Peşin Fiyatına 7 Taksit

Süpürgelik

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Zeminlere Şık Detaylar Kazandıran Süpürgelik Çeşitleri

Süpürgelik çeşitleri, zemin ile duvar arasında yumuşak bir geçiş elde edilmesini sağlayan ürünler arasında yer alır. Her iç mekanda kullanılabilen ürünler, günlük hayatta en çok rastlanan dekoratif parçalar arasında yer alır. Salonlardan yatak odalarına, iş yerlerinden restoranlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, iç mekanlarda istenilen görünümün elde edilmesini kolaylaştırır. Özellikle parkelerle beraber kullanıldığında daha bütün ve şık bir hava yakalanmasına olanak tanıyan ürünler, iç mekanların ayrılmaz parçaları arasında yer alır. Bununla beraber duvarların ve zeminin birleştiği derzleri gizlemek için de iyi bir seçenek haline gelen ürünler, iç mekanlara dekoratif bir hava katmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. 

Hem pratik hem de estetik olması, ürünlerin öne çıkan detayları arasında bulunur. Süpürgelik fiyat seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne kısa süre içinde ulaşabilir, iç mekanlarınızın kalitesini iyileştirmeye başlayabilirsiniz. Parke süpürgelik fiyatları ve seçenekleri sayesinde bütçenizi zorlamadan hayalinizdeki görünümü elde edebilir, odaların duvarlarıyla zeminleri arasında hoş bir geçiş oluşturabilirsiniz.

Süpürgelik Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Parke süpürgelik çeşitleri sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin olumlu yönleri genel olarak şu şekildedir:

 • Süpürgelik çeşitleri ilk olarak yerleştirildiği odanın havasını tamamen değiştirmesiyle öne çıkar. Küçük bir parça olmasına rağmen zarif görünümü sayesinde istenilen havanın elde edilmesini kolaylaştırır. Duvar kenarlarından odanın her tarafına döşenen ürünler, iç mekanlarına şık bir hava katmak isteyen kişiler tarafından kullanılır.
 • Özellikle yüksek tavanlara sahip olan alanlarda ürünler, ortama ağırlık ve mimari bir ayrıntı kazandırır. Ürünler, genellikle dekoratif anlamda göz ardı edilen parçalar arasında yer alsa da kendine has çizgisiyle ortamın havasını tamamen değiştirir. Yüksek tavana sahip olan odalarda bir denge unsuru olarak kullanılabilen süpürgelik modelleri, detaylara önem veriyorsanız göz atmanız gereken seçenekler içerir.
 • Ürünler, hassas duvarların korunmasını mümkün hale getirir. Duvarlarla zemin arasında bir katman oluşturduğu için yaralanma ya da darbe gibi istenmeyen durumların yaşanma olasılığını düşürür. Örneğin, süpürge ile zemini süpürürken duvarlara değme olasılığını ortadan kaldırır. Benzer şekilde çocukların olduğu evlerde duvarların hasar görme olasılığını azaltır. Ek bir katman oluşturarak duvar kağıdı kaplamalarının zarar görmesinin önüne geçer. Böylece duvarlarınızın daha uzun süre istediğiniz görünümü muhafaza etmesine yardımcı olur.
 • Süpürgelikler, evlerde bitmiş bir görünüm kazandırır. Her ne kadar günlük hayatta çok fazla dikkat edilen parçalar olmasa da süpürgelik olmayan odalarda eksik kalmış bir görünüm elde edilir. Duvarlarınızla zeminlerinizi eşsiz bir biçimde birleştirmek ve odanızın bir bütün haline gelmesini sağlamak istiyorsanız süpürgelik çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Ürünler, farklı malzeme seçeneklerine sahip olduğu için her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Banyolarda neme karşı dayanıklı malzemelerden üretilen modelleri tercih edebilir, evinizin her yerini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
 • Ledli süpürgelik çeşitleri ev ya da restoran gibi yerlerde kullanılabilir. Hava karardığında farklı bir görünüm elde edilmesini sağlayan Ledli modeller, iç mekanlara çarpıcı detaylar sunar. Hoş görünümü ve dikkat çekici yapısıyla Ledli modeller, orijinal bir görünüm yakalamak isteyenlerin göz atabileceği seçenekler içerir.
 • Kullanıldığı ortamda duvarın kirlenmesinin önüne geçen ürünler, temiz bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için de iyi bir alternatif haline gelir.
 • Mevsim değişiklikleri duvarların ya da döşeme tahtalarınızın farklı oranlarda genleşmesine ya da büzüşmesine neden olabilir. Ürünler, zeminleriniz ve duvarlarınız için ek bir alan elde edilmesini mümkün hale getirir. Oluşabilecek bu boşlukları süpürgelik kullanarak kapatabilirsiniz.
 • Süpürgelikler, evinizin genel estetiğini artırmanıza yardımcı olan parçalardan oluşur. Hem modern hem de çağdaş tasarımlarla uyum sağlayabildiği için dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Parke süpürgelik fiyatları ve modellerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilir, iç mekanlarınızın kalitesini artırmaya başlayabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Süpürgelik Modelleri

Farklı malzemelerden üretilen ürünler, her yere rahat bir şekilde uyum sağlar. Süpürgelik malzemeleri ve özellikleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, kullanım alanınıza uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz;

 • Ürünleri incelediğinizde lake, PVC, MDF, ahşap, alüminyum ya da metal gibi farklı malzemeler olduğunu görebilirsiniz. Her malzeme, ürünlere bazı özellikler kazandırmasıyla öne çıkar.
 • Plastik süpürgelik çeşitleri, özellikle banyo gibi yerlerde sıklıkla kullanılır. Nem karşısında dayanıklı kalmayı başaran malzeme, banyolarda kullanım için idealdir.
 • Bununla beraber PVC süpürgelik çeşitleri de plastik olanlarla benzer avantajlar sunar. Neme ve ısıya karşı dayanıklı olan PVC, mutfak tezgahlarının etrafının kaplanması amacıyla da sıklıkla kullanılır. Kırılma, çatlama, çökme ya da bükülme gibi istenmeyen durumların önüne geçecek şekilde dizayn edilen ürünler, fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Ayrıca polivinil klorür olan PVC, esnek yapısı sayesinde zorlu yerlerde işlevsellik kazanır. Yumuşak ve esnek olması, ürünlerin döşeme yapılması zor yerlere yerleştirilmesini kolaylaştırır.
 • Ahşap süpürgelik çeşitleri şık detayları ve natürel görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Klasik görünümüyle hemen hemen her yerde kullanılabilir. Bununla beraber gözenekli bir yapıya sahip olan ahşap, banyo benzeri yerlerde kullanılmaz. Her ne kadar gözenekli yapısı ahşabın leke tutmamasını sağlasa da havadaki nemi de emmesini mümkün kılar. Böylece banyo gibi alanlarda kabarma benzeri durumlar yaşanmasına neden olabilir. Bununla beraber ahşap modeller, hem çağdaş hem de klasik yerlerde eşsiz bir şekilde uyum sağlar. Etraftaki mobilyalarla uyum sağlayabildiği için birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • MDF, en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Birçok farklı boyut seçeneğine sahip olması ürünleri tercih sebebi haline getirir. Bununla beraber hafifliği de malzemenin öne çıkan taraflarındandır. Tutarlı bir malzeme olması ve dayanıklılığı, MDF modelleri her yere uyumlu hale getirir.
 • Alüminyum süpürgelik çeşitleri, farklı bir görünüm yakalamak isteyenler tarafından tercih edilir. Hem alüminyum hem metal süpürgelik çeşitleri, dayanıklılığıyla dikkat çeker. Suya, çarpışmaya ve korozyona dayanıklı olan ürünler, sağlam bir malzeme arayışında olanlar için iyi bir seçenek haline gelir. Bununla beraber malzemelerin temizlikleri de oldukça pratiktir. Hem kurulumu hem de bakımı kolay olan ürünler, bu yönüyle kullanıcılarına avantajlar sunar. Ayrıca çok yönlülüğüyle öne çıkan alüminyum, hemen hemen her yerde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Lake süpürgelik çeşitleri, su kaynaklı şişme yapmamasıyla öne çıkar. Böylece banyo benzeri alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca hijyenik olması malzemenin dikkat çeken tarafları arasında bulunur. Solmaması ve uzun süre parlaklığını koruması, lakenin öne çıkan önemli özelliklerindendir.

Malzeme çeşitliliği sayesinde her yere uyum sağlayan ürünler, evlerin vazgeçilmez parçaları arasında bulunur. Parke süpürgelik fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız özellikleri karşılayan modele anında erişebilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde yakalamaya başlayabilirsiniz.

Renklerine Göre Süpürgelik Modelleri

Farklı renk seçenekleriyle üretilen modeller, herkesin aradığı tasarımı bulmasını kolaylaştırır. Renk seçenekleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçenekler arasında beyaz, siyah, antrasit, ceviz, gri, krem, gold, karamel ya da koyu yeşil gibi renk seçenekleri olduğunu görebilirsiniz.
 • Beyaz süpürgelik çeşitleri, döşendiği ortama zarif bir hava kazandırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Zarafeti sayesinde şık bir görünüm kazanan ürünler, birçok kişinin beğenisini kazanmayı başarır.
 • Gri ya da krem tonlarında olanlar banyolar için idealdir. Banyonuzun genel renklerini göz önünde bulundurarak doğru modeli seçebilir, alanınızın daha ferah ve temiz bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Gold benzeri canlı tonlar, salon gibi yerlerde kullanılır. Döşendiği yerde kendine has bir görünüm kazanan ürünler, canlı ve hareketli tasarımlardan hoşlananlara hitap eder.

Geniş renk yelpazesine sahip olan ürünler arasından aradığınızı bulabilir, aklınızdaki görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz. Parke süpürgelik fiyatları ve renkleri arasından aklınızdaki dekorasyonu tamamlayacak parçalara anında erişebilirsiniz.

Süpürgelik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün seçimi yaparken bazı özelliklerini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek seçiminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz;

 • İlk olarak ürünleri döşeyeceğiniz yere iyi bir şekilde karar vermeniz gerekir. Örneğin, salonda kullanacağınız ürünle banyoda kullanacağınız model birbirinden farklı özelliklere sahip olabilir. Banyolarda daha çok nem tutmayacak malzemelerden üretilen ürünler arasından seçim yapmanız gerekir.
 • Yerleştireceğiniz odanın ölçülerini iyi almanız önemlidir. Ölçüleri göz önünde bulundurarak farklı ebatlarda üretilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Ürünlerin yükseklikleri birbirinden farklıdır. Odanızın duvar yüksekliğini dikkate alarak farklı ebatlarda olan modeller arasından seçiminizi yapabilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz.
 • Bazı odalarda süpürgelik köşe aparatı kullanılması gerekebilir. Köşe aparatları, düz olmayan zorlu yerlere ürünlerin döşenmesine olanak tanır. Böylece odanızın her yerini eksiksiz bir şekilde döşeyebilir, hayalinizdeki görünümü zorlanmadan yakalayabilirsiniz.
 • Kapı altı süpürgelik çeşitleri, normal ürünlerle kıyaslandığında yüksekliği daha az olabilir. Hem kapılarınız hem de duvarlarınızla uyumlu olacak modeller arasından seçim yaparak istediğiniz tasarımı kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.
 • Parke süpürgelik çeşitlerini incelerken renk detaylarına da önem vermeniz gerekir. Süpürgeliğin özellikle zemindeki döşemeyle uyumlu tonlarda olması önemlidir. Gri, karamel, yeşil, kahverengi ya da krem gibi birçok farklı renk seçeneğine sahip olan model arasından seçim yapabilir, istediğiniz bütün görünümü pratik bir biçimde elde edebilirsiniz.
 • Ürün seçimi yaparken nasıl döşendiğini de dikkate almalısınız. Yapışkanlı süpürgelik çeşitleri pratik kullanımıyla öne çıkar. Arkasında bulunan yapışkanlar sayesinde ürünleri istediğiniz yere kolaylıkla yerleştirebilirsiniz. Bununla beraber yapışkanlı olmayan modeller için ekstra yapıştırıcı almanız gerekir.

Koçtaş’ta kullanım şekli, renk, malzeme ve boyut gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan ürünler arasından aradığınızı bulabilir, istediğiniz dekorasyonu yapmaya başlayabilirsiniz. Uygun parke süpürgelik fiyatları arasından size hitap edene erişebilirsiniz.

Süpürgelik Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Süpürgelik ne işe yarar?

Ürünler, ilk olarak zeminle duvarın başarılı bir şekilde bir araya getirilmesini sağlar. Bununla beraber bitişlerdeki derz benzeri görüntülerin kapatılmasına yardımcı olur. Ayrıca ürünler duvarların darbelere karşı korunmasına da yardımcı olur. Böylece duvar diplerinde çatlama benzeri durumlar yaşanmaz.

Süpürgelik nasıl takılır?

Kendiliğinden yapışkanlı olan modeller arkalarında bulunan yapışkan aracılığıyla yapıştırılır. Bununla beraber bazı modelleri yapıştırmak için ekstra yapıştırıcıya ihtiyacınız olabilir. Satın aldığınız ürünün kullanım şeklini inceleyerek takma işlemini kısa sürede gerçekleştirebilir, temiz ve ferah bir görünüm elde etmeye başlayabilirsiniz.

Süpürgelik boşlukları nasıl doldurulur?

Boşlukları doldurmak için bu amaç için özel olarak formüle edilen kapatıcılardan yararlanabilirsiniz. Boşluk oluşma durumlarından ekstra satın alabileceğiniz kapatıcılarla istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Süpürgelik nasıl yapıştırılır?

Ürünleri bir araya getirmek için özel yapıştırıcılardan yardım alabilirsiniz. Farklı parçaları bir araya getirmek ve bütün bir yapı elde etmek için yapıştırıcılar satın alabilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

En Çok Satan Süpürgelik Hangileri?

Koçtaş Süpürgelik kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. L046 6 Cm Beyaz Meşe Laminant Parke Süpürgelik
 2. Laminant Parke Süpürgelik 6cm Asos Meşe 1505
 3. 6 Cm Toprak Parke Süpürgelik
 4. L1245 6 Cm Lucca Ceviz Laminant Parke Süpürgelik
 5. Laminant Parke Süpürgelik 6cm Dişbudak 2626
Daha fazla göster
413 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: