200 TL Üzeri Kargo Bedava

Mouse

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

En Önemli Bilgisayar Yardımcıları Olan Mouse Modelleri

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarları daha rahat kullanabilmek için kullanılan bazı aletler bulunur. Mouse çeşitleri, bilgisayar kullanımını kolaylaştıran teknolojik aletlerden biridir. Bu aletlerin tasarımı türlerine göre birbirinden farklı olur. Hem dizüstü bilgisayarlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilen özelliktedir. Bireyler farklı kullanım biçimlerine sahip olan mouselar arasından kendi kullanımlarına uygun olanları belirler. Farklı amaçlarla için kullanılabilmeye uygun olan bu ürünleri seçerken dikkatli olmakta fayda vardır.

Mouse laptop ve masaüstü bilgisayar kullanımına uygun türlerini kullanıcılara sunar. Bireylerin seçim yaparken bilgisayar türlerine uygun olan ürünlere yönelmesi gerekir. Aksi hâlde kullanışsız bir deneyim meydana gelir. Bilgisayar ile uyumlu olarak çalışacak modeller sayesinde ürünler amacı doğrultusunda kullanılmaya başlanabilir.

Bu ürünler farklı bilgisayarlarda farklı amaçlar doğrultusunda kullanılır. Bunlar arasında oyun oynamak da vardır. Oyuncu mouse oyunu daha etkili bir şekilde oynamaya yardım eder. Oyun içerisindeki hareketlerin daha akıcı olmasını ve gecikmelerin minimum düzeye indirgenmesine imkân verir. Oyuncuların seçim yaparken oynayacakları oyuna uygun türde bir modele yönelmesi alacakları performansının da artmasını sağlar. Oyuncuların seçeceği bu ürünler oyun kalitesinin de doğru oranda yükselmesine yardım eder. Çünkü farenin yapısı ve türü, oyundan alınacak verimi direkt olarak etkiler.

Bilgisayarda araştırma yaparken, oyun oynarken, çalışırken ve daha birçok aktivite için mouse türlerinden faydalanılır. Gelişmiş teknolojik özellikler ile donatılan farklı modelleri, bireylerin gereksinimlerine göre tercih edilir. Bu ürünlerin bilgisayara bağlanma biçimlerine göre de farklı çeşitleri bulunur. Kablolu, kablosuz ve bluetooth olmak üzere pek çok çalışma modeline sahiptir. Fareler seçilirken bilgisayarın izin verdiği türde bir özelliğe sahip olması gözetilmelidir.

Mouse fiyatları her modelde aynı olmaz. Fiyatın değişme sebepleri arasında birçok nokta bulunur. Ürünlerin üretiminde kullanılan materyallerin kalitesi, teknik özellikler, ekstra fonksiyonlar, tasarım, büyüklük gibi etkenler doğrultusunda mouse fiyatlarında değişkenlikler gözlemlenir. Bu değişiklikler her bireye uygun olacak bir model bulmayı kolaylaştırır. Bireyler kişisel bütçelerine göre uygun olanları seçerek üst düzey bir verimlilik elde edebilir. Bütçeye uygun olan ve gereksinimleri gidermeye yardımı dokunan olan ürünler, bireyler için daha iyi bir performans elde etmeyi mümkün kılar. Bu sayede bütçeyi doğru kullanarak en iyi tercih yapılmış olur.

Bu ürünlerin hassasiyeti, hızı ve daha pek çok özelliğinin değişmesi; modellerde farklılıklar oluşturur. Mouse çeşitlerinin değişmesine sebep olan bu özellikler, seçim sırasında bireylerin mutlaka dikkat etmesi gereken noktalardır. Farklı modellerin kendi içerisinde farklı avantajları bulunur. Bireylerin ürünlerin sağladığı avantajları değerlendirerek maksimum verimi alabilecekleri türleri seçmesi gerekir. Bu sayede ürünlerden yüksek seviyede bir performans elde etmek mümkündür.

Ürünlerin taşıdığı özelliklerin yanı sıra mouse fiyatları da oldukça mühimdir. Fare edinmek için ayrılan bütçeyi aşmadan uygun seçimler yapmak gerekir. Bu sayede gereğinden fazla harcama yapmaktan kaçınılır ve olumsuz durumların oluşması engellenir. Bireyler bu durumları göz önünde tutarak kendi kullanımları için uygun bir fareye ulaşabilir. Bu ürünlerin aynı zamanda kalite düzeyleri de birbirinden farklı olur. Yapılarının değişmesi doğrultusunda ürünlerin taşıdığı fiyat değerleri de farklılaşır.

Çalışma Stillerine Göre Mouselar

Mouse çeşitleri arasında kablolu ve kablosuz olanlar mevcuttur. Bu modeller bilgisayarlara bağlanma yöntemine göre farklılaşır. Kablolu mouse, sahip olduğu kablosu ile bilgisayara bağlanır. Bireyler herhangi bir şarj veya farklı bir gereksinime ihtiyaç duymadan direkt olarak kablonun uç kısmını bağlantı noktasına takarak üründen faydalanmaya başlayabilir. Masaüstü bilgisayarlarda bluetooth sistemi bulunmadığı durumlarda oldukça sık tercih edilen bir modeldir. Sadece masaüstü bilgisayarlarda değil dizüstü bilgisayarlarda da kullanıma uygundur. Mouse kablolu olan modelleri farklı bilgisayar türlerinde kullanıma uygun olduğu için bireylerin tercihlerini bırakılır. Bazı kullanıcılar kablolu modeller ile işlerini daha kolay bir şekilde halledebilir.

 • Mouse fiyatları kablolu olan modelleri arasında da fiyat farklılıklarıyla karşılaşılabilir. Ürünlerin ne düzeyde kaliteli olduğu, fiyat değerlerini doğrudan etkileyen bir noktadır. Kalitenin yükselmesi aynı oranda fiyatın da artmasına sebep olur. Yüksek kaliteli olan modelleri daha uzun süre herhangi bir sıkıntı yaşamadan kullanmak mümkündür. Kalitenin yüksek olması, ürün için ayrılması gereken bütçeyi de etkiler. Bireylerin ne tür bir mouse ihtiyacı duyduğu, seçim yapılacak olan ürünü de değiştirir. Seçim sırasında ürünlerin kalitesi ve teknik özellikleri doğrudan belirleyicidir. Bunlarla beraber ürünlerin taşıdığı fiyatı etiketleri de bütçenin sınırları içerisinde tercihler yapmaya olanak tanır.
 • Kablosuz mouse herhangi bir kabloya sahip olmadan kullanılmayı mümkün kılar. Bu modeller sahip oldukları USB girişi veya bluetooth sistemi ile çalışabilir. Kablosuz modeller çalışma stillerine göre ayrılır. Bireyler bu modelleri seçerken hangi özelliğe sahip olduğuna dikkat etmelidir. USB girişi olan remote mouse, sunduğu avantajlı yönleri ile bireyler tarafından tercih edilir. Bluetooth mouse ise bluetooth sistemi barındıran bilgisayarlara eşleştirilerek kullanılabilir. Şarjlı mouse kolaylıkla şarj edilerek kullanılır ve herhangi bir kablo eklentisine sahip değildir. Oldukça kolay bir kullanım deneyimi yarattığı için sıklıkla tercih edilir.
 • Mouse fiyatları kablosuz veya kablolu olma özelliklerine göre değişiklik gösterir. Farklı teknik özelliklere sahip olan modeller için ödenmesi gereken miktarlar da değişir. Bireylerin seçim yaparken ürün için ayırdıkları bütçenin hangi aralıkta olduğuna dikkat etmesi oldukça önemlidir. Bunun nedeni gereğinden fazla harcama yapmamak ve bu sayede ürünlerden iyi bir verim alabilmektir. Bütçe ile paralel yapılan seçimler sayesinde mouse çeşitlerinden iyi düzeyde bir performans elde edebilmek mümkün olur.
 • Mouse şarjlı modellerinin şarjının tükenme süresine göre de birçok farklı türü vardır. Bireyler şarjın ne kadar süre yeteceğine bakarak bu modeller arasında ideal seçimleri gerçekleştirebilir. Çalışma stiline göre pek çok çeşidi olan fareleri seçerken kişisel ihtiyaçlar göz önünde tutulmalıdır. Bilgisayarın özelliklerine uygun olmayan fareleri edinmek olumsuz bir deneyim yaratır. Örneğin bluetooth sistemi bulunmayan bir bilgisayar için bluetooth ile çalışan bir mouse edinmek gereksiz bir harcamayı beraberinde getirir. Bireyler farklı çalışma sistemlerine sahip olan fareleri, laptop veya masaüstü bilgisayarlar için edinebilir. Farklı bilgisayar markalarına uyumlu olarak çalışan bu ürünler, bilgisayarda yapılacak olan işlemlerin kolayca halledilmesine olanak tanır.

Bu ürünlerin aynı zamanda hassasiyet, hız, tasarım, konfor gibi sunduğu özellikler de çeşitlere göre değişiklik gösterir. Seçim sırasında mutlaka teknik ve tasarım özellikleri dikkate alınmalıdır. Gelişmiş teknolojiler ile tasarlanan mouse fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olabilir. Tercihi yaparken ürünlerin kalitesine ve taşıdığı fonksiyonlara bakılmalıdır. En mühim detay ise yapılması beklenen işlemlerin maksimum verim alınarak halledilebilmesidir. Bunun için ürünlerin kaliteli olması ve uzun ömürlü bir kullanım sağlaması gerekir. Ürünlerin üretimde kullanılan ham maddelerin kaliteli olması da kullanım ömrünün uzamasına yardım eden bir etkendir.

Mouse Modellerinin Özellikleri

Mouse özellikleri taşıdığı hassasiyet, hız gibi bazı ölçülebilir değerlere sahiptir. Çeşitlerin değişmesiyle bu özelliklerin de değiştiği görülür. Oyun oynama, çalışma, proje hazırlama gibi farklı amaçlar ile kullanıldığında bu özelliklerin önemi daha da büyük olur. Kullanım amacı, üründen beklenen özelliklerin değerinin belli bir düzeyin üstünde olmasını gerektirebilir. Bunun için kullanım amacının doğru belirlenmesi gerekir.

 • Farenin taşıdığı özellikler arasında hassasiyetinin ne derecede olduğu da bulunur. DPI değeri farede hassasiyeti ve duyarlılığı ölçmek için kullanılan bir değerdir. Bunun anlamı inç başına düşen noktadır. DPI ifadesi farenin okuyacağı noktanın karşılığını verir. DPI değerinin yüksek olması farenin noktaları daha iyi okuduğunu gösterir. 6400 dpi mouse inç başına 6400 noktanın düştüğünü ifade eder. 6400 değeri farenin çözünürlüğünü belirleyen bir değerdir.
 • 1200 dpi mouse ise inç başına 1200 noktanın düştüğünü belirtir. Bireyler farklı DPI değerlerine sahip olan mouselar arasından ihtiyaçlara göre seçimler yapmalıdır. Fare seçiminde önemli olan duyarlılık ve hassasiyet değerlerine bakarak gereksinimleri karşılayacak olan modeller belirlenebilir.
 • Sensörünün gelişmiş olması da farelerin seçim sırasında öyle çıkmasını sağlar. 3395 sensor mouse son derece hassas bir performans sunduğu için bireylerin tercihlerin arasındadır. Bu ürünler yüksek hızlı DPI desteklemesi özelliğine sahiptir. Hızlı izleme gibi özelliklerinin de bulunduğu modeller, hassas doğruluk konusunda oldukça gelişmiştir. Fare yüksek performansla çalışarak bireylerin hassas performans elde etmesine yardımcı olur.
 • Farelerde bakılan önemli değerlerden biri de inç miktardır. Bu değer inç sayısı veya inç miktarı olarak da bilinebilir. Bu değerin fareler için ifade ettiği şey saniyedeki inç sayısıdır. Farede bulunan sensörün hareketlerini doğru bir şekilde izleyebileceği maksimum hızı ifade eder. Fareler ile gerçekleştirilen hızlı refleks hareketlerinde sallantı oluşmaması için daha yüksek IPS değerine sahip olan fareleri seçmek önemlidir. Sallanma oluşmasının nedeni IPS değerinin belli bir seviyenin altında kalmasıdır.
 • Mouse seçiminde daha yüksek IPS değerlerine sahip olan modelleri edinmek performansını da artmasına yardımcı olur. Özellikle 200 IPS değerinden daha yukarıda olan fareleri tercih etmek bu sallantıların oluşmasını engeller. 400 ips mouse bu gereksinimlere sahip olan bireylerin tercih edebileceği ideal modeller arasındadır. Farelerden beklenen yüksek verimi elde etmek için bu gibi değerlerin belli bir düzeyin üstünde bulunmasına da bakılmalıdır.
 • Farelerde bakılan bir diğer önemli özellik ise veri iletişim hızıdır. Bu değer hızın belirleyicisi olduğu için yüksek olup olmayacağı kullanıcıların gereksinimleri tarafından beklenir. Aktarım gecikmelerini engellemek ve hızlı bir performans elde edebilmek için yüksek KHz değerine sahip olan modeller tercih edilir. Bu ürünler aktarım gecikmelerini azaltarak alınacak verimi de yükseltir. Aynı zamanda hızlı monitörlere de uyumlu olarak kullanılması mümkündür.
 • 8KHz mouse, 8000 Hz saniyede aktarım değeri sayesinde saniyede oldukça çok veri aktarır. Bu değer basit olarak bilgisayar ekranında görünen fare imlecinin arasındaki boşluk miktarını belirler. Hz değerinin büyümesi, ekranda görünen imleçler arasındaki boşluğun da azalmasına neden olur. Daha hızlı bir fare deneyimi isteyenlerin Hz değeri yüksek olan modeller arasından seçimleri gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi hâlde ekranda arasında daha fazla boşluk görünen fareler edinilmiş olur. Kullanım alanına ve gereksinimlerine göre Hz değerine dikkatlice bakılarak karar vermek gerekir.
 • Hz değerini yüksek olması aynı zamanda MS değerinin de gittikçe düşmesine neden olur. Fare seçimi yaparken bireyler MS değerini de bakabilir. 0.2 ms mouse ihtiyaçlara uygun olması doğrultusunda tercih edilen modeller arasına girer. Bireyler bütün bu değerleri inceleyerek ihtiyaçlarına göre uygun bir seçim yapar. Bu sayede bütçenin akıllıca kullanılması ve alınacak performans yükseltilmesi mümkün olur.

Hassasiyet, hız, sensör gibi özellikler mouse fiyatlarının da etkilenmesine neden olur. Özelliklerin gelişmiş olması ürünün daha donanımlı olmasını sağlar. Daha donanımlı bir sisteme sahip olan ürünleri edinmek için daha fazla ödeme yapılması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bireylerin kişisel ihtiyaçlarını gidermeye yarayacak olan modelleri belirlemesi oldukça önemlidir. Bu ürünleri seçerek bilgisayar kullanımını da daha verimli bir hale getirmek mümkündür. Bireyler kendilerine uygun mouse türünü belirleyip maksimum performansı alabilir. Seçimi yaparken aranan özelliklerin yanında fiyatın da uygun olmasını gözetmek gerekir.

Birbirinden Farklı Mouse Tasarımları

Mouse çeşitlerine bakıldığında pek çok farklı tasarıma sahip oldukları görülür. Mouse şekilleri, modellerin ele tutulma biçimini de etkiler. Boyut olarak daha küçük veya daha büyük olan modelleri seçerken elin iyi kavramasına dikkat edilmesi gerekir. Eli daha iyi kavrayan modelleri daha rahat kullanmak mümkün olur. Her bireyin avuç içi büyüklüğü birbiriyle aynı olmadığı için her bireye uygun olan mouse şekli de farklıdır. Bu sebeple her kullanıcı kendi eline uygun olan bir modeli belirleyerek seçimi yapmalıdır.

 • Ürünlerin tasarımlarının, büyüklüklerinin farklı olması mouse fiyatlarını da etkiler. Mouse fiyatları boyutların değişmesi ile de farklı değerler alabilir. Kullanıcıların ellerine uyumlu olan modelleri belirlemesi gerekir. Ele uygun olmayan tasarıma sahip ürünler verimsiz bir kullanıma sebep olur. Ürünlerden iyi bir performans elde etmek adına mutlaka el yapısına uygun ölçülere sahip modeller edinilmelidir. Ölçüler ve fiyatların uygun olması ile birlikte her birey kendi için ideal bir mouse türünü belirleyebilir.
 • Biçiminin dışında ışıklı olması gibi fazla fonksiyonlar da bulunabilir. Işıklı olan modeller ürünleri kullanırken daha fazla keyif alınmasına yardımcı olur. Mouse ışıklı olarak tasarlanan modelleri rengarenk ışıklarıyla aynı zamanda ortamın ambiyansını değiştirmeye yardım eder. Renk değiştiren veya sabit kalan ışık özelliği özellikle gece ortamında alanın havasını etkilemeye yarar. Bireyler farklı renk tonlarını yansıtan bu ürünleri kendi isteklerine göre ayarlayabilir. Kullanıcılar dilerse tek renk ve hareketsiz olarak mouse ışıklarının ayarlarını yapma imkânına sahiptir. Aynı zamanda ışıklı mouse hareketli ışık seçeneğine de sahiptir. Bireyler hareketli olarak ayarladıkları bu ürünleri kullanırken de ayar değişikliği yapabilir.
 • Sarı, mavi, pembe, yeşil gibi farklı renklerin hareketlerini ayarlama olanağına sahip olan bireyler ürünleri isteklerine göre kullanır. Gaming mouse çeşitlerine bakıldığında bunlarda genellikle ışık fonksiyonunun bulunduğu görülür. Oyun oynarken ambiyansın zenginleştirilmesine yardımcı olan ışık seçenekleri bireylerin isteklerine göre tercih edilir. Işıklı olmalarının yanı sıra farenin kendi renginde de farklı alternatifleri ile karşılaşılır. Siyah, kırmızı, toz pembe, gri, beyaz, lila ve daha pek çok renk seçeneğine sahip fareler kişisel zevklere göre tercih edilebilir. Ürünlerin taşıdığı renkler veya ışıklı olması gibi fonksiyonlarına bakılarak her birey kendine göre ideal bir türü belirler.
 • Seçim sırasında mouse fiyatlarına dikkat edilmesi oldukça önemli bir noktadır. Teknik özellikler, tasarım çeşitliliği gibi faktörlerin yanı sıra fiyat değerlerinin de bütçeye uygun olmasına özen gösterilmesi gerekir. Ürünler bilgisayarı daha iyi ve etkili kullanmak için gereklidir. Bunu yaparken ürünlere gereğinden fazla para harcamak olumsuz durumlar oluşmasına sebep olabilir. Negatif durumlardan kaçınmak için seçimlerin doğru yapılması gerekir. Bunun için özellikler ve fiyat değerlerine mutlaka bakılması önemlidir.

Mouse Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fare seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunur Bunlardan en önemlisi ürünlerin kalitesidir. Mouseların üretiminde kullanılan materyallerin, kalitesi yüksek ham maddelerden üretilmesi gerekir. Kalitesiz malzemelerden üretilmiş olan ürünleri uzun süreli kullanmak mümkün değildir. Kalitesiz yapıya sahip olan ürünlerin dayanıklılığı düşük olur ve iyi performans gösteremez. Aynı zamanda daha kısa ömürlü bir kullanım sunar. Bireyler ürünlerden daha uzun süreli yararlanmak istiyorsa mutlaka yapısındaki malzemeleri kaliteli olmasına dikkat etmelidir. Ham maddelerinin yüksek kalitede olması ortaya çıkan mouseun da performansını yükseltir.

Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise ürünlerin çalışma biçimleridir. Kablolu, kablosuz ve bluetooth gibi seçenekleri olan ürünler bilgisayarın özelliklerine göre tercih edilir. Seçim yaparken mutlaka bu özelliklere bakılmalıdır. Bazı bilgisayarlar bu ürünlerin kullanılmaya uygun olmadığı türdendir. Bu yüzden ürünleri doğru bir şekilde kullanabilmek için doğru belirlemek gerekir. Masaüstü veya dizüstü olan bilgisayarın özelliklerine göre uygun yapıda bir mouse tercih edilmelidir. Bazı bilgisayarlarda bluetooth teknolojisi bulunmadığı için kablosuz veya kablolu olan modellere yönelmek daha doğru olur.

Seçim sırasında ürünlerin taşıdığı çeşitli fonksiyonlara da odaklanılmalıdır. Işıklı, çok tuşlu gibi fonksiyonlara sahip olan ürünler ihtiyaçlara göre belirlenir. Bireyler kişisel isteklerine göre farelerin sahip olduğu fonksiyonlara dikkat etmelidir. Çok tuşlu mouse ürünü çok yönlü olarak kullanmayı dileyenler için oldukça kullanışlıdır. Bireyler yalnızca iki tuşlu olan modellerin yanı sıra çok tuşlu olanları da gereksinimlerine göre edinebilir.

Tercih esnasında bakılması gereken özellikler verilecek performansının etkiler. Hassasiyet, hız gibi değerler mouse performansını etkileyen değerlerdir. Hz, DPI, IPS, sensör hızı gibi değerlere bakarak kişisel gereksinimler için ideal olan model belirlenir.

Mouse fiyatları da bireylerin seçim yaparken mutlaka dikkat etmesi gereken faktörlerden biridir. Bunun sebebi gereğinden fazla harcama yapmanın önüne geçilmesine yardım etmesidir. Fazla harcama yapılırsa bütçe olumsuz anlamda etkilenir. Oluşabilecek negatif durumları önlemek adına fiyat değerlerinin bütçeye paralel olmasına dikkat edilmesi gerekir. Taşıdığı özellikler, tasarım ve fiyat ile gereksinimleri iyi düzeyde karşılayan ürünlerden maksimum verimi alabilmek mümkün olur.

Koçtaş’ta farklı özellikler taşıyan pek çok mouse türüne ulaşabilirsiniz. Hız, hassasiyet, tasarım gibi farklı özelliklere sahip olan mouselar arasından gereksinimlerinize uygun olanları belirleyebilirsiniz. Kişisel ihtiyaçlarınız için ideal olan mouse türünü belirledikten sonra Koçtaş’tan kısa sürede sipariş oluşturarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mouse Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Mouse nedir?

Bilgisayar ekranındaki imlecin hareketlerini kontrol etmeye yarayan bir bilgi giriş aygıtıdır. Avuç içinde tutulmaya yönelik bir tasarımı vardır. Modeline göre üzerinde bir veya daha fazla sayıda tuş ve tekerlek bulunabilir. Bireyler fareyi avuç içine alarak eliyle hareket ettirir. Fare ise bireyin hareket yönünü ve hareket miktarını kaydederek bilgisayar ekranına aktarır.

Mouse neden çalışmaz?

Çalışmama nedeni farenin bozulmuş olması veya bağlantısının yetersiz gelmesi olabilir. Kablolu olan modellerde kablonun temassızlık yapıp yapmadığı kontrol edilmelidir. Bluetooth ile çalışan ürünlerin bluetooth bağlantısının devamlı olup olmadığına bakılmalıdır. Temassızlık sıkıntısı dışında pil enerjisinin bitmesi ya da farenin sisteminin sorunlu olması gibi çıkarımlar yapılabilir.

Mouse nasıl açılır?

Her bir modelin açılma şekli birbirinden farklı olur. Bluetooth ile çalışma gösteren modellerde aktifleştirme tuşu kullanılmalıdır. Kablolu olan modellerde direkt olarak kabloyu gerekli yere takarak çalıştırmak mümkündür. Bazı kablosuz modellerde ise USB girişinin bilgisayarda uygun olan yere takılması gerekir. Doğru yöntemleri kullanarak fareleri kolayca açabilmek mümkündür.

Mouse nasıl temizlenir?

Temizliğini gerçekleştirmek için pamuklu çubuk ya da tüy bırakmama özelliği olan bir bez kullanılabilir. Mikrofiber bezler de oldukça kullanışlı temizlik aletleri arasındadır. Tozlanan fare yüzeyini bu tür temizleme gereçleri ile temizlemek mümkündür. Farenin çevresini fazla şiddet uygulamadan silmek gerekir. Hijyeni sağlanırken farenin içine temizlik maddesi ve su kaçmamasına özen gösterilmelidir.

En Çok Satan Mouse Hangileri?

Koçtaş Mouse kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. İnca 1600 Dpi Siyah Wireless Mouse Iwm-394t  / 8681949011580
 2. Everest Sm-833 Usb Siyah/gri 1200dpi Opt
 3. Inca Kablosuz Mouse Iwm-241rs Candy Desing 3d Wireless Uyumlu Mouse
Daha fazla göster