Peşin Fiyatına 7 Taksit
Reklam

Mutfak Tezgahları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şık ve Zarif Mutfak Tezgâhları

Mutfak tezgâhları yaşam alanlarınızı kişiselleştirmenize yardımcı olmak için birçok farklı seçenek sunar. Evin kalbi olarak da nitelendirilen mutfaklara istediğiniz görünümü kazandırmak istiyorsanız mutfak tezgâhı çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. Yaşam alanlarının daha işlevsel ve şık hale gelmesine yardımcı olan ürünler, sahip olduğu çeşitlilikle de birçok kişi tarafından tercih edilir. Renk, malzeme, tasarım, renk ya da boyut gibi özellikler bakımından birbirinden ayrılan mutfak tezgâhı modelleri, herkesin aradığı ürünü bulmasını kolaylaştırır. Mutfak tezgâhı çeşitleri, dayanıklılık, tasarım, uzun ömür ve direnç bakımından kullanıcılarını memnun eden bir performans ortaya çıkarır. Her ne kadar bazı özellikler malzemeden malzemeye değişiklik gösterse de mutfak tezgâhları genel olarak mutfaklar için özel olarak tasarlanan dayanıklı ve sağlam ürünlerden oluşur. Böylece banyo tezgâhlarıyla kıyaslandığında mutfağın ihtiyaçlarına yanıt verebilecek özellikler sunar. Doğru tezgâhı seçmek, mutfak tasarımının önemli parçaları arasında bulunur. 

Hem tarzınıza hem de yaşam tarzınıza uygun modeller arasından kolay bir şekilde seçim yapabilir, mutfaklarınızın eksik parçasını pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Mutfak tezgâh çeşitleri ve fiyatları arasından aradığınızı bulabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayacak parçaya kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Mutfak tezgâhı modelleri birçok farklı seçenek içerdiği için aradığınız tasarıma kısa süre içinde erişmenizi mümkün hale getirir. İstediğiniz görünümü belirledikten sonra mutfak tezgâhı fiyatları ve seçeneklerine göz atmaya başlayabilirsiniz.

Mutfak Tezgâhı Modelleri

Mutfak tezgâhı çeşitleri, üretildiği malzeme bakımından birbirinden ayrılır. Malzemeler ve özellikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

mutfak tezgahı modelleri

 • Mermerit mutfak tezgâhları asit ya da yağ gibi kimyasal maddelere dayanıklı olmasıyla öne çıkar. Bununla beraber ısıya karşı yüksek seviyede dayanıklılığa sahip olması, ürünleri mutfaklar için ideal malzemeler haline getirir. Polyester ve mermer tozunun karışımından üretilen mermerit, mutfaklarında mermer kullanmak isteyenler için iyi bir alternatif haline gelir.
 • Porselen mutfak tezgâhları parlak görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Mermeritte olduğu gibi yanmaz bir malzeme olduğu için mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilir. Taş, mermer ya da beton dokulara sahip olan porselen mutfak tezgâhları, herkesin istediği tasarımı elde etmesini mümkün hale getirir. Mutfaklarınıza canlı bir hava katmak istiyorsanız porselen modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Laminat mutfak tezgâhları da kendine has parlaklığıyla öne çıkar. Temizliği oldukça kolay olduğu için mutfakta sıklıkla yemek hazırlığı yapan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Seçenekler incelendiğinde farklı renk ve desenlerden üretilen modeller olduğu görülebilir. Böylece mutfaklarınız için aradığınız tasarıma kolaylıkla erişebilir, laminant şıklığını yaşam alanlarınıza kazandırabilirsiniz.
 • Granit mutfak tezgâhları sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Her ne kadar granit denildiğinde akla benekli bir tasarım gelse de seçeneklere göz attığınızda farklı modeller de olduğunu görebilirsiniz. Mutfak kullanımları için özel olarak yapılandırılan modeller, onarıma ve bakıma ihtiyaç duymamasıyla da öne çıkar. Mutfak söz konusu olduğunda sağlamlığı ve dayanıklılığıyla granit ideal bir malzeme haline gelir.
 • Çimstone mutfak tezgâhı çeşitleri de popüler malzemeler arasında yer alır. Yüksek aşınmaya karşı dayanıklı bir yapıya sahip olan ürün, yoğun kullanımlar sonrasında bile kalitesini muhafaza etmeyi başarır. Leke tutmaması ve gözeneksiz olması da malzemenin öne çıkan detayları arasında yer alır.
 • Akrilik mutfak tezgâhları mermeritte olduğu gibi birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Eşsiz tasarımlar yaratmak söz konusu olduğunda şık bir alternatif haline gelen akrilik, mutfaklarda istediğiniz detayları pratik bir şekilde elde etmenizi kolaylaştırır. İşlenmesi kolay olduğu için şekil verilebilen bir yapıya sahip olan malzeme, zorlu alanlarda da işlevsel hale gelir.
 • Ahşap mutfak tezgâhları daha çok tasarımıyla öne çıkar. Klasik ya da modern fark etmeksizin her mutfakla başarılı bir şekilde uyum yakalar. Bununla beraber diğer malzemelerle kıyaslandığında biraz daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Ahşabı minimum yılda bir defa cilalamalı ve canlı görünümünü muhafaza etmelisiniz. Mutfaklarınıza doğal ve natürel dokular kazandırmak istiyorsanız ahşap göz atmanız gereken seçenekler arasında yer alır.

Farklı özelliklere sahip mutfak tezgâh çeşitleri ve fiyatları arasından sizin için uygun olanı bulabilir, yaşam alanlarınızı dilediğiniz gibi dekore etmeye başlayabilirsiniz. Mutfak tezgâhı fiyatları ve malzemelerini inceleyerek aradığınızı kısa sürede bulabilirsiniz.

Avantajlarıyla Mermerit Mutfak Tezgâhları

Ürünlerin avantajları genel olarak şu şekildedir:

 • İki farklı malzemenin karışımından üretilmesi sayesinde ürünler oldukça dayanıklıdır. Mermer tozu ve polyester, tezgâhların dayanıklılığını üst seviyeye taşımayı başarır.
 • Gözeneksiz bir yapıya sahip olduğu için mermerit modeller su ve leke geçirmez. Bu sayede mutfaklar için ideal parçalar haline gelir. Bununla beraber gözeneksiz bir yapıya sahip olduğu için temizliği de oldukça kolaydır.
 • Pürüzsüz bir yapıya sahip olan mermerit mutfak tezgâhları, birçok farklı renk seçeneğine sahip olmasıyla öne çıkar. Böylece aradığınız özel bir renk varsa seçenekler arasında rahatlıkla bulabilir, istediğiniz tasarımı zorlanmadan yakalayabilirsiniz.
 • Mermer, her ne kadar canlı ve parlak bir malzeme olsa da zamanla parlaklığını yitirebilir. Bununla beraber polyester ile karıştırıldığında canlı görünümünü muhafaza ederek parlaklığını uzun süre muhafaza etmeyi başarır.Sirke ya da limon benzeri asidik malzemelere karşı da dayanıklı olan ürünler, leke tutmadığı için birçok kişinin beğenisini kazanır. Bununla beraber bakteri tutmayan bir yapıya sahip olması da ürünleri pek çok kişi tarafından tercih sebebi haline getirir.

Mermerit mutfak tezgâh çeşitleri ve fiyatları arasından aradığınızı bulabilir, sağlamlığı şık detaylarla beraber mutfaklarınıza kazandırabilirsiniz.

Avantajlarıyla Porselen Mutfak Tezgâhları

Porselenden üretilen tezgâhların avantajları şu şekildedir:

mutfak tezgahı fiyatları

 • Porselen, yüksek derecede sıcaklığa dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilen malzemeler arasında yer alır. Ocak etrafı porselenle kaplansa bile herhangi bir problem yaşanma olasılığı oldukça düşüktür.
 • Sıcaklığın yanı sıra darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı olması da ürünlerin dikkat çeken tarafları arasında bulunur. Tezgâh üzerinde malzeme doğramanız gerektiğinde çizilme benzeri durumlardan endişe duymanıza gerek kalmaz. Bununla beraber bütün tezgâhlarda olduğu için kesme işlemi için tahtalar kullanmanız önerilir.
 • Kir ve leke tutmadığı için porselenden üretilen modellerin bakımı da oldukça kolaydır. Leke tutmayan yapısı sayesinde nemli bir bez yardımıyla temizliğini rahat bir şekilde gerçekleştirebilir, ürünlerin şık görünümünü muhafaza edebilirsiniz.
 • Güneş ışınlarına karşı da dayanıklı bir yapıya sahip olan porselen, solma benzeri istenmeyen durumların yaşanma olasılığını düşürür. Uzun ömürlü bir kullanım sunması ve şık detaylarla süslenmesi, porselenleri zarif mutfaklar için iyi bir alternatif haline getirir.

Porselen mutfak tezgâhı fiyatları ve çeşitleri arasından kişisel zevkleriniz doğrultusunda seçim yapabilir, istediğiniz canlı ve parlak görünüme kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Laminant Mutfak Tezgâhı Çeşitlerinin Avantajları

Laminantların avantajları da şu şekildedir:

 • Laminant mutfak tezgâhları, estetik görünümüyle öne çıkar. Birçok farklı renk seçeneğine sahip olması sayesinde her mutfakla eşsiz bir şekilde uyum sağlar.
 • Laminant modeller, çok sayıda renk ve tasarım seçeneğine sahiptir. Kir ve nem, laminant malzemenin gözeneksiz yüzeyine nüfuz etmez. Böylece leke oluşma olasılığı oldukça düşüktür.
 • Korunması için özel sızdırmazlık malzemesine ihtiyaç duymaması, laminantın öne çıkan detayları arasında bulunur. Özel bakım gerektirmemesi sayesinde kullanımı oldukça kolaydır.
 • Laminantlar, darbe direncine sahip olsa da ısı hasarına karşı korumasızdır. Bundan dolayı tencere ya da tavaların tezgâhların üzerine direkt yerleştirilmesi önerilmez.

Birçok farklı seçeneğe sahip olan laminant mutfak tezgâhı fiyatları arasından aradığınızı bulabilir, mutfaklarınızın eksikliklerini tamamlamaya başlayabilirsiniz. Geniş renk gamı sayesinde her yere rahatlıkla uyum sağlayan modeller arasından aklınızdaki tasarıma ulaşabilir, mutfaklarınıza zarafet katabilirsiniz. Laminant mutfak tezgâh çeşitleri ve fiyatları sayesinde kaliteye bütçenizi zorlamadan erişebilirsiniz.

Granit Tezgâhların Avantajları

Granit tezgâhlar sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin özellikleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Granit, mutfak tezgâhı için ideal olan sağlam ve dayanıklı malzemeler arasında yer alır. Çok sert taş malzemeler arasında yer alan granit, ufalanmaya ya da çizilmelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bununla beraber granit ısıya karşı yüksek seviyede dayanıklılık sunmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Böylece üzerine sıcak bir tavayı rahatlıkla koyabilir, herhangi bir problem yaşamadan mutfaklarınızda dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Her ne kadar dayanıklı olsa da kesme tahtası ya da nihale kullanmanız önerilir.
 • Malzemenin temizliği, birçok kişinin ilgisini çeker. Granit, bakterilere ve kire karşı dayanıklı bir malzeme olmasıyla mutfaklar için ideal bir yapıya sahiptir. Temiz tutması oldukça kolay olan granit, mutfaklarınızın her zaman istediğiniz şekilde tutmanıza yardımcı olur.
 • Sızdırmaz olan malzeme, gözeneksiz bir yapıya sahip olduğu için üst seviyede koruma sağlar. Böylece üzerinde leke birikmez ve rahat bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz.
 • Granit, sert bir malzeme olduğu için kolay kolay çizilmez. Sert olmasına rağmen kırılma olasılığı da oldukça düşüktür. Bununla beraber granitte küçük bir çizik oluşursa sertleşen uyumlu renkte bir macun kullanılarak kolay bir şekilde tamir edilebilir. Ardından tezgâhı korumak ve hiçbir sıvının ona zarar vermemesini sağlamak için üzeri kapatılabilir.
 • Granit, genellikle gri ya da siyah renkli bir malzeme olarak düşünülse de seçenekleri incelediğinizde birçok farklı alternatif olduğunu görebilirsiniz. Egzotik renklerde granit alabilir, mutfaklarınıza farklı bir tasarım katabilirsiniz.
 • Benzersiz yapısıyla granit ilk bakıştan itibaren dikkatleri üzerinde toplar. Her plaka kendine has detaylara sahip olduğu için orijinal parça arayışında olan kişiler için ideal hale gelir.
 • Aile dostu bir malzeme olması da granitin öne çıkan detayları arasında bulunur. Yetişkinlerin yanı sıra çocukların da üzerinde çalışmasını mümkün hale getiren malzeme, yoğun kullanıma ve darbelere karşı dayanıklı olmasıyla birçok kişinin beğenisini kazanır. Herhangi bir aile mutfağı için iyi bir seçim haline gelen malzeme, ısıya dayanıklılığı, lekelenmemesi ve kolayca çizilmemesiyle birçok kişinin beğenisini kazanır.
 • Doğal olarak oluşan bir taş olan granit, mutfaklarında doğal malzemeler kullanmak isteyen kişiler için de iyi bir alternatif haline gelir.

Birçok farklı seçeneğe sahip olan granit, mutfaklar için ideal bir malzeme haline gelir. Granit mutfak tezgâh çeşitleri ve fiyatları arasından sizin için uygun olanı bulabilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Olumlu Yanlarıyla Çimstone Mutfak Tezgâhları

Çimstone da mutfaklarda sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer alır. Çimstone malzemesinin ne olduğu ve özellikleri hakkında fikir edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz:

 • Çimstone, gözeneksiz bir yapıya sahip olduğu için su ya da lekeler tezgâhın içine işlemez. Böylece tezgâhları temizlemek oldukça kolaydır. Bununla beraber yıpranma direncinin yüksek olması da ürünleri mutfak gibi yoğun kullanıma maruz kalabileceği ortamlarda ideal hale getirir.
 • Kuvarsın sıkıştırılması sonucunda üretilen çimstone, parlak görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Kuvars minerali sayesinde kendine has bir görünüm kazanan mutfak tezgâhları, şık detaylara önem veren kişiler için ideal hale gelir.
 • Granit benzeri bir tasarıma sahip olmasına rağmen çimstone modeller kendine has detaylar içerir. Seçenekleri incelediğinizde düz renkli modellerden birkaç farklı tonun bir arada kullanıldığı seçeneklere kadar geniş bir ürün yelpazesi olduğunu görebilirsiniz.
 • Çimstone mutfak tezgâhı çeşitleri, dayanıklılık söz konusu olduğunda kullanıcılarını memnun eden bir performans ortaya çıkarır. Günlük kullanımlarda dayanıklılığını korumayı başaran malzeme, kalitesiyle birçok kişinin beğenisini kazanır.
 • Isıya karşı dayanıklı olması, ürünlerin önemli detayları arasında bulunur. Bununla beraber her malzemede olduğu için tava ya da tencereleri nihale benzeri malzemelerle tezgâhların üzerine koymanız önerilir.
 • Solma benzeri istenmeyen durumlara karşı da yüksek seviyede dayanıklılık sunan malzeme, mutfaklar için ideal hale gelir. Uzun zaman kullanılsa bile ilk günkü canlılığını koruması, ürünlerin popülaritesini artırır.
 • Renk çeşitliliği sayesinde hemen hemen her yerde kullanılabilir. Mutfaklarınıza farklı bir görünüm kazandırmak ve tarzınızı tezgâhlar aracılığıyla yansıtmak istiyorsanız çimstone modeller arasından aradığınızı bulabilir, hayalinizdeki görünüme kısa süre içinde kavuşabilirsiniz.

Çimstone mutfak tezgâhı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek istediğiniz tasarıma kısa süre içinde erişebilir, mutfaklarınızın eksik parçasını eşsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Akrilik Mutfak Tezgâhları Avantajları

Akriliğin avantajları şu şekildedir:

 • Kolaylıkla şekillendirilebilen bir malzeme olduğu için tezgâhın iç bölümlerinde farklı tasarım detayları elde etmenizi kolaylaştıran akrilik, mutfakların daha işlevsel hale gelmesine yardımcı olur. Tezgâhın alt bölümünde açılabilen bir prize ihtiyaç duyduğunuzda malzemelerin işlevselliğinden yararlanabilirsiniz.
 • Akrilik, gıda için güvenilir bir malzeme olmasıyla dikkat çeker. Hijyenik olduğu için birçok kişinin ilk tercihleri arasında bulunur. Akrilik, bir bütün halinde olduğu için tezgâhın kenarlarına yemek artığı birikmesi olasılığı düşüktür. Böylece temizliği de oldukça kolay hale gelir.
 • Akrilik, parlaklığıyla da birçok kişinin beğenisini kazanır. Mutfaklarınıza canlı ve dikkat çekici bir parça kazandırmak istiyorsanız akrilik modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Leke tutmaması ve neme karşı dayanıklı olması akriliği mutfaklar için başarılı bir malzeme haline getirir. Üzerinde küf birikmediği için yoğun bir bakıma ihtiyaç duymayan ürünler, rahat kullanımıyla da öne çıkar.
 • İşlevselliğinin yanı sıra akrilik mutfak tezgâhları renk çeşitliliğiyle de her yere kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünler arasından aradığınızı bulabilir, mutfaklarınıza zarafet katmaya başlayabilirsiniz. Akrilik mutfak tezgâhı çeşitleri ve fiyatları arasından sizin için uygun olana kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Mutfak Tezgâhı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak tezgâhı seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunur. Ürün seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi inceleyebilir, aklınızdaki soru işaretlerinin cevabını kısa süre içinde bulabilirsiniz:

mutfak tezgah çeşitleri

 • İlk olarak nasıl bir görünüm istediğinize karar vermeniz gerekir. Örneğin, tasarım söz konusu olduğunda doğal taşta mı ısrar ediyorsanız yoksa üretilmiş kompozit bir malzeme sizin için daha mı uygun olur? Hangi malzemenin sizin için ideal olduğuna karar verdikten sonra seçenekler arasından aradığınızı bulabilir, mutfaklarınıza hayalinizdeki görünümü kazandırmaya başlayabilirsiniz.
 • Mutfakta yapacağınız büyük seçimlerden biri doğru tezgâhı seçmektir. Doğru tezgâhın seçimini yaparken de malzemeye dikkat etmeniz önemlidir. Birçok farklı materyalden üretilen seçeneklerin her biri kendi içinde bazı avantajlar sunar. Bazıları dayanıklılık konusunda daha iyi bir performans sağlarken bazıları görsel olarak daha başarılı detaylar içerir. Örneğin, tezgâhınızı daha dikkatli bir şekilde kullanmayı düşünüyorsanız görünümüyle öne çıkan ahşap modeller arasından tercihte bulunabilirsiniz. Dayanıklılık sizin için daha önemliyse granit gibi malzemeler arasından seçim yapmanız gerekir.
 • Malzemenin yanı sıra renk de seçim yaparken dikkat edilmesi gereken önemli kriterler arasında bulunur. Tezgâh rengini seçerken dolapların ve duvarların tasarımını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Örneğin, mutfak duvarlarında çeşitli karolar varsa tezgâhları da bu karolarla uyumlu olacak şekilde tercih etmeniz önemlidir. Hem koyu hem açık renk seçeneklerine sahip olan mutfak tezgâhları arasından aradığınızı bulabilir, tarzınızı dilediğiniz gibi yansıtmaya başlayabilirsiniz.
 • Beyaz mutfak tezgâhları yerleştirildiği ortama ferahlık katar. Zarafeti asil çizgilerle harmanlamasıyla çoğu renkle eşsiz bir şekilde uyum yakalar. Bununla beraber siyah mutfak tezgâhları da eşsiz görünümüyle öne çıkar. Özellikle açık renkli dolaplarla kontrast oluşturarak mutfaklarda dikkat çekici alanlar oluşturulmasını mümkün hale getirir.
 • Mutfak tezgâh ölçüleri de seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken kriterler arasındadır. Mutfaklarınızın ölçülerini doğru bir şekilde aldıktan sonra seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Paslanmaz mutfak tezgâhları ile günlük hayatınıza pratiklik katabilir, ihtiyaçlarınızı zorlanmadan giderebilirsiniz. Koçtaş’ta bulunan hazır mutfak tezgâhları kalitesi ve güvenilirliğiyle herkesin aradığını bulmasını kolaylaştırır. Uygun mutfak tezgâhı fiyatları arasından size hitap edeni bulabilir, bütçenizi zorlamadan mutfaklarınızı dilediğiniz gibi dekore etmeye başlayabilirsiniz. Mutfak tezgâh çeşitleri ve fiyatları arasından aklınızdaki ürüne vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Mutfak Tezgâhları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Mutfak tezgâh çeşitleri nelerdir?

Ürünleri incelediğinizde mermerit, porselen, laminant, granit, çimstone, akrilik ve ahşap gibi birçok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Her biri kendi içinde bazı avantajlar sunan malzemeler arasından seçim yapabilir, hayalinizdeki görünümü zorlanmadan elde edebilirsiniz.

Mutfak tezgâhı hangi malzemeden olmalı?

Mutfak tezgâhı çeşitlerinin hangi malzemeden olması gerektiği kullanım şeklinize ve amacınıza göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, ahşap daha çok görselliğiyle öne çıkan bir malzeme iken Çimstone sağlamlığıyla dikkat çeker. Malzemelerin özelliklerini inceleyerek sizin için hangisinin daha uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.

Mutfak tezgâhı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Mutfak tezgâhları arasından seçim yaparken malzeme, renk, tasarım ve boyut gibi kriterleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Sahip olduğunuz alanın ihtiyaçlarını belirledikten sonra seçenekler arasından aradığınızı bulabilir, istediğiniz detayları kısa süre içinde elde edebilirsiniz.

Daha fazla göster
74 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: