200 TL Üzeri Kargo Bedava

Sulaklar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şık ve İşlevsel Çiçek Sulama Kabı

Çiçek sulama kabı bitkilerin sulanması için kullanılan işlevsel özellikli ürünlerdir. Sulama kabı iç ve dış mekânda bulunan bitkilerin sulanması için özel olarak tasarlanan ve işlemleri hızlandıran yardımcı ekipmanlardır. Çiçek sulama kabı ile saksıda veya toprakta her türlü bitkiyi yetiştirirken en önemli adımlardan olan sulama işlemi pratik bir hale gelir. Çiçek sulama ibriği farklı tasarımları ile dikkat çeker. Bitki sulama kabı çeşitleri üretim malzemelerine göre plastik, metal çiçek sulama kabı olarak ayrılır. Bitki suluğu ya da sprey suluk olarak adlandırılan çeşit kullanım kolaylığı açısından tercih edilir. Çiçek sulama spreyi veya çiçek sulama fısfısı genellikle plastik malzemeden üretilir. Bitki sulama spreyi püskürtme yöntemiyle sulama gerçekleştirir. Sulak fiyatları ürün hacmine, ek aparatlarının olup olmamasına, rengine ve modeline, markasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Çiçek sulama kabı fiyatlarını etkileyen bir başka unsur üretim malzemesidir.

Çiçek sulama kabı sayesinde bitkilerin düzenli su ihtiyacı pratik ve kolay bir şekilde karşılanabilir. Bu ürünler özel tasarımları sayesinde işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Yağmurlama, püskürtme ve klasik yöntem ile su dökme işlemleri yapabilen modeller mevcuttur. Bu modeller ile ideal su miktarı kolaylıkla ayarlanabilir. Sapları ergonomiktir ve kullanım kolaylığı sunar. Üretim malzemeleri en çok plastik ve metal başka olmak üzere galvaniz, bakır, polipropilen gibi materyallerdir. Tasarımsal özellikleri ile de dikkat çeken modeller ile bitki yetiştiriciliği keyfe dönüşebilir.

Çiçek Sulama Kabı Modelleri

Dayanıklı plastik malzemeden üretilen çiçek sulama kabı modelleri yaygın bir şekilde tercih edilen modeller arasındadır. Süzgeç özelliği bulunan ve gagaya benzeyen yapısı ile albatros olarak isimlendirilen modeller suyu filtreler ve yabancı cisimlerin bitki köklerine ulaşmasına izin vermez. Süzgeçli modeller yağmurlama yöntemi ile su dökme işlemi gerçekleştirir ve bu sayede hassas bitki ve yaprakların sulanma işlemi gerçekleştirilir. Bazı modellerde bu süzgeçli aparat çıkarılıp takılabilir durumdadır.

Su dökme miktarını ayarlamaya yarayan çıkış uçları uzun süren bitki sulanması işlemlerini hızlıca gerçekleştirmeye yarar. Sulakların dar ve uzun ağız kısmı suyun köklere kadar ulaştırılmasına yardımcı olur. Sulama kabı uzunluk, boyut, hacim gibi özelliklerine bağlı olarak farklılaşır ve çeşitlenir. 

Paslanmaz metal malzemeden üretilen modeller dayanıklıdır ve parlak renkleri ile uzun süreli kullanım için idealdir. İbrik şeklinde tasarlanmış geleneksel modeller ile modern çizgilere sahip tasarımlar kullanıcıların beğenisine sunulur. Vintage, retro tasarımlar da bu tarzlara kendini yakın hisseden kişiler tarafından tercih edilir. Sulak gövdesinde bulunan kabartmalı figürler bitki bakımını destekleyici motivasyon sunar. Sap kısmı oldukça ergonomiktir ve sulağın üstünde ya da yan kısmında bulunur. İç ve dış mekanlarda kullanımı uygundur. Leke tutmaz, kolay temizlenebilir ve bu gibi özellikleri sayesinde oldukça işlevseldir.

Çeşitli Kapasite ve Formlardaki Çiçek Sulama Kabı Modelleri

Sulama kabı modellerinin kapasiteleri geniş bir aralığa sahiptir. 1 litreden başlayarak hacmi genişleyen ürün modelleri çeşitli kullanım alanları için idealdir. Ev, balkon ve ofis bitkileri için mini modeller yeterli olacaktır. Hafif yapıları sayesinde içi doldurulduktan sonra kolaylıkla taşınabilir ve bitkilerin su ihtiyacı hızlı ve pratik bir şekilde karşılanabilir.

Geniş hacimli, kapasiteli modeller büyük bahçelerde ideal olarak kullanılabilir. Park, bahçe, ağaç ve fazla sayıdaki saksının su ihtiyacının giderilebilmesi için geniş hacimli modellerden yararlanılabilir. Bu gibi alanlar için 10 ila 12 lt hacimli ürünler kullanılabilir.

Sprey formundaki modeller bitkilerin üzerine rutin olarak su serpmek için kullanılır. Spreylerin suyun püskürtülmesi şeklinde çiçeklere ulaşır. Sprey modeller ile yalnızca su değil bitkilerin ihtiyaç duyduğu ilaçlı bitki besinleri de püskürtmek mümkündür. Bu modeller klasik çiçek sulama kabı formundan farklı ve alternatif modellerdir. Sprey formundaki çiçek sulama kabı büyük yapraklı yeşil bitkilerin yapraklarını nemlendirmek, sıvıyı eşit ve dengeli bir biçimde dağıtmak ve az miktarda su ihtiyacı duyan bitkileri yeterli derecede sulamak için kullanılır.

Çiçek Sulama Kabı Tasarımları 

Çiçek sulama kabı çeşitleri farklı tasarımlara sahiptir. Renk ve desen çeşitliliği açısından geniş bir yelpaze sunar. Plastik, galvaniz, metal, seramik, polipropilen ve bakır gibi malzemelerden üretilerek farklı detaylar ve özellikler barındırabilir. Bu ürünler satın alınırken kişisel zevkler göz önünde bulundurulabilir. Bu kapsamda renk ve tasarım belirlenebilir.

Fil formundaki çiçek sulama kabı modelleri görünümün yanı sıra hem sırt hem kuyruk kısmından tutma olanağı sağladığından oldukça kullanışlıdır. Sulama ucu fil hortumuna benzer ve ince olması sayesinde küçük saksıların su ihtiyacı rahatlıkla giderilebilir. Siyah, beyaz, mor, mavi, pembe, kahverengi, gri gibi pek çok farklı renk seçeneğine sahiptir.

Kuğu formundaki çiçek sulama kabı modelleri yaygın olarak tercih edilen çiçek sulama kabı modelleri arasındadır. Ürün boyutları kişisel ihtiyaçlara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çiçek sulama kabı modellerinden albatros modeller uçlarında bulunan süzgeç yardımı ile farklı amaçlar için kullanılabilir ve damlama şeklinde su dökme performansı gösterir. Çiçek sulama kabı hacimleri genellikle 1 litreden başlayarak yukarıya doğru artış gösterir. Sprey çiçek sulama kabı modelleri püskürtme özelliği sayesinde narin bir su dökme performansına sahiptir. Özellikle yaprakların nemlendirilmesi ve serinletilmesinde oldukça işe yarar. Tasarım açısından da önemli olan bu ürünler kişisel zevkler doğrultusunda tercih edilebilir. Çeşitli markaların eşsiz tasarımları mevcuttur.

Çiçek Sulama Kabı Geniş Kullanım Alanları

Temel olarak aynı işlevi gören ancak özelliklerine bağlı olarak farklı fonksiyonları bulunan çiçek sulama kabı modellerinin kullanım alanı oldukça geniştir. Bitki yetiştirme ile ilgilenen herkesin muhakkak ihtiyaç duyduğu bu ürünler su dökme biçimi, sulanacak alanın büyüklüğü ve bitki özelliklerine göre çeşitli alanlara kullanılabilir. Çiçeklerin su ihtiyacını karşılayan sulakların kullanım alanları aşağıda listelenmiştir:

 • Ev, restoran, otel gibi işletmelerde bulunan dekoratif amaçlı saksıların sulanması için çeşitli boyutlardaki sulaklardan yararlanılır.
 • Bahçe, teras, balkon ve pencere önü gibi dış mekanlarda ve doğada bulunan kulübe, bungalov tarzı evlerin önüne ekilen bitkilerde bu ürünler kullanılır.
 • Bölgesel sulamanın yapılması gerektiği park, bahçe gibi alanlardaki çiçek ve çimen su ihtiyaçları bu ürünler ile karşılanır.
 • Evde ya da ev önünde yetiştirilen domates, salatalık, yeşil soğan, maydanoz gibi sebzelerin sulama kabı yardımı ile su ihtiyacı giderilebilir.
 • Peyzaj işi ile uğraşanlar, çiçekçi dükkanları, mezarlık görevlileri ile profesyonel bahçe işi ile ilgilenen bahçıvanların günlük kullanımına ihtiyaç duyduğu ürünlerdir.
 • Seracılık, tarım işleri ile ilgilenen kişilerin kullandığı temel malzemelerdendir.
 • Maşrapa biçimindeki modeller çocukların kumsalda, toprakta oynadığı bir oyuncak haline gelebilir.
 • Hazneli çiçek sulama kabı modelleri bitkilerin ilaçlanma öncesinde kimyasalları dökmeye yardımcı olur.

Çiçek Sulama Kabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu ev ve bahçede çiçek sulama kabı modelleri kullanılır. Bu ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların başında hangi bitkiler için kullanılacağı gelir. Çeşitli bitkiler farklı su miktarı ve su dökme şekillerine ihtiyaç duyar. Bununla birlikte bakımı yapılan bitki sayısı da alınacak sulağın özelliklerini belirlemede etkilidir. Bitki sayısının fazla olması durumunda hacmi yüksek sulama kabı modelleri tercih edilmelidir.

Alınacak ürünün uzun ömürlü olması ve uzun yıllar boyu kullanılabilmesi beklenir. Bunun için dayanıklı materyallerden üretilmiş olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Bununla birlikte sağlık açısından tehlikeli olabilecek maddelerin içerisinde yer aldığı ürünlerden kaçınılmalıdır. Kullanım kolaylığı açısından sap kısmının ergonomik olması önemlidir. Garanti belgeli ürünler kullanıcı hatası dışındaki durumlarla karşılaşıldığında ürün temini konusunda gereklidir.

İhtiyaçların karşılandığı bir modele ulaşmaya çalışırken kişisel zevkler de göz önünde bulundurulur. Fil, kuğu, ibrik, sürahi şekillerinde tasarımlar mevcuttur. Renk ve tasarım tercihi kişilere bağlıdır. Göz alıcı renkler ile sulama alanı güzelleştirilebilir ve bu işlem keyfe dönüştürülebilir. Her bütçeye uygun modele ulaşmak mümkündür. Ürün modelleri arasında gerekli fiyat performans karşılaştırılması yapıldıktan ve kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra uygun bir model satın alınabilir.

Çiçek Sulama Kabı Fiyatları

Bahçelerde, ev içerisinde, balkonlarda ve teraslarda kullanılan sulaklar özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarındadır. Çiçek sulama kabı fiyatları ürün hacmine, ek aparatlarının olup olmamasına, rengine ve modeline, markasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Su hacminin darlığı ya da genişliği fiyatları etkileyen en önemli unsurlardandır. Bunlarla birlikte tasarımsal özellikler de fiyatları etkiler. Özellikler önemli markaların üretmiş olduğu modeller marka değerine bakılarak fiyatlandırılır. 

Hortum yardımıyla bahçe ya da saksı sulamak su israfına yol açarken ekonomik olarak da zarara neden olabilir. Sulama kabı tercih edilmesi hem su israfını önler hem de ekonomik açıdan kişilere katkı sunar. Plastik modeller herkesin ulaşabileceği fiyatlara sahiptir. Bu nedenle en çok tercih edilen modeller plastik malzemeden üretilen modeller olarak karşımıza çıkar. Renk ve tasarım farklılıkları ve ek özellikler de fiyatların değişmesine sebep olacağından uygun modelin ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmesi gerekir. 

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, tasarımsal özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan çiçek sulama kabı modellerini satışa sunar. Ürün özelliklerini gözden geçirerek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. İç ve dış mekanlarda bitki bakımını kolaylaştırabilmek ve pratik bir şekilde sulama imkânı için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan çiçek sulama kabı modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Çiçek Sulama Kabı Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sulak Nedir?

Sulaklar bitki sulama işlemini kolaylaştıran çiçek sulama kabıdır. Düzenli ve hassas bir şekilde bakım isteyen bitkilerin belli aralıklarla sulanması gerekir. Sulaklar ile sulama işlemi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu ürünler işlevlerinin yanı sıra estetik açıdan görsel zenginlik sunması ile dikkat çeker. Farklı kapasitelerde ürün çeşitleri mevcuttur.

Sulama Kabı Çeşitleri Nelerdir? 

Çiçek sulama kabı özelliklerine bağlı olarak çeşitlenir. Genellikle plastik malzemeden üretilen küçük boyutlu ürünler ev içerisinde yetiştirilen küçük çaplı bitkiler için idealdir. Papatya modeli ergonomik tutma sapı ve yapısıyla kaktüs gibi küçük bitkilerde kullanılabilir. Albatros modeller büyük boyutlu olduğun fazla alanda işlem yapılabilir. Ayrıca ek aparatı sayesinde damlama şeklinde sulama gerçekleştirilebilir. Sprey modeller de yaygın olarak kullanılır.

Çiçek Sulama Kabı Fiyatları Ne Kadar?

Çiçek sulama kabı fiyatları ürün hacmine, ek aparatlarının olup olmamasına, rengine ve modeline, markasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ürün üretim malzemesi de fiyatları etkileyen noktalar arasındadır.  Plastik malzemeden üretilen modeller herkesin ulaşabileceği fiyat aralıklarında iken farklı malzemelerden üretilen modeller yüksek fiyat seviyelerinde seyreder. Farklı tasarımlar da fiyatlara etki edebilir.

En Çok Satan Sulaklar Hangileri?

Koçtaş Sulaklar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. VERVE Sprey Püskürtücü 1 lt
 2. Sprey Püskürtücü 0,5 lt
 3. Albatross Sulak
 4. Mug 0,9 Sulama Dısplay 63Pcs Forest
 5. Ecolove Kit Display Sulak
Daha fazla göster
20 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: