750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kurumsal - Yönetim | Koçtaş

Ortaklarımız

KOÇ HOLDİNG

1938 yılında Koç Ticaret A.Ş. kurulur. Koç Topluluğu'nu meydana getiren girişimlerin temeli ve gelişme merkezi olan şirketin bir özelliği de çalışanlarını kâra ortak eden ilk Türk şirketi olmasıdır. Bu dönemde yabancı temsilcilikler alınır. ABD'deki ilk Türk şirketi olan Ram Commercial Corporation kurulur.

Koç Topluluğu'nun iş alanları önemli ölçüde genişler. Topluluk artık otomotivden beyaz eşyaya, zirai aletlerden mensucata, likit petrol gazından ısıtma teçhizatına, gıda sanayi ve perakendeciliğinden turizm, finans ve sigortacılık hizmetlerine kadar yaygın bir alanda çalışmaktadır.

Ulaşılması hedeflenen hızlı büyüme ve gelişmeyi, daha uygun bir örgütleme ve daha kurumsal bir yapı altında gerçekleştirebilmek amacıyla 1963'te Koç Holding A.Ş. kurulur. Vehbi Koç, Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı olur.

Türkiye'nin en büyüğü... Dünyanın en beğenilen şirketlerinden biri...

Koç Topluluğu cirosu, ihracatı, İMKB'deki payı ve çalışan sayısı ile Türkiye'nin en büyük şirketler topluluğudur. Ulusal ve uluslararası platformda aldığı ödüllerle Türkiye ekonomisinin itici gücü olan ve dünyadaki konumunu sürekli güçlendiren Koç Holding bugün dünyanın 273'ncü büyük şirketidir.

Sürekli ve değişmeyen hedefi tüm paydaşları için artan oranda katma değer yaratmak olan Koç Topluluğu, tüm faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk anlayışı ve çevreyi koruma prensipleri ile yürütmektedir. "Geleceği geleceğe bırakmamak için, gelecek şimdi" inancıyla hareket eden Koç Topluluğu 1926'da başlayan yolculuğuna, gelişerek ve verimliliğe odaklı büyüme stratejisiyle devam etmektedir.

www.koc.com.tr

KINGFISHER

Koçtaş Avrupada 10 ülkede yaklaşık 1,200 mağazaya sahip uluslararası bir ev geliştirme şirketi olan Kingfisher plcnin bir parçasıdır. BaşIıca markaları B&Q, Castorama, Brico Dépôt ve Screwfixtir. Kingfisher ayrıca Türkiyede Koçtaş ile iş ortağıdır. Daha fazla bilgi için www.kingfisher.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

1980li yıllarda kurulan ve uluslararası ev geliştime perakendeciliği sektöründe bir dev haline gelen Kingfisher, aralarında İngiltere, Fransa, Türkiye, Çin, İrlanda, İspanya, Rusya ve Polonya'nın da bulunduğu toplam sekiz ülkede faaliyet göstermektedir. Kuruluşun, büyüklükleri 5 bin ile 14 bin m2 arasında değişen 850'yi aşkın mağazasında, 45 binden fazla ürün çeşidi ile haftada yaklaşık 6 milyon müşteriye hizmet sunulmaktadır.

Avrupa'nın lider ev geliştirme perakendecisi olan Kingfisher bulunduğu ülkeler arasında İngiltere, Fransa, Polonya, Türkiye ve Çin'de bulunduğu sektörün lideri konumundadır. Kingfisher Şirketler Topluluğu'nun markaları B&Q, Castorama, Brico Dépot ve Screwfixdir.

B&Q'nun web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Kingfisher'ın web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.