200 TL Üzeri Kargo Bedava

Şekerlik

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şık ve Kullanışlı Şekerlik Çeşitleri

Şekerlik modelleri hem şık hem de kullanışlı olmasıyla günlük hayatın vazgeçilmez parçaları arasında bulunur. Çay saatlerinde misafirlerinize hoş sunumlar yapmak istiyorsanız şekerlik çeşitlerinin sunduğu özelliklerden yararlanabilir, ziyaretçilerinize farklı sofralar hazırlayabilirsiniz. Şekerlik çeşitlerini incelediğinizde farklı tasarım, renk, malzeme ve şekle sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece ürünler arasından aklınızdaki parçaya kolay bir şekilde ulaşabilir, istediğiniz görünümü sunan ürünlere kısa süre içinde erişebilirsiniz. Şekerlik modelleri aynı zamanda sahip olduğu özelliklerle de kullanıcılarına birçok avantaj sunar. 

Alternatifler arasında iki katlı, üç katlı, ayaklı ya da cam kapaklı gibi farklı modeller olduğunu görebilirsiniz. Ürünlerin sunduğu özellikler sayesinde ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünlere anında erişebilir, hem kahvaltıda hem de çay saatlerinde kullanabileceğiniz ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünler genellikle temizliği rahat olacak şekilde dizayn edilir. Her ne kadar ürünlerin bakımı üretildikleri malzemeye göre değişiklik gösterse de genellikle şekerlik modelleri rahat bir şekilde temizlenebilecek biçimde özel olarak üretilir. Ürünlerin çoğunu makinede yıkayabilir, kirlendikleri zaman ilk günkü görünümlerine kavuşmalarını sağlayabilirsiniz. 

Her evde olması gereken önemli eşyalar arasında bulunan ürünler sayesinde ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilir, sofralarınızın eksik parçasını kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Şekerlik fiyatları ve alternatiflerini inceleyerek aradığınız özellikleri sunan ürünlere kısa süre içinde erişebilir, günlük hayatınızı kolaylaştıracak parçalara anında sahip olabilirsiniz. Şık dokunuşları işlevsellikle bir araya getiren ürünler arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercihte bulunabilir, aradığınız özelliklere vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Şekerlik Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Her ne kadar şekerleri kase içinde de muhafaza ederek kullanabilseniz de şekerlik modelleri sahip olduğu özellikler sayesinde günlük hayatı kolaylaştırır. Ürünlerin avantajları ve sundukları özellikler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, ihtiyaçlarınızı giderecek parçalara kısa süre içinde erişebilirsiniz;

 • Ürünler ilk olarak küp ya da toz şekerleri daha güvenli bir ortam içinde saklamanızı mümkün hâle getirir. Genellikle kapaklı bir yapıya sahip olan ürünler sayesinde malzemelerinizin üzerine toz gelmez ve şekerleri daha steril bir ortamda saklayabilirsiniz. Şeker, karınca benzeri çeşitli böcekleri çekme özelliğine sahip olan bir malzeme olsa da ürünler sayesinde herhangi bir problem yaşamadan dilediğiniz kadar şekeri rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.
 • Dekoratif şekerlik modelleri istediğiniz sunumu rahat bir şekilde yapmanızı sağlayan ürünlerden oluşur. Sunum şekerlik çeşitlerini incelediğinizde birçok farklı tasarıma sahip olan model olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, ürünleri sıklıkla kullanmayı tercih ettiğiniz bir masa örtüsüyle uyumlu olan parçalar arasından seçebilir, sofralarınızda hoş detaylar yakalayabilirsiniz. Bununla beraber çay ya da yemek takımlarınızla ürünleri eşleştirerek sofralarınızda şık detaylar ortaya çıkarabilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.
 • Ürünler, yiyecekleri saklayacak şekilde özel olarak dizayn edilir. Bu sayede içine yerleştirdiğiniz malzemelerin zarar görmesinin önüne geçer. Her ne kadar ürünler şekerleri muhafaza etmek için dizayn edilse de bazı modellerde lokum gibi çeşitli yiyeceklerin sunumunu gerçekleştirebilirsiniz. Misafirlerinize farklı ve şık bir sofra hazırlamak istiyorsanız ürünlerin kullanım alanını dilediğiniz gibi genişletebilir, masalarınıza hayalinizdeki görünümü kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Şekerlik fiyatları ve modellerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanmaya başlayabilir, mutfaklarınızda değerlendirebileceğiniz şık parçalara kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Şekerlik Çeşitleri

Şekerlik çeşitleri genel olarak kapaklı ve kapaksız olmak üzere kendi içinde iki farklı türe ayrılır;

 • Kapaksız olan modeller genellikle cam benzeri malzemelerden üretilir. Şık detaylara sahip olan ürünler, genellikle misafirleriniz geldiğinde sunum parçası olarak kullanabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Ürünlerde kapak olmadığı için bu modelleri günlük hayatta kullanmanız önerilmez. Bununla beraber kapaksız modeller dekoratif anlamda şık parçalar olduğu için misafirleriniz geldiğinde kullanabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Ek olarak kapaksız olan modelleri farklı malzemeleri saklamak için değerlendirebilir, ürünlerin kullanım alanını dilediğiniz gibi genişletebilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda ürünleri başka malzemeler için bir kap olarak değerlendirebilir, günlük hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.
 • Kapaklı olan modeller ise kapaksız olanlarla kıyaslandığında daha fonksiyonel bir kullanıma sahiptir. Kapaklı bir yapıya sahip olan modellerde toz ya da küp şekerleri rahat bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Kapak, içindeki malzemeyi koruma altına aldığı için daha güvenli bir kullanım elde edilmesini mümkün kılar.

Kapaklı ve kapaksız olmak üzere genel anlamda iki farklı kategoriye ayrılan ürünler arasından aradığınızı bulabilir, uygun şekerlik fiyatları sayesinde gereksinimlerinizi kısa süre içinde giderebilirsiniz.

Boyutlarına Göre Şekerlik Modelleri

Şekerlik çeşitleri incelendiğinde farklı boyut alternatiflerine sahip olan pek çok model olduğunu görebilirsiniz. Masalarınızın boyutuna ya da ürünlerin içinde hangi türde şeker muhafaza etmek istediğinizi belirledikten sonra alternatifler arasından seçim yapabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde gidermeye başlayabilirsiniz. Ürünlerin boyutları hakkında daha detaylı bilgiler edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Ürünler kendi arasında büyük ve küçük olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Her boyut kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla birçok kişinin ihtiyaçlarına yanıt verir.
 • Büyük şekerlik çeşitleri, içerisinde çok sayıda şeker alabilmesiyle günlük hayatın vazgeçilmez parçaları arasında bulunur. Bununla beraber ürünlerin içinde toz formundaki malzemeleri muhafaza etmeyi düşünüyorsanız da büyük ebatlı olanlar sizin için iyi bir seçenek olabilir. Ürünleri ailenizle kahvaltı yaparken ya da çay saatlerinde değerlendirebilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilirsiniz. Büyük ebatlı olan modeller sıklıkla içindeki malzemeyi değiştirmenizi gereksiz hâle getirmesiyle de günlük şeker ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılamanıza olanak tanır.
 • Küçük ebatlı olanlar genellikle misafirleriniz geldiği zaman kullanabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Şık detaylara sahip olan modellerin içine büyük olanlara göre daha az malzeme sığdırabilirsiniz. Bununla beraber küçük gruplarla kahve ya da çay içerken işlevsel hâle gelir.

İstediğiniz boyutları belirledikten sonra alternatifler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, aradığınız özelliklere kısa süre içinde erişebilirsiniz. Şekerlik fiyatları ve seçenekleri sayesinde aradığınız ebatlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Şekerlik Çeşitleri

Ürünler farklı malzemelerden üretilmesi sayesinde herkesin istediği tasarımı bulmasını kolaylaştırır. Malzemelerin özellikleri ve sunduğu avantajlar hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, sizin için hangisinin daha ideal olduğuna karar verebilirsiniz;

 • Seçeneklere göz attığınızda bambu, bakır, kristal, cam, ahşap, alüminyum, plastik, porselen, metal, döküm, mermer, pirinç ya da seramik gibi alternatifler olduğunu görebilirsiniz. Böylece özel olarak aradığınız bir malzeme varsa seçenekler arasından sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, hayalinizdeki parçalara kısa süre içinde erişebilirsiniz.
 • Plastik şekerlik çeşitleri genellikle günlük parçalar olarak kullanılan modellerden oluşur. Yoğun kullanımlara karşı dayanıklı bir yapıya sahip olan ürünler, özellikle çocuklu aileler için idealdir. Ürünleri her sabah kahvaltı yaparken çayınıza atacağınız şekerleri muhafaza etmek için kullanabilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilirsiniz. Plastik olan modeller sahip olduğu renk çeşitliliğiyle de kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Renk alternatifleri sayesinde mutfaklarınıza istediğiniz görünümü katabilir, ürünleri dekoratif olarak da değerlendirebilirsiniz. Tezgâhlarınızın ve dolaplarınızın renklerini göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçim yapabilir, günlük hayatta tezgâhlarınızın üzerinde muhafaza edebileceğiniz parçalara pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Porselen şekerlik modelleri kendine has şık detaylarıyla birçok kişinin beğenisini kazanır. Ürünler genellikle beyaz renkli olacak şekilde tasarlansa da alternatifler arasında farklı renk seçeneklerine sahip olan modeller de olduğunu görebilirsiniz. Günlük kullanıma uygun olan modeller, plastik olanlarla kıyaslandığında kırılmaya daha meyilli olduğu için ürünleri dikkatli bir şekilde kullanmanız önerilir. Seramik, malzemesi gereği toksik olmayan bir yapıya sahip olduğu için şekerlerinizi güvenli bir şekilde muhafaza etmenizi mümkün hâle getirir. Bununla beraber zarif görünümü ve şık detaylarıyla dikkatleri üzerinde toplayan seramik, mutfak tezgâhlarının üzerinde dekoratif bir parça kullanmak isteyenler için de ideal bir alternatif hâline gelir.
 • Metal şekerlik modelleri modern parçalar kullanmayı tercih eden kişilere hitap eder. Parlak ve canlı bir görünüme sahip olan ürünler, çaydanlıklarla eşsiz bir şekilde uyum sağladığı için birçok kişi tarafından tercih edilir. Yaşam alanlarınızda parlak parçalar kullanmayı tercih ediyorsanız metalden üretilen modeller arasından seçim yapabilir, aradığınız görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olmasıyla dikkatleri üzerinde toplayan metal, misafirlerine farklı sunumlar yapmak isteyen kişiler için de iyi bir alternatif hâline gelir. Sağlamlık ve dayanıklılık söz konusu olduğunda öne çıkan ürünler, genellikle rahat bir şekilde temizlenebilecek biçimde özel olarak üretilir. Böylece ürünleri günlük parçalar olarak da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Bambu şekerlik çeşitleri doğal görünümüyle birçok kişinin beğenisini kazanır. Genellikle dekoratif bir parça olarak kullanılan bambu, country ya da rustik tarzda dekore edilen mutfaklarda istenilen görünümün daha kolay bir şekilde elde edilmesini mümkün hâle getirir. Ahşapla kıyaslandığında daha açık renkli olan bambu, parlaklığıyla birçok kişinin ilgisini çeker. Böylece sofralarınızda pratik bir şekilde şık detaylar elde etmenize olanak tanır.
 • Bakır şekerlik çeşitleri kendine has kızılımsı tasarımıyla dikkatleri üzerinde toplar. Genellikle makinede yıkanması önerilmese de bakırdan üretilen modeller elde rahat bir şekilde yıkanabilir. Bakteri üretmeyen bir yapıya sahip olan bakır, şekerlerinizi güvenli bir şekilde muhafaza etmenizi mümkün hâle getirir. Bununla beraber bakırın kendine has tasarımı ürünleri dekoratif parçalar hâline getirir. Ürünleri dekoratif amaçlarla tezgâhlarınızın üzerinde sergileyebilir, istediğiniz görünümü rahat bir şekilde yakalayabilirsiniz. Mutfak eşyaları söz konusu olduğunda işlevselliği ve toksik olmamasıyla öne çıkan bakır, bu yönüyle birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Ahşap şekerlik çeşitleri çarpıcı görünümü ve şık detaylarıyla birçok kişinin beğenisini kazanır. Çarpıcı güzelliği ve yüksek işlevselliğiyle öne çıkan bakır, daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyen kişiler için iyi bir alternatif hâline gelir. Bununla beraber ahşaptan üretilen modeller şık detayları natürel bir dokuyla bir araya getirmesiyle de birçok kişi tarafından tercih edilir. Kendine has görünümü sayesinde mutfaklarda hoş detaylar elde edilmesini mümkün kılar. Bununla beraber ahşap reaktif olmayan bir malzeme olmasıyla da sağlıklı parçalar kullanmak isteyen kişilere hitap eder.
 • Çelik şekerlik çeşitleri çaydanlıklarla eşsiz bir şekilde uyum sağlamasıyla öne çıkar. Çelik çaydanlıklarda çay servisi yaparken ürünlerle şekerleri sunabilir, uyumlu ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bununla beraber paslanmaz çelikten üretilen modeller, uzun süreli bir kullanım ömrü sunmasıyla da öne çıkar. Kendine has parlaklığı ve şık duruşuyla dekoratif bir parça olarak da değerlendirilebilir. Yüzeyinde yansımalar olan modeller, hem işlevsel hem de şık parçalar arayan kişiler için iyi bir alternatif hâline gelir.
 • Cam şekerlik çeşitleri zarif görünümü ve şık detaylarıyla sıklıkla tercih edilen parçalar arasında bulunur. Seçenekleri incelediğinizde bazı modellerin şeffaf bazılarının buğulu camlardan üretildiğini görebilirsiniz. Zarafeti şık detaylarla bir araya getiren cam, şekerlik arayışında olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Şekerlik cam işlemeleri ve hoş detaylarıyla birçok kişinin beğenisini kazanır. Klasik bir parça olmasının yanı sıra modern takımlarla da eşsiz bir şekilde uyum sağlayan cam, hemen hemen herkesin beğenisini kazanmayı başarır.
 • Kristal şekerlik çeşitleri klasik parçalar kullanmayı seven kişilere hitap eder. Kristal, kendine has parçalı görünümüyle birçok kişinin ilgisini çeker. Bununla beraber kristal, klasik bir parça olmasına rağmen kendine has görünümüyle her tarzdan kullanıcının ilgisini çeker. Camla benzer bir tasarıma sahip olmasına rağmen kendine has detaylara sahip olan kristal, geniş bir kitle tarafından tercih edilir. Özellikle misafirleriniz geldiğinde yemek ya da tatlı takımlarınızı şık bir parçayla tamamlamak istiyorsanız kristal olanlar sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Şekerlik fiyatları ve malzeme özelliklerini inceleyerek sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, günlük hayatınızı kolaylaştıracak parçalara anında erişebilirsiniz. Malzeme çeşitliliği sayesinde birbirinden farklı tasarımlara sahip olan modeller arasından sizin için uygun olanı bulabilir, hayalinizdeki görünümü yakalamaya başlayabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Şekerlik Modelleri

Malzemelerinin yanı sıra ürünler sahip oldukları özellikler bakımından da birbirinden ayrılır. Ürünlerin sunduğu özellikler sayesinde farklı ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Ürünlerin özellikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçeneklere göz attığınızda iki katlı, üç katlı ya da ayaklı gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan modeller olduğunu görebilirsiniz. Nasıl bir şekerlik modeline ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra alternatifler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, günlük hayatınıza pratiklik katabilirsiniz.
 • Ayaklı şekerlik modelleri isminden de anlaşılabileceği gibi alt tarafında ayaklar bulunan ürünlerden oluşur. Kristal ya da cam gibi malzemelerden üretildiğinde sofralarda zarif bir görünümün elde edilmesini sağlar. Ayaklı olan modeller, sofralarda daha rahat bir şekilde ulaşılabilir hâle gelir. Ayaklı kapaklı cam şekerlik çeşitleriyle misafirlerinize şık sunumlar hazırlayabilirsiniz, toz ya da küp şekere erişimi kolaylaştırabilirsiniz. Masadan belirli bir seviyede yüksekte kalmayı başaran ürünler, şık olduğu kadar fonksiyonel olmasıyla da kullanıcılarının ilgisini çeker.
 • İki katlı şekerlik çeşitleri kendine has görünümüyle öne çıkar. Bu modellerde şekerin yanı sıra farklı malzemeleri de sunabilirsiniz. Genellikle sunum malzemesi olarak değerlendirilen ürünler, günlük kullanım için çok uygun değildir. Ürünlerde az miktarda kurabiye de servis edebilir, misafirlerinize farklı bir sunum yapabilirsiniz.
 • Üç katlı şekerlik çeşitleri de iki katlı olanlar gibi üst üste yerleştirilen katmanlardan oluşur. Her katmana farklı bir malzeme yerleştirerek sunumlarınıza derinlik katabilirsiniz. Şekerin yanı sıra lokum benzeri malzemeleri de ürünlerde sergileyerek sunumlarınıza çarpıcı detaylar kazandırabilirsiniz.

Ayaklı cam şekerlik ya da üç katlı modeller arasından sizin için uygun olanı bulabilir, istediğiniz kullanımı pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

Renklerine Göre Şekerlik Çeşitleri

Şekerlik çeşitleri sahip olduğu renk çeşitliliği sayesinde herkesin aradığı tasarıma kolay bir şekilde ulaşmasını mümkün hâle getirir. Farklı renk detaylarıyla süslenen modeller sayesinde sofralarınızla eşsiz bir şekilde uyum sağlayacak parçalara anında erişebilirsiniz. Ürünlerin renk seçenekleri genel olarak şu şekildedir:

 • Seçeneklere göz attığınızda gümüş, gri, siyah, şeffaf, pembe ya da lacivert gibi pek çok seçenek olduğunu görebilirsiniz. Böylece aradığınız renge pratik bir şekilde ulaşabilir, istediğiniz detayları sofralarınıza taşıyabilirsiniz.
 • Gold şekerlik çeşitleri genellikle sofralarında şık parçalar kullanmayı tercih eden kişiler tarafından tercih edilir. Örneğin, yemek takımlarınızda altın varaklar varsa gold olan modeller arasından tercihte bulunabilir, takımlarınızla ürünleri başarılı bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Salondaki masada yemek yemeyi tercih ediyor ve daha avangart bir tasarım elde etmek istiyorsanız da gold olanlar sizin için uygun olabilir.
 • Gümüş şekerlik çeşitleri grinin zarif duruşu sayesinde birçok kişinin ilgisini çeker. Çoğu parçayla başarılı bir şekilde uyum yakaladığı için sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Gümüş, kendine has duruşu sayesinde ürünlere farklı bir hava katmayı başarır.
 • Siyah renkli olanlar genellikle modern şekerlik çeşitleri arasında yer alır. Siyah ayaklı şekerlik çeşitleri ile sofralarınıza çarpıcı detaylar kazandırabilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz. Yemek takımlarınız açık renkliyse siyah ya da antrasit gibi koyu tonlara sahip olan modellerle kontrast oluşturabilir, zarif ve şık detaylar yakalayabilirsiniz.
 • Şekerlik cam modelleri incelendiğinde ise genellikle şeffaf olan modellerin ağırlıkta olduğunu görebilirsiniz. Şeffaf modeller özellikle günlük hayatta sıklıkla tercih edilir. Şeffaf toz şekerlik çeşitlerinde içinde kalan malzeme miktarı rahat bir şekilde görülebildiği için bu ürünler birçok kişi tarafından günlük hayatta değerlendirilir.

Koçtaş’taki şekerlik fiyatları ve alternatifleri arasından istediğiniz özellikleri sunan parçalara kısa süre içinde erişebilir, sofraların vazgeçilmez parçalarına anında ulaşabilirsiniz. İstediğiniz renk detaylarına karar verdikten sonra alternatiflere göz atmaya başlayabilirsiniz.

Şekerlik Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Şekerlik Nedir?

Ürünler genel olarak içinde toz ya da küp şekerleri saklamanıza yardımcı olan modellerden oluşur. Bununla beraber bazı modelleri incelediğinizde lokum ya da çikolata gibi farklı malzemeleri de yerleştirebileceğiniz ürünler olduğunu görebilirsiniz.

Şekerlik İçerisinde Ürünler Ne Kadar Süre Saklanabilir?

Ürünlerin içerisindeki malzemeleri ne kadar süre saklayabileceğiniz yerleştirdiğiniz malzemenin türüne göre değişiklik gösterir. Örneğin, çikolata ile şekerin saklama süresi aynı olmayabilir. Şeker saklamayı düşünüyorsanız şekerlerin altına kâğıt peçete koyarak malzemenin nemini alabilir, daha uzun süre taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Cam Şekerlik Modelleri Bulaşık Makinesinde Çizilir mi?

Kullandığınız deterjanın kalitesine bağlı olarak camdan üretilen modeller genellikle bulaşık makinesinde çizilmez. Bununla beraber ürünleri makineye yerleştirdikten sonra diğer bulaşıklarla temas etmemesine dikkat etmeniz gerekir.

Şekerlik Temizliği Nasıl Yapılır?

Ürünlerin temizliği üretildiği malzemeye göre değişiklik gösterir. Örneğin, seramik bir şekerlik ile plastik olanların temizliği aynı şekilde yapılmaz. Ürünler, genellikle bulaşık makinesinde yıkanabilen bir yapıya sahip olsa da bakır benzeri malzemelerin genellikle elde yıkanması önerilir.

En Çok Satan Şekerlik Hangileri?

Koçtaş Şekerlik kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Digithome Cam Kapaklı Şekerlik Lokumluk Ve Kurabiyelik 11 Cm
Daha fazla göster
30 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: