750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Gönye

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
35 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Gönye

Gönye, açılı şekilde işlem yapılan alanlarda kullanılan özel bir malzeme çeşididir. Mobilya üretiminde, inşaat sektörüne ve benzeri yerlerde malzemenin istenilen açı ile yerleştirilebilmesi için kullanılır. İşlemlerin düzgün şekilde yapılması ve sağlamlığının sağlanması açısından en kullanışlı ve fonksiyonel hırdavat malzemeleri arasında yer alır. 

Açılı İşlemleriniz İçin Farklı Gönye Seçenekleri

Gönye çeşitleri farklı kullanım amaçları için farklı malzeme ve ebat seçenekleri doğrultusunda üretilir. Kupa gönye, dik açılı olacak şekilde yerleştirilmiş olan iki metal şeritten oluşur. Metal şeritlerden bir tanesinin üzerinde uzunluk ölçüleri yer alır. Metal cetvel şeklindeki bu alanda ölçü yapılarak malzemenin uzunluğu belirlenebilir. Dik açılı yapısı sayesinde malzemelerin bir araya getirilmesi sırasında eğri olma sorununu ortadan kaldırmak için kullanılır. 25 cm ile 50 cm aralığında farklı uzunluk seçeneklerine sahiptir. Düz gönye ise ahşap ve metal gibi malzemelerin bir arada tutturulması için kullanılan bir bağlantı parçasıdır. Vida ya da çivi alanları için açılmış olan delikleri sayesinde malzemeler birbirine sabitlenebilir. Düz modellerin farklı seçenekleri mevcuttur. Yuvarlak başlı modeller köşeleri oval olarak tasarlanmıştır. Ölçü olarak da birçok ürün seçeneği bulunur.

Köşe gönye modelleri, özellikle dolap, masa ve benzer ahşap ürünlerin üretiminde kullanılır. Sabitleme işleminin iyi şekilde yapılması ve köşelerin doğru şekilde birleştirilmesi için tercih edilir. Ahşap malzemelerin zarar görmeden birbirine tutturulmasında ideal bir malzemedir. Sacdan üretilen köşe gönyeler farklı büyüklükte seçeneklere de sahiptir. Z ve T şeklindeki gönyeler yine uygun alanlarda kullanılmak için özel olarak tasarlanmış olan modellerdir. Bu modeller için de boyut seçenekleri bulunur. Şeklin uygun olduğu alanlarda kullanılan bu malzemeler ile istenilen şekilde sağlam sabitleme mümkün olur. Yekpare şekilde metal sacdan üretilen ürünler ile ahşap ya da benzeri malzemelerin birbirine tutturulması mümkün olur. Sunta, mdf, masif ahşap ve diğer malzeme seçeneklerinde kolayca kullanılabilir. Gönye fiyatları modellerin büyüklüklerine, kalınlıklarına ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. 

Koçtaş’ta aradığınız gönye çeşitlerini bir arada bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan modellere hızlıca ulaşmak için Koştaş'a gelin, seçtiğiniz ürünü uygun fiyat avantajıyla hemen sepetinize ekleyin. 

Daha fazla göster