat uygulamanın ardından yeni rengine kavuşan kumaşı ısıya maruz bırakmanız gerekir.
  • Toz kumaş boyası: Toz formdaki ürünler, temelde suyla karıştırılarak kullanılır. Elde kullanımda ürünü bir kova ılık suyla ve az miktarda tuzla karıştırarak hazırlamak gerekir. Ardından ürün uygulanacak olan kumaşı bu karışımda birkaç saat bekletmek yeterlidir.
  • Sprey kumaş boyası: Sprey ürünler, doğrudan renklendirilecek yüzeye püskürtülerek uygulanır. Sprey şişesini çalkalayarak kumaşa paralel hareketlerle renklenmeyen yer kalmayacak şekilde püskürtmeniz gerekir. Tamamen ürünle kaplanan kumaş hızlı şekilde kuruyarak kullanıma hazır hâle gelir.

Hem yetişkinlerin hem de küçüklerin giysilerini özgürce renklendirebilmesi için kalem kumaş boyası çeşitleri de bulunur. Keçeli kalem formunda hazırlanan bu ürünler, giysilere ve diğer tekstil ürünlerine desen çalışmaları yapmak için kullanılabilir. Ürünün kullanım şekline ve uygulama kolaylığına göre değişen kumaş boyası fiyatlarını inceleyerek yepyeni projelere imza atabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda veya Giyimde Kumaş Boyası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünler, kullanım kolaylığı ve benzersiz renkleriyle giysilerine, hediyelerine ve ev eşyalarına kendi imzasını atmak isteyenlerin favorisidir. Ancak kalıcı ve şık sonuçlar almak için ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar da bulunur. Kendiniz veya sevdikleriniz için yeni tasarımlar yaparken şu maddeleri göz önünde bulundurabilirsiniz;

  • Ürünleri kullanmadan önce hangi kumaşların boyanmaya uygun olduğunu bilmekte fayda vardır. Pamuk, keten, viskoz, kot, jüt, rami ve tuval gibi doğal içerikli kumaşlar kalıcı şekilde renklendirmeye uygundur. Aynı zamanda polyester/pamuk, polyester/viskoz ve ipek/keten karışımından oluşan kumaşlar da rahatlıkla renklendirilebilir.
  • Deri ve nubuk gibi koltuk kumaşları, nefes alması ve zamanla hareket ederek yumuşaması nedeniyle bu uygulama için yeterince uygun olmayabilir. Son derece kolay renklendirilse de zamanla ürün üzerinde çatlaklar meydana gelebilir.
  • Giysiler gibi sık sık yıkanan tekstil ürünlerini renklendirmek için kalıcı kumaş boyası çeşitleri arasından seçim yapmanızda fayda vardır. Ancak yıkanınca çıkmayan kumaş boyasıyla renklendirdiğiniz giysileri yine de makinenizin 30 derecelik hassas programlarında temizlemeye özen göstermelisiniz.

Ürünler, sahip oldukları formlara göre son derece pratik şekilde uygulanabilir. Kalıcı ve şık sonuçlara ulaşmak içinse kaliteli ürünlerden yana seçim yapmak gerekir. Giysilerinizi veya diğer tekstil ürünlerini daha uzun süre boyunca canlı ve yeni gibi tutmak istiyorsanız kumaş boyası fiyatlarını da inceleyerek kaliteli ürünlerden yana seçim yapabilirsiniz.

Uygun Fiyatlarıyla Her Yeri Renklendirebileceğiniz Kumaş Boyaları Koçtaş’ta!

Ürünler; solduğu, eskidiği veya tarza hitap etmediği için artık kullanılmayan giysileri gardıroplara geri döndürmek için birebirdir. Farklı kumaş özelliklerine sahip giysiler, nevresimler, masa örtüleri, suplalar, havlular, koltuk kılıfları, kırlentler ve daha birçoğu bu ürünlerle yepyeni bir görünüme kavuşabilir. Bu ürünlerle bu parçaları tamamen renklendirmenin yanı sıra eğlenceli desenlerle süslemek de mümkündür. Hatta sevdikleriniz için benzersiz hediyeler almayı planlıyorsanız düz kumaşları onların beğenilerine uygun renklerle süsleyerek yeni parçalar tasarlayabilirsiniz. Üstelik kumaş boyası fiyatları da hem kendiniz hem de sevdikleriniz için hazırladığınız projelerin oldukça bütçe dostu olmasını sağlar. Son derece uygun fiyat aralıklarında seyreden ürünler, bütçenizi koruyarak yeni ve benzersiz eşyalara sahip olmanıza yardım eder.

Kumaş boyası fiyatları, ürünün kullanım şeklinden rengine kadar birçok unsura göre artıp azalabilir. Kumaş boyası fiyatlarını etkileyen unsurların başında ise uygulama biçimi gelir. Kimi ürünler çamaşır makinesinde bile rahatlıkla uygulanabilirken kimilerini elde kaynatma veya suda bekletme yöntemiyle kullanmak gerekebilir. Bu açıdan elde uygulama gerektiren ürünler, pratik ve güvenli bir yöntem olan makinede kullanıma uygun ürünler uygun fiyatlarla satışa sunulabilir. Bunun yanı sıra ürünün kalıcılığı ve uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken koşullar da fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer alabilir. Kullanım şekli, kalıcılığı, renkleri ve daha birçok özelliğiyle birbirinden ayrılan ürünleri uygun fiyatlarla Koçtaş’tan satın alabilirsiniz.

Kumaş Boyaları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır?

Kumaş boyası, tekstil ürününün ve boyanın cinsine göre farklı şekillerde kullanılabilir. Yaygın kullanım şekli çamaşır makinesinde veya elde sıcak suyla yapılan uygulamalardır. Ürünle birlikte çamaşır makinesine atılan kumaş, 80-90 derecelik programda yıkanarak renklendirilebilir. Kumaşı boyalı suda birkaç saat bekletmek de bir diğer yöntemdir.

Kumaş Boyası Nasıl Çıkar?

Malzeme, uygulandığı yüzeylerde uzun yıllar boyunca kalabilecek yapıya sahiptir. Ancak bu giysileri çamaşır makinesinin 30 derecelik programlarında yıkamak gerekir. Daha yüksek programlarda yıkama yapmak, amonyaklı veya sirkeli suda bekletmek gibi yöntemler ürünün çıkmasına yol açabilir.

Toz Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır?

Toz kumaş boyası, bir kovaya alınarak üzerine su doldurulur. Renklendirilecek olan kumaş, 2-3 saat bu suda bekletilir. Sürenin sonunda başka bir kovaya yine su, toz boya ve tuz eklenerek kumaş bu karışıma daldırılır. Bu karışımın içinde çitilenerek yıkanan kumaş, sıkılmadan bir yere asılarak kurutulur.

Sıvı Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır?

Sıvı kumaş boyası da tıpkı toz olanlara benzer bir uygulama yöntemine sahiptir. Ürün, ilk adımda sıcak suda çözülerek bir kovaya alınır. Çözünen ürünün üzerine tuz ve ılık su eklenir. Renklendirilecek kumaş bu karışımda birkaç saat bekletilerek sıkılmadan kurumaya bırakılabilir. Sıvı kumaş boyalarını suyla açarak fırçayla uygulamak da mümkündür.

Kumaş Boyası Çamaşır Makinesinde Nasıl Kullanılır?

Malzeme, tekstil ürünlerini çamaşır makinesinde kullanmak için oldukça uygundur. Çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne renk sabitleyici, kazan kısmına ise doğrudan kumaşla toz boya koymak gerekir. Ardından makine yüksek programda çalıştırılarak sıkma yapmadan bitirilir. Rengi değişen kumaş, ıslak hâliyle bir yere asılarak kurumaya bırakılır.

En Çok Satan Kumaş Boyaları Hangileri?

Koçtaş Kumaş Boyaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Kumaş Sprey Boya Metali̇k Fs-1119 Si̇yah 100ml
  2. 625 Kamuflaj Yeşili Kumaş Boyası 59ml(cc)
  3. Kumaş Sprey Boya 1119 Si̇yah 100ml
Daha fazla göster
113 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: