750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
1 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Dedektör

Dedektör

Dedektör, bir hareketin var olduğunu ve bu hareketin ne kadar etkili olduğunu ölçmek için kullanılan, tespit edici bir araçtır. Isı, basınç, ışık, hareket gibi çevresel faktörlerdeki değişiklikler sonucu uyarılarak belli bir seviyenin üzerindeki sinyallere cevap verir. Günlük hayatın pek çok alanında kullanılan ve farklı amaçlara yönelik üretilen dedektör çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle ev ve ofislerde, dedektörler yardımıyla güvenlik ve gözetim sistemleri daha etkin ve daha düşük maliyetli hale gelmiştir.

Ev Ve Ofislerinizde Güvenliği Sağlayacak Dedektör Çeşitleri Nelerdir?

Ev ve ofislerimizde, güvenliğin sağlanması noktasında, karbonmonoksit ve duman dedektörü kullanımı oldukça önemlidir. Doğru şekilde yerleşimi sağlanmış dedektörler, bir tehlike anında erken uyarı sağlayarak hayat kurtarmaya yardımcı olur. Duman dedektörleri, bir yangın göstergesi olan duman miktarını algılayan cihazlardır. Yangın alarm sisteminin bir parçası olarak, ortamda herhangi bir duman algıladıklarında, sesli veya görsel olarak uyarı verirler. Karbonmonoksit gazı, kolayca fark edilemeyen zehirli bir gazdır ve çok kısa sürede siz kokusunu algılayamadan evinizin içine dolabilir. Evlerde kullanılan karbonmonoksit gaz alarm cihazı, havada belirli bir miktarın üzerinde karbonmonoksit gazı algıladığında uyarı vererek sizi ve ailenizi bu gazın zararlı etkilerinden korur. Bir diğer dedektör çeşidi olan su dedektörü, ortamdaki suyun varlığını tespit etmek ve su sızıntısını önlemek üzere, erken uyarı sağlayan elektronik bir cihazdır. Makinelerden ve tesisat armatürlerinden gelen, yavaş ve fark edilemeyen su sızıntıları, su dedektörleri sayesinde tespit edilebilir.

Püf Noktası: Dedektör Nasıl Yerleştirilmelidir?

Yangın, sızıntı, gaz kaçağı gibi olumsuz durumlar maddi hasar yaratarak huzurunuzu bozabilir ve ekstra maliyetlere katlanmanıza neden olabilirler. Evinizi, ofisinizi, ailenizi ve eşyalarınızı korumanın en iyi yolu hayatınızı kolaylaştıran dedektörlerden edinmek ve doğru yerlerde onları kullanmaktır. Karbonmonoksit dedektörleri, ocak ve kombilerin bulunduğu yerlerde ve koridorlarda çok katlı evlerde ise evin her katında ayrı ayrı kullanılmalıdır. Duman dedektörleri, siz yemek yaparken dumanı algılayıp, yanlış uyarı verebilmesi sebebiyle mutfak gibi alanlarda kullanılmamalıdır. Su dedektörleri, su basma riski bulunan alanlarda, yani ısıtıcılar, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, pompalar, küvetler ve tuvaletlerin yakınlarında kullanılabilirler. 

Tüm koşullarda tedbiri elden bırakmamanız için dedektör çeşitleri şimdi Koçtaş’ta... Ölçü aletleri içerisinde bulabilir, dedektör fiyatları arasında küçük bir araştırma yaparak, bütçenize uygun dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.

Daha fazla göster