750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kurumsal - Yönetim | Koçtaş

Dünden Bugüne Koçtaş

Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, Merhum Vehbi Koç’un vizyoner bakış açısı ve yaklaşımıyla; inşaat projelerine yapı malzemeleri toptancısı olarak hizmet vermek üzere 1955 yılında Koç Ticaret A.Ş. adıyla kuruldu. Toptancı olarak başladığı ticaret hayatına 1996 yılında İzmir Bornova’da açtığı ilk mağazasıyla perakendeci olarak devam eden Koçtaş, Temmuz 1998’de Antalya Topçular ve Aralık 1998’de İzmir Balçova’da açtığı mağazalarla perakende sektöründe faaliyet göstermeyi sürdürdü ve bu yolculukta başarılarla dolu 25 yılı geride bıraktı.

Koçtaş, sektöründe lider olmak, dünyadaki yenilikleri know-how transferiyle elde etmek ve böylelikle uluslararası bir satınalma gücü yaratarak rakiplerine karşı üstünlük sağlamak için, 2000 yılında ev geliştirme sektörünün dünya çapındaki en büyük üç şirketinden biri olan, Kingfisher grubuna bağlı B&Q firması ile ortaklık anlaşması imzaladı. Şubat 2000’de başlayan ortaklıkla; şirketin %50 hissesi Koç Grubu’na, %50 hissesi de B&Q’nun bağlı olduğu Kingfisher Grubu’na verilirken şirketin resmi adı da Koçtaş Yapı Marketleri Ticaret A.Ş. oldu.

Halihazırda büyük formatlı Koçtaş mağazaları aracılığıyla müşterileriyle buluşan şirket, 2006 yılında www.koctas.com.tr’yi hizmete açarak dijital dünyaya adım attı. 2013 yılında mahalleli mağaza formatı Koçtaş Fix’in ilk mağazasını Çekmeköy’de hizmete sunarak çoklu kanal yapılanmasının en önemli bacaklarından birini de devreye almış oldu. 2018 yılında mobil uygulamasını da hayata geçiren Koçtaş, böylece Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmak için gerekli tüm adımları tamamladı. Koçtaş, değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik tüm kararların ileri veri analitiğinden yararlanarak almak ve inovatif projeler geliştirmek amacıyla 2018 yılında Ar-Ge merkezini açtı.

Koçtaş bugün, Türkiye’nin 40 ilinde toplam 216 mağazası ve dijital kanallarıyla yaşamın olduğu her yeri geliştirmek ve güzelleştirmek için gereken tüm ihtiyaçları tek çatı altında toplayan bir çözüm merkezi konumundadır. Milyonlarca ziyaretçisine en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan şirket, yerli ve yabancı çok sayıda markanın çiçekten çimentoya kadar yüz binlerce ürününü uygun fiyat ve kolay ödeme avantajıyla müşterilerine sunmaktadır. Koçtaş’ın ürün gamında; dekoratif ürünlerden mobilyaya, ev tekstili ürünlerinden mutfak, banyo ve seramiğe, bahçe mobilyalarından aydınlatma ürünlerine, genç odasından hazır perdeye, halıdan boyaya ve parkeye kadar çok çeşitli ürünler bulunuyor.