150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kahve Fincanı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Birbirinden Şık ve Dekoratif Kahve Fincanı Modelleri

Kahve içmek için özel olarak tasarlanan, şık ve zarif bir görünüme sahip olan bardaklara kahve fincanı denir. Kulplu veya kulpsuz kahve fincanı, tüm kültürlerde yerini alır. Toplumsal ve kültürel bir imza anlamı da taşıyan kahve fincanları, sunum tekniklerinde önemlidir. Kahve yoğun bir tat ve aroma sunduğu için ürünler genellikle küçük ebatlarda üretilir. Standart bir kahve fincanının kapasitesi yaklaşık olarak 150 - 180 ml arasındadır. İnce, yuvarlak veya hafifçe konik bir şekle sahiptir. Ürünlerin bu şekli, kahve aromasının ve tadının daha iyi hissedilmesine yardımcı olur.

Cam, seramik, porselen ve bambu gibi farklı malzemelerden üretilir. Her kullanım alışkanlığına ve kahve rutinine uygun tasarıma sahip ürünler bulunabilir. Bazı kahve bardakları özel kahve makineleri veya espresso makineleri için geliştirilmiştir. Siz de kahve alışkanlıklarınıza en uygun olan bardak modelini tercih edebilirsiniz.

Farklı Tasarımlarıyla Öne Çıkan Kahve Fincanı Modelleri

Kahve tüketiminde önemli bir yeri olan ürün modelleri her ihtiyaca yönelik tasarlanır. Çeşitli kahve türlerinin içildiği bardak tasarımları değişiklik gösterebilir. Farklı malzemelerden üretilen, değişik tasarıma sahip, ebat olarak büyük ve küçük sunulan kahve bardakları eşsiz bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Kahve fincanı modelleri arasından seçim yaparken kullanım alışkanlıklarınızı, içtiğiniz kahvenin türünü, kişisel zevklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Günlük yaşamda kolay temizlenen ve daha sade tasarıma sahip ürün modelleri tercih edilebilir. Özel günlerde kullanmak ve konuklara servis yapmak için dikkat çeken tasarıma sahip kahve fincanlarını seçebilirsiniz. Şık ve zarif tasarıma sahip olan kahve fincanı ürünleri hassas bakım gerektirir. Elde yıkama ile temizlenen özel tasarıma sahip ürünler misafirlere sunum yapmak için idealdir.

Espresso Fincanı Modelleri

Espresso kahvesi için tasarlanmış olan bu ürünler, küçük ve sığdır. Espresso için üretilen ürünler, espresso'nun yoğun aromasını ve kıvamını korumak için tasarlanmıştır. Espresso kahve severler gün içinde daha yoğun bir tat yaşamak için double kahve fincanı modellerini tercih edebilir. "Double" kelimesi, bu ürünün genellikle standart bir espresso fincanından daha büyük ve iki kat espresso miktarını sığdırabilecek bir boyutta olduğunu belirtir. 60 ila 90 ml arasında tasarlanan bu bardak modelleri iki espresso miktarını rahatlıkla alır. İnce duvarları olan ürün, kahvenin sıcaklığını hızlı bir şekilde değiştirir, böylece içeceğin tadını daha iyi hissetmenizi sağlar. Genellikle seramik ve porselen malzemeden üretilen ürünler kahvenin yoğun tadını en iyi şekilde deneyimlemeniz için idealdir.

Cappuccino Fincanı

Cappuccino kahvesi için kullanılan bu ürünler, espresso ve süt köpüğü karışımını sığdırmak için daha büyük bir hacme sahiptir. Genellikle geniş ağızlı ve daha yüksek olarak tasarlanırlar. Büyük kahve fincanı olarak tercih edilir. Yoğun süt köpüğü yumuşak bir içim sağlar. Günlük yaşamda kahve tüketmeyi sevenler için her zevke hitap eden seçenekleri bulunur. Keramika kahve fincanı modelleri cappuccino için idealdir. Porselenlere göre daha ağır yapıda olan keramika ürünler, kilden ve seramikten yapılır. El işçiliği ile hazırlanan modellerde benzersiz desenler yer alır. Özgün stilini yansıtmak isteyenler için iyi bir seçim olur.

Latte Fincanı

Latte kahvesi için kullanılan ürünler, espresso ve sütün daha fazla karıştığı için büyük bir hacme sahiptir. Daha büyük boyutları vardır. Mug veya kupa şeklinde tasarlanır. Porselen kahve fincanı modelleri, büyük ebatlı seçenekleriyle latte keyfinizi yükseltir. Seramik kahve fincanı seçenekleri latte içmek için uygundur. Her zevke hitap eden renk ve desenlerle seramik bardaklar günlük yaşamda sık tercih edilir. Tekli veya 2’li kahve fincanı olarak satılır. 2 kişilik kahve fincanı modelleri, kahve molalarını samimi ve romantik bir atmosfere dönüştürür. Özellikle çeyiz alışverişlerinde gelin adayları tekli kahve fincanı yerine ikili kahve fincanı halinde sunulan seçenekleri tercih eder.

Türk Kahvesi Fincanı Modelleri

Türk kahvesi için kullanılan ürünler, genellikle küçük ve klasik tasarıma sahiptir. Sıradan bir kahve fincanından daha küçük ve geniş ağızlıdır. Geleneksel motiflerle süslenen kahve fincanı 6’lı setler halinde satılır. Kahvaltı takımları, yemek setleri ve tabak takımları içinde yer alan 6’lı kahve fincanı, konukların ağırlanması için idealdir. Misafirlere kahve ikramı yapmak için kahve fincan seti kullanılır. Çeşitli süslemeler ile dikkat çekici hale getirilen ürünler, şık ve zarif bir sunum yaratır. Gold kahve fincanı seti modelleri yansımalı nakış detayları ile öne çıkar.

Kültürel ögelerden biri haline gelen Türk kahvesi, kız isteme törenlerinde önemli bir yer tutar. Gelinin damada tuzlu kahve ikram etmesi Türk kültüründe eğlenceli bir seramoni olarak bilinir. Damat kahve fincanı, bu ritüeli uygularken şık bir sunum yapmak isteyen gelin adaylarını cezbeder. Çeşitli süslemeler ile özel güne yakışan bu ürün modelleri çeyiz alışverişlerinde öne çıkar.

Türk kahvesiyle birlikte sunulan su bardakları fincanların takımında yer alabilir. Türk kültüründe kahvenin önemli bir yeri vardır. Kahve servisi yapılırken mutlaka yanında su ikram edilir. Su bardaklarını diğer ürünler ile takım olarak seçebilirsiniz. Bu sayede kahve sunumunuzu daha şık hale getirebilirsiniz. Kahve yanı su bardakları daha küçük ebatlı olur. Özel işlemeler, taşlı tasarımlar ve renkli desenler ile dikkat çeker. Sunum tepsisinde tatlı atıştırmalıklar, dantel süslemeler ve farklı objeler yer alabilir. Kahve deneyimini eşsiz hale getirmek için sunumu kişiselleştirebilirsiniz.

Çift Cidarlı Kahve Fincanı

Cam kahve fincanı içinde ayrı bir yere sahip olan çift cidarlı modeller, içeceğin uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Bu ürünler, içerisindeki sıcak veya soğuk içeceği çevre koşullarından etkilenmeden korur. İç ve dış cidar olmak üzere iki tabakadan oluşur. İç cidar içeceği tutar ve dış cidar, ürünün dış yüzeyine temas eder. İç ve dış cidar arasındaki hava boşluğu, içeceğin sıcaklığını daha uzun süre korumanıza yardımcı olur. Çift cidarlı tasarım, ürünün dış yüzeyinin sıcaklığını etkilemez, bu nedenle ürünü tutarken ellerinizin yanmasını önler ve soğuk içeceklerin buharlaşmasını engeller. Çift cidarlı kahve fincanlarının kapasitesi farklılık gösterebilir, ancak genellikle standart bir espresso veya kahve fincanına benzer bir miktarı sığdırır.

Ayaklı Kahve Fincanı

Özel tasarımı ve zarif görünümü ile dikkat çeken ayaklı ürün modelleri, yüksek bir taban üzerine yerleştirilir. Masa yüzeyine temas etmeden ayaklar üzerinde durur. Ayaklı kahve fincanları farklı malzemelerden yapılabilir. Porselen, seramik, cam veya kristal gibi malzemeler kullanılabilir. Malzeme seçimi, ürünün görünümünü ve dayanıklılığını etkileyebilir. Koleksiyoncular ve hediye amaçlı alıcılar için özel tasarıma sahiptir. Bu ürünler sıklıkla davet etkinlikleri ve özel günler için tercih edilir. Kahve deneyimini eşsiz bir görsel şölene dönüştürmek isteyenler için idealdir.

Kahve Fincanı Nerelerde Kullanılır?

Evde kahve hazırlarken ve içerken kahve fincanı kullanılır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği masalarında şık ve zarif bir sunum sağlar. Kahve dükkanları ve kafelerde müşterilere espresso, latte, cappuccino gibi çeşitli kahve türlerini sunmak için bu ürünler tercih edilir. İşletmelerde kullanılan ürünler daha sade ve düz bir tasarıma sahiptir.

İş toplantıları, etkinlikler ve düğünler gibi organizasyonlarda özel tasarımlı kahve fincanları kullanılır. Kız isteme törenlerinde kahvenin önemli farklıdır. Geleneksel ve kültürel bir anlam taşıyan kız isteme merasimleri damat kahvesinin eğlenceli sunumu ile öne çıkar. Damat kahve fincanı, ayaklı tasarımı ve süslü yapısı ile özel bir görünüm sunar.

Kamp, piknik, seyahat zamanlarında işlevsel tasarıma sahip ürün modelleri tercih edilir. Hafif yapısı ile kolay taşınan, dış etkenlere karşı dayanıklı kahve fincanları açık alanlarda kullanmak için uygundur. Metal malzemeden üretilen ve termos tasarımına sahip kahve bardakları yolculuk anları için idealdir.

Kahve Fincanı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Kültürel ve geleneksel bir anlam taşıyan kahve sunumlarında tercih edilen ürün modelleri her zevke hitap eder. Ürün seçiminde bazı önemli detaylara dikkat ederek dayanıklı ve şık tasarımları değerlendirebilirsiniz.

 • Espresso, cappuccino, latte gibi farklı türler için farklı kapasitelerde ürünler bulunur. Kahve zevkinize en uygun olan ürün modelini seçmeniz önemlidir. Kahve miktarına tam uygun olan bardaklar içeceğinizi yudumlarken daha fazla keyif almanızı sağlar.
 • Kahve fincanı ürünleri seramik, porselen, cam veya plastik gibi malzemelerden yapılır. Seramik ve porselen kahve fincanları, sıcaklığı daha iyi korur ve kahvenin tadını değiştirmez. Cam ürünler, içeceğin görünümünü vurgular. Plastik ürünler genellikle taşınabilirlik açısından uygundur. Malzeme seçiminiz, kahve tadınızı ve tercihlerinizi etkiler.
 • İnce duvarlı ürünler, kahvenin tadını daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir, ancak içeceğin sıcaklığını daha hızlı kaybettirebilir. Kalın duvarlı ürünler, sıcaklığı daha uzun süre koruyabilir, ancak içeceğin tadını daha az hissettirebilir. Tercihinize ve kişisel zevklerinize göre seçim yapabilirsiniz.
 • Bazı kahve fincanları tek cidarlıdır, bazıları ise çift cidarlıdır. Çift cidarlı ürünler, içeceğin sıcaklığını daha iyi korur ve ürünün dış yüzeyini izole eder. Ancak tek cidarlı ürünler daha geleneksel bir his sağlar.
 • Ürünün tutacaklı olup olmadığı, ürünü taşırken ve tutarken konforunuzu etkiler. Özellikle sıcak içecekler için kullanıyorsanız, tutacaklı bir ürün tercih edebilirsiniz.
 • Kaliteli bir kahve fincanı, uzun ömürlü olmalıdır. Çizilmelere, lekelere ve darbelere karşı dayanıklı olması önemlidir. Üstelik pratik şekilde temizlenen ürün modelleri günlük kullanım için idealdir. Bulaşık makinesinde yıkanabilen malzemelerden üretilen ürünleri seçebilirsiniz.

Kahve Fincanı Nasıl Temizlenir?

Kahve fincanlarını kullanımdan hemen sonra yıkamak en iyisidir. Bu uygulama kahve kalıntılarının ve lekelerin üründe kurumasını önler. Kurumuş kahve kalıntıları daha zor temizlenir. Lekeleri çıkarmaya çalışmak ürün yüzeyinin çizilmesine neden olur. Ürünü yıkamadan önce ılık suyla durulamak kahve telvelerinin yumuşamasını sağlar. Yumuşak bir sünger ile bulaşık deterjanı kullanarak ürünleri temizleyebilirsiniz. Seramik, keramika, renkli kahve fincanı modelleri elde yıkamak için uygundur. Bulaşık makinesindeki yüksek sıcaklık bu ürün modellerine zarar verebilir.

Kahve fincanı takımı olarak sunulan porselen modeller düz desenlere sahipse bulaşık makinesinde düşük sıcaklıkta yıkanabilir. Ürün takımlarının bulaşık makinesinde yıkanıp yıkamayacağı üretici talimatlarında yer alır. Süslemeler, gold işlemeler, taşlı modeller bulaşık makinesi için uygun değildir.

Fincan Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük yaşamda ve özel etkinliklerde sık kullanılan kahve fincanları doğru şekilde temizlendiğinde ilk günkü şıklığını korur. Farklı malzemelerden üretilen ürünleri yapısına ve tasarımına uygun şekilde temizlemeniz gerekir;

 • Porselen ve cam ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilir. Makineye yerleştirirken dikkatli olmak ve kırılmaları önlemek önem taşır. Düşük sıcaklık ve hassas yıkama programı seçilmelidir. Paşabahçe kahve fincanı, kaliteli ve dayanıklı yapısı ile pratik bir kullanım sunar.
 • Ürünleri yıkamadan önce ılık suyla durulamak gerekir. Kullanım sonrasında ürünün iç yüzeyinden telveleri uzaklaştırmak temizlik aşamasını kolaylaştırır. Uzun süre telveli kalan ürünler lekelenebilir.
 • Suyun sıcaklığı temizleme işleminde önem taşır. Yüksek sıcaklık taşlı, desenli ve gold yansımalı ürünlerin tasarımına zarar verebilir. Kahve telvelerini yumuşatmak için ideal sıcaklıkta su kullanılmalıdır.
 • Yıkama sonrasında bulaşık deterjanını iyi bir şekilde ürünlerden temizlemek gerekir. Durulama aşamasına dikkat etmek hem sağlığınız hem kahvenizin tadı için kritik öneme sahiptir.
 • Ürünleri temizledikten sonra yumuşak bir bezle kurulamanız gerekir. Su lekelerini önlemek için ürünleri yıkama sonrasında hemen kurulamalısınız.

Kahve Fincanı Fiyatları

Kahve fincanı fiyatları; malzemesine, tasarımına, boyutlarına ve üretim tekniğine göre değişiklik gösterir. İkili kahve fincanı, set halinde satılan takımlara göre daha uygun fiyatlıdır. Bambum kahve fincanı modelleri, erişilebilir fiyat seçenekleri ve eğlenceli tasarımları ile çiftlerin ilgisini çeker. Sevdiklerinizle birlikte hoş bir kahve molası vermek için bu modelleri kullanabilirsiniz.

Kahve fincanı fiyatları genellikle kullanılan malzemeye bağlıdır. Porselen ve seramik gibi yüksek kaliteli malzemeler pahalıdır, çünkü bu malzemeler kahve tadını değiştirmez ve sıcaklığı iyi korur. Cam ürünler daha uygun fiyatlı olabilir, ancak bazı özel cam türleri (örneğin, çift cidarlı cam) yüksek maliyetlidir. Porland kahve fincanı, dayanıklı ve şık görüntüsü ile sık tercih edilir. Her zevke hitap eden tasarımları ile eşsiz bir kahve deneyimi sunar.

Tasarım ve süslemeler kahve fincanı fiyatlarını etkiler. Özel tasarım ve el yapımı kahve fincanı fiyatları daha pahalıdır. Ayrıca altın kenarlar, desenler ve marka logoları gibi süslemeler de fiyatı artırır. Kahve fincanlarının kapasitesi, fiyatı etkileyen bir faktördür. Daha büyük kapasiteli ürünler yüksek fiyattan sunulur çünkü üretim aşamasında fazla malzeme kullanılır. Bazı kahve fincanları, hediye amaçlı ve koleksiyon parçası olarak satıldığında özel ambalaj ve sunum içerir. Bu da fiyatı artırabilir. Acar kahve fincanı modelleri özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek için idealdir. Armağan olarak sunabileceğiniz şık tasarımlar sevdiklerinizin yüzünde tatlı bir tebessüm oluşturur.

Koçtaş, erişilebilir kahve fincanı fiyatları ve benzersiz tasarımları ile her bütçeye uygun seçenekler sunar. Siz de ihtiyacınıza ve kahve alışkanlıklarınıza en uygun olan ürün modelini seçebilirsiniz. Kahve fincanı fiyatları, uygun ödeme koşulları sayesinde bütçenizi zorlamaz. Koçtaş’ın dayanıklı ve işlevsel mutfak ürünlerini inceleyerek yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Kahve Fincanı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kahve fincanı kaç ml?

Kahve fincanları 150 ila 180 ml arasında değişir. Kahvenin türüne ve yapısına göre ürünlerin boyutu farklı olabilir. Espressolar için kullanılan ürünler daha küçüktür. Sütün köpürtülmesi ile oluşturulan latteler için daha büyük ürün modelleri tercih edilir.

Kahve fincanlarının boyutu, içeceğinizin miktarına ve tercihinize bağlı olarak değişebilir.

Kahve fincan çeşitleri nelerdir?

Set halinde sunulan ve tek satılan kahve bardakları bulunur. Kulplu ve kulpsuz tasarımlar her zevke hitap eder. Farklı boyutlarda üretilen kahve fincanları içeceğin türüne ve kullanım alışkanlıklarına göre değişir. Espresso, Latte, Türk kahvesi, Cappuccino gibi kahve türleri için farklı ürünler vardır.

Kahve fincanları hangi malzemeden üretilir?

Kahve fincanları porselen, cam, keramika, seramik gibi farklı malzemelerden üretilir. Seramik ve porselen ürünler, kahve tadını değiştirmez ve sıcaklığı korur. Cam ürünler, içeceğin görünümünü vurgular. Metal ürünler sıklıkla seyahat ürünleri olarak kullanılır. Plastik ürünler ise taşınabilirlik sağlar ancak sıcaklık koruması düşüktür.

Kahve fincanları takım olarak mı satılır?

Kahve fincanı modelleri tek veya set halinde satılabilir. Tek ürün modelleri kupa veya mug tasarımında olabilir. Setlerde bu ürünlerin yanı sıra ürünlerin altına oturan tabaklar bulunur. Çeyiz alışverişlerinde gelin adayları ürün takımlarını tercih eder. Kahvaltı ve yemek tabak setleri içinde ürün takımları bulunabilir.

En Çok Satan Kahve Fincanı Hangileri?

Koçtaş Kahve Fincanı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Keramika Elegant Blossoms Nordic Kahve Takımı 12 Parça 6 Kişilik 21788-93
 2. 3 Vakte Kadar 6 Kişilik Fincan Takımı - 90 Ml
 3. Kütahya Porselen Başak 12 Parça 6 Kişilik Kahve Fincan Takımı Dekorsuz
 4. Digithome Topkapı Porselen 2’li Kahve Fincan Takımı Lacivert – Kng 002-2
 5. Digithome 6 Kişilik Porselen Kahve Fincan Takımı
Daha fazla göster
310 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: