200 TL Üzeri Kargo Bedava

Meyvelik

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Mutfağınızda Düzene Yardımcı Olacak Meyvelik Modelleri

Yaşam alanlarında yer alan mutfaklarda meyvelerin saklanması ve sergilenmesi için kullanılan kaplar, meyvelik tasarımları ile öne çıkar. Farklı malzemeden üretilen modeller sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek amacıyla önemli bir role sahiptir. Gün içinde sağlıklı bir atıştırmalık yapmak isteyenler masaüstü meyvelik modellerini tercih edebilir. Meyvelik sepet tasarımları çeşitli meyvelerin cezbedici şekilde sergilenmesini sağlayarak özellikle çocukları sağlıklı beslenmeye yönlendirir.

Meyvelikler, meyvelerin düzenli bir şekilde depolanmasını sağlar. Meyvelerin düşmemesini veya zarar görmesini önlemek için tasarlanmıştır. Bu ürünler, meyvelerin daha uzun süre taze kalmasını ve hava dolaşımını sağlayarak olgunlaşma süreçlerini optimize eder. Mutfak ve yemek salonlarında meyvelerin uygun kaplarda saklanması depolama sistemi için de önemlidir. Yiyeceklerin uygun koşullarda saklanması ve tüketilmesi sağlıklı bir depolama sistemi yaratmak için gereklidir.

Meyveler Nasıl Saklanır?

Meyvelerin doğru bir şekilde saklanması, tazeliklerini korumak ve bozulmalarını önlemek için önemlidir. Mutfak alanlarında meyvelerin doğru şekilde saklanması ve sergilenmesi için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir;

 • Bazı meyveler oda sıcaklığında saklanmalıdır. Muzlar, narenciye (limon, portakal, mandalina gibi), avokado ve ananas gibi meyveler oda sıcaklığında dışarıda muhafaza edilebilir. Zarif bir meyve kabı içinde mutfak masasında bu meyveleri sergileyebilirsiniz.
 • Tazeliklerini korumak için bazı meyvelerin buzdolabında saklanması gerekir. Özellikle çabuk bozulan meyveler (çilek, kiraz, ahududu gibi) buzdolabında daha uzun süre dayanabilir. Bunları plastik kaplarda veya hava almayan poşetlerde saklamak daha iyi sonuç verir.
 • Elma, armut, şeftali gibi meyveler, havalandırılmış sepetlerde saklanmalıdır. Bu sepetler, meyvelerin daha uzun süre taze kalmasını sağlar ve olgunlaşmayı dengelemeye yardımcı olur.
 • Meyveleri düzgün bir şekilde saklamak, ezilmeleri veya hasar görmelerini önler. Meyveleri tek tek yerleştirerek ve sepetlerde düzenli bir şekilde saklayarak hasar riskini azaltabilirsiniz.
 • Çürüyen bir meyve, etrafındaki diğer meyvelere hızla zarar verebilir. Bu nedenle meyvelerin düzenli aralıklarla kontrol edilmesi ve çürüyenlerin diğerlerinden ayrılması önem taşır. Meyvelerin uzun süre dayanıklı kalması için kuru kalması gerekir.

Meyvelik Modelleri Nelerdir?

Ahşap, cam, metal ve bambu gibi farklı malzemelerden üretilen modeller her dekorasyona uyum sağlar. Mutfak dekorasyonlarında tamamlayıcı bir rol oynayan meyvelik modellerini kullanım alışkanlıklarınıza göre seçebilirsiniz. Minimal mutfaklar için metal malzemelerden üretilen tasarımlar uygun olur. İskandinav tarzı dekorasyon stilini benimseyenler ise ahşap ve bambu meyvelik modellerini tercih edebilir.

Metal Meyvelik Modelleri

Modern veya endüstriyel tarzdaki mutfaklar için popüler bir seçenektir. Çelik, demir ve bakır gibi malzemelerden yapılır. Metal tasarımlar sağlam ve dayanıklıdır. Minimalist bir görünüme sahiptir. Metalin parlak yüzeyi ve sade hatları, mekanınıza çağdaş bir tarz katar. Çelik, demir veya bakır gibi sağlam metallerden yapıldıklarından meyveleri desteklemek için yeterli mukavemete sahiptir. Metal yüzeyler genellikle kolay temizlenebilir. Bir bez veya süngerle hafifçe silerek kolayca lekeleri ve kirleri çıkarabilirsiniz. Metal meyvelikler, farklı boyutlarda ve kapasitelerde bulunur. Küçük tezgah üstü modellerden daha büyük stand ve asma modellere kadar çeşitli seçenekler vardır. Mat, parlak ve pürüzsüz kaplama stilleri ile her dekorasyona uyum sağlar.

Ahşap Meyvelik Modelleri

Ahşap meyvelikler doğal bir görünüm sunar. Rustik veya geleneksel tarzda mutfaklarda tercih edilir. Ahşap tasarımlar, çeşitli şekillerde ve boyutlarda bulunur. Örneğin sepet şeklinde, ağaç dilimlerinden oluşan standlar veya asma modeller gibi dikkat çeken tasarımlar mutfağınıza farklı bir atmosfer katar. Ahşabın doğal dokusu ve renk tonları, meyvelerin sergilenmesi için güzel bir arka plan oluşturur. Ahşap malzeme sağlam ve dayanıklıdır. Kaliteli ahşap malzeme kullanılarak yapıldığında uzun ömürlü olur. Ahşap, meyvelerin ağırlığına dayanacak şekilde tasarlanabilir. Ahşap, yapısı gereği hava sirkülasyonu sağlar. Meyvelerin uzun süre taze kalması ve zamanında olgunlaşması için hava sirkülasyonu önemlidir. Ahşap kaplar, meyvelerin tazeliği ve lezzeti için idealdir. Doğal ve çekici bir görünüm sunan ahşap sepetler mutfaklarda dekoratif amaçla kullanılabilir.

Plastik Meyvelik Modelleri

Plastik malzemeden üretilen meyvelik modelleri, hafif ve dayanıklı yapısı ile öne çıkar. Kolay temizlenen malzemesi ile pratik kullanım sağlar. Uygun meyvelik fiyatları ile plastik tasarımlar her bütçeye hitap eder. Mutfak ve saklama alanlarınızda meyvelerin taze kalması için plastik kapları kullanabilirsiniz. Plastik meyveliklerde geniş bir renk ve desen seçeneği bulunur. Canlı renkler ve çeşitli desenlerle sunulan plastik modeller, mutfak veya yemek masasında dekoratif bir unsur olarak kullanılabilir. Ayrıca, çocuk dostu mutfaklar için renkli plastik meyve kapları tercih edilebilir. Kaliteli plastik malzemeden yapılan meyvelikler, dayanıklı ve uzun ömürlü olur. Plastik meyve kapları, kırılmaya, çizilmeye veya lekelenmeye karşı dirençlidir. Dayanıklı ve hafif yapısı, çocukların meyveleri kolaylıkla alabilmesini sağlar. Ayrıca, renkli ve çekici tasarımları çocukları meyve tüketmeye teşvik edebilir. Plastik malzemeden üretilen uygun meyvelik fiyatları çocuklu aileler için idealdir.

Bambu Meyvelik 

Bambu, doğal ve hızlı büyüyen bir malzeme olduğu için doğa dostudur. Sürdürülebilir dekorasyon anlayışını benimseyenler için idealdir. Bambu, sağlam ve dayanıklı bir malzemedir. Bambu meyvelikler, meyvelerin ağırlığına dayanabilecek şekilde tasarlanır. Ayrıca, bambu hafif bir malzeme olduğu için kolay taşınabilirlik sağlar. Bambu doğal bir yapıda olduğu için meyvelerin taze kalması için gerekli olan hava sirkülasyonu yaratır. Bambu yüzeyler genellikle kolay temizlenebilir. Bir bez veya süngerle hafifçe silmek veya nemli bir bezle temizlemek yeterlidir. Bambu meyve kapları, hijyenik bir ortamda meyveleri saklamak için uygundur. Bambunun karakteristik renk tonları ve doğal dokusu, meyveler için çekici bir sunum alanı oluşturur.

Cam ve Porselen Meyvelik

Cam meyvelik modelleri, sade ve şık tasarımı ile benzersiz bir duruş sergiler. Özellikle kristal meyvelik tasarımları çeyiz alışverişlerinde öne çıkar. Yeni gelin sunumlarında ve konuk ağırlama etkinliklerinde göz alıcı kesimleri ile kristal meyvelik tasarımları tercih edilir. Porselen modeller, zarif ve dekoratif bir görünüm sunar. Seramik malzemenin doğal parlaklığı ve çeşitli desen seçenekleri, mekanınıza görsel bir cazibe katar. Mutfak tezgahı veya yemek masasında şık bir dekoratif öğe olarak kullanılabilir. Porselen soğuk bir etki yarattığı için meyvelerin serin yüzeylerle temas etmesine yardımcı olur. Bu sayede meyveleriniz daha uzun süre taze kalabilir.

Ayaklı cam meyvelik, salon ve oturma odasında meyvelerin sunulması için uygundur. Servis platformu oluşturan ayaklı meyve kap seçenekleri konuklarınıza sağlıklı bir atıştırmalık ikram etmeniz için idealdir. Yaşam alanlarınızın ve kullanım alışkanlıklarınızın yapısına göre cam tasarımları tercih edebilirsiniz.

Gondol Meyvelik Modelleri

Gondol meyvelikler, meyvelere kolay erişim sağlar. Sepetler ve bölmeler genellikle açık tasarım şeklinde üretilir. Görsel bir etki ve şık sunum şekillerini oluşturmak için gondol tasarımları kullanabilirsiniz. Klasik ve geleneksel yapısı ile öne çıkar. Özellikle antika objeler arasında yer alır.

Tekerlekli ve katlanabilir özelliği olan gondol tasarımlarda birden fazla meyve sunumlarını yapılması mümkündür. Konaklama ve yeme içme tesislerinde kalabalık grupların faydalanabilmesi için katlı meyvelik tasarımları tercih edilir. İki katlı meyvelik modelleri düğün, nişan ve kutlama gibi organizasyonlarda farklı bir sunum yapmak isteyenler için uygun olabilir.

Ferforje Meyvelik

Dekoratif meyvelik tasarımları arasında öne çıkan ferforje modelleri, sade ve minimalist görünüme sahiptir. Modern ve endüstriyel mutfak dekorasyonları için idealdir. Ferforje, Fransızca kökenli bir terim olup, demirin dövülerek veya bükülerek şekil verilmesi anlamına gelir. Ferforje meyvelikler, bu özel işleme yöntemiyle dikkat çeken estetik ve zarif bir görünüme sahiptir. Metal malzeme ve dikkatli işçilik ile üretilen modeller uzun süre dayanıklılık gösterir. Yaşam alanlarınızda farklı şekillerde üretilen ferforje tasarımları tercih edebilirsiniz. El işçiliği ile hazırlanan ferforje meyve kapları yüksek meyvelik fiyatları ile öne çıkar. Bütçenizi zorlamadan mutfağınızı dekore etmek için Koçtaş’ın sunduğu modellere göz atabilirsiniz.

Meyvelik Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Sağlıklı bir beslenme rutini oluşturmak için atışma alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. Meyvelerin kolay ulaşılabilir kaplarda olması ve cezbedici şekilde sunulması sağlıklı atıştırmalık alışkanlığı geliştirmenize yardımcı olur. Yaşam alanlarınız için meyve kapları seçerken bazı önemli detaylara dikkat etmeniz gerekir;

 • Malzemenin yapısı ve dayanıklılığı meyve kapları seçerken göz önüne almanız gereken en önemli noktalardan biridir. Ahşap ve bambu malzemeler doğal yapısı ile sağlıklı bir tercih olur. Plastik tasarımlar uzun süreli kullanım sağlar.
 • Farklı boyutlarda tasarlanan meyve kaplarını yaşam alanlarınızın yapısına ve kişi sayısına uygun seçmeniz gerekir. Kalabalık aileler için büyük ebatlı kaplar uygun olur. Konaklama ve yeme içme tesisleri çok katlı meyvelikleri tercih edebilir.
 • Meyveliğin saklama ve erişim kolaylığı sağlaması önemlidir. Sepetli ve bölmeli meyve kapları, meyveleri ayrı ayrı tutarak düzeni sağlar. Bu sayede istediğiniz meyveye daha kolay erişebilirsiniz.
 • Kullanım sırasında meyvelerden çıkan su, toz ve kir birikimini önlemek için temizliğin kolay yapılabilir olması tercih edilir. Malzeme ve tasarımın temizlik açısından pratik olması önemlidir. Hijyenik bir kullanım için yıkanabilir kapları seçebilirsiniz.
 • Meyveler, doğal havalandırma ile daha uzun süre taze kalır. Bu nedenle, meyveliğin havalandırma özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Havalandırma delikleri ve açık tasarıma sahip tasarımlar, meyvelerin daha iyi havalanmasını sağlar.
 • Katlanabilir tasarımlar yerden tasarruf etmek için idealdir. Küçük mutfaklarda ve dar alanlarda meyvelerin şık görünmesi için katlanabilir kap tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Tekerlekli sunum standları yer değişikliği yaparken pratik bir kullanım sunar.

En Sağlıklı Meyvelik Hangisi?

Havalandırma delikleri olan özel tasarımlar, meyvelerin taze kalmasını ve küf oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Meyveler, güneş ışığına maruz kaldığında hızla bozulabilir. Sağlık için ürün, güneş ışığının meyvelere direkt olarak gelmeyeceği bir konumda bulunmalıdır. . Ahşap, bambu veya seramik gibi doğal malzemeler meyvelerin etkileşimde olduğu yüzeyler için tercih edilebilir. Plastik veya metal meyveliklerde meyvelerin sağlığını etkileyebilecek kimyasalların bulunmamasına dikkat edilmelidir. Sağlıklı bir meyvelik, kolayca temizlenebilir olmalı ve meyve artıklarının birikmesini önleyecek şekilde tasarlanmalıdır.

Mutfağınızın dekorasyonuna, kullanım alışkanlığınıza ve ailenizin kalabalıklığına göre meyve kabı seçimi yapabilirsiniz. Kanserojen madde içermeyen meyve kapları sağlığınız için önem taşır. Mutfakta kullandığınız araç gereçlerin kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir.

Meyvelik Nerelerde Kullanılır?

Ürünler, mutfakta meyvelerin düzenli bir şekilde saklanması ve sergilenmesi için kullanılır. Mutfak tezgahında, masada veya dolapta meyvelerin kolayca erişilebilir bir şekilde tutulmasını sağlar. Yemek masasında dekoratif bir unsur olarak kullanılabilir. Sofrada yer alan meyveleri sergilemek için kullanılarak, misafirlere hoş bir görsel sunum yapar.

Restoranlar, kafeler ve diğer yeme-içme mekanları şık platformlar içinde meyveleri sergileyerek müşterileri cezbedebilir. Konaklama tesisleri iştah açan meyve sunumları sayesinde dikkat çeker.

Meyve kapları, büfelerde ve kahvaltı alanlarında farklı meyve çeşitlerini düzenli bir şekilde sergilemek ve misafirlerin kolayca erişebilmesini sağlamak için kullanılır. Kalabalık grupların meyvelere kolay ulaşabilmesi için raflı meyvelikler tercih edilebilir.

Meyvelik Nasıl Temizlenir?

Besinlerin hijyenik kaplarla temas etmesi sağlığınız için önemlidir. Taze meyvelerin saklandığı ve sergilendiği meyve kaplarının sık sık temizlenmesi gerekir. Meyve kaplarını malzemelerinin özelliklerine göre temizleyebilirsiniz. Temizlik yapmaya başlamadan önce meyveleri geçici bir kaba yerleştirmelisiniz.

Kuru bir bez yardımıyla dökülen kuru meyve yapraklarını, dalları, tozu ve polen parçaları kap içinden uzaklaştırmanız gerekir. Meyvelerin sularından dolayı kap yüzeyinde zorlu lekeler oluşabilir. Eğer meyveliğin yüzeyinde inatçı lekeler varsa, hafifçe nemlendirilmiş bir bezle silerek temizleyebilirsiniz.

Ahşap meyve kapları, hafif nemli bez ve doğal temizlik ürünleri ile silinebilir. Sirkeli su karışımı ahşap kapları temizlemek için idealdir. Ahşap yapısı gereği uzun süre suya maruz kalmamalıdır. Bu nedenle ahşap kapları temizledikten sonra iyice kuruması için hava alan bir noktaya yerleştirebilirsiniz. Metal kapların pas ve kireçlenme sorunu olmaması için kuru kalması gerekir. Metal meyve kapları modellerini sabunlu suyla yıkayıp duruladıktan sonra kurulayabilirsiniz. Plastik malzeme kolay temizlenen yapısı ile sık tercih edilir. Plastik meyve kaplarını sünger yardımıyla sabunlu suyla yıkayabilirsiniz.

Yiyecek konulan kapların yoğun kimyasal içeren deterjanlarla yıkanmaması önemlidir. Aksi halde kötü koku ve kanserojen maddelere maruz kalabilirsiniz. Doğal sirkeli su karışımları, sabunlu su gibi malzemelerle meyve kaplarınızı temizleyebilirsiniz. Önemli olan iyice durulamak ve kurumasını sağlamaktır.

Meyvelik Modelleri ile Dekorasyon Önerileri

Ferforje meyve kapları, rustik bir mutfak dekorasyon ile harika bir uyum oluşturur. Ahşap mobilyalar, taş tezgahlar ve doğal renklere sahip aksesuarlarla birlikte kullanıldığında dikkat çeken bir atmosfer yaratır. Sepetler, tahta kesme tahtaları ve toprak çömlek gibi doğal malzemelerden yapılmış diğer objelerle birlikte kullanarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer mutfak dekorasyonunda minimalist bir tarza sahip ise, basit ve şık bir model tercih edebilirsiniz. Örneğin metal veya camdan yapılmış bir meyve kapları temiz hatlara sahip mobilyalarla güzel bir uyum yakalar. Minimalist tarzda seçilen mutfak aksesuarları, meyvelikle birlikte kullanıldığında dengeli bir görünüm sağlar.

Mutfak dekorasyonunda canlı renklere ve enerjik bir atmosfere sahip olmak istiyorsanız, renkli meyve kaplarını tercih edebilirsiniz. Örneğin, parlak renklere sahip plastik veya seramik meyve kapları ideal bir seçim olur. Aynı renklere sahip mutfak eşyalarını birlikte kullanarak enerjik bir ortam yaratabilirsiniz.

Organik bir mutfak dekorasyonu yaratmak isterseniz, bambu veya ahşap meyve kapları doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bitki desenli veya yaprak motifli mutfak aksesuarlarını doğal renklere sahip tabaklar birlikte kullanabilirsiniz.

Vintage mutfak dekorasyonu için gondol meyvelik modelleri iyi bir seçenek olur. Ferforje meyve kapları dikkat çeken el işçiliği ve oymalı tasarımı ile mutfağınıza klasik bir atmosfer katar.

Meyvelik Fiyatları

Meyvelik fiyatları; malzemesine, tasarımına, kalitesine ve dayanıklılığına göre değişiklik gösterir. Ahşap ve bambu malzemelerden üretilen tasarımlar daha uygun fiyatlı olur. Ferforje ve metal meyvelik modelleri yüksek fiyattan satılır. El işçiliği ve oymalı tasarıma sahip modeller fiyat olarak üst segmentte sunulabilir.

Meyve kaplarının tasarımı ve boyutu fiyatı etkileyen önemli faktörlerdir. Karmaşık veya özgün tasarımlara sahip meyve kapları pahalı olabilir. Büyük boyutlarda olan meyvelikler, küçük boyutlara göre daha yüksek bir fiyat aralığına sahiptir.

Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen ve sağlam bir yapıya sahip olan meyve tabakları, yüksek bir fiyat aralığındadır. Dayanıklı bir meyve kabı satın alarak uzun vadede tasarruf edebilirsiniz. Uygun fiyatlı olduğu için tercih ettiğiniz meyve kapları kalitesiz malzemeden üretilmiş olabilir. Sağlığınızı riske atmamak için mutfakta kullandığınız ürünlerin malzemesine ekstra hassasiyet göstermeniz gerekir.

Koçtaş, yaşam alanlarında kullanılan kap ve sunum platformları modelleri ile geniş seçenekler sunar. Mutfağınızı dekore ederken ve yiyeceklerinizi servis ederken kullandığınız meyvelikleri Koçtaş’ın sunduğu avantajlar ile satın alabilirsiniz. Erişilebilir meyvelik fiyatları ile Koçtaş, her bütçeye uygun alternatifler sağlar. Siz de meyvelerinizi servis ederken ve sergilerken Koçtaş’ın sunduğu meyve kaplarını tercih edebilirsiniz.

Meyvelik Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Meyvelik nedir?

Meyvelerin taze kalmasını sağlayan, servis edilirken ve sergilenirken kullanılan kaplar meyvelik olarak bilinir. Ahşap, seramik, bambu ve metal gibi farklı malzemelerden üretilir. Meyve kapları, farklı tasarımı ile meyvelere kolay erişim sağlamanız için hazırlanır. Mutfağınızın dekorasyonuna ve kullanım alışkanlığına göre meyve kaplarını seçebilirsiniz.

Meyvelik nerelerde kullanılır?

Meyve kapları, mutfak ve yemek odalarında sık tercih edilir. Ev ve ofis ortamlarında meyve tüketimini teşvik etmek için şık ve zarif tasarıma sahip meyve kapları kullanılabilir. Konaklama tesisleri, yeme içme mekanları, büfe ve kahvaltı salonları meyve kaplarının kullanıldığı alanlar olarak öne çıkar.

Meyvelik alırken nelere dikkat edilmeli?

Meyve kaplarını satın alırken; malzemesine, kalitesine, tasarımına ve dayanıklılığına dikkat etmek gerekir. Kolay temizlenen ve hafif olan tasarımlar yaşam alanlarında kullanmak için idealdir. Toplu kullanım alanları olan konaklama tesislerinde ve restoranlarda katlı meyve standları tercih edilmelidir. Ahşap ve bambu malzemeden yapılan meyve kapları doğal bir görünüm sunar.

Daha fazla göster
3 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: