200 TL Üzeri Kargo Bedava

Dış Mekan Ağaçları

Filtreler
Özellikler
-

Dış Mekan Bitkileri

Bir alanın yeşil örtüsünü meydana getiren tüm bitkiler dış mekan bitkileri olarak adlandırılabilir. Bahçelere yeşil görünümünü ve çiçek kokularını veren bu bitkilerin birçok çeşidi mevcuttur. Tercih ettiğiniz alanın özelliklerine göre dış mekan bitkileri arasından uygun olanı seçip ekimini yaparak hayalinizdeki bahçeye kavuşabilirsiniz.

Dış Mekan Bitkilerinin Çeşitleri Nelerdir?

Dış mekan bitkileri, yaşam süreleri ve habitus özelliklerine göre gruplandırılabildikleri gibi, renklerine ve dokularına göre de gruplandırılabilirler.
Tek yıllık bitkiler gelişimlerini bir yıllık süre zarfında tamamlayan, tohum meydana getirdikten sonra hayatları son bulan, sonraki senelerde tohum ile tekrardan üretimi yapılabilen ve bahçe çiçeklerinin neredeyse tamamını kapsayan dış mekan bitkileri arasında yer alır.
İki yıllık bitkiler sürgün ve yaprak gelişimlerini bir yılda tamamlayıp ikinci yılda çiçek ve meyve vererek hayatları son bulan bitkilerdir. Bu bitkiler, daha sonraki dönemlerde tohum ile yine üretilmeleri mümkün olan bahçe bitkileri arasında yer bulan bitkilerdir.
Çok yıllık bitkiler; gelişim dönemleri sonunda toprak üstünde kalan kısımları kurusa dahi bir sonraki gelişim döneminin başında toprak altındaki kökleri sayesinde yeni sürgünler oluşturabilmeleri mümkündür.

Süs yoncası, bahçenizi süslemek için ideal dış mekan bitkileri arasında iyi bir yer alabilir. Süs yoncası, değişik iklim koşullarına dayanabilen, beyaz ve pembe çiçekler açan, baklagiller familyasından sayılan bir bitki çeşididir. Süs Yoncası tohumunu Koçtaş’ta uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Dış Mekan Bitkilerinin Renkleri ve Dokuları Nasıldır?

Doğanın gücü ve ekolojik koşullar renklerle kendini belli eder. Bol yağış alan bölgelerde yeşil renk hakimdir. Kurak bölgelerde soluk renklerle karşılaşmanız olasıdır. Bitkilerde renk genellikle çiçekler tarafından ortaya çıkarılır. Yaprakları ile renk cümbüşü yaratan dış mekan bitkileri de peyzajınızı güzelleştirmede önemli rol oynar.
Dallanma ve yaprak özellikleri bir bitkinin yapısını büyük ölçüde belirler. Yaprak ölçüsü, bitkinin biçimi, rengi, deseni ve tüy durumu bitkinin doku özelliğini meydana getirir. Yapraklar hem ölçü hem de form bakımından değişiklik gösterebilir. Form bakımından oval ve yumurta gibi şekiller olabildiği gibi, ters yumurta şekli de olabilir.

Dış mekan bitkileri, renkleri ve doku özellikleriyle bahçenizin görünümüne katkı yapabilirler. Siz de dış mekan bitkileri ile bahçenizi güzelleştirebilirsiniz. Şimdi Koçtaş’ı ziyaret edin ve online alışverişle ihtiyaç duyduğunuz ürünü kolayca sepete ekleyin.

Daha fazla göster
2 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: