200 TL Üzeri Kargo Bedava

Hamak

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar
Hamaklar

Bahçede, piknikte, deniz kenarında, balkon ya da teras gibi tüm açık alanlarda uzanıp boylu boyunca yatmak, dinlenmek istediğiniz her alanda kullanabileceğiniz hamaklar iki ucunu asarak kullanılan, sallanma işlevini sağlayan ürünlerdir. Son yıllarda sabit ayaklarla tasarlanan hamaklar asacak yeri olmayanlar için biçilmiş kaftan. Örgü ya da kumaştan tasarlanan klasik hamaklar ise istenildiğinde kolaylıkla katlanıp kaldırılması ve uygun fiyatları ile hala en popüler ürünler arasında.

Püf Noktası: Hamak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Hamak modelleri arasında seçim yaparken kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı kriterler mevcut. Öncelikle hamak ev, bahçe, balkon gibi alanlardan hangisinde kullanılmak isteniyor ise o ortama uygun ölçülere bakılması gerekir. Tercihinizi klasik hamaklardan yana kullanacaksanız malzemesine ve yapısına göre farklılık içeren örgü ya da kumaş hamaklardan birini seçebilirsiniz. Hamaklar arasında seçim yaparken fiyat ve kalite dengesini kurmanız gerekmektedir. Hamak yapımında kullanılan malzemenin esnekliği, file hamaklarda file boşluklarının genişliği, hamağın uzunluk ve genişlik ölçüleri gibi özellikler kullanıcının konforunu etkileyen faktörlerdir. Kullanılan file veya kumaşların aşırı esnek oluşu hamağın kullanıcı ağırlığına göre yere çok yaklaşmasına ve zamanla yerle temas etmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle kullanılan malzemenin esnekliğine dikkat edilmesi gerekir. Fazla esnek olan malzemeler de, file hamaklarda file aralarının fazla açılabilmesine neden olabilmektedir. Bu da kullanıcı konforunu etkileyen etkenlerdendir. Kullanılan kumaşın pamuklu veya  naylon alaşımlı malzemeden olması da konforu etkiler. Pamuklu kumaşlar kullanım açısından terletme yapmayan özelliklerde üretilebilmektedir. Naylon alaşımlı kumaşlar ise hamak üzerinde geçirilen vakitte kullanıcıyı terletme gibi sıkıntılar meydana getirebilmektedir. Renkli kumaşlardan tasarlanan kumaş hamaklar, ekstra yastık ya da mindere ihtiyaç duymanızı engeller. Ancak sağlam bağlamaya özen göstermelisiniz. Kullanıcı ağırlığı arttıkça esneme olmakta ve hamaklarda daralma meydana gelmektedir. Hamak genişliği ve uzunluğu bu nedenle önemlidir. Yeterli alanınız varsa bulabildiğiniz en geniş hamağı almakta fayda vardır. Çünkü dar hamaklar rahatsızlık verebileceği için hamaktan alacağınız keyfi azaltabilmektedir. Yetişkinlerin kullanacağı hamaklarda hamakların çekebileceği maksimum ağırlık da çok önemlidir. Üzerine taşıyabileceğinden fazla ağırlık bindirilmemelidir. Hamak fiyatları bu özelliklere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.
Kamp spor ve outdoor ürünlerinin içerisinde bulabilebileceğiniz hamaklar büyük küçük her yaştan herkesin keyifle vakit geçirildiği ürünler arasında. Her bütçeye uygun kaliteli ve güvenilir hamaklar ise şimdi Koçtaş’ta! Kalite ve fiyat dengesini Koçtaş'ta yakalayıp, ürününüzü hemen şimdi online alışveriş kolaylığıyla sepetinize ekleyebilirsiniz!

En Çok Satan Hamak Hangileri?

Koçtaş Hamak kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Exent Eco Hamak 240x140 Yeşil
  2. Eko Hamak 95x180 cm
  3. Mekanizmalı Cibinlikli Kamp Hamak Seti 240x140 Siyah
Daha fazla göster
13 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: