750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İç Cephe Boyalar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
119 Ürün Listeleniyor
Filtrele

İç Cephe Boyaları

İç cephe boyaları, yapıların iç kısımlarını boyamak üzere kullanılan boya çeşitleridir. Ev ya da iş yeri gibi alanlarda dekorasyon amacı ile en sık yapılan işlem iç cephe boyası ile ilgili değişiklik yapmaktır. Ortamların duvar renklerinin değiştirilmesi daha ferah ve aydınlık ortamlar elde edilmesinde etkili olur.

Ayırıcı Özellikleriyle İç Cephe Boya Çeşitleri

İç cephe boyaları ile ilgili pek çok duvar boyası seçeneği bulunuyor.

İç cephe boyaları arasında en çok tercih edilenlerden biri saten boya çeşididir. Saten boya uygulandığı duvara ipeksi bir görüntü sağlar. İç cephede iyi şekilde kapatma sağlaması, duvar hatalarını göstermemesi ve macun uygulanan yüzeylerde iyi şekilde sonuç vermesi sayesinde tercih ediliyor. Uygulanan alanlarda ışığı yansıtma özelliği ile daha aydınlık ortamların oluşmasına yardımcı olur. Zor kirlenmesi sayesinde uzun süre sorunsuz kullanılabilir.

Silikonlu iç cephe boyası, su bazlı boya çeşitlerindedir. Uygulaması sırasında kokusu azdır. Kapatıcılık özelliği yüksektir. Silikon içeriği sayesinde esnektir ve duvarda çatlama oluşturmaz. Silinebilir iç cephe boyaları arasında yer alır.

Plastik iç cephe boyası, su ile inceltilebilen boya çeşitlerinden biridir. Silinme özelliği olmayan bu boya çeşidi esnek yapısı ile çatlama ya da kabarma gibi sorunların ortaya çıkmasını engeller. Nefes alabilen ve kolay uygulanan bir boya çeşidi olması avantaj olarak görülür.

Akrilik iç cephe boyaları, sağlık noktasında hassas olan kişiler için tavsiye edilir. Akrilik boyalar uygulama sırasında boya kokusu oluşturmaz. İçeriğinde insan sağlığına zararlı olabilecek maddeler bulunmaz. Kısa sürede hazırlanabilmesi, kolay uygulanması ve hızlı kuruması sayesinde herkesin uygulayabileceği bir boya türüdür. Akrilik boya çeşitleri silinebilir boya seçenekleri arasında yer alır.

Yağlı iç cephe boyaları, hazırlaması ve uygulaması uğraştırıcı boya çeşitleridir. Hazırlanması sürecinde tiner ile inceltilmesi gerekir. Uygulanması sonrasında kuruması uzun sürer ve yoğun şekilde koku yayar. Avantajları arasında kapatıcılık özelliğinin yüksek olması bulunur. En zor ve kirli yüzeylerde dahi tek kat ile etkili sonuç alınabilir. Diğer avantajı ise silinebilir boya seçenekleri arasında yer almasıdır. 

İç Cephe Boya Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Boyanacak olan iç cephe kirli ise veya boya rengi değişecek ise ilk kat için astar boya tercih edilmelidir. Astar boya sonrasında diğer kat uygulaması daha etkili şekilde yapılabilir.

İç cephe boyaları ile birlikte uygun boya malzemeleri kullanılması tavsiye edilir. Boyama işleminde iz kalmaması ve iyi şekilde kapatma sağlanması için fırça ve rulo seçimi önem taşır.

Renkli iç cephe boyaları satın almak istiyorsanız bu konuda teknolojik işlemler uygulanır. Seçtiğiniz iç cephe boya renkleri ile beyaz boya özel makinesi ile karıştırılarak renklendirme sağlanır. Bu makinelerin yardımı ile standart boya renklerinin yanı sıra ara renklere sahip iç cephe boyaları istenilen miktarda oluşturulur.

İç Cephe Boyaları Nereden Alınır?

İç cephe boyaları ile ilgili olarak çok geniş ürün seçeneği bulunur. İç cephe boya fiyatları, boyaların çeşitleri, markası, büyüklükleri ve özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Koçtaş sanal mağazası ihtiyacınız olan boya çeşitleri ile ilgili her büyüklükte ve özellikte ürün sunuyor. İhtiyacınız olan boya çeşitlerini ve malzemelerini kolayca alışveriş sepetinize ekleyebilir, online alışverişin keyfine varabilirsiniz.  

Daha fazla göster