750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Açı Ölçer

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Açı Ölçer

Açı ölçer, uzunluğun yanı sıra farklı doğrultudaki iki doğru veya yüzeyin arasındaki açıyı saptamada kullanılan ölçü aletidir. İnşaatlarda ve restorasyon çalışmalarında sıklıkla kullanılır. Bu ürün sayesinde çeşitli montaj, yıkım ve yerleştirme işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca hata payını minimize ederek işçiliğin daha kusursuz bir hale gelmesine olanak sağlar. Süpürgelik montajı, korniş takılması gibi işlerde açı ölçer kullanıldığında hem işçilik kalitesi artırılabilir hem de zamandan ve enerjiden tasarruf sağlanabilir.

Kusurusuz Ölçüm Yapmanızı Sağlayan Açı Ölçerler

Açı ölçer çeşitleri arasında en çok tercih edilen ve kullanıcıya kolaylık sağlayan ürün dijital açı ölçer olarak karşımıza çıkar. Bu tip ürünler ölçüm işlemini dijital olarak gerçekleştirir ve üzerinde bulunan ledli ekran aracılığıyla aktarır. Hata payı oldukça düşük olan bu ürünler bir çok kolay kullanım avantajına sahiptir. Ulaşılması zor köşe ve kenarlarda bulunan açıları ölçebilmek için ürünün beraberinde bir adet pratik uzatma parçası bulunur. Bu parça sayesinde en zor noktalarda bile ölçüm yapılabilir. Belirlemek istediğiniz açının yanı sıra uzatma kolu kullanıldığında bu açının tamamlayıcı ölçüsü de saptanabilir. Ayrıca manuel araçlardan farklı olarak dijital ürünlerde yaptığınız ölçümü kaydetme olanağına da mevcuttur. Hold tuşuna bastığınızda açı ölçer son ölçtüğü açıyı sizin için kaydeder. Böylece her ölçülen değeri not etmek veya aklınızda tutmak zorunda kalmazsınız. Bunların yanı sıra bu tip ürünler genellikle kolay taşınabilir olması açısından son derece hafif olarak tasarlanır. Manuel ve dijital açı ölçerlerin yanı sıra aynı kategori altında başka ölçüm elemanlarına da ulaşabilirsiniz. Örneğin ucunda bulunan çengele takılan nesnenin ağırlığını ölçebilen bir el kantarı veya doğrusal derinlik ölçümleri gerçekleştirmenize yarayan bir kumpas satın almak istiyorsanız, açı ölçer kategorisine göz atmanızda fayda var. Açı ölçer seçenekleri arasında yer alan  el kantarı sayesinde bavul, çanta ve çeşitli nesnelerin ağırlığını tek hamlede hesaplayabileceğiniz gibi, kumpas kullanarak iç çap, dış çap gibi farklı derinlik ölçümlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik dilerseniz metrik sistemden ölçü alabilir dilerseniz yaptığınız ölçümün inç olarak karşılığını kumpas üzerinde bulunan inç göstergesinden okuyabilirsiniz. Açı ölçer kategorisinde bulunan diğer ölçüm aletleri ile birlikte açı ölçer fiyatları da ürün özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu anlamda dijital açı ölçerler sahip olduğu performans kalitesi de göz önünde bulundurulduğunda en yüksek fiyatlardan satışa sunulan ürün çeşididir.
Siz de işlerinizi kolaylaştıracak bir açı ölçer ile hata payını sıfıra indirebilir ölçüm işlemlerinizi doğru ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Koçtaş'a gelin hırdavat el aletleri ve oto ana başlığında bulunan ölçü aletleri seçeneklerini inceleyin ve açı ölçer çeşitleri arasından beğendiğiniz ürünü anında sepetinize ekleyin! 

Daha fazla göster