200 TL Üzeri Kargo Bedava

Bahçe Aydınlatma Direkleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Açık Alanları Kolaylıkla Aydınlatan Bahçe Aydınlatma Direkleri

Bahçe aydınlatma direği dış aydınlatmanın önemli unsurları arasında bulunur. Yerleştirildiği ortamı iyi bir şekilde aydınlatan bahçe aydınlatma direkleri, samimi, rahatlatıcı ve davetkar bir atmosfer elde edilmesini kolaylaştırır. Genellikle bahçeli müstakil evlerde, büyük bahçeye sahip apartmanlarda ya da yollarda kullanılan ürünler, yerleştirildiği ortamda ihtiyaç duyulan ışığın elde edilmesini kolaylaştırır. Çoğunlukla halka açık alanlarda, oyun parklarında ya da koşu parkı gibi yerlerde tercih edilen bahçe aydınlatma direkleri, geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. 

Bahçe aydınlatma direkleri, genellikle zemine sabitlenmiş sağlam bir sütun şekline sahiptir. Ampul, çoğunlukla direğin tepesinde cam bir malzemenin içerisinde yer alır. Ürünlerin uzunlukları modelden modele farklılık gösterse de her biri bulunduğu ortamı iyi bir şekilde aydınlatmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Direklerin bazılarında ek ışık elde etmek için ek yuvalar bulunabilir. Böylece tek bir direkten yüksek oranda ışık elde edip istediğiniz yeri dilediğiniz gibi aydınlatabilirsiniz. Bahçe direkleri dış mekanlarla doğal bir şekilde bütünleşen ince, benzersiz formuyla karakterize edilir. Her yerde karşınıza çıkabilecek tanıdık bir ürün olmasına rağmen bahçe aydınlatma direkleri yerleştirildiği ortama ayrı bir hava katmayı başarır. Farklı özelliklerle donatılan bahçe aydınlatma direkleri, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Bahçe aydınlatma direği fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek dış mekanlarınızı aydınlatabileceğiniz ürünlere ulaşabilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

Geniş Kullanım Alanıyla Bahçe Direkleri

Ürünlerin nerelerde kullanılabileceği hakkında fikir edinmek istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi inceleyebilir, sizin için uygun olan modellere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz:

 • Bahçe aydınlatma direkleri, sokakları aydınlatmak için sıklıkla tercih edilen ürünler arasında bulunur. Kamu alanlarında kullanılan bahçe aydınlatma direkleri, şık detayları ve dış ortamla eşsiz bir şekilde uyum sağlayabilmesiyle öne çıkar. Ayrıca tek bir noktadan yüksek seviyede ışık çıkmasını sağladığı için geniş alanlarda ihtiyaç duyulan ışığın elde edilmesini sağlar.
 • Bahçe aydınlatma direkleri aynı zamanda oyun parkı gibi yerlerde özel bir ışık elde etmek için de kullanılır. Ürünler sayesinde akşamları parklarda rahatlıkla spor yapabilir ya da çocuklarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
 • Kent meydanlarında da bahçe aydınlatma direkleri sıklıkla kullanılır. İnce ve zarif tasarımları sayesinde her yere uyum sağlamayı başaran bahçe aydınlatma direkleri, açık alanların daha güvenli ve rahat yerler haline gelmesine olanak tanır.
 • Toplu yaşam alanlarının yanı sıra bahçe aydınlatma direkleri müstakil evlerde de sıklıkla tercih edilir. Evin girişinde özel bir aydınlatma elde etmek istiyorsanız ürünlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bahçenizde uzun bir yürüme yolunuz varsa bahçe aydınlatma direkleri sayesinde istediğiniz ışığı elde edebilirsiniz.
 • Bahçenizi pratik bir şekilde tek bir ürünle aydınlatmak istiyorsanız da bahçe aydınlatma direkleri iyi bir seçenek haline gelir. Özel bahçelerde pratik bir aydınlatma seçeneği haline gelen bahçe aydınlatma direkleri, bahçenin görünümünü bozmadan istenilen aydınlık ortamın elde edilmesine olanak tanır.
 • Müstakil evlerin girişinde de bahçe aydınlatma direkleri sıklıkla kullanılır. Evlerinin girişinde bir güvenlik önlemi olarak sürekli ışık yanmasını isteyen kişiler ürünlerden yararlanabilir.
 • Ürünler aynı zamanda kafe ve restoranların bahçelerinde de sıklıkla tercih edilir. Eğer bahçenin üst bölümünde ışık yerleştirmeye uygun alanlar yoksa direklerle işletmelerin açık alanları rahatlıkla aydınlatılabilir. Ayrıca direkler, işletmeye dekoratif bir hava kattığı için de birçok kişi tarafından tercih edilir.

Farklı kullanım amaçlarını karşılayacak şekilde kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan ürünler arasından istediğiniz ürüne erişebilir, açık alanları dilediğiniz gibi aydınlatmaya başlayabilirsiniz. Bahçe aydınlatma direği fiyatları ve seçenekleri arasından kullanacağınız yere uygun olan modeli kolaylıkla bulabilir, açık alanlarınızda dilediğiniz görünümü elde etmeye başlayabilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla Bahçe Aydınlatma Direkleri

Bahçe aydınlatma direkleri birçok avantaj sunmasıyla öne çıkar. Ürünlerin avantajları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Bahçe aydınlatma direkleri tek başına geniş bir alanı aydınlatabilmesiyle öne çıkar. Böylece tek bir ürün kullanarak geniş alanlar rahatlıkla ışıklandırılabilir.
 • Toplu yaşam alanlarının aydınlatılmasını sağlaması, ürünlerin öne çıkan yönleri arasında bulunur. Karanlık bir park geceleri korkutucu olabilse de aydınlatma direkleri sayesinde ihtiyaç duyulan ışık pratik bir şekilde elde edebilir.
 • İşlevselliğinin yanı sıra bahçe aydınlatma direkleri, dekoratif olarak da dış mekanların vazgeçilmez bir parçası haline gelir. İnce ve zarif detaylara sahip olması sayesinde dış mekanlarda bütün bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Modellerin bazılarında kademeli aydınlatma ismi verilen bir özellik bulunur. Bu özellik sayesinde gecenin ilerleyen saatlerinde lambaların ışık miktarı azaltılarak enerjiden tasarruf elde edilmesi sağlanır.
 • Bahçe aydınlatma direkleri, toplu yaşam alanlarında istenilen noktaların ışıklandırılması için kullanılabilir. Örneğin, alışveriş merkezlerinin açık alanlarında hoş bir görünüm elde etmek için direklerden yararlanılabilir.
 • Bahçelerde konsept tasarımlar elde etmek isteyen kişiler de bahçe aydınlatma direkleri ile istediği görünümü pratik bir şekilde yakalayabilir. Farklı ve çekici bir tasarım elde etmek istiyorsanız ürünlerin zarafetinden yararlanabilirsiniz.
 • Bahçe aydınlatma direkleri özellikle müstakil evlerde bir güvenlik önlemi olarak kullanılabilir. Aydınlatılmış bir bahçe, evinize girmek isteyen davetsiz misafirlerin saklanabileceği kör noktaları ortadan kaldırır. Böylece evinizin biraz daha güvenli hale gelmesini sağlar.
 • Farklı boyut ve tasarım seçeneklerine sahip olan ürünler, hemen hemen her yerle eşsiz bir şekilde uyum sağlar. Dış mekanları aydınlatmak için şık parçalar isteyen kişiler, ürünlerin tasarımından yararlanabilir.
 • Kafe ve restoranların bahçeleri de ürünler sayesinde ilgi çekici hale getirilebilir. İşletmelerin açık alanlarında kullanıldığında farklı bir görünüm elde edilmesini sağlayan bahçe aydınlatma direkleri, daha fazla müşteri çekilmesine de yardımcı olabilir. Bununla beraber işletmenizin bahçesi çok büyük değilse küçük ebatlara sahip olan ürünler arasından seçim yapmanız önerilir.
 • İyi yapılandırılmış bir aydınlatma, şehirdeki binaların görünümünü iyileştirir ve geceleri şehirde hoş detaylar elde edilmesini mümkün hale getirir.

Bahçe aydınlatma direkleri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Dış mekanlarda kullanışlı ve şık alanlar oluşturmak isteyen kişiler aydınlatma direği fiyatları ve modelleri arasından bütçesine uygun tasarımı kolaylıkla bulabilir.

Bahçe Aydınlatma Direği Modelleri

Ürünler, sahip olduğu tasarım çeşitliliği sayesinde her yere kolaylıkla uyum sağlar. Herkesin zevklerine hitap edecek alternatifler içerdiği için açık alanlarda istenilen görünümün elde edilmesini kolaylaştırır. Bahçe aydınlatma direkleri ve modelleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

 • Bahçe aydınlatma direkleri hem modern hem de vintage tasarımlara sahiptir. Farklı tarzda üretilen modeller, her bahçe ile eşsiz bir şekilde uyum sağlar.
 • Geleneksel çizgilere sahip olan bahçe aydınlatma direkleri, dış mekanlarında dikkat çekici bir görünüm elde etmek isteyen kullanıcıların ilgisini çeker. Ürünlerin etrafında bulunan işleme detayları, yerleştirildiği ortama ayrı bir görünüm kazandırmasını sağlar.
 • Çağdaş detaylara sahip olan ürünler genellikle düz bir metal boru ve bir ya da iki adet lamba içerir. Herhangi bir işlemeye sahip olmayan ürünler, minimal detaylarıyla dış mekanlara canlı bir görünüm kazandırır.
 • Bazı çağdaş tasarımlı modellerde lambanın yer aldığı bölüm farklı bir görünüme sahiptir. Dikdörtgen ya da kare bir parçanın içine yerleştirilen lamba, ürünlerin orijinal bir hava kazanmasını mümkün hale getirir.
 • Ürünlerin genellikle tepesinde yuvarlatılmış camdan üretilen lamba bölümü yer alır. Bununla beraber bazı modellerin tepe kısmı metal bir muhafaza içine alınır. Böylece hem şık hem de daha güvenilir bir görünüm elde edilmesi mümkün hale gelir.

Her yere uyum sağlayabilen ürünler arasından aradığınızı bulabilir, dış mekanlara farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bahçelerden yol kenarlarına, müstakil evlerden alışveriş merkezlerinin bahçesine kadar farklı yerlerde kullanabileceğiz bahçe aydınlatma direkleri ile istediğiniz detayları kolaylıkla yakalayabilir, dış mekanların hem daha ferah hem de daha şık hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Renklerine Göre Bahçe Aydınlatma Direkleri

Her ne kadar bahçe aydınlatma direkleri denildiğinde akla siyah renkli olanlar gelse de ürünler arasında birçok farklı seçenek bulunur. Renk seçenekleri hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddelere göz atabilirsiniz.

 • Bahçe aydınlatma direkleri incelendiğinde beyaz, sarı, siyah, gri, kahverengi, mavi ve yeşil gibi birçok farklı model olduğunu görebilirsiniz. Böylece kişisel zevkleriniz doğrultusunda istediğiniz tasarımı kolaylıkla seçebilirsiniz.
 • Siyah, bahçe aydınlatma direkleri söz konusu olduğunda öne çıkan renkler arasında bulunur. Mistik görünümü ve her yere uyum sağlama yeteneği, siyah renkli olanları birçok kişi için tercih sebebi haline getirir. Özellikle park alanlarında siyah renkli olan modeller kullanılır.
 • Beyaz renkli olan bahçe aydınlatma direkleri, yerleştirildiği ortama ferah bir görünüm kazandırır. Ayrıca aydınlatma direkleri beyaz olduğunda ilk bakıştan itibaren bütün dikkatleri üzerinde toplar. Ürünlerde genellikle koyu tonlar tercih edildiği için beyaz renkli olanlar kendine has bir çekiciliğe sahiptir. Bahçe alanlarına orijinal bir görünüm kazandırmak isteyen işletmeler beyaz renklerindeki modeller arasından seçim yapabilir. Ayrıca alışveriş merkezlerinin bahçe alanlarında da beyaz gibi açık tonlu modeller sıklıkla tercih edilir.
 • Gri renkli modeller, sade tasarımlarıyla dikkatleri üzerinde toplar. Çoğunlukla sokaklarda kullanılan gri, açık tonu sayesinde toplu yaşam alanlarına hoş bir görünüm sunar.
 • Sarı tonları, lüks bir görünüm sunmasıyla dikkat çeker. Toplu yaşam alanlarından ziyade daha çok müstakil evlerde ya da işletmelerin bahçelerinde kullanılır. Müstakil evinizin dış cephesiyle sarı rengi uyumluysa ürünlere göz atmaya başlayabilirsiniz. Parlak görünümü ve şık detaylarıyla öne çıkan ürünler, dış mekanlara canlılık katar. Ayrıca sarı, güneşi çağrıştıran doğal bir renk olmasıyla da dış mekanlarda hoş detaylar elde edilmesine yardımcı olur.
 • Kahverengi de sarıyla benzer şekilde doğal bir renk olmasıyla öne çıkar. Özellikle büyük bahçelerde ağaçların etrafının aydınlatılması için tercih edilir. Dış mekanlara doğal bir görünüm kazandırmasıyla dikkat çeken kahverengi, bahçe aydınlatma direkleri arasında zarafetiyle öne çıkar. Çoğunlukla metalik kahverengi tonlarında olan ürünler, açık alanlarda hoş bir görünüm elde etmek isteyenlere hitap eder.
 • Mavi ve yeşil renkli modeller de kendine has görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Mavi gibi canlı tonlar çocuk parkları gibi alanlara hareket katmak için tercih edilebilir. Yeşil, kendine has duruşu ve canlı görünümüyle dış mekanlara ferahlık kazandırmak için iyi bir seçenek haline gelir. Sarı gibi ilk bakıştan itibaren dikkatleri üzerinde toplayan mavi ve yeşil renkli olan modellerle istediğiniz görünümü elde edebilir, dış mekanlara orijinal dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

Açık alanları dilediğiniz gibi renklendirebileceğiniz ürünler arasından aradığınızı bulabilir, istediğiniz detayları kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Aydınlatma direği seçenekleri arasından aklınızdaki renge sahip olan modele kısa sürede erişebilir, açık alanlara canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Bahçe Aydınlatma Direkleri

Bahçe aydınlatma direkleri malzemelerine göre de kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Ürünlerin malzemeleri genel olarak şu şekildedir:

 • Seçenekleri incelediğinizde alüminyum, akrilik, döküm, polietilen, polikarbon, metal ve çelik gibi farklı malzemeler olduğunu görebilirsiniz. Her malzeme, ürünlere farklı bir özellik kazandırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Bununla beraber ürünlerdeki lambaların hemen hemen hepsinin camdan üretildiğini bilmeniz gerekir.
 • Binaların dış kaplamalarında da sıklıkla kullanılan çelik, bahçe aydınlatma direkleri söz konusu olduğunda da dikkatleri üzerinde toplar. Zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı bir yapıda olduğu için dış mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Korozyon direnci yüksek olduğu için yağmur yağdığında pas benzeri istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçer. Ayrıca dayanıklı olmasıyla dikkat çeken çelik, özellikle kamu alanlarında sıklıkla kullanılır.
 • Polikarbon, yüksek darbe direnciyle öne çıkar. Böylece dış mekanlar için iyi bir malzeme haline gelir. Bununla beraber kırılma olasılığı oldukça düşük olan malzeme, toplu yaşam alanlarını aydınlatmak için ideal hale gelir. Bununla beraber güneş ışığı aldığında sararmayan polikarbon, bahçe direklerinin uzun süre aynı parlaklıkta kalmasını mümkün hale getirir.
 • Polietilen, sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer alır. Sert plastik olarak da bilinen malzeme, sahip olduğu renk çeşitliliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı olduğu için duş mekanlarda tercih edilen materyaller arasında bulunur. Ayrıca hafif yapısı sayesinde istenilen yere rahat bir şekilde yerleştirilebilir. İşletmelerin bahçelerinde hafif yapısı ve şık detaylarından dolayı sıklıkla kullanılır.
 • Döküm, ağır yapısı ve kendine has duruşuyla öne çıkar. Genellikle sokaklarda ya da alışveriş merkezlerinin bahçelerinde kullanılır. Şık detaylara sahip olan döküm, bahçe direklerinin farklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Bazı modellerde çeşitli işlemeler olduğu için döküm olanlar oldukça şık parçalardır.
 • Akrilik de dış mekanlarda sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. İç mekan aydınlatmaları için de popüler bir malzeme olan akrilik, sağlamlığıyla dikkat çeker. Hava koşullarına karşı dayanıklılığıyla bilinen akrilik, dış mekanlara doğal bir şekilde uyum sağlar. Ayrıca uzun süre güneş ışığına maruz kalsa da bu durumdan herhangi bir şekilde etkilenmez. Polietilen gibi akrilik modellerde de aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı renk bulunur.

İstediğiniz malzemeye karar verdikten sonra seçenekleri inceleyebilir, çevre aydınlatma direği çeşitleri arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Bahçe Aydınlatma Direkleri

Renk, tasarım ve malzeme gibi niteliklerin yanı sıra ürünler sahip oldukları özelliklerle de birbirinden ayrılır. Bahçe aydınlatma direkleri ve özellikleri hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddelere göz atabilir, aklınızdaki soruların cevaplarına pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz:

 • LED bahçe aydınlatma direkleri optimum ışığı verimli bir şekilde elde etmenize imkan tanır. Enerji verimliliğinin yüksek seviyede olması, LED modelleri birçok kişi ve işletme için tercih sebebi haline getirir.
 • LED lambalar, etrafa çok az ısı yaydığı için elde ettiği enerjinin çoğunu kullanır. Ayrıca uzun ömürlü olması da LED modellerin öne çıkan tarafları arasında bulunur. Ekstra bakıma ihtiyaç duymayan ürünler, dış mekanları pratik bir şekilde aydınlatmanıza yardımcı olur.
 • LED, doğal ışıklarla benzer bir renk sunmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Bu, yolda yürüyen insanların geceleri nesneleri daha iyi bir şekilde tanımasına yardımcı olur. Ayrıca doğal tonlar sayesinde trafik güvenli ve yol koşulları da iyileştirir.
 • LED ışık, geceleri binalara dekoratif bir etki kazandırır. Dekoratif bahçe aydınlatma direkleri genellikle LED lambalardan oluşur.
 • Güneş enerjili aydınlatma direği pratik kullanımı ve işlevselliğiyle öne çıkar. Üzerinde bulunan panellerle geceleri güneş enerjisini toplar ve geceleri lambalarını yakmak için bu enerjiyi kullanır. Solar aydınlatma direği dışarıdan herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymamasıyla dikkat çeker.
 • Ayrıca güneş enerjili bahçe aydınlatma direği çeşitlerinin bazılarında sensör bulunur. Sensör, hareketi algıladığı anda açılarak daha tasarruflu bir kullanım elde edilmesini sağlar.

Aydınlatma direği fiyatları ve özelliklerini inceleyerek sizin için hangisinin daha uygun olduğunu bulabilir, Koçtaş avantajlarıyla ihtiyaçlarınıza uygun olan ürüne kısa sürede erişebilirsiniz. Sokakları, villaların bahçesini, işletmelerin açık alanlarını ya da alışveriş merkezlerini aydınlatan kaliteli ürünlere Koçtaş avantajlarıyla bütçenizi zorlamadan erişebilirsiniz.

Bahçe Aydınlatma Direkleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bahçe aydınlatma direği çeşitleri nelerdir?

Ürünler, genel olarak güneş enerjili ve LED’li olmak üzere iki farklı tipte üretilir. Bununla beraber renk bakımından da birbirinden ayrılan bahçe aydınlatma direkleri, herkesin aradığı görünümü elde etmesini kolaylaştırır. Büyük ve küçük lambalara sahip olan modeller arasından istediğinizi bulabilir, açık alanları dilediğiniz gibi aydınlatmaya başlayabilirsiniz.

Bahçe aydınlatma direği alırken nelere dikkat edilmeli?

Bahçe aydınlatma direkleri arasından seçim yapmadan önce ürünleri nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin, bahçeli evin bahçesinde kullanılacak ürünle bir işletmenin bahçesine yerleştirilecek direk birbirinden farklılık gösterebilir. Bununla beraber renk de satın alırken dikkat edilmesi gereken kriterler arasında bulunur.

Bahçe aydınlatma direği fiyatları ne kadar?

Bahçe aydınlatma direkleri geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Malzeme, boyut ve marka gibi özellikler ürünlerin fiyatlarını etkilese de direk modelleri incelendiğinde her bütçeye hitap eden seçenekler olduğu görülebilir.

En Çok Satan Bahçe Aydınlatma Direkleri Hangileri?

Koçtaş Bahçe Aydınlatma Direkleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Garden Uzun Siyah Direk 54,5cm E27
Daha fazla göster
8 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: