150 TL Üzeri Kargo Bedava

Bahçe Set Üstü Aydınlatma

Filtreler
Özellikler
-

Açık Alanları Keyifli Hale Getiren Bahçe Set Üstü Aydınlatma Ürünleri

Bahçe set üstü aydınlatma ürünleri, açık alanlarda istediğiniz ambiyansı oluşturmanıza yardımcı olan ürünlerden oluşur. Bahçeye dekoratif bir hava katmasının yanı sıra istenilen aydınlık ortamın elde edilmesini de kolaylaştıran ürünler, fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Bahçenizi güzelleştirmek ve daha işlevsel bir alan haline getirmek istiyorsanız bahçe set üstü aydınlatmalar arasından ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri bulabilir, dilediğiniz dekoratif görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz. Bahçeler, insanların günlük hayatta keyifli ve rahat vakit geçirebilecekleri yerler arasında bulunur. Bahçeler, küçük dekoratif dokunuşlarla daha keyifli ve konforlu alanlar haline getirilebilir. Bu dekoratif dokunuşlar arasında bahçe aydınlatma ürünleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Açık alanların daha hoş bir görünüm kazanmasını sağlarken aynı zamanda bahçelerde daha keyifli vakit geçirmenizi mümkün hale getiren bahçe set üstü aydınlatmalar, sahip olduğunuz alanı iyi bir şekilde değerlendirmenize imkan tanır. 

Bahçe set üstü aydınlatmalar, genellikle duvar ya da çit gibi yerlerin üzerine yerleştirilir. Zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı olacak şekilde özel olarak üretilen ürünler, bahçelerde güvenli bir ortam elde edilmesini de mümkün hale getirir. Boyut, malzeme, renk ve tasarım gibi özellikler bakımından kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan bahçe set üstü aydınlatmalar arasından aklınızdaki modeli kolaylıkla bulabilir, yaşam alanlarınızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Set üstü aydınlatma fiyatları ve seçenekleri arasından bahçenize uygun olan modelleri bulabilir, işlevselliği şık detaylarla bir araya getirmeye başlayabilirsiniz.

Sundukları Avantajlarla Bahçe Set Üstü Aydınlatmalar

Bahçe set üstü aydınlatmalar kullanıcılarına birçok avantaj sunmasıyla öne çıkar. Ürünlerin olumlu yönleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, açık alanlarınızın eksikliklerini kısa süre içinde gidermeye başlayabilirsiniz;

 • Bahçe set üstü aydınlatmalar ilk olarak alanınızı iyi bir şekilde ışıklandırmanıza yardımcı olur. Güneş battıktan sonra bile bahçelerinizi rahatlıkla kullanabileceğiniz hale getiren bahçe set üstü aydınlatmalar, açık alanlarınızı daha iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Ayrıca doğru ürünlerle akşamları da bahçelerinizin bakımını yapabilir, saat fark etmeksizin istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. İşten eve geldikten sonra bahçeyle ilgilenmek istiyorsanız bahçe set üstü aydınlatmalar bu konuda size yardımcı olabilir.
 • Bahçe set üstü aydınlatmalar ile açık alanlarınızda istediğiniz yerleri vurgulayabilirsiniz. Örneğin, bahçenizdeki çiçeklerin geceleri de görünebilir hale gelmesini istiyorsanız ürünlerin sunduğu fonksiyonellikten yararlanabilirsiniz. Ayrıca güneş battıktan sonra bahçelerinizi canlandırmak için de ürünlerden faydalanabilir, istediğiniz düzeni kurmaya başlayabilirsiniz.
 • Bahçe set üstü aydınlatmalar, aynı zamanda evlerinizin daha güvenli hale gelmesine de yardımcı olur. Aydınlatılmış bir bahçe, mülkünüze gizlice girmeyi düşünebilecek herkes için caydırıcı bir faktör haline gelir. Böylece bahçenizi daha güvenli hale getirebilir, yaşanabilecek istenmeyen durumlara karşı kişisel önlemlerinizi alabilirsiniz.
 • Ürünler sayesinde misafirleriniz için keyifli bir ortam oluşturabilirsiniz. Akşamları gelen misafirlerinizi bahçede ağırlayabilir, hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz. Akşam yemeklerini bahçede yemek istiyorsanız aydınlatma ürünleri sayesinde açık alanlarınızı daha fonksiyonel bir şekilde değerlendirebilirsiniz.
 • Bahçe set üstü aydınlatmalar, bahçelerinizin daha şık alanlar haline gelmesine de yardımcı olur. Birçok farklı seçeneğe sahip olan bahçe set üstü aydınlatmalar, açık alanlarınıza ayrı bir görünüm kazandırmanıza imkan tanır. Evlerinizin dış cephesiyle uyum sağlayan ürünler arasından seçim yaparak dışarıdan bakıldığında bahçelerinizin daha hoş bir hava kazanmasını sağlayabilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.
 • Düzgün ayarlanmış düşük voltajlı ışıklar, evinizin ve bahçenizin daha sıcak ve davetkar hale gelmesine yardımcı olur. Bahçenizde yürüme yolları varsa ürünler sayesinde loş bir ışık sağlayarak istediğiniz ambiyansı oluşturabilirsiniz.

Birçok farklı avantaja sahip olan bahçe set üstü aydınlatmalar sayesinde açık alanlarınızı hayalinizdeki gibi süsleyebilir, hem işlevsel hem de şık alanlar elde edebilirsiniz. Bahçe set üstü aydınlatma fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek dış mekanlarınız için özel ürünlere ulaşabilir, bütçenizi zorlamadan bahçelerinizi daha dekoratif hale getirebilirsiniz.

Bahçe Set Üstü Aydınlatma Modelleri

Bahçe set üstü aydınlatmalar kendi içinde birçok farklı kategoriye ayrılır. Ürünler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Bahçe duvar set üstü aydınlatma çeşitlerini incelediğinizde farklı tasarımlara sahip olan birçok model olduğunu görebilirsiniz. Bazı ürünler kule tipi bir yapıya sahipken bazılarının üst bölümünde aydınlatma top şeklinde bir ampulden oluşur. Bazılarında ise eski gazlı lambalarla benzerlik gösteren bir tasarım bulunur. Her ürün kendine has bir dizayna sahip olmasıyla her yerle eşsiz bir şekilde uyum sağlayabilir.
 • Uzun olan modeller, genellikle alçak duvarların üzerine yerleştirilir. Özellikle yürüme yollarının aydınlık olmasını isteyen kişiler tarafından tercih edilir.
 • Kısa, üzerinde top olan modeller bahçelerin uzun duvarlarının üzerine yerleştirilir. Farklı renk ve malzemelerden üretilen bahçe set üstü aydınlatmalar, bulunduğu ortama ayrı bir hava katmasıyla öne çıkar. Hem klasik hem de modern çizgilere sahip olan bahçe set üstü aydınlatmalar, bahçelerinizde dilediğiniz dekorasyonu elde etmenizi kolaylaştırır.
 • Eski gazlı lambaları andıran tasarımlar, genellikle vintage detaylardan hoşlanan kişiler tarafından tercih edilir. Köşeli kenarlar, ürünlerin hoş bir görünüm kazanmasını sağlar. Evlerin dış cephesiyle uyumlu bir model tercih edildiğinde dış mekanlara ayrı bir hava katar.
 • Seçeneklere göz attığınızda farklı tasarım detaylarına sahip olan modeller de olduğunu görebilirsiniz. Modern çizgilerin aydınlatmayla buluştuğu bahçe set üstü aydınlatmalar, dış mekanlarına farklı bir görünüm kazandırmak isteyenlere hitap eder. Genellikle dikdörtgen şeklinde tasarlanan modern bahçe set üstü aydınlatmalar, orijinal tasarımlardan hoşlanan kişiler için iyi bir seçenek haline gelir.
 • Bazı bahçe set üstü aydınlatmalar üzerinde iki farklı lamba yer alır. Şamdan benzeri bir görünüme sahip olan ürünler, ortamı iyi bir şekilde aydınlatmasıyla öne çıkar. Ayrıca iki lambalı tasarımı sayesinde diğer modellerden ayrılır.
 • Set üstü aplik çeşitleri, diğer modellerle kıyaslandığında daha kompakt bir yapıya sahiptir. İç mekanlarda kullanılan apliklerle benzer bir tasarıma sahip olan bahçe set üstü aydınlatmalar ise bahçelerde duvarlara monte edilerek kullanılır. Özel olarak belirli bir alanı aydınlatmak istiyorsanız aplik modellerinden yararlanabilirsiniz. Kendi içinde birçok farklı tasarıma sahip olan aplik çeşitleri, fonksiyonelliği zarif dokunuşlarla bir araya getirmesiyle öne çıkar. Özellikle küçük alanları aydınlatmak istediğiniz aplik modellerinden yararlanabilir, bahçelerinizde belirli yerleri zorlanmadan ışıklandırabilirsiniz.

Bahçe set üstü aydınlatmalar birçok farklı tasarıma sahip olduğu için ürünler arasından kişisel zevklerinize hitap edeni kolaylıkla bulabilir, bahçelerinizi aydınlatırken şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bahçe set üstü aydınlatma fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek istediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilir, dış mekanlarınızı dilediğiniz gibi değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Bahçe Set Üstü Aydınlatmalar

Bahçe set üstü aydınlatmalar üretildikleri malzemeye göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Bahçe duvar set üstü aydınlatma malzemeleri ve özellikleri hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddeleri inceleyebilir, sizin için hangisinin daha uygun olduğuna pratik bir şekilde karar verebilirsiniz;

 • Bahçe set üstü aydınlatmalar incelendiğinde alüminyum, polietilen cam, polikarbon cam, akrilik cam, döküm akrilik, alüminyum polikarbon, metal ya da çelik boru ABS akrilik cam gibi birçok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Ürünlerin lambaları genellikle camdan üretilmesine rağmen gövde bölümleri farklı materyallere sahiptir. Böylece bahçe set üstü aydınlatmalar herkesin beğenebileceği bir görünüme kavuşur.
 • Alüminyum, hafif olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Bununla beraber yıllarca dayanabilecek bir yapıya sahip olduğu için dış mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Korozyona karşı dayanıklı olan alüminyum, yağmur yağdığında herhangi bir paslanma belirtisi göstermez. Bununla beraber neme karşı dayanıklı olması da ürünlerin öne çıkan tarafları arasında bulunur.
 • Polietilen, dış mekanlarda kullanılabilecek sağlam malzemeler arasında bulunur. Zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı olan ürünlerde renk kaybı benzeri istenmeyen durumlar oluşmaz. Kimyasal dirençleri yüksek olan polietilen, bir plastik çeşididir. Hafifliğiyle öne çıkan polietilen, hem sağlam hem de şık bir görünüme sahip olduğu için bahçelerin vazgeçilmez aksesuarları arasında bulunur.
 • Akrilik, düşük özgül ağırlığa sahip olmasına rağmen dayanıklılığı yüksek bir malzemedir. Ürünlerde darbe dayanımı yüksek olduğu için dış mekanlarda kullanıma uygundur. Ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı olması, malzemenin önemli avantajları arasında bulunur. Ayrıca güneş ışığı kaynaklı solmalara karşı da dayanıklı olduğu için bahçelerde sıklıkla tercih edilir. Güneş ışınlarına ve hava koşullarına karşı dayanıklı olduğu için dış mekanlarda çok sık kullanılan bahçe set üstü aydınlatmalar arasında bulunur.
 • Polikarbon, dayanıklılığı yüksek bir malzeme olmasıyla öne çıkar. Bununla beraber çizilmelere karşı direncinin düşük olduğunun da bilinmesi gerekir. Çatlama ya da kırılma benzeri durumların yaşanma olasılığı düşük olan polikarbon bahçe set üstü aydınlatmalar, kendine has görünümüyle de dikkatleri üzerinde toplar. Birçok farklı renk alternatifine sahip olan polikarbon, bahçelerinde farklı renkler kullanmak isteyenler için de iyi bir seçenek haline gelir. Akrilik gibi güneş ışınlarına karşı dayanıklı kalmayı başarması sayesinde renk solmaları benzeri istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçer.
 • Çelik çerçeveye sahip olan bahçe set üstü aydınlatmalar parlak ve canlı görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Bununla beraber güneş geldiğinde ısındıkları için ürünlerin temizliğini güneşin yoğun olduğu vakitlerde yapmanız önerilmez. Genellikle beyaz ya da siyah gibi renklerden üretilen metal, bahçelerine canlı bir görünüm kazandırmak isteyen kişiler için iyi bir seçim haline gelir.
 • Döküm bahçe set üstü aydınlatmalar, ağır görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Genellikle siyah ya da koyu gri renkli olan modeller, bulunduğu ortama ayrı bir hava katar. Dış mekan aydınlatmalarında sıklıkla kullanılan döküm, yerleştirildiği ortama hem modern hem de klasik bir hava katmayı başarır. Böylece geniş bir kitlenin ilgisini çeker.

Set üstü bahçe armatürleri sahip olduğu malzeme çeşitliliği sayesinde herkesin istediği görünümü elde etmesini kolaylaştırır. Bahçe set üstü aydınlatma fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne kısa süre içinde ulaşabilir, hayalinizdeki görünümü elde edebilirsiniz. Birçok farklı tasarım seçeneğine sahip olan bahçe duvar set üstü aydınlatma ürünleri arasından istediğiniz tasarıma vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Bahçe Set Üstü Aydınlatmalar

Bahçe set üstü aydınlatmalar sahip olduğu özelliklere göre de birbirinden ayrılır. Ürünlerin özellikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Set üstü bahçe aydınlatma güneş enerjili olduğunda verimli bir performans sunmasıyla öne çıkar. Ürünlerin üzerinde güneşten enerji toplamalarına yardımcı olan paneller yer alır. Yakalanan enerjiyi ışığa dönüştürmeyi başaran güneş enerjili bahçe set üstü aydınlatmalar, kendi başına herhangi bir bakıma ihtiyaç duymadan uzun süre çalışabilir.
 • Solar set üstü bahçe aydınlatma çeşitleri, gün boyunca elektrik üretip depolar. Ardından depoladığı elektriği geceleri kullanıma hazır hale getirir. Güvenlik ışığı olarak da kullanılabilecek ürünler, geceleri bahçenizin otomatik olarak aydınlatılmasını mümkün hale getirir. Gün içinde gece açık kalmaya yetecek kadar enerji depolayabildiği için bahçenizde güvenlik önlemlerinizi almanızı kolaylaştırır.
 • Bahçelerinizde yürüme yollarında ürünlerden yararlanmak istiyorsanız da solar modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Solar modeller, herhangi bir elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadan kendi kendine çalıştığı için yürüme yolları için de iyi bir seçenek haline gelir.
 • Ürünlere göz attığınızda sensörlü modeller de olduğunu görebilirsiniz. Sensörlü bahçe set üstü aydınlatmalar ile bahçenizde herhangi bir tuşa basmadan istediğiniz aydınlatmayı elde edebilirsiniz. Örneğin, bahçeli eviniz varsa ve evinizin giriş kapısının geceleri aydınlanmasını istiyorsanız sensörlü modellerden yararlanabilirsiniz.
 • Sensörlü bahçe set üstü aydınlatmalar, hareketi algıladığında çalıştığı için kapıya birinin geldiğini de kolay bir şekilde anlamanıza yardımcı olur.
 • Solar sistemle çalışan sensörlü bahçe set üstü aydınlatmalar, işlevselliğiyle öne çıkar. İki özelliğin bir araya gelmesi sayesinde ihtiyaçları pratik bir şekilde karşılar. Solar sensörlü modeller, bahçelerin yürüme yollarında ve evlerin girişlerinde sıklıkla tercih edilir. Amaca yönelik bir kullanım sunan ürünler, bahçeli evlerin vazgeçilmez bir parçası haline gelir.

Set üstü bahçe aydınlatması özelliklerini ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Solar modeller sayesinde bahçelerinizi verimli bir şekilde aydınlatabilir, elektrik tüketiminizi artırmadan istediğiniz ışığı sağlayabilirsiniz. Sensörlü modellerle amaca yönelik bir kullanım elde edebilir, sadece ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda açık alanlarınızı aydınlatabilirsiniz. Gereksinimlerinizi belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, aradığınız ürüne kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Ölçülerine Göre Bahçe Set Üstü Aydınlatmalar

Birçok farklı ebatta üretilen ürünler, bu sayede her yere rahat bir şekilde uyum sağlar. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünlerin ebatları hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz;

 • Bahçe set üst aydınlatmalar 30 cm, 32 cm, 45 cm ya da 50 cm gibi düşük yüksekliklere sahip olabilir. Bu yükseklikteki modeller genellikle yüksek duvarların üzerine monte edilerek kullanılır. Bununla beraber seçenekler arasında 120 cm, 125 cm, 140 cm ya da 180 cm gibi daha yüksek modeller olduğunu görebilirsiniz. Uzun olan modeller çoğunlukla alçak duvarların üzerine yerleştirilerek daha hoş bir ambiyans elde edilmesini kolaylaştırır.
 • Bahçe set üstü aydınlatmalar genişlikleri bakımından da birbirinden ayrılır. Seçenekler arasında 10 cm gibi dar modellerden 80 cm benzeri geniş olanlara kadar birçok farklı alternatif olduğunu görebilirsiniz. Geniş olanlarda genellikle birden fazla lamba bulunur. Çoğunlukla büyük alanların aydınlatılmasında tercih edilir.
 • Ürün derinlikleri de birbirinden farklıdır. Böylece küçük alanlarda da bahçe set üstü aydınlatmalar kullanılabilir hale gelir. 10 cm ya da 15 cm derinliğe sahip olan küçük alanlara yerleştirebileceğiniz ebatlara sahiptir. Bununla beraber seçenekler arasında 35 cm, 45 cm ve 65 cm gibi daha derin ürünler de olduğunu görebilirsiniz.

İstediğiniz ebatları belirledikten sonra ürünleri inceleyerek aradığınızı bulabilir, bahçe set üstü aydınlatmalar ile açık alanlarınızı dilediğiniz gibi ışıklandırmaya başlayabilirsiniz.

Bahçe Set Üstü Aydınlatmalar Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri arasından seçim yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Açık alanlarınızın hem daha işlevsel hem de daha şık yerler haline gelmesini istiyorsanız tercihlerinizi doğru bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Nasıl seçim yapabileceğiniz hakkında fikir edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyerek aklınızdaki soruların cevaplarını bulabilir, açık alanlarınıza dilediğiniz görünümü kazandırmaya başlayabilirsiniz;

 • İlk olarak aydınlatma ürünlerini yerleştireceğiniz yeri belirlemeniz gerekir. Yerleştireceğiniz yere karar verdikten sonra farklı ölçüler arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Bahçenize nasıl bir görünüm kazandırmak istediğinize karar vermek de önemlidir. Bahçe set üstü aydınlatmalar vintage ya da modern tasarımlara sahip olduğu için her yere rahatlıkla uyum sağlayabilir. Geçmiş zamanın esintilerini bahçelerinize taşımak istiyorsanız gaz lambası benzeri bir dizayna sahip olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Daha çağdaş tasarımlar tercih ediyorsanız dikdörtgen ya da açık tasarımlı modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Ürün özellikleri de seçim yaparken önem kazanır. Solar ya da sensörlü modeller arasından istekleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

Koçtaş’ın fırsatlar dolu dünyasını takip ederek bahçe set üstü aydınlatmalar arasından aradığınız ürüne kolaylıkla ulaşabilir, dış mekanlarınızın ihtiyaç duyduğu ışığa kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Koçtaş’ta bulunan birbirinden farklı ürünler arasından size uygun olanı kolaylıkla bulabilir, bahçelerinize hayalinizdeki görünümü kazandırabilirsiniz.

Bahçe Set Üstü Aydınlatma Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bahçe set üstü aydınlatmalar nelerdir?

Bahçe set üstü aydınlatmalar, genel olarak açık alanlarınızı aydınlatmak için kullanabileceğiniz ürünlerden oluşur. Seçenekleri incelediğinizde aplik şeklindeki tasarımlardan duvarların üzerine yerleştirebileceğiniz büyük modellere kadar geniş bir ürün yelpazesi olduğunu görebilirsiniz.

Set üstü aydınlatmaların özellikleri nedir?

Bahçe set üstü aydınlatmalar hem şık hem de işlevsel olmasıyla öne çıkar. Solar olan modeller, güneş ışığıyla akşamları ihtiyaç duyabileceğiniz aydınlatmayı sunmak için kendini şarj eder. Sensörlü olanlar ise yanından geçtiğinizde açılarak bulunduğunuz yerde birkaç dakikalık bir aydınlatma sunar.

Bahçe set üstü aydınlatma fiyatları ne kadar?

Ürünlerin fiyatları marka, boyut ya da sahip oldukları ek özellikler bakımından farklılaşır. Bununla beraber her bütçeye hitap eden seçeneklere sahip olan ürünler arasından bütçenize uygun olanı bulabilir, dış mekanlarınızı dilediğiniz gibi aydınlatmaya başlayabilirsiniz.

Daha fazla göster
2 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: