Peşin Fiyatına 7 Taksit

Akıllı Kumanda

Filtreler
Özellikler
-

Elektronik Cihazların Kontrolünü Kolaylaştıran Akıllı Kumanda Çeşitleri

Akıllı kumanda modelleri evinde birden fazla elektronik cihazı tek bir ürün aracılığıyla kontrol etmek isteyen kişiler için ideal bir yapıya sahiptir. Ürünler, akıllı ışık sistemlerinizi, televizyonlarınızı ya da klimalarınızı tek bir cihaz aracılığıyla kontrol etmenizi mümkün hale getiren bir kullanım sunar. Evinizde tek bir noktadan daha fazla kontrol ve esneklik elde etmek istiyorsanız ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ev otomasyonu söz konusu olduğunda işlevselliğiyle öne çıkan ürünler, ev içi dağınıklığın önüne geçmesiyle de öne çıkar. 

Etrafta çok sayıda kontrol cihazı bulundurmak yerine hepsini tek bir akıllı üründe toplayabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Evrensel kumanda çeşitleriyle benzer bir yapıya sahip olan ürünler, evrensel modeller ile kıyaslandığında daha fazla işlevi tek bir noktada bir araya getirmesiyle öne çıkar. Televizyonların yanı sıra klima, ışık sistemleri ya da hoparlör gibi farklı elektronik cihazların da kontrolünün elde edilmesini mümkün hale getiren ürünler, bu yönüyle ev ortamının işlevsellik kazanmasını mümkün hale getirir. Termostat bağlı cihazların da kontrol edilmesini sağlamasıyla kullanıcılarının ev ortamında daha fonksiyonel bir kullanım elde etmesini mümkün kılar. Ürünler çok yönlü kontrolleri Wi-Fi, bluetooth, radyo sinyalleri ya da kızılötesi (IR) sensörler aracılığıyla gerçekleştirir. Bazı modellerde kontrol ettiğiniz cihazın türüne bağlı olarak elektronik aletlere uyum sağlayan bir ekranda bulunabilir. Böylece kontrolleri ekran üzerinden gerçekleştirebilir, günlük hayatınıza teknolojik dokunuşlarda bulunabilirsiniz. 

Bazı modeller fiziksel olarak kullanabileceğiniz bir yapıya sahipken bazıları telefonunuzun yerleşik özelliklerinden yararlanan uygulamalardan oluşur. Yani, bazı modeller telefonlar ile senkronize edilerek bütün kontrolün akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirilmesini mümkün hale getirir. Kontrol cihazı ihtiyacını tamamen ortadan kaldıran ürünler, telefonlarınızla evinizdeki akıllı cihazları yönetmenize olanak tanır. Akıllı kumanda fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanabilir, günlük hayatınıza işlevsellik kazandırabilirsiniz. Uygun akıllı kumanda fiyatları sayesinde evinizde otomatik bir sistem kurabilir, kontrol işlemlerini zorlanmadan gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Akıllı Kumanda Modellerinin Sunduğu Avantajlar

Akıllı kumanda modelleri teknolojik yapısı ve işlevselliği sayesinde kullanan kişilere birden fazla avantaj sunar. Ürünler, günlük hayatınıza otomasyon katmanızı mümkün hale getirirken aynı zamanda cihazlarınızı uzaktan rahat bir şekilde kontrol etmenize imkan tanır. Ürünlerin avantajları ve fonksiyonelliği ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerin sizin için neler sunduğuna dair fikir edinebilirsiniz;

 • Ürünler genel olarak uyumlu cihaz ve sistemleri, fiziksel bağlantılara ihtiyaç duymadan pratik bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olan ürünlerden oluşur. Genellikle bu sistemlerde ürünler hedef cihaz ile iletişim kurabilmek için radyo frekansı ya da kızılötesi gibi kablosuz iletişim teknolojilerinden yararlanır. Belirli cihazlar için özel sistemler kurmanızı ve akıllı ev sistemlerinizi entegre bir şekilde değerlendirmenizi mümkün kılan ürünler, kullanıcılarının her türlü ihtiyacına yanıt vermeyi başarır. İşlevsel yapısı sayesinde sistemlerinizi kablosuz bir şekilde birbirine bağlamanızı sağlar ve istediğiniz işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Seçenekleri incelediğinizde televizyon, klima ya da müzik seti için akıllı kumanda çeşitleri olduğunu görebilirsiniz. Birden fazla aleti tek bir noktada kontrol etmenizi mümkün hale getiren ürünler, işlevsel yapısıyla dikkatleri üzerinde toplar. Akıllı ve otomasyona yönelik bir ev dizayn etmek istiyorsanız aydınlatma, evin sıcaklığı ya da elektronik aletler gibi farklı cihazları tek bir yerden kontrol etmenizi mümkün hale getiren ürünlerden edinmeniz gerekir. Akıllı kumanda TV ya da klima gibi sistemleri kontrol altına almanıza yardımcı olmasıyla bu işlemleri tek bir noktadan gerçekleştirmenizi mümkün kılar.
 • Akıllı ev sistemleri genel olarak ürünleri herkes tarafından özelleştirilebilir bir hale getirmesiyle öne çıkar. Akıllı evinizin kontrolünü elde etmek içinse akıllı kumanda çeşitlerinden birine ihtiyacınız vardır. Her evin kendi sistemi için farklı gereksinimleri olduğundan ürünler aracılığıyla farklı aletlerin kontrolünü elde edebilirsiniz. Klimayı açmak, televizyonu çalıştırmak ya da sevdiğiniz kanalları bir tuşa atamak gibi farklı işlemleri gerçekleştirebileceğiniz ürünler sayesinde günlük hayatınıza işlevsellik katabilirsiniz.
 • En iyi akıllı kumanda modeli kişiden kişiye değişiklik gösterse de eğer satın alacağınız modelde tuşlara dokunmadan işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız asistan desteğine sahip olan ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Sesli bir şekilde komut verme imkanı sunan ürünler, kullanıcılarının daha teknolojik bir atmosferde istediği işlemleri gerçekleştirmesini mümkün hale getirir. Alexa, Google Asistan ya da Siri gibi desteklere sahip olan ürünler, kullanıcılarının günlük hayatına işlevsellik katmasıyla dikkat çeker. Böylece cihazlarınızı hem tek bir kontrol aleti üzerinden hem de sesli bir şekilde yönetebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.
 • TV akıllı kumanda çeşitleri genellikle farklı markaların ürünlerini tek bir yerden kontrol etmenizi sağlayacak şekilde üretilir. Evinizde farklı markaların televizyonları varsa ürünler sayesinde hepsini tek bir noktadan kontrol edebilirsiniz. Çok yönlü bir yapıya sahip olan ürünler, evrensel yapısı sayesinde kullanıcılarının istediği her türlü işlemi gerçekleştirmesini mümkün hale getirir. Ayrıca evinizde bulunan mevcut sistem ile de hızlı bir şekilde entegre olabildiği için ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde karşılamanıza olanak tanır.
 • Akıllı kumanda çeşitleri genel olarak kullanıcı dostu olacak şekilde özel olarak tasarlanan ürünlerden oluşur. Ergonomik bir düzene sahip olan ürünlerde bulunan sezgisel düğmeler, ürünlerin her yaştaki kullanıcı tarafından rahat bir şekilde kullanılabilmesini mümkün hale getirir. Erişilebilir bir yapıya sahip olan ürünler, farklı cihazları kolaylıkla kontrol edebileceğiniz bir yapıdadır. Oyun konsolları, televizyon ya da ses sistemleri fark etmeksizin farklı cihazları uzaktan tek bir noktada kontrol etmenizi mümkün kılar. Farklı cihazların uzaktan kontrol edilebilmesi özellikle yaşlılar ya da hareket etme güçlü çeken kişiler için ideal hale gelir. Oturulan noktadan farklı cihazların tek dokunuşla kontrol edilebilmesini sağlayan ürünler, bu yönüyle kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırır.
 • Seçenekleri incelediğinizde farklı markaların özel olarak tasarladığı ürünler de olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, Digiturk akıllı kumanda çeşitleri sisteminizi cep telefonunuz ile entegre hale getirmenizi mümkün kılar. Benzer şekilde D Smart akıllı kumanda çeşitleri de sistemi telefonunuz üzerinden kontrol etmenize yardımcı olan bir yapıya sahiptir. Smart TV ya da Android TV akıllı kumanda fark etmeksizin farklı cihazların kontrolünü rahat bir biçimde yapmanızı mümkün hale getiren ürünler, evinizde istediğiniz düzeni daha rahat bir biçimde kurmanızı mümkün kılar.

Oto akıllı kumanda çeşitlerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilir, evinizde istediğiniz sistemi daha rahat bir şekilde kurabilirsiniz. Akıllı kumanda fiyatları ve alternatiflerini inceleyerek aradığınız özellikleri sunan ürünlere erişebilir, günlük hayatınıza teknolojik dokunuşlarda bulunmaya başlayabilirsiniz.

Akıllı Kumanda Özellikleri

Akıllı kumanda özellikleri incelendiğinde farklı işlevlere sahip olan pek çok model olduğu görülebilir. Böylece akıllı kumanda çeşitleri arasından aradığınız nitelikleri sunan ürünlere pratik bir şekilde erişebilir, sizin için uygun olanlara kısa süre içinde sahip olabilirsiniz,

 • Öğrenebilen akıllı kumanda çeşitleri incelediğinizde farklı cihazların özelliklerini öğrenebilecek yeteneklerle donatılan modeller olduğunu görebilirsiniz. LED ya da LCD televizyonlardan uydu cihazlarına kadar farklı aletleri kullanabilme yeteneğine sahip olan ürünler, öğrenebilme yetenekleri sayesinde cihaz entegrasyonunu kolaylaştırır. Böylece ürünler sayesinde tek bir alet aracılığıyla birden fazla cihazı kontrol altına alabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.
 • 433 MHz akıllı kumanda çeşitleri ise sıklıkla kullanılan frekansa sahip modellerden oluşur. Genellikle 433 MHz akıllı kumanda garaj girişlerinde kullanılır. Evinizin ya da apartmanınızın garajını herhangi bir fiziksel müdahaleye ihtiyaç duymadan kontrol etmek istiyorsanız ürünler sayesinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle bir tuşa basarak açılacak ve kapanacak şekilde yapılandırılan ürünler, kullanıcılarının istediği girişleri rahatlıkla açmasını mümkün hale getirir.
 • Garaj kapısını açma özelliğine sahip olan modeller, zamandan ve emekten tasarruf etme konusunda dikkat çeker. Bununla beraber ürünlerin bazıları sayesinde garaj kapılarını önüne geldiğiniz zaman otomatik olarak açabilirsiniz. Garaj kapısı ile akıllı kumanda arasındaki sinyaller, siz geldiğiniz herhangi bir tuşa basmadan kapının açılmasını mümkün kılar. Böylece herhangi bir işleme ihtiyaç duymadan araçlarınızı arabaların garajlarına kaldırabilir, eve hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.
 • Uydu alıcısı akıllı kumanda çeşitleri genellikle televizyonlarınızı Digiturk gibi sistemler aracılığıyla kontrol etmiyorsanız kullanabileceğiniz ürünler arasında bulunur. Uydu üzerinden kontrol işlemini gerçekleştirmenize imkan tanıyan ürünler, bu yönüyle televizyonlarınızı rahatlıkla yönetmenize olanak tanır. Kablo TV akıllı kumanda çeşitleri ile cihazınız akıllı ya da Android TV olmasa bile televizyonlarınızın kontrolünü sağlayabilir, günlük hayatınıza işlevsellik katabilirsiniz.
 • Oto teyp akıllı kumanda çeşitleri, araçlarınızda kontrolü pratik bir şekilde elde etmenizi sağlar. Örneğin, ürünler aracılığıyla dijital radyolarda frekansları rahat bir şekilde arayabilir, istediğiniz kanalı anında açabilirsiniz. Birçok farklı kumanda türüyle uyumlu olan ürünler, farklı cihazların kontrolünü sağlama konusunda da kullanıcılarına yardımcı olur.
 • Akıllı kumanda telefon ile televizyonlarınızın entegre haline gelmesiyle de öne çıkar. Bununla beraber seçenekleri incelediğinizde klavyeli akıllı kumanda çeşitleri de olduğunu görebilirsiniz. Akıllı kumanda klavyeli olduğunda televizyonda internet tarayıcısı açtığınız zaman istediğiniz metinleri daha rahat bir şekilde girmenize olanak tanır. Benzer şekilde sevdiğiniz platformları televizyonda kullanırken de ürünler sayesinde istediğiniz dizilerin, filmlerin ya da programların ismini kolaylıkla yazabilirsiniz. Klavyeli modeller, fonksiyonel yapısı sayesinde kullanıcılarının televizyon üzerinde istediği işlemleri rahat bir biçimde gerçekleştirmesine olanak tanır.
 • Akıllı kumanda klima çeşitleri de evinizdeki birden fazla klimayı tek bir kontrol cihazı aracılığıyla kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca geleneksel kontrol aletleri ile kıyaslandığında daha uzun menzillere sahip olan modeller, istediğiniz yerden klimalarınız üzerinde çeşitli ayarlamalar yapmanızı mümkün hale getirir. Bazı modeller klimalar ile beraber televizyon gibi farklı elektronik aletlerin de kontrolünü kolaylaştırdığı için birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Seçenekleri incelediğinizde sesli asistan özelliğine sahip olan modeller de olduğunu görebilirsiniz. Sesli asistan özelliği, cihazlarınızı sesli komutlar aracılığıyla rahat bir şekilde kontrol etmenizi mümkün kılar. Örneğin, televizyonlarınızın sesini açmak istediğinizde “Ses aç” gibi çeşitli komutları söyleyerek cihazlarınızı istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. Sesli komut özelliği aracılığıyla cihazlarınıza sadece yapmaları istediği işlemi söyleyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Farklı işletim sistemlerine sahip cihazlar ile başarılı bir şekilde uyum sağlayan ürünler, kullanıcılarının istediği cihazları yönlendirmesini mümkün hale getirir. Ayrıca kızılötesi öğrenme fonksiyonuna sahip olan modeller, cihazlarınızın gerçek kontrol aletlerinin tuşlarının özelliklerini öğrenme yeteneğine sahiptir. Böylece kopyalama işlemi için kızılötesi teknolojisini kullanabilir, istediğiniz fonksiyonları rahatlıkla elde edebilirsiniz. Bununla beraber bazı modellerde ekstra 2,4 GHz hızına sahip olan USB bağlantıları bulunur. Temel olarak bu bağlantılar, ürünleri bir mouse gibi kullanmanızı mümkün hale getirir. USB’yi istediğiniz uygun cihaza taktıktan sonra genellikle 10 metreye kadar cihazlarınızı uzaktan kontrol edebilir, istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bilgisayarınızı televizyona bağlayarak film ya da dizi izlemek istiyorsanız ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanabilirsiniz.

Akıllı kumanda fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız nitelikleri sunan parçalara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Koçtaş’taki uygun akıllı kumanda fiyatları sayesinde aradığınız özelliklere bütçenizi zorlamadan ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde karşılayabilirsiniz.

Akıllı Kumanda Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Akıllı Kumanda Nedir?

Ürünler genel olarak cihazlarınızı uzaktan ve tek bir kontrol aleti üzerinden yönetmenizi sağlar. Örneğin, aynı ürün ile televizyonunuzu ve klimanızı kontrol edebilir, tek bir kontrol cihazı aracılığıyla istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı Kumanda Nasıl Ayarlanır?

Ürünlerin ayarlanması yönetilecek aletten alete değişiklik gösterebilir. Bunun için daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız satın aldığınız ürünün cihazları nasıl yönetebileceğinizi anlattığı kılavuzları incelemelisiniz.

Akıllı Kumanda Her TV’ye Uyar Mı?

Ürünler genellikle her televizyona uyum sağlayacak şekilde tasarlansa da ürün seçimi yapmadan önce sizin televizyonunuzun uygun olup olmadığını araştırmanız önerilir.

Akıllı Kumanda Ne İşe Yarar?

Ürünler genel olarak cihazları uzaktan rahat bir şekilde yönetmenize olanak tanır. Televizyonlardan klimalara, garajlardan ışık sistemlerine kadar uyumlu akıllı aletleri kontrol etmenizi kolaylaştırır.

Akıllı Kumanda Nasıl Çalışır?

Ürünleri çalıştırmak için kullanacağınız cihazla arasındaki entegrasyonu yapmanız gerekir. Sonrasında rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Akıllı Kumanda Televizyona Nasıl Ayarlanır?

Televizyonu güç düğmesine dokunarak açtıktan sonra ürünlerinizi televizyona doğru doğrultmanız gerekir. Ardından satın aldığınız üründe talimatı verilen tuşlara bastıktan sonra ayarlama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Akıllı Kumanda Nasıl Sıfırlanır?

Ürünlerin sıfırlanması için genellikle üzerlerinde özel bir tuş bulunur ve oraya birkaç saniye boyunca basmanız gerekir.

Daha fazla göster
24 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: