200 TL Üzeri Kargo Bedava

Paravan

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şık ve Kullanışlı Paravan Çeşitleri

Uzun yıllardır dekorasyonun önemli parçaları arasında yer alan paravan çeşitleri, işlevselliği ve şık duruşuyla dikkatleri üzerinde toplar. Paravan modelleri genellikle nostaljik parçalar olarak nitelendirilsede seçenekleri incelediğinizde modern çizgilere sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Kendine has duruşu ve zarif çizgileriyle yerleştirildiği ortama farklı bir görünüm kazandıran paravanlar, her tarzdan kullanıcının ilgisini çeker. Yatak odalarından salonlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için her evde kendine yer bulur. Evlerin yanı sıra iş yerlerinde de kullanılabilen ürünler, işlevselliği şık dokunuşlarla harmanladığı için kullanıcılarının beğenisini kazanır. Çok yönlü bölücü işlevi gören paravanlar, modern evlerde birçok farklı şekilde kullanılabilir. Yaşam alanlarınıza farklı bir görünüm kazandırırken aynı zamanda daha işlevsel hale gelmesini sağlamak istiyorsanız paravan çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. 

Malzeme, renk ya da tasarım gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan ürünler, herkesin aradığı modele pratik bir şekilde ulaşmasını mümkün hale getirir. Dekorasyonun önemli bir parçası haline gelen ürünler, hemen hemen her yerde kullanılabilmesiyle kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Paravan çeşitlerinin temel amacı, yaşam alanlarını birbirinden ayırarak özel yerler elde edilmesini sağlamaktır. Örneğin, aynı yatak odasını birden fazla kişi paylaşıyorsa kişilerin mahremiyet içinde giyinebileceği bir alan elde etmek için kullanılabilir. Bununla beraber dekoratif bir eşya olarak da değerlendirilen ürünler, geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla kullanıcılarına avantajlar sunar. Paravan fiyatları ve modellerini inceleyerek aradığınız ürüne kolay bir şekilde ulaşabilir, hayalinizdeki görünüme kısa süre içinde erişebilirsiniz. Yaşam alanlarınızın ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra paravanlar arasından sizin için uygun olanı kısa süre içinde bulabilir, yaşam alanlarınızı istediğiniz gibi değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Paravan Kullanım Alanları

Paravanlar geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Ürünlerin nerelerde kullanılabileceği hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerin fonksiyonelliği hakkında daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz;

 • Ürünlerin temel amacı, bir alanı ayırarak kullanan kişilere mahremiyet oluşturmaktır. Geçmişte de günümüzde de yatak odalarında bu amaçla kullanılan ürünler, kullanıcıların rahat bir şekilde üzerlerini değiştirebileceği özel bir yer elde etmelerine olanak tanır. Bununla beraber büyük ebatlı olan modeller bazı butik mağazalarda müşterilerin üstlerini değiştirebileceği özel bir alan elde edilmesine olanak tanır. Kendine has görünümüyle mağazalara farklı bir hava kazandıran ürünler, fonksiyonelliğiyle de işletme sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilir.
 • Paravanlar, yatakhane gibi kalabalık grupların bir arada yaşadığı yerlerde de sıklıkla tercih edilir. Örneğin, öğrenci evlerinde yaşayan kişilerin mahremiyet elde etmesine olanak tanıyan ürünler, öğrencilerin bir arada daha rahat bir şekilde yaşamalarını mümkün hale getirir.
 • Paravanlar, odalardaki kusurları rahat bir şekilde gizlemenize olanak tanır. Kalitesiz bir boya, duvarda bir çatlak ya da kabaran bir duvar varsa ürünler sayesinde odanızdaki hataları kolay bir şekilde gizleyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar ürünleri duvarlarda gözüken tesisat borularını gizlemek için de kullanır. Genel olarak yaşam alanlarındaki kötü görüntülerin gizlenmesinde önemli bir rol oynayan ürünler, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde yakalamanıza olanak tanır.
 • Farklı desenlere sahip olan modelleri yaşam alanlarınızda dekoratif parçalar olarak değerlendirebilirsiniz. Geçmiş zamanın çizgilerinin modern dokunuşlarla bir araya geldiği ürünleri salonlarınızda farklı bir dekoratif parça olarak kullanabilirsiniz. Bununla beraber hem renkli hem de işlevsel olan paravanlar, yatak odalarında da kullanışlı hale gelir.
 • Ürünler sayesinde pencereden gelen ışığın istediğiniz miktarda odanın içine girmesini sağlayabilirsiniz. Bazı modeller özel tasarımları sayesinde ışığın filtrelenmesine izin vererek odalarınızın daha havadar ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Perdeyi kapatarak tamamen ışığı engellemeden şeffaf tasarımlara sahip olan ürünler sayesinde odalarınızı istediğiniz miktarda ışıkla doldurabilir, doğal ışıktan dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.
 • Paravan çeşitleri, iç mekanların yanı sıra dış mekanlarda da sıklıkla kullanılır. Restoran ya da kafelerin bahçelerinde müşterileri birbirinden ayırmak ya da daha farklı bir görünüm yakalamak için ürünlerden yararlanılabilir. Bununla beraber bahçe ya da balkonunuzdaki aşırı güneş ışığını engellemek istediğiniz de ürünlerin sunduğu fonksiyonelliği değerlendirebilirsiniz. Rattan gibi çeşitli malzemelerden üretilen paravan çeşitleri, dış mekanlarda kullanılabilecek şekilde özel olarak dizayn edilir. Böylece zorlu hava şartlarına karşı dayanıklılık kazanarak dış mekanlardaki ihtiyaçlarınızı gidermenize yardımcı olur.
 • Farklı tasarımlara sahip olan ürünler sayesinde yaşam alanlarınızda renk ya da çeşitli ayrıntılar ekleyebilirsiniz. Sade bir alana renkli bir paravan yerleştirerek renk patlaması elde edebilir, yaşam alanlarınızın daha hareketli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Paravanlar ile büyük alanları bölümlere ayırabilirsiniz. Örneğin, büyük bir odayı iş yerlerinde farklı alanlara ayırmak istiyorsanız ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanabilirsiniz.
 • Ürünleri yatak odalarında eşyalarınızı asabileceğiniz bir alan olarak da kullanabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda kendi giyinme odalarınızı oluşturabilir, paravan çeşitlerinin üst bölümüne kıyafetlerinizi asabilirsiniz.
 • Ürünler, yaşam alanlarındaki dağınıklığın gizlenmesinde de önemli bir rol oynar. Özellikle çocuk odalarında oluşan dağınıklığı gizlemek için ürünlerin sunduğu fonksiyonellikten yararlanabilirsiniz.
 • Geçmiş zamanın nostaljik esintilerini çağdaş tasarımlarla bir araya getirerek ortaya karma bir dekorasyon çıkarabilirsiniz. Nostaljik çizgilere sahip olan ürünleri modern mobilyalarla bir araya getirerek farklı detaylar ortaya çıkarabilirsiniz.

İşlevselliğiyle öne çıkan paravan modelleri ile yaşam alanlarınıza istediğiniz görünümü verebilir, sahip olduğunuz alanı iyi bir şekilde değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Paravan fiyatları ve modelleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, işletmelerinizin ya da evlerinizin daha fonksiyonel hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Paravan Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Fonksiyonelliğiyle öne çıkan paravanlar, kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin öne çıkan detayları ve işlevselliği hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, modellerin olumlu tarafları hakkında fikir edinebilirsiniz;

 • Paravanlar, yaşam alanlarını yeni baştan tanımlamanıza yardımcı olur. Yatak odalarında kendinize giyinme alanı oluşturabilir, sahip olduğunuz alanı farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.
 • Kullanımının oldukça kolay olması da ürünlerin öne çıkan avantajları arasında bulunur. Herhangi bir montaj işlemine ihtiyaç duymadığı için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bununla beraber bazı modellerde katlanabilir bir yapıya sahip olduğu için ihtiyaç durumunda ortaya çıkarabilir, kullandıktan sonra ortadan kaldırabilirsiniz. Böylece fazladan yer kaplamadan ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.
 • Yaşam alanlarında bir yerde çok fazla kablo ya da boru toplandıysa ürünler sayesinde kötü görüntülerin önüne geçebilirsiniz. Hasarlı ya da istenmeyen görüntüleri engellemesi, paravan çeşitlerinin dikkat çeken detayları arasında bulunur.
 • Ürünler, sahip olduğunuz alanı daha iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Büyük alanların farklı bölümlere ayrılması gerektiğinde sadece paravan kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Çok yönlü kullanımıyla öne çıkan ürünler, odalarınızın estetiğini istediğiniz gibi geliştirmenize yardımcı olur. Mahremiyet oluşturmasının yanı sıra yaşam alanlarına dekoratif olarak da farklı bir hava katmayı başarır.
 • Malzeme ve stil çeşitliliği de ürünlerin sunduğu önemli avantajlar arasında bulunur. Farklı tasarım detaylarına sahip olan ürünler, her zevke ve bütçeye hitap etmeyi başarır. Ürünleri incelediğinizde farklı malzemelerden üretilen birçok tasarım olduğunu görebilirsiniz. Yaşam alanlarınızın genel tasarımını göz önünde bulundurarak alternatifler arasından sizin için uygun olanı pratik bir şekilde bulabilirsiniz.
 • Birçok modelin temizlenmesi de bakımı da oldukça kolaydır. Canlı görünümünü uzun süre muhafaza etmeyi başaran ürünler sayesinde istediğiniz detayları pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz.
 • Ürünler, pahalı tadilat ya da inşaat gerektirmeden alanları ayırmada etkili bir performans ortaya çıkarır. Böylece mahremiyet duygusu yaratarak yaşam alanlarının daha verimli bir şekilde değerlendirilmesini mümkün hale getirir.
 • Bazı modeller hafif bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Böylece ürünleri dilediğiniz yere taşıyabilir, aynı ürünü farklı odalarda bile kullanabilirsiniz.
 • Ürünleri odalarda herhangi bir odak noktası oluşturmak amacıyla kullanabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınıza farklı detaylar kazandırarak kişisel stilinizi paravanlar aracılığıyla yansıtabilirsiniz.
 • Yatak odalarından oturma odalarına ya da salonlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olması ürünlerin önemli detayları arasında bulunur. Ayrıca işletmelerde, otellerde ya da mağazalarda da kullanılan ürünler, sahip olduğunuz alanlarda istediğiniz düzenlemeleri daha rahat bir şekilde yapmanıza olanak tanır.

Çok yönlülüğü sayesinde kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunan ürünler sayesinde yaşam alanlarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Paravan fiyatları ve alternatifleri arasından hayalinizdeki görünümü yansıtan modele kısa sürede ulaşabilir, istediğiniz detayları zorlanmadan yakalayabilirsiniz.

Her Yere Uyum Sağlayan Paravan Modelleri

Paravan modelleri her yere rahat bir şekilde uyum sağlayabilmesiyle dikkatleri üzerinde toplar. Modeller genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünleri incelediğinizde sabit ya da katlanabilir olmak üzere genel anlamda iki farklı tipte paravan olduğunu görebilirsiniz. Yaşam alanlarınızın gereklilikleri ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçenekler arasından tercihte bulunabilir, istediğiniz verimi pratik bir şekilde alabilirsiniz.
 • Sabit olanlar genellikle yerleştirildiği yerde uzun süre duracak şekilde tasarlanır. Örneğin, salonlarda belirli bir alanda hoş bir görünüm elde etmek için ürünleri değerlendirebilir, yaşam alanlarınıza dekoratif detaylar ekleyebilirsiniz.
 • Katlanır paravan çeşitleri ise ihtiyacınız olmadığında kaldırabileceğiniz özel bir yapıya sahiptir. Örneğin, katlanabilir olanları yatak odalarında özel bir mahremiyet alanı oluşturmak için kullanabilir, ihtiyaç duymadığınızda ise ortamdan kaldırabilirsiniz. Bununla beraber katlanabilir yapıda olan modellerin bazılarında her bir parçası farklı detaylar sunar. Böylece farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz.
 • Katlanır yapıda olan paravanlar, odaları rahat bir şekilde bölmenize yardımcı olur. Ayrıca yerinden kaldırmasanız bile katlayarak daha küçük boyutlara getirebilirsiniz. Ayrıca özelleştirilebilir bir yapıda olması da ürünlerin öne çıkan detayları arasında bulunur.
 • Paravan kapı modelleri ise diğerlerinden daha farklı bir tasarıma sahiptir. Ürünleri dar alanlarda kapı olarak kullanabilir, yaşam alanlarınızın küçülmesinin önüne geçebilirsiniz. Örneğin, kapı girişinin karşısında mutfak varsa paravan kapı çeşitleri sayesinde kapının hem girişi hem de mutfağı küçültmesinin önüne geçebilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz.
 • Sürgülü paravan modelleri de pratik ürünler arasında yer alır. Bir mekanizma içerisinde bulunan ürünleri istediğiniz zaman açıp kapatabilir, yaşam alanlarınızın fonksiyonelliğini artırabilirsiniz. Örneğin, aynı yatak odasını iki kişi beraber paylaşıyorsa sürgülü modelleri odanın ortasına yerleştirerek iki kişilik bir oda elde edebilirsiniz.
 • Akordiyon paravan çeşitleri de sürgülü olanlarla benzer bir görünüme sahiptir. Hem kapılarda hem de yaşam alanlarının ayrılmasında sıklıkla kullanılır. Bazı ofislerde masaları birbirinden ayırmak için de kullanılan ürünler, büyük alanların bölümlendirilmesinde işlevsellik sunar.

Paravan fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne kısa süre içinde ulaşabilir, hayalinizdeki görünümü anında elde edebilirsiniz. Farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak şekilde özel olarak dizayn edilen ürünler sayesinde yaşam alanlarınızda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Akordiyon, katlanır, kapı ya da sürgülü gibi birçok farklı özelliğe sahip olan ürünler arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercihte bulunabilir, yaşam alanlarınızın kalitesini artırabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Paravanlar

Kullanım şekillerinin yanı sıra ürünleri incelediğinizde farklı malzemelerden üretilen birçok alternatif olduğunu görebilirsiniz. Malzeme çeşitliliği sayesinde ürünler arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, yaşam alanlarınızı dilediğiniz gibi detaylandırabilirsiniz. Her materyal kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar. Ürünlerin avantajları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, hangi materyalin sizin için daha uygun olduğuna kolay bir şekilde karar verebilirsiniz;

 • Plastik paravan çeşitleri, çok sık kullanılan modeller arasında yer alır. Plastik, hafif bir yapıya sahip olduğu için yaşam alanlarında çok yönlü bir kullanım elde edilmesini sağlar. Ayrıca plastik paravan fiyatları uygun olduğu için ürünler ofis gibi alanlarda seperatör olarak değerlendirilir. Ayrıca plastik, farklı renk ve tasarım alternatiflerine sahip olması sayesinde herkesin istediği tasarıma ulaşmasını mümkün hale getirir.
 • Plastik olan modeller, depo gibi alanlarda da sıklıkla tercih edilir. Depoların daha düzenli hale gelmesine yardımcı olan ürünler, özel alanlar elde edilmesini sağlayarak hangi malzemelerin nerelere yerleştirileceği sorununa etkili bir çözüm getirir. Bununla beraber okullarda büyük girişleri çeşitli parçalara ayırmak için de kullanılan ürünler, işlevselliğiyle öne çıkar. Büyük parçalardan oluşan modeller, galerilerde de sıklıkla tercih edilir. Resim ya da tabloların yerleştirilebileceği özel bir alan elde edilmesinin yanı sıra işlevsellik sunan plastik modeller, çok yönlülüğüyle birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Metal paravan da benzer şekilde alışveriş merkezi ya da depo gibi alanlarda kullanılır. Metal, kendine has görünümü ve şık detaylarıyla birçok kişinin ilgisini çeker. Bazı alışveriş merkezlerinde küçük sergi alanları oluşturulurken de metal olan malzemeler tercih edilir. Bununla beraber metal, sağlam ve dayanıklı bir malzeme olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Uzun ömürlü olduğu için geniş bir kitle tarafından tercih edilir. Bununla beraber pirinç, bakır, demir ya da alüminyum gibi farklı metal türlerinden üretilen modeller, işlevselliğiyle dikkat çeker.
 • Alüminyumdan üretilenler hafifliğiyle öne çıkar. Düşük yoğunluğu nedeniyle birçok yapısal uygulamada yaygın olarak kullanılır. Güçlü, dayanıklı ve şık olması alüminyumdan üretilenlerin önemli avantajları arasında bulunur. Bununla beraber pas ve su geçirmemesi de ürünlerin fonksiyonelliğini artırır.
 • Metalden üretilen modeller, yaşam alanlarında endüstriyel bir görünüm elde edilmesini kolaylaştırır. Evlerinizi modern bir şekilde dekore etmek istiyorsanız metal modeller sayesinde istediğiniz detayları pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz. Güç ve dayanıklılığın yanı sıra dekoratif olarak da işlevsel hale gelen ürünler, farklı parçalar arayan kişiler için iyi bir seçim haline gelir.
 • Bambu paravan özellikle salonlarda sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. Çoğunlukla delikli bir tasarıma sahip olan ürünler, daha çok dekorasyon amacıyla kullanılır. Salonlarda rustik bir görünüm yakalamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Bununla beraber bambu, hem modern hem de klasik parçalarla eşsiz bir şekilde uyum sağlayabilmesiyle herkesin istediği detayları yakalamasını kolaylaştırır.
 • Hasır paravan da bambu gibi delikli bir yapıya sahip olmasına rağmen delikleri daha kapalıdır. Yatak odalarında giyinme alanı olarak değerlendirilebilir. Bazı modeller dış mekanlarda kullanılabilecek biçimde üretildiği için bahçe ya da balkonlarda da kullanılabilir. Hasır, kendine has görünümü ve zarif duruşuyla birçok kişinin ilgisini çeker.
 • Kumaş paravan çeşitleri, renk ve desen çeşitliliğiyle öne çıkan ürünler arasında bulunur. Ürünleri incelediğinizde farklı tasarım detaylarına sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, çocuk odalarına renkli bir parça katmak istiyorsanız farklı desenlere sahip olan kumaş modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Ahşap paravan çeşitleri de sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Ahşap, ağır duruşu ve yerleştirildiği ortama zarafet katmasıyla dikkat çeker. Birçok farklı renk ve dokuya sahip olan ahşap modeller arasından sizin için uygun olanı kısa sürede bulabilirsiniz.

Her malzeme, ürünlere farklı bir görünüm kazandırmasıyla öne çıkar. Koçtaş’taki farklı modeller arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, yaşam alanlarınızın eksikliklerini kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz. Dekoratif paravan çeşitlerini kullanarak yaşam alanlarınıza farklı bir doku kazandırabilir, istediğiniz dekorasyon detaylarını elde etmeye başlayabilirsiniz. Koçtaş’taki paravan fiyatları ve modelleri arasından aklınızdaki tasarımı kolaylıkla bulabilir, ev ya da iş yerlerinde değerlendirebileceğiniz işlevsel ürünlere sahip olabilirsiniz.

Paravan Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Paravan ne demek?

Paravan, genel olarak yaşam alanlarını belirli bölümlere ayırmanıza yardımcı olan ürünlerden oluşur. Farklı yerlerde kullanılabilmesi sayesinde herkesin ihtiyaçlarına yanıt verir. Metal, plastik, bambu, hasır, ahşap ya da kumaş gibi farklı malzemelerden üretilen ayırıcıları istediğiniz amaçlarla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paravan nerelerde kullanılır?

Ürünler, evlerden restoranlara, alışveriş merkezlerinden ofislere kadar birçok farklı yerde kullanılır. Geniş bir kullanım alanına sahip olması sayesinde farklı kullanım amaçları için değerlendirilebilir. Ürünleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı pratik bir şekilde bulabilirsiniz.

Paravan çeşitleri nelerdir?

Ürünleri incelediğinizde sabit, katlanır, sürgülü, kapı ya da akordiyon gibi farklı seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Her biri farklı bir kullanım ihtiyacını karşılayan ürünler arasından gereksinimlerinize uygun olanı pratik bir şekilde bulabilir, yaşam alanlarınızın eksik kalan parçalarını kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Paravan fiyatları ne kadar?

Modellerin fiyatları üretilen malzemeye ya da ürünlerin boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri arasından sizin için uygun olana anında erişebilir, yaşam alanlarınızda istediğiniz değişiklikleri yapmaya başlayabilirsiniz.

En Çok Satan Paravan Hangileri?

Koçtaş Paravan kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Paravan Seperatör Panel Kumaş Paravan Ara Bölme Aparat 5216
 2. Metal Paravan Büyük 5221
 3. Ahşap Paravan Panel Kumaş Paravan Seperatör 5214
 4. Ahşap 3 Kanat Paravan
 5. Ahşap Paravan Panel Askılık Seperatör Paravan 5026
Daha fazla göster
11 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: