200 TL Üzeri Kargo Bedava

İç Mekan Bitkileri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İç Mekan Bitkileri

Ev, iş yeri gibi iç mekanlarda ya da sera ortamlarında yetiştirilen bitkiler olarak tanımlanan iç mekan bitkileri saksı veya kap içerisinde muhafaza edilebilir. Bitkilerin bakımında sulama, güneş ya da yapay ışık kullanımı gibi konularda yeterli bilgi sahibi olunmalıdır. Tüm özen gösterildiğinde tüm yıl boyunca canlı kalabilen iç mekan bitkileri dekorasyonunuzu hoş bir dokunuşla tamamlamanızı sağlar.

İç Mekan Bitkileri İçin Faydalı Bakım Önerileri

Evlerinizin güzel görünmesi için sadece mobilyalar ve aksesuarlardan faydalanmak yetmez. Bir bitkinin ortamda yaratacağı doğal güzellik, dekorasyonunuzda çok şeyi değiştirecektir. Büyük boyutlardaki saksı bitkileri ile farklı düzenlemeler yaparak evlerdeki keskin hatların yumuşatılmasını ya da istenmeyen görüntülerin gizlenmesini gerçekleştirilebilirsiniz. İç mekan bitkilerinin en önemli özellikleri oksijen üreterek ortam havasını temizlemeleri ve bulunduğu yere şık bir doğallık ve ferahlık katmalarıdır. İç mekanların ambiyansına doğal bir dokunuş katan bitkiler arasında en sık kullanılanlar fil kulağı, yuka çiçeği, devetabanı ve Benjamin'dir. 

Ev bitkisi yetiştirirken bitkinizin ihtiyaçları konusunda bilgili olmalısınız. Işık türü bitkilerin çeşitlerine göre farklılık gösterir. Optimum ışık düzeyini belirlerken bitkinizin özelliklerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. 

Işık konusunda hassas olan bitki türlerinin güneş ışığını direkt olarak ve uzun süre almasını önlemek gerekir. Diğer yandan güneşi seven bir bitkiye sahipseniz bitkinizin konumunu gün ışığını gören yere koyarak gelişimlerini sağlıklı kılabilirsiniz. Yapay ışıklar da bitkilerin uzun ömürlü olmalarına katkı sağlar.

Ortamın Sıcaklık Derecesine ve Sulamaya Özen Göstermelisiniz

Sıcaklık bitkilerin sağlıklı büyümesi için bir diğer koşuldur. Uygun sıcaklık ortamında bulunan ev bitkileri gelişimlerini daha hızlı tamamlar ve daha canlı bir görünüme sahip olur. İç mekan bitkileri radyatör ve kaloriferlerin yanında konumlandırıldıklarında canlılıklarını kaybeder. Ilık ortamlar bitkiler için en idealidir. Su bitkilerin gelişimi için olmazsa olmaz ihtiyaçlardandır. Ancak iç mekan bitkilerinde aşırı sulama yapılması uygun değildir. Çiçekli iç mekan bitkileri ise daha fazla suya ihtiyaç duyabilir. Bitkileri sularken ılık içme suyu kullanmak bitkilerin ömrünü uzatan detaylar arasındadır.

En zengin seçeneklere sahip iç mekan bitkileri Koçtaş'ta! Seçenekler arasından beğendiklerinizi online alışveriş kolaylığıyla belirleyerek şimdi alışverişe başlayın!

En Çok Satan İç Mekan Bitkileri Hangileri?

Koçtaş İç Mekan Bitkileri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. 2 Dal Mavi Orkide Seramik Saksılı
  2. Sansevieria Trifasciata 80cm Dekoratif Saksı
  3. Deve Tabanı Sopalı
  4. Yılbaşı Çiçeği 2 Li Set
  5. Ficus Benjamin Anastasia 100cm Dekoratif Saksılı
Daha fazla göster
181 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: