200 TL Üzeri Kargo Bedava

Süzgeç

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Her Evin Vazgeçilmezi Süzgeç Çeşitleri

Süzgeç çeşitleri günlük hayatın önemli parçaları arasında bulunur. Mutfaklarda yapılan çoğu işlemin daha pratik hale gelmesini mümkün kılan ürünler, yemek tariflerini daha kısa süre içinde hazırlamanıza yardımcı olur. Bununla beraber malzemelerin yıkanmasına ve lavabo alanının daha temiz kalmasına yardımcı olan süzgeçler, çok yönlü yapısıyla kullanan kişilere pek çok avantaj sunar. İşlevselliği pratik kullanımıyla bir araya getiren ürünler, kullanıcılarının günlük hayatını fonksiyonel hale getirmeyi başarır.

Mutfak ekipmanları söz konusu olduğunda pratik kullanımı, işlevsel yapısı ve çoğu işlemin kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlamasıyla öne çıkan süzgeçler, her evde olması gereken önemli parçalar arasında yer alır. 

Ayrıca seçenekleri incelediğinizde farklı kullanım şekillerine, boyutlara, malzemelere ya da tasarımlara sahip olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Böylece seçenekler arasından aradığınız özellikleri sunan süzgeç modellerine ulaşabilir, mutfaklarınızın daha işlevsel alanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sebze yıkamaktan çay yapmaya kadar birçok farklı amaç için kullanılabilen ürünler, mutfakta geçirdiğiniz süreyi daha verimli bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda pratik kullanımı sayesinde herkesin günlük hayatını kolaylaştırmayı başarır. Evlerden restoranlara kadar hemen hemen her mutfakta kullanılan süzgeçler, farklı boyut seçeneklerine sahip olduğu için de herkesin aradığı seçeneğe kolaylıkla ulaşmasını mümkün hale getirir. 

Çay demlerken ya da malzemelerinizin suyunu süzerken kullanabileceğiniz bir yapıya sahip olan ürünler, mutfaklarda istediğiniz işlemleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Süzgeç fiyatları ve alternatiflerini inceleyerek aradığınız özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, günlük hayatınıza pratiklik katabilirsiniz. Uygun süzgeç fiyatları arasından gereksinim duyduğunuz özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, mutfaklarınızın işlevsel alanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sıvı parçaları katı parçalardan ürünler sayesinde kolay bir şekilde ayırabilir, birçok farklı tarifinizi daha pratik bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Farklı işlemlerde kullanılabilmesi ve pratikliğiyle öne çıkan ürünler sayesinde günlük hayatınıza pratiklik katabilirsiniz. Süzgeç fiyatları ve seçenekleri sayesinde mutfakta geçirdiğiniz süreyi daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğiniz ürünlere kısa sürede erişebilirsiniz.

Süzgeç Çeşitlerinin Sunduğu Avantajlar

Basit bir mutfak eşyası gibi gözükse de süzgeç çeşitleri sahip olduğu özellikler ile kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Farklı tariflerin yapımında etkili bir şekilde rol oynayan süzgeçler, mutfakların vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Ürünlerin fonksiyonelliği ve günlük hayatınızı nasıl iyileştirebileceği hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyerek bilgi alabilir, ürünlerin fonksiyonelliğini günlük hayatınıza kazandırmaya başlayabilirsiniz;

 • Süzgeç çeşitleri genel olarak ev aşçılarından şeflere kadar herkesin mutfakta kullandığı önemli el aletleri arasında bulunur. Genellikle katıların ya da çay yaprakları gibi tortuların filtrelenmesi gerektiği durumlarda işlevsel hale gelir. Örneğin, çayı deminden ayırmak istediğinizde ürünler sayesinde bu işlemi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bununla beraber birçok farklı işlemde fonksiyonel hale gelen ürünler, herkesin evinde bulundurması gereken önemli mutfak ekipmanlarındandır.
 • Ürünlerin filtre sistemi gözeneklerinin aralıklarına göre değişiklik gösterir. Örneğin, çay süzmek için kullanılan ürünler ile makarnanın suyunu süzmek için kullanılan modellerin telleri arasındaki aralık birbirinden farklı olabilir. Farklı parçacıkların filtrelenmesinde işlevsel hale gelen süzgeçler, bu yönüyle herkesin farklı ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. Mutfakta yapılması gereken işlemleri karışık hale getirmeden kolaylaştırdığı için birçok kişi tarafından tercih edilen süzgeç çeşitleri, günlük hayatın her alanında kendine yer bulur.
 • Hem görünüm hem de tasarım açısından birbirinden farklı seçeneklere sahip olduğu için süzgeç çeşitleri arasından herkes aradığı ürünlere kolay bir şekilde erişebilir. Bazı modeller daha küçük ebatlara sahipken bazılarının boyutları daha büyüktür. Bazı modeller çay süzmek için tasarlanırken bazılarında un eleyebilirsiniz. Farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak biçimde özel olarak dizayn edilen ürünler sayesinde günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilir, farklı işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.
 • Ürünlere göz attığınızda farklı tasarımlara sahip olan modeller de olduğunu görebilirsiniz. Bazı ürünler lavabonun içinde kullanılabilecek tasarımlarda iken bazılarının alt bölümlerinde ayaklar yer alır. Farklı kullanım şekillerine sahip olan ürünler, kullanıcılarının gereksinimlerine yanıt vermeyi başarır.
 • Ürünler özellikle sıvıları katı malzemeden ayırmak gibi normalde zorlu olan işlemleri daha pratik bir şekilde gerçekleştirmenizi mümkün hale getirir. Mutfak ekipmanları içinde yaptığınız işlemleri kolaylaştıran ürünler arasında bulunan süzgeç çeşitleri, günlük hayatın vazgeçilmez parçaları arasında bulunur. Süzgeçler, evlerden restoranlara, kafelerden otellere kadar hemen hemen her yerde farklı amaçlarla kullanılabilir. Mutfakların vazgeçilmez bir parçası haline gelen ürünler sayesinde günlük hayatınıza işlevsellik katabilir, mutfakta zor gibi gözüken işleri pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ürünleri incelediğinizde farklı malzemelerden üretilenler de olduğunu görebilirsiniz. Plastik, emaye ya da çelik gibi farklı malzemelerden üretilen modeller, herkesin aradığı materyale kolay bir şekilde ulaşmasını mümkün hale getirir. Özel olarak aradığınız bir malzeme varsa seçenekler arasından kolay bir şekilde bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde karşılayabilirsiniz.

Süzgeç fiyatları ve alternatifleri arasından aradığınız özelliklere sahip olan ürünlere ulaşabilir, günlük hayatınıza işlevsellik katmaya başlayabilirsiniz. Farklı kullanım alanlarına sahip olan ürünler sayesinde mutfakta geçirdiğiniz süreyi daha verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Uygun süzgeç fiyatları ve alternatifleri arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünlere vakit kaybetmeden erişebilir, günlük hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Süzgeç Çeşitlerinin Kullanım Alanları

Süzgeç çeşitlerinin mutfaklarda ne amaçlarla kullanılabileceği hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünleri günlük hayatınızda nasıl değerlendirebileceğinize dair fikir edinebilirsiniz. Geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkan ürünler, kullanıcılarının farklı gereksinimlerini karşılamasıyla öne çıkar. Fonksiyonel bir yapıya sahip olduğu için ürünleri farklı amaçlarla değerlendirebilirsiniz. Ürünlerin genel olarak kullanım alanları aşağıdaki gibi özetlenebilir:

 • Ürünlerin en temel kullanım alanı süzme işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olmasıdır. İnce gözenekli bir yapıya sahip olan ürünler, katıları sıvılardan kolay bir şekilde ayırmanızı mümkün hale getirir. Böylece malzemelerinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilir, mutfakta yaptığınız işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer mutfakta konserve gıdalar kullanıyorsanız ürünler sayesinde konserve gıdaları suyundan ayırabilirsiniz. Fasulye, mercimek ya da garnitür gibi malzemeleri rahat bir şekilde sularından ayırmanıza yardımcı olan ürünler, tariflerinizi daha pratik bir şekilde yapmanıza olanak tanır.
 • Ürünler, toz malzemeleri rahat bir şekilde elemenize de yardımcı olur. Her ne kadar elek yardımıyla da eleme işlemini kolay bir şekilde yapabilseniz de süzgeç çeşitleri de bu işlem için idealdir. Kek ya da kurabiye gibi tarifler yapmaktan hoşlanıyorsanız un veya kakao gibi malzemelerinizi ürünler sayesinde rahat bir şekilde süzebilirsiniz. Kakao ya da unlarda kalan topakları sıyırmak ve daha pürüzsüz bir kıvam elde etmek istiyorsanız ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Genellikle kek gibi tarifleri yaparken kuru malzemeleri ıslak malzemeler ile bir araya getirmeden önce birbirine yedirmeniz gerekir. Ürünler ise bu yedirme ve birleştirme işlemini pratik bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Örneğin, topaklanma ihtimali yüksek olan pudra şekeri gibi malzemelerinizi unla bir araya getirebilir, istediğiniz pürüzsüz kıvamı kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Süzgeç teli çeşitlerinin sunduğu avantajlardan yararlanarak tatlı ya da tuzlu tariflerinizin istediğiniz kıvamda olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Ürünler sayesinde marketten satın aldığınız çilek, erik ya da üzüm gibi meyvelerinizi rahat bir şekilde durulayabilirsiniz. Satın aldığınız meyvelerin üzerindeki toprağın gitmesini ve rahat bir şekilde tüketilebilir hale gelmesini istiyorsanız ürünler sayesinde durulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bununla beraber temizliğin daha iyi olmasını istiyorsanız ilk olarak satın aldığınız meyveleri karbonatlı ya da tuzlu suda beklettikten sonra süzgeç modellerinin içinde süzdürerek tüketmeniz tavsiye edilir.
 • Ürünler aynı zamanda poşet şeklinde haşlanmış yumurtalar yapmanızı da mümkün hale getirir. Eğer haşlanmış yumurta seviyor ve kızarmış ekmeğin üzerinde daha yassı bir kıvam elde etmek istiyorsanız bu işlem için uygun olacak şekilde dizayn edilen ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Ürünler aynı zamanda hazırladığınız tatlıların üzerinde kakao ya da pudra şekeri dökerken de işlevsel hale gelir. Tatlılarınıza hoş bir şekil verirken aynı zamanda onları tatlandırmak istiyorsanız ürünlerin fonksiyonelliğinden faydalanabilirsiniz. Süzgeç çeşitleri yardımıyla pudra şekerini ya da kakaoyu dökmek istediğiniz alanı rahat bir şekilde dökebilirsiniz. Böylece hem pürüzsüz bir görünüm elde edebilir hem de tatlılarınızın olması gerektiği gibi gözükmesini sağlayabilirsiniz.
 • Her ne kadar limon sıkacağı da kullanılabilse de ürünler sıktığınız limonların çekirdeklerini ayırma konusunda da size yardımcı olabilir. Küçük süzgeç çeşitlerini limonu sıktıktan sonra çekirdeklerini ayırmak için kullanabilir, limon suyunuzun içine çekirdek düşmeden dilediğiniz gibi tüketmeye başlayabilirsiniz. Taze limon suyu tariflere parlak ve ferah bir hava kazandırmasıyla öne çıkar. Ürünler sayesinde limonlarınızı taze bir şekilde sıkabilir, istediğiniz lezzeti ve kıvamı pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.
 • Ürünler sayesinde meyve püresi gibi tarifleri de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Meyve püreleri genellikle taze meyvelerin pişirildikten sonra süzülerek çekirdeklerinden arındırılma işlemini kapsar. Ürünler sayesinde şekerle ve bazı durumlarda krema ile beraber pişirdiğiniz meyvelerin çekirdeklerini rahat bir şekilde ayıklayabilir, istediğiniz lezzeti kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Meyveleri şeker ve su ile pişirdikten sonra püre haline getirip ardından gözenekli süzgeç çeşitleri sayesinde süzebilirsiniz. Bir kaşığın ya da kaşık benzeri istediğiniz bir aleti kullanarak kremayı ürünlerin üzerinden süzerek istediğiniz kıvamı da kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Çekirdeklerin süzgeç çeşitlerinin içinden geçmesini dert etmeden malzemeyi ürünlerin üzerine bastırdıktan sonra tariflerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca mercimek çorbası gibi süzme tarifler yaparken de ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Tortuları ve katı maddeleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak biçimde tasarlanan ürünler sayesinde istediğiniz lezzetleri daha kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.
 • Kalın ya da ince süzgeç çeşitleri aynı zamanda evde kendi peynirinizi yapma konusunda da size yardımcı olabilir. Peynir yapmak için ilk önce taze aldığınız sütü ısıttıktan sonra içine asidik bir malzeme eklemeniz gerekir. Ardından peynirin kesilmesine izin vermelisiniz. Peynir kesildikten sonra ürünler aracılığıyla katı parçaları sıvı bölümden ayırabilir, ev yapımı peynirinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle lor peyniri tüketmekten hoşlanıyor ya da diyet için lor peyniri yemeniz gerekiyorsa evde kendi peynirinizi ürünler sayesinde kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Bazı delikli süzgeç çeşitleri buharda sebze pişirmenizi mümkün hale getirecek şekilde özel olarak üretilir. Eğer buharlı pişirmek için özel bir tencereniz yoksa ürünler sayesinde bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Süzgeç çeşitlerinin içine rahat bir şekilde sığabileceği bir tencere seçtikten sonra sebzelerinizi ürünlerin üzerine yerleştirebilirsiniz. Ardından tencereye kaynamış su koyduktan ve sebzelerinizin üzerini bir kapak ile kapattıktan sonra buharda pişirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ürünlerin popüler kullanım alanları arasında makarnaları süzdürmek gelir. Makarna süzgeç çeşitleri, haşladığınız malzemeleri kolay bir şekilde suyundan ayırmanızı mümkün hale getirir. Bununla beraber eğer soslu makarna yapacaksanız makarnayı haşladıktan sonra suyundan biraz kenara ayırıp ardından süzmeniz tavsiye edilir. Bununla beraber küçük ebatlı olan ürünleri az miktarda makarnayı süzmek için değerlendirebilir, kullanım alanını dilediğiniz gibi genişletebilirsiniz.
 • Çay süzmek için de ürünlerden yararlanabilirsiniz. Çayın yanı sıra çeşitli kahve tariflerini ya da kokteylleri de ürünler aracılığıyla kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Misafirliğe arkadaşlarınız ya da aileniz geldiyse onlara ilginç içecekler sunmak ve farklı sunumlar yapmak için ürünlerin fonksiyonelliğinden faydalanabilirsiniz.
 • Lavabo içi süzgeç çeşitleri ise kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Bazı ürünler lavabonun deliğinden katı malzemelerin geçmesini engelleme işlemine sahiptir. Tesisat sisteminizin tıkanmasını engellemek istiyorsanız lavaboların deliklerine yerleştirilen evye içi süzgeç çeşitleri arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Bununla beraber bazı ürünler lavaboya takılabilecek biçimde özel olarak tasarlanır ve üzerinde meyve ya da sebze gibi malzemeleri rahat bir şekilde kurutmanıza olanak tanır.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan süzgeç çeşitleri sayesinde mutfaklarınıza işlevsellik katabilir, aynı ürünü farklı amaçlarla değerlendirebilirsiniz. Süzgeç fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız nitelikleri sunan ürünlere ulaşabilir, mutfaklarınızda daha işlevsel bir kullanım elde edebilirsiniz. Küçük ya da büyük süzgeç çeşitleri arasından istediğiniz boyutları belirledikten sonra pratik bir şekilde seçim yapabilir, içecek tariflerinden yemek tariflerine kadar farklı lezzetleri ürünler sayesinde daha kolay bir şekilde hazırlamaya başlayabilirsiniz. Katlanır süzgeç ya da lavabo içi modelleri arasından aradığınızı kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Malzemelerine ve Tasarımlarına Göre Süzgeç Çeşitleri

Süzgeç modelleri malzemeleri ve tasarımları bakımından da birbirinden ayrılır. Ürünler genel olarak aşağıdaki gibi özetlenebilir;

 • Ürünlerin malzemelerini incelediğinizde emaye, plastik, metal ya da çelik gibi malzemeler olduğunu görebilirsiniz. Böylece seçenekler arasından istediğiniz görünümü ve özellikleri sunan ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Emaye süzgeç çeşitleri şık detayları ve kullanışlı yapısıyla öne çıkar. Genellikle bu ürünlerin yan taraflarında delikler bulunur ve makarna gibi çeşitli tariflerin yapımında kullanılır. Bununla beraber mutfaklara dekoratif bir görünüm kazandıran ürünler, lavabonun yanında da sürekli olarak tutulabilir. Makarnanın yanı sıra ürünleri yıkadığınız meyve ya da sebzeleri kurutmak için değerlendirebilir, kullanım alanını dilediğiniz gibi genişletebilirsiniz. Ürünlerin yan taraflarında bulunan delikler genellikle kullanım kolaylığı sağlayacak biçimde tasarlanır. Doğru yerlere konumlandırılan delikler sayesinde su hızlı ve kolay bir biçimde dışarı doğru akar. Bununla beraber emayeden üretilen modellerin temizliği de oldukça kolaydır. Genellikle emayeden üretilen modellerin elde yıkanması önerilir. Yüksek kalitedeki emayeden üretilen modeller elde rahat bir şekilde yıkanabildiği için birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Paslanmaz süzgeç çeşitleri hemen hemen her evde bulunan ürünler arasında yer alır. Paslanmaz bir yapıya sahip olan çelik süzgeç çeşitleri, işlem sırasında yiyeceklerin üzerine yabancı maddelerin bulaşma olasılığını ortadan kaldırır. Ayrıca demir süzgeç çeşitleri oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Yiyeceklerden içeceklere kadar istediğiniz işlemi yapmanızı kolaylaştıracak biçimde özel olarak tasarlanan ürünler arasından aradığınızı bulabilir, mutfakta ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz. Paslanmaz çelikten üretilen modeller yüksek basınç ve sıcaklığa da dayanıklı olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Farklı pişirme tekniklerini uygulamak ve hazırladığınız yiyecekleri hızlı bir şekilde süzmek istiyorsanız ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanabilirsiniz. Örneğin, tavuk ya da patates haşladıysanız ve onları soğumaları için bir yerde bekletmeniz gerekiyorsa herhangi bir sağlık problemine yol açmayan kaliteli çelikten üretilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Plastik süzgeç çeşitleri pratik kullanımı ve rahatlığıyla öne çıkar. Esnek bir yapıya sahip olan plastik süzgeç modelleri, bu yönüyle mutfakta dilediğiniz işlemi kolay bir biçimde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Bununla beraber ürünler genellikle soğuk malzemelerin süzdürülmesi işleminde idealdir. Un ya da kakao gibi malzemeleri plastikten üretilen modelleri kullanarak rahat bir şekilde süzdürebilirsiniz. Bununla beraber ısıya karşı metal süzgeç çeşitleri kadar yüksek bir dayanıklılığa sahip olmadığı için haşlanmış patates ya da tavuk gibi malzemelerinizi süzdürmek için plastik olanları kullanmanız önerilmez. Plastik, işlevsel yapısı ve esnekliği sayesinde mutfaklarda rahat bir biçimde kullanabileceğiniz ürünler arasında bulunur. Ayrıca plastik, renk çeşitliliğiyle de herkesin istediği tasarımı elde etmesini mümkün hale getirir.
 • Plastik ya da paslanmaz tel süzgeç çeşitlerini incelediğinizde aynı zamanda ürünlerin tasarım bakımından da birbirinden ayrıldığını görebilirsiniz. Bazı ürünlerde tutma yerinde uzun sağlar bulunurken bazılarının tutma alanları iki yan tarafındadır. Her iki türlü de kendi içinde avantajlar sunan ürünler arasından gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Örneğin, ebatları uygun olan tutmalı modelleri lavabolarınızın üzerine rahat bir şekilde yerleştirebilir, istediğiniz malzemeyi herhangi bir ekstra işleme ihtiyaç duymadan lavabonun üzerinde rahat bir şekilde süzebilirsiniz. Saplı tel süzgeç çeşitlerini ise sıcak malzemeleri kendinizden uzak tutmak ya da çay süzmek gibi işlemlerde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Ayaklı süzgeç çeşitlerini incelediğinizde genellikle emayeden üretildiğini görebilirsiniz. Farklı renk seçeneklerine de sahip olan emaye, birine hediye almak istediğinizde kullanışlı ve şık bir ürün haline gelir. Bununla beraber seçenekler arasında çelikten üretilen ayaklı modeller de bulunur. Hangi tasarımın ve malzemenin sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra seçenekler arasından seçim yapabilir, mutfaklarınıza pratik parçalar kazandırabilirsiniz. Ayaklı süzgeç fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek mutfaklarınıza hem şık hem de işlevsel parçalar katabilirsiniz.
 • İkili süzgeç çeşitleri de fonksiyonel bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Ürünleri incelediğinizde genellikle bir parçasının delikli ve diğer parçasının bütün olduğu modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece süzgeç modellerini bütün parçanın üzerine koyarak dilediğiniz malzemeyi mutfağınızın istediğiniz alanında süzdürebilirsiniz. Örneğin, lavabonun içi doluysa ya da müsait değilse iki parçalı olan ürünlerin sunduğu alan fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
 • Süzgeçli saklama kabı da fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Malzemeleri kabın içine koyduktan sonra rahat bir şekilde süzdürebilir, ardından süzgeçli olan bölümü kaldırarak kuru malzemelerinize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bununla beraber kap formunda olan ürünler suyun içerisinde bekletilmesi gereken malzemelerinizi de rahat bir şekilde suda tutmanıza yardımcı olur.

Koçtaş’taki süzgeç fiyatları ve alternatiflerini inceleyerek aradığınız özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, mutfaklarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Malzeme ve tasarım gibi özellikler açısından birbirinden ayrılan ürünler arasından gereksinimlerinize uygun olanı bulabilir, günlük hayatınıza işlevsellik katmaya başlayabilirsiniz.

Süzgeç Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Süzgeç Çeşitleri Nelerdir?

Ürünleri incelediğinizde hem boyut hem de tellerin aralıklarına göre birbirinden ayrılan modeller olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca malzeme ve tasarım gibi özellikler açısından da farklılaşan ürünler, herkesin aradığı parçaya kolay bir şekilde ulaşmasını mümkün hale getirir.

Süzgeç Nerelerde Kullanılır?

Ürünler mutfaklarda hemen hemen her yerde rahat bir şekilde kullanılabilir. Çay süzme, un ve kakao eleme, makarna süzme ya da limon suyu sıkma gibi çeşitli işlemlerde kullanılabilen ürünler, mutfakların işlevsel parçaları arasında bulunur. Ayrıca meyve ya da sebze kurutma gibi işlemler için de ürünlerden yararlanabilir, satın aldığınız modelin kullanım alanını genişletebilirsiniz.

Süzgeç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ürünler arasından seçim yaparken istediğiniz malzemeyi ve ürünleri ne amaçlarla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin, çay demini süzmek için bir ürün arıyorsanız küçük ebatlı olanlar arasından seçim yapmalısınız. Lavabonuzun deliğini kapatmak içinse evye içi olarak nitelendirilen modeller arasından tercihte bulunmalısınız.

En Çok Satan Süzgeç Hangileri?

Koçtaş Süzgeç kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Yuvarlak Silikon Lavabo Ve Küvet Süzgeci, Lavabo Tıkacı 3 Adet
 2. Pratik Çok Amaçlı Süzgeç (2,5 Lt)
 3. Yer Süzgeci Sifon Izgarası Gider Kapağı 2 Adet
Daha fazla göster
59 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: