750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Fırın ve Ocaklar

Filtreler
Özellikler
17 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

 

Fırın ve Ocaklar

Türk kültüründe büyük bir role sahip olan mutfak, hepimiz için son derece önem taşır. Kendimiz ya da misafirlerimiz için hazırlanan en lezzetli yemeklerin pişirme işlemini gerçekleştirirken, şık sunumlara imza atan fırın ve ocaklar ise mutfakların vazgeçilmezidir. Farklı fonksiyonel özellikler  ve çalışma sistemi prensipleri ile üretilen birbirinden çeşitli fırın ve ocaklar boyut ve tasarım olarak da değişiklik gösterir.

Püf Noktası: Fırın ve Ocak Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Fırın ve ocaklar çalışma şekline göre birbirinden ayrılır. Özellikle ocaklar için bu durum daha çok evinizin tesisat sistemi ile alakalıdır. Doğalgaz bulunan mutfaklarda gazla çalışan ocakların kullanılması, gazın olmadığı  mutfaklarda ise elektrikli ocak kullanılması gerekir. Bu nedenle alışveriş yaparken ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta evinizde bulunan mevcut koşullardır. Ocak ile uyumlu farklı fırın seçenekleri de mevcuttur. Bazı mutfaklarda ayaklı fırınların kullanılması gerekirken bazı mutfaklarda ise ankastre ürünler tercih edilebilir. Bu da yine mutfak dolaplarınızla ilişkili bir husustur. Dolayısıyla öncelikle ankastre mi yoksa sabit fırın mı almanız gerektiğini saptamanız gerekir. Ardından fırın ve ocaklar kategorisinde yer alan farklı fiyat aralıklarında ve farklı özelliklere sahip birçok üründen kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Yaşamı Kolaylaştıran Fırın ve Ocak Modelleri Nelerdir?

Fırın ve ocaklar, gazlı ocak, elektrikli ocak ve sabit fırın, ankastre fırın gibi seçeneklere sahiptir. Mini fırınmikrodalga fırın  ve elektrikli ısıtıcı tarzındaki ocak modelleri de yardımcı seçenekler olarak karşımıza çıkar. Bu tip yardımcı ürünler genellikle mutfakta fırın ve ocak bulunmasına rağmen yeterli olmaması durumunda kullanılabileceği gibi, doğrudan fırın ve ocak yerine de tercih edilebilir. Tercih edilme sebepleri kullanım kolaylığı, birçok fonksiyonu bir arada sunmaları ya da sadece işlem süresinin diğerlerine göre kısa olması olabilir. Radyo dalgalarını kullanarak ısıtma işlevi sağlayan mikrodalga fırınlar günlük hayatı hızlandırıcı etkiye sahiptir. Plastik ürünlere, cam ve porselen tabaklara zarar vermeyen mikro dalga fırınlar, bu açıdan da oldukça pratiktir. Yemeklerin çabuk ısıtılması, dondurulmuş ürünlerin hızlı bir şekilde çözdürülmesi gibi kullanışlı özelliklere sahip olan bu fırın modelleri en az standart fırın ve ocaklar kadar talep gören ürünlerdir. Mini fırınlar ise geleneksel fırınların özelliğini taşır ve özellikle ankastre mutfaklarda yerden tasarruf sağlamaktadır. Kimi zaman standart fırınlarda bulunmayan barbekü ve ızgara gibi özellikler bazı mini fırın seçeneklerinde yer aldığından balık, tavuk ve et ızgara sevenler bu tip ürünleri değerlendirebilirler.

Fırın ve Ocak Fiyatları Neye Göre Değişir?

Birçok teknolojik alette olduğu gibi fırın ve ocaklar için de fonksiyonelliğin artışına bağlı olarak fiyatlarda da yükselme görülebilir. Ancak bu ürünlerde fiyat skalası oldukça geniştir.  Böylelikle kullanıcılar kendi bütçesine uygun olarak marka ve ürünler arasında tercihlerini yapabilirler. Genel olarak eski tip ayaklı fırınların fiyatları son dönemde ankastre fırınlardan daha uygun seyretmekle beraber ocaklarda da benzer durum söz konusudur. Gelişen teknoloji ürünü olan elektrikli ocakların fiyatları gazlı ocak seçeneklerine oranla daha yüksektir. Ayrıca mikrodalga fırın ve mini fırınlarda da fonksiyona ve modele bağlı olarak fiyatlarda farklılık görülür. Bu iki farklı ürün tipine ait fiyatlar birbiri ile kıyaslandığında ise mikrodalga fırınların fiyatının mini fırınlardan daha yüksek olduğu söylenebilir.

Fırın ve ocaklar mutfağın mevcut koşulları, gereksinimler ve ayrılacak bütçe belirlendiğinde seçimi kolay olan ürünler arasında yer alır. Siz de kendiniz için gerekli bu parametreleri oluşturduktan sonra  ihtiyacınıza yönelik tüm fırın ve ocaklar için Koçtaş’a uğrayabilirsiniz. Mutfağınıza ve bütçenize en uygun ürünü Online alışveriş kolaylığı ile satın alabilirsiniz.

 

Daha fazla göster
Başa Dön