Peşin Fiyatına 7 Taksit

Akıllı Priz

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Güvenli ve İşlevsel Akıllı Priz

Akıllı priz, normal prize takılan bir yardımcı araçtır. Elektronik eşyaları internet aracılığı ile yönetmeyi sağlar. Akıllı prizler, akıllı olmayan küçük ev aletlerini bile uzaktan kontrol etmeniz için tasarlanmıştır. Işık anahtarı gibi çalışan bu aparat sayesinde düğmeye basmak yerine uygulama üzerinden elektronik aletinizi kontrol edebilirsiniz. Wi-fi akıllı priz, kablosuz internet sayesinde yaşam alanlarınızda tüm elektronik cihazlarınızı uygulama üzerinden yönetebilmenizi mümkün kılar. Akıllı priz wi-fi modelleri, evinizde ve ofisinizde sık kullandığınız cihazları kolay bir şekilde kontrol etmeniz için uygundur.

Akıllı Priz Modelleri Neler Yapabilir?

Yaşam alanlarınızda bulunan elektrik soketlerine akıllı priz modelleri takarak uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Akıllı ev sistemlerine sahip olmasanız bile bu ürünler yardımıyla elektronik cihazlarınızı uzaktan kontrol edebilmeniz mümkün hale gelir. Wi-fi ağına bağlanan ve fişe takılı olan elektronik cihazlarınızı evde olmasanız bile kontrol edebilirsiniz. Ofisten eve dönerken ısıtıcıyı çalıştırabilir, dışarı çıktığınızda evde açık unuttuğunuz ışıkları akıllı telefonunuzdan kapatabilirsiniz.

Akıllı prizlerin günlük yaşamda size sağladığı kolaylıkları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Sanal asistan desteği sunan modeller sayesinde elektronik cihazlarınızı sesli komut ile yönetebilirsiniz. Bu sayede ellerinizin kirli veya dolu olduğu anlarda telefona temas etmenize gerek kalmadan cihazlarınızı kontrol edebilmeniz mümkün olur.
 • Akıllı prizler ile birlikte çalışan uygulamalar zamanlama özelliğini aktif kullanmanızı sağlar. Akıllı telefonunuza uygulamayı yükleyerek belli bir güne ve saate uyarı sistemi kurabilirsiniz. Bu sayede su ısıtıcısının kaçta çalışacağını, perdelerin hangi saatte açılması gerektiğini, ışıkların gece saat kaçta kapanmasını istediğinizi önceden belirleyebilirsiniz. Zaman ayarlı akıllı priz modelleri planlama yapmanız için uygundur.
 • Verimli bir enerji kullanımı için akıllı priz modelleri idealdir. Fişe takılı olduğu halde cihazların enerji harcamasını önlemek için bu ürünlerden destek alabilirsiniz. Akım korumalı akıllı priz modelleri enerji tasarrufu yapmak için uygun bir seçim olur.
 • Dış mekan için tasarlanan akıllı prizler sayesinde balkon, teras, bahçe gibi alanları uygun zamanlarda ışıklandırabilirsiniz. Evde olmasanız bile iç ve dış mekan aydınlatma sistemlerinizi uzaktan kontrol edebilmek size farklı avantajlar sunar.
 • Akıllı prizlerin kumandalı olan modelleri akıllı telefonunuz yanınızda olmadan bile kontrol edebilmenizi sağlar. Evde telefonunuz her an yanınızda olmayabilir. Bu ürünlerin kumanda sistemi ile açma kapama işlemini kolayca yapabilirsiniz.
 • Ürünlerin üzerinde yer alan açma kapama düğmesi sayesinde kullanmadığınız anlarda akımı kesebilir, elektrik faturalarınızda biriken yükü azaltabilirsiniz. Çevreye karşı duyarlı bir anlayış ile üretilen bu tasarımlar doğa dostu bir kullanım sunar.

Akıllı Çoklu Priz Modelleri

Akıllı 3’lü priz modelleri, birden fazla cihazı aynı anda kontrol edebilmenizi sağlar. Bu sayede yaşam alanlarınızı daha konforlu ve işlevsel hale getirebilirsiniz. Sıradan modelleri akıllı hale getirmek ve çoklu cihazlarla kullanmak için akıllı üçlü priz modelleri uygun bir seçim olur. Akıllı grup priz modelleri özellikle kütüphane, ofis, toplantı merkezi, işyerleri için idealdir. Ofis çalışanlarının ekip toplantılarında, seminer ve sunum seanslarında akıllı prizler fonksiyonel bir çalışma ortamı oluşturur.

Akıllı priz anahtar sistemleri elektronik cihazların uzaktan kontrol edilmesi için tasarlanmıştır. Akıllı telefonunuz yanınızda değilse bile anahtar ve kumanda sistemi ile cihazlarınızın açma kapama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Koçtaş en iyi akıllı priz modelleri ile kullanıcılarından tam not almayı başarır. Güvenilir markaların sunduğu akıllı priz modelleri ile yaşadığınız ortamı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Grup Priz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş yerlerinde ve ofislerde tercih edilen modeller doğru şekilde seçilmelidir. Yanlış seçim yapmak tehlikeli arızalara neden olabilir, elektronik cihazlara zarar verebilir. Kaliteli modelleri tercih etmek önemlidir. Güvenilir ve bilindik markaların sunduğu akıllı prizler garanti kapsamı dahilinde sorunsuz kullanım sunar.

İhtiyaca yönelik seçim yapılması gerekir. Birden fazla cihazın aynı anda kullanılması için 3’lü veya 6’lı priz modellerini tercih edebilirsiniz. Grup prizler ortak kullanım alanları için idealdir. Ekip çalışması için aynı masada çalışan kişiler bu ürünlerden faydalanabilir.

Piyasaya sunulan ürünler arasından seçim yaparken kabloların hasar almamış olmasına özen göstermeniz gerekir. Ürünler geniş ve çoklu tasarımı ile rafta bekleme ve kargo aşamasında zarar görebilir. Ürünün herhangi bir yerinde yer alan yıpranma elektrik kaçaklarına ve yangın tehlikesine zemin oluşturabilir.

Maksimum güç seviyesi önemlidir. Grup prizlerde birden fazla cihaz bir arada çalıştırıldığı için maksimum güç miktarını aşabilir. Bu gibi aşırı yüklenmeler elektrik tesisatında yangın veya arızaya neden olur.

Akım Korumalı Akıllı Priz Modelleri

Korumalı modeller kullanım kolaylığının yanı sıra güvenlik açısında da sık tercih edilir. Yaşam alanlarınızın elektrik sisteminde meydana gelebilen herhangi bir sorunda kendini otomatik olarak kapatan korumalı modeller sayesinde güvende kalabilirsiniz. Güvenilir markaların oldukça kaliteli malzemelerden ürettiği akım korumalı prizler bozulma, temassızlık, güç aşımı gibi durumlara karşı etkili bir yapıya sahiptir.

Kablosuz olarak sunulan modeller yaşam alanlarında düzenli bir görünüm sunar. Minimal dekorasyon anlayışında gereksiz dağınıklığın ortadan kaldırılması önemlidir. Ev ve ofis gibi ortamlarda fazla kablo görüntüsü karmaşık bir atmosfer yaratır. Dağınıklığı yok etmek ve düzenli bir görünüm oluşturmak için kullanımı kolay olan akıllı prizleri tercih edebilirsiniz.

Akım korumalı modellerin seçilmesi güvenli kullanım için önemlidir. Yangına karşı dayanıklı olan malzemesi ile bu modeller aşırı yüklenme nedeniyle oluşan arızalarda sorunun daha fazla büyümesini önler. Elektrik sisteminin kıvılcım çıkarması ve yangınlara sebep olması ev kazaları içinde sık rastlanan bir durumdur. Akıllı prizlerin güvenli tasarımı bu sorunu önlemek için ideal bir seçenek olur. Akım korumalı modeller elektrik akımında yaşanan dalgalanmaları hemen algılayarak cihazınızı korumaya alır.

Akım Korumalı Priz ile Standart Prizin Farkı

Akım korumalı modeller elektrik sisteminde meydana gelen en ufak bir dalgalanmada bile cihazınızı korur. Elektrik kaynağına gelen bir darbe, yıldırım düşmesi, elektrik kesintisi gibi sorunlar nedeniyle akımda dalgalanma oluşabilir. Bu akım değişikliği elektronik cihazı bozabilir. Bu nedenle akım korumalı priz modelleri işlevsel bir seçenek olur. Standart prizlerin akım dalgalanmasına karşı herhangi bir koruması yoktur.

Sıradan modeller birden fazla elektronik cihazın çalışması nedeniyle aşırı güç yüklenmesi sorunu yaşayabilir. Bu durumda ürün ısınır ve arıza verebilir. Hem sağlığınız hem cihazınız için risk oluşturur. Akım korumalı prizler aşırı yüklenme durumunda otomatik olarak kapanır.

Akım korumalı prizler normal ürünlere göre daha yüksek fiyat aralığında sunulur. Ancak elektronik cihazlarınızın dayanıklılığını koruması için etkilidir. Bütçenizi zorlamadan erişilebilir akıllı priz fiyatlarını inceleyerek ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Akım Korumalı Priz Nerede Kullanılır?

Akım korumalı prizleri önemli cihazlarınızı korumak için kullanmanız gerekir. Yaşam alanlarınızda sık kullandığınız genellikle telefon, tablet, bilgisayar, makine gibi önemli cihazları şarja taktığınız bu ürünler için akım korumalı olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Basit bir masa lambası veya abajur için akım korumalı prize ihtiyaç yoktur. Elektrik sisteminizde yaşanan herhangi bir dalgalanmada hasar alabilecek cihazlarınızı korumaya almanız gerekir.

Ofisler önemli verilerin kaybolmaması için akım korumalı prizlere ihtiyaç vardır. Genellikle dijital işlemlerin uygulandığı ofislerde elektrik sisteminde yaşanılan ufak bir dalgalanma geri alınamaz kayıplara neden olabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için akıllı elektrik kitleri kullanılabilir.

Akım korumalı modelleri seçerken yüksek enerji koruması olan modelleri inceleyebilirsiniz. Enerji derecesi ne kadar yüksek olursa o kadar iyi koruma sağlar. Bazı akım korumalı cihazların üzerinde veya uygulamasında gösterge bulunur. Bu sayede korumanın aktif olup olmadığını test edebilirsiniz. Kullandığınız cihazların sayısına göre girişi olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Birden fazla cihazın aynı anda sorunsuz çalışması için çoklu modelleri tercih edebilirsiniz.

Alev almaz yapıya sahip üstelik tek anahtar ile akımı kesebileceğimiz tasarımlar yaşam alanlarında güvenli kullanım için idealdir. Yangına karşı dayanıklı olan tasarımlar elektrik arızalarında hayat kurtarıcı rol oynar. Tek bir anahtar yardımıyla grup prizlerin akımını kesebilirsiniz. İnternet bağlantınızın olmadığı durumlarda manuel anahtarı kullanabilirsiniz. Akım korumalı prizlerin bazılarında hafıza sistemi bulunur. Bu sistem akımın tanınmasını ve cihazın ona göre daha aktif şekilde çalışmasını sağlar.

Sıva Altı Akıllı Prizler

Bina yapım aşamasında ve dekorasyon yenilemesine uygulanan sıva altı akıllı prizler, aydınlatma sistemleri için önemlidir. Akıllı ev sistemlerinde önemli bir yer tutan sıva altı priz modelleri aydınlatmak ürünlerini uzaktan kontrol etmek için gereklidir. Modern ev tasarımlarında öne çıkan sıva altı modeller, yaşam alanlarında şık bir duruş sergiler. Her odaya yerleştirilebilen tasarımlar yerden tasarruf edilmesi için önem taşır. Eşyaların konumlandırılmasıyla herhangi bir bağlantı olmadığı için dekorasyon stilinde rahatlık sunar.

Sıva altı modellerinin montajı yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Doğrudan elektrik sistemine bağlandığı için yeterli bilgi ve donanımı olmayan kişilerin sağlığı açısından risk oluşturabilir. Elektrik tesisatında meydana gelen herhangi bir sorunda yeterli bilgiye sahip değilseniz uzman desteği almanız doğru olur.  Sıva altında yerleştirilen modeller yüksek çekim gücüne sahiptir ve işlevsel kullanımı ile üst düzey konfor sağlar.

Akıllı Priz Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akıllı prizler arasından seçim yaparken bazı önemli detaylara dikkat ederken doğru tercih yapabilirsiniz. Ev ve ofis için elektrik sisteminin bir parçası olan ürünlerin seçimi önem taşır. Elektronik cihazların düzgün çalışması ve yaşam standardının yükselmesi için akıllı priz seçimi uygun şekilde yapılmalıdır:

 • Akıllı priz seçiminde önemli nokta, cihazlarla uyumlu olmasıdır. Yaşam alanlarınızın elektrik sistemine ve kullandığınız elektronik cihazlara uygun olan modelleri tercih etmeniz gerekir. Farklı özellikleri olan akıllı prizler içinden kullanım alışkanlıklarınıza göre seçim yapabilirsiniz.
 • Akıllı asistan sistemi olan modeller sesli komut ile çalışabilir. Eğer sesli komutlarla evinizdeki cihazları yönetmek istiyorsanız akıllı asistan sistemi olan modellerini tercih etmeniz gerekir. Seçim yaparken özellikleri iyi belirlemeniz önem taşır.
 • Zamanlama özelliği olan modellerde spesifik seçimler yapmanızı sağlayan uygulamalar bulunur. Sıradan modeller belli gün ve saat aralıklarını verir, daha ayrıntılı zamanlama sistemi kurmanızı sağlayan tasarımlardan faydalanabilirsiniz.
 • Güvenilir markaların modellerini tercih etmeniz garanti süresi ve kapsamı için önemlidir. Kaliteli ve işlevsel tasarıma sahip akıllı prizler yaşam alanlarında cihazlardan daha etkili sonuç almanızı sağlar. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda yetkili servisten destek alabilirsiniz.
 • Akıllı telefonu her an yanınızda bulundurmuyorsanız kumandalı priz modellerini tercih etmeniz gerekir. Kumanda sistemi telefon olmadan akıllı prizleri kontrol etmenizi sağlar. Evinizde oturduğunuz yerden kalkmadan ışıkları açıp kapayabilir, su ısıtıcısını çalıştırabilirsiniz.
 • Hangi alanlarda akıllı prizlerin kullanılacağına karar vermeniz önem taşır. Evinizin her noktasında kullanmak yerine bazı ürünlerde bu aparatı tercih edebilirsiniz. Ütü, bilgisayar, ışıklandırma gibi sık kullanılan elektronik cihazlar için akıllı sistemlerin değerlendirilmesi gerekir.

Akıllı Priz Kullanımında Önemli Noktalar

Kablosuz akıllı priz modellerini tercih ederek düzgün çalışmasını sağlayabilirsiniz. Wi-fi üzerinden bağlanan modeller çoklu çalışma sistemi için daha uygun olur. Çoklu akıllı prizlere kablolu bağlanan elektronik cihazlar yangın tehlikesi yaratabildiği için risk içerir. Bu riski algılayan ürünler otomatik olarak kapanır. Yaşam alanlarınızda birden fazla cihazı aynı anda çalıştırmak için wi-fi üzerinden bağlanmayı denemelisiniz.

Akıllı priz kullanımı yaşadığınız ortamı daha güvenli ve konforlu hale getirmenize yardımcı olur. Evden çıktığınızda ütüyü fişte unutma endişesi yaşamanıza gerek kalmaz. İnternete bağlanan ürünler yardımıyla evden uzakta bile elektrik akımını kontrol edebilirsiniz.

Elektronik cihazların hepsini birden çalışmak elektrik sistemini gereğinden fazla zorlar. Hem cihazların dayanıklılığı hem elektrik sisteminizin doğru çalışması için aşırı yüklenmeden uzak durmanız önemlidir. Akıllı prizlerin çalışmasını zorlamamak için elektronik cihazlarınızı belli zamanlama ayarı yaparak kullanabilirsiniz. Manuel açma kapama düğmesi internet bağlantısında sorun yaşandığında veya akıllı telefon yanınızda olmadığında akımı kontrol edebilmeniz için özel olarak tasarlanır.

Wi-fi Akıllı Prizlerin Avantajları

Kablosuz akıllı kitlerin yaşam alanları için birçok avantajı bulunur. Ev ve ofis gibi ortamlarda akıllı prizleri tercih ederek yüksek konfor elde edebilirsiniz;

 • Kullanım alışkanlıklarınıza göre programlama yaparak elektrik masraflarınızı azaltabilirsiniz. Uzaktan erişim ve kontrol sağlayan akıllı sistemler elektrik tüketimi gereksiz olduğu durumlarda durdurabilmenizi sağlar.
 • Kablosuz internet ağına dahil edilen modeller kablolardan dolayı oluşan görüntü kirliliğini ortadan kaldırır. Bu sayede yaşam alanlarınız daha estetik ve şık görünür. Çocuklu aileler için güvenli bir kullanım alanı yaratır.
 • Kolay montaj ve hızlı kullanım avantajı ile hemen aktif hale gelir. Herhangi bir kablo döşemesine ihtiyaç duymadığı için internet ve mobil uygulama ile kullanıma hazır olur. Bu sayede pratik bir kullanım sağlar.
 • Doğaya karşı duyarlı yapısı sayesinde enerji tüketimini azaltır. Daha az enerji harcayarak etkili sonuç almanıza yardımcı olur. Kullanmadığınız anlarda ürüne gelen akımı durdurmanızı sağlayarak elektrik faturalarındaki yükü hafifletir.
 • Güvenlik önlemleri için ideal bir çalışma sistemine sahiptir. Evde olmadığınız zamanlarda çalışan elektronik cihazlarınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Dayanıklı yapıya sahip olan ürünler herhangi bir arıza durumunda akımı durdurarak olası kazaları önlemeye çalışır.
 • Yaşam alanlarınızda konforun üst seviyeye taşınmasını sağlar. Her sabah belli bir saate su ısıtıcısının aktif olması sayesinde sıcak bir kahveyle güne başlayabilirsiniz. Ütüyü fişte mi unuttum diye düşünmenize gerek kalmadan dış mekanların keyfini sürebilirsiniz.

Akıllı Prizlerin Fiyatları

Akıllı priz fiyatları; kalitesine, garanti süresine ve kapsamına, tasarımına, işlevselliğine göre değişiklik gösterir. Çoklu grup prizler tekli seçeneklere göre daha yüksek fiyat aralığına sahiptir. Akıllı asistan uygulaması olan modelleri sesli komut ile çalıştığı için normal tasarımlara göre daha yüksek fiyattan satılır. Yaşam alanlarınızın ihtiyacına yönelik olarak elektrik ekipmanları seçebilirsiniz.

Ev ve ofis gibi ortamlarda elektronik cihazların sorunsuz çalışması için doğru ekipmanların tercih edilmesi önemlidir. Elektrik sisteminizin yapısına, kullandığınız aletlerin özelliklerine ve yaşam alışkanlıklarınıza göre akıllı priz seçimi yapabilirsiniz. Güvenilir markaların sunduğu modelleri yüksek fiyattan sunulsa bile garanti süresi ve kapsamı sayesinde uzun süreli kullanım sağlar. Sağlığınızı riske atmamak ve ev kazalarını önlemek için güvenilir ekipmanları seçmeniz gerekir.

Koçtaş, erişilebilir akıllı priz fiyatları sayesinde her bütçeye uygun seçenekler sunar. Uygun aralıkta belirlenen akıllı priz fiyatları elektronik aletlerinizi evde ve dışarıda rahatlıkla yönetmenizi sağlar. Evin dışında olduğunuzda internet sayesinde ışıklarınızı belli bir saate uzaktan açabilir, gerektiğinde ütünün fişini kontrol edebilirsiniz.

Akıllı Priz Modelleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Akıllı priz nedir?

Normal modellere kablosuz olarak takılan ve wi-fi ağına bağlanan ek bir aparattır. Yaşam alanlarındaki elektronik cihazları uzaktan kontrol etmenizi sağlar. İnternet erişimi sayesinde uzaktan akıllı telefon yardımıyla veya sesli komut ile ışıkları açıp kapayabilir, su ısıtıcısını istediğiniz zaman çalışır hale getirebilirsiniz.

Akıllı priz ne işe yarar?

Akıllı priz evdeki kablosuz internet ağına bağlanarak elektronik cihazların her ortamdan kontrol edilmesini sağlar. Dış mekanlarda olduğunuz zaman evde birileri varmış gibi görünmesini sağlamak için belli bir saatte ışıkları açabilirsiniz. Akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulama sayesinde belli gün ve saatler için zamanlama planlayabilir, cihazların belirlediğiniz zamanda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Wi-fi akıllı priz ne işe yarar?

Wi-fi akıllı priz kablosuz internet ağına bağlanarak tek bir tuşla evinizdeki tüm elektronik cihazları kontrol etmenize yardımcı olur. Oturduğunuz yerden kalkmadan ışıkları yakabilir, perdeleri kapatabilir, mutfağa gitmeden su ısıtıcısını aktif hale getirebilirsiniz.

Akıllı priz nasıl kullanılır?

Normal prize akıllı prizi takarak çalıştırabilirsiniz. Wi-fi ağına ürünü bağladığınız ve mobil cihazınıza uygulama yüklediğiniz zaman elektrikli küçük ev aletlerinizi kontrol edebilirsiniz. Akıllı priz modellerinin bazıları uzaktan kumanda sistemi ile çalışabilir. Akıllı telefon yanınızda yoksa bile kendi kumandası ile komutları gerçekleştirebilirsiniz. Erişilebilir akıllı priz fiyatları sayesinde bütçenize uygun olan modelleri seçebilirsiniz.

Daha fazla göster
45 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: