750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Karıştırıcılar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
4 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Karıştırıcılar

Karıştırıcılar, boya, badana ve tadilat gibi inşaat işlemlerinde kullanılan aletler arasında yerini alır.  Boyanın etkili şekilde uygulanması için iyice karıştırılması önemlidir. İçerisinde boya karıştırılarak renklendirilen boyaların her yerinin aynı renkte olması için el ile karıştırmak yerine motor sistemine sahip olan boya karıştırıcısı ile karıştırmak daha iyi sonuç verecektir. Farklı boyaların bir araya getirilmesi ya da alçı benzeri malzemelerin su ile karıştırılmasında da bu makineler kullanılır. Karıştırıcılar ile yapılan karıştırma işlemi boya ve alçıların daha hızlı hazır olmasını ve yapılan işlemlerin daha çabuk bitirilmesini sağlar.

Boya İşleri İçin En Fonksiyonel Karıştırıcılar 

Boya karıştırıcıları, özellikleri ve motor güçlerine göre seçeneklere sahiptir. Karıştırıcıların motor sisteminde gücünün ayarlanabildiği modellere vitesli boya karıştırıcısı adı verilir. Bu modeller sahip oldukları ayar sistemi ile istenilen hızda çalıştırılabilir. Düşük hızda başlanarak yüksek hızlara çıkarılabilmesi sayesinde kolay karıştırma sağlanabilir. Motor güçleri karıştırıcının çalışma gücünü doğrudan etkiler. Güçlü olan makineler yoğun malzemelerin kolayca karıştırılmasını sağlar. Motor gücüne ek olarak devir hızları da seçenek olarak sunulur. Devir hızları yüksek olan motor taşıyan makineler karıştırma işlemini daha hızlı yapabilir. Uç kısmında bulunan karıştırıcı kısmının dönüş hızını etkileyen devir hızı ile karıştırma hızı doğrudan etkilenir.

Karıştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karıştırıcılar profesyonel ve amatör kullanımlara uygun olarak üretilen seçeneklere sahiptir. İnşaat ve boya badana işlemlerinde çalışan kişiler için motor gücü yüksek ve özellikleri olan makineler tercih edilmelidir. Profesyonel modellerde kullanılan malzemeler çok daha uzun süreli kullanımı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Alçı ve derz gibi malzemeler ile çalışanlar için profesyonel makinelerin tercih edilmesi daha doğru olur. Karıştırıcılar eklenen özellikler ile işlemlerin kolay yapılmasını sağlayabilir. Karıştırma işleminde kabarcık oluşturmaması ve karıştırma çapı gibi özellikler ile boya ve alçı gibi şeylerin karıştırılmasında etkili sonuçlar alınabilir. Seçimleri yaparken bu konulara dikkat edilmesi gerekebilir. Ev boyama işlemleri için karıştırıcı modeli aranıyorsa daha amatör modeller tercih edilebilir. 
Boya ve inşaat işleri için kullanılacak olan karıştırıcılar Koçtaş’ta sizleri bekliyor. Dilediğiniz ürün şimdi tek tıkla, sepetinizde! 

Daha fazla göster