200 TL Üzeri Kargo Bedava

Kablo Pabucu

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Bağlantı Kurmayı Kolaylaştıran Kablo Pabucu

Kablo aksesuarları içinde önemli bir yere sahip olan kablo pabucu, birçok işlemi daha etkili bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Genel olarak kablo pabucu çeşitleri, kabloları elektrikli cihazlara, yüzeylere, mekanizmalara ya da diğer kablolara bağlamak için kullanabileceğiniz ürünlerden oluşur. Onarım ya da bakım işleri için kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilecek biçimde dizayn edilen ürünler, pratikliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Ürünler, genellikle doğrudan bağlama yöntemlerinin mümkün olmadığı durumlarda işlemleri kolaylaştırmaya yardımcı olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Kabloların yanı sıra tellerin bağlanması için de kullanışlı hale gelen ürünler, geniş kullanım alanı sayesinde kablolama işlemlerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Farklı ebatlardaki kablolar arasındaki bağlantının kurulmasını da sağlayan ürünler, elektrik sistemlerinde önemli bir ihtiyacı karşılar. Ürünleri incelediğinizde farklı türde birçok seçenek olduğunu görebilirsiniz. Elektrik kablo pabucu çeşitlerinden aküler için tasarlanan modellere kadar birçok alternatif vardır. Ürünleri nerede kullanacağınızı belirledikten sonra seçiminizi yapabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz. Kablo pabucu fiyatları ve seçenekleri arasından istediğiniz özelliklere sahip olan ürünü kolaylıkla bulabilir, kullanım alanınıza uyum sağlayan ürünle işlemlerinizi kısa süre içinde yapabilirsiniz.

Kablo Pabucu Kullanımı

Kablo pabucu çeşitleri incelendiğinde genel olarak üç farklı tipte ürün olduğu görülebilir. Sıkıştırma, mekanik ve standart ürünlerin her biri farklı şekillerde kullanılır. Ürünlerin nasıl kullanıldığı hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, işlemlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz:

 • Sıkıştırma tipi olarak nitelendirilen ürünler, bağlantı yapmak için kullanılır. Sıkıştırma tipi olanları kullanmak için kablo pabuç pensesi çeşitlerinden birini edinmeniz gerekir. Kablo ile pabucu birlikte sıkıştırarak bağlantıları kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sıkıştırma tipi ürünleri kullanırken kablo bağlantılarında daha az akım kaybı olur. Bununla beraber ürünleri pabuç üreticisinin tavsiye ettiği aletlerle beraber kullanmalısınız.
 • Mekanik tipteki ürünlerin bir ucunda cıvatayı tutturmak için bir mekanizma ile diğer ucunda kabloyu sokmak için bir çeşit makara yer alır. Burada bağlantıyı somun anahtarları ya da diğer sabitleme araçlarıyla gerçekleştirmeniz gerekir.
 • Standart ürünlerde bağlantı tipine göre farklı uçlar içerir. Lehimleme, kaynak ya da kıvırma yoluyla bağlantıları kurabilir, kablolama işleminizi kısa süre içinde gerçekleştirebilirsiniz. Pabucun diğer ucunda ise cıvata, vida ya da yaylı klips kullanabileceğiniz bir alan yer alır. Bu alandan pabuçları bağlantı noktasına sabitleyebilirsiniz. Ürün seçiminde bulunurken konnektör ucunu terminal tipine ve bağlantı şekline uygun olarak tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde istediğiniz işlemi yapmakta zorlanabilir, olması gereken verimli sistemi kuramayabilirsiniz.

İzolesiz ya da izoleli kablo pabucu çeşitlerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, ürünleri pratik bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım kolaylığıyla öne çıkan ürünler sayesinde gereksinimlerinizi kısa süre içinde giderebilir, sistemlerinizi dilediğiniz gibi kurabilirsiniz. Ürünleri ne için kullanacağınıza karar verdikten sonra kablo pabucu fiyatları ve seçenekleri arasından kısa süre içinde seçiminizi yapabilirsiniz.

Kablo Pabucu Takma Prosedürü

Kablo pabucu tiplerinin kullanım şeklinin yanı sıra takma prosedürleri de oldukça önemlidir. Ürünlerin takma prosedürü genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Herhangi bir elektrik tesisatı ya da bakım işlemine geçmeden önce ürünleri kullanacak kişinin güvenlik önlemlerini ve kişisel koruyu ekipmanlarını kullandığından emin olması gerekir. Doğru pabuç çeşidinin seçimi de oldukça önemlidir.
 • Satın aldığınız ürün için hangi el aletinin kullanılmasının önerildiğini dikkate alarak işleme geçebilirsiniz.
 • Uygun bir sıyırıcı kullanarak yalıtımı konnektörün giriş deliğine eşit bir mesafe bırakana kadar çıkarın ve kullanacağınız pabuç için ekstra paylar bırakın. Örneğin, bu paylar 3 mm ya da 5 mm olabilir.
 • Bağlantıyı kuracağınız kablonun üzerindeki oksitleri gidermek için yüzeyini temizleyin ya da fırçalayın.
 • Teli, kabloyu ya da iletkeni ürünün ucundaki ilgili noktaya yerleştirin. Yapılan bağlantının güçlü olduğundan emin olmak için uygun sıkma aletlerini kullanın. Sıkma işlemini iyi bir şekilde gerçekleştirirseniz verimli elektrik bağlantıları elde edersiniz.
 • Oluşabilecek direncin ve korozyonun önüne geçmek için bağlantı yüzeylerini temizlemeniz gerekir. Sağlam ve güvenli bir bağlantı kurmak için uygun somunları ya da cıvataları tercih etmelisiniz.
 • Kablo izolasyonunu dikkatli bir şekilde çıkardıktan sonra herhangi bir kablo demetini kesmediğinizden emin olmalısınız. Ardından kablo şeritlerini tamamen pabucun uzunluğuna girdiğinden emin olun. Tüm tellerin pabuca iyi bir biçimde takıldığından emin olduktan sonra kıvırma işlemini yapabilirsiniz.
 • Kabloların yalıtımını önerilenden fazla soymamanız gerekir ve uyumsuz kıvırma kalıplarından kaçınmalısınız. Ayrıca kıvırma işlemi için önerilen kablo pabucu sıkma pensesi çeşitlerinden başka bir ürün de kullanmamanız gerekir.

Prosedürleri takip ettikten sonra istediğiniz işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilir, pabuçları dilediğiniz gibi takmaya başlayabilirsiniz.

Kablo Pabucu Çeşitleri

Pabuç çeşitlerini incelediğinizde birçok farklı ürün olduğunu görebilirsiniz. Ürünlerin ne olduğu hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, sizin için hangisinin daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Yapacağınız işlem doğrultusunda seçenekler arasından tercihinizi yapabilir, pratik bir şekilde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

 • Akü kablo pabucu çeşitleri, elektrik iletkenliğine sahip olan ürünlerden oluşur. Isıya ve paslanmaya karşı dayanıklı olduğu için akülerde istenilen performansın elde edilmesini kolaylaştırır. Hem sert hem de yumuşak olabilen ürünler arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Ayrıca otomobillerin yanı sıra makine sanayi sektörlerinde de kullanılabilen ürünler, çok yönlülüğüyle birçok farklı ihtiyacı karşılamayı başarır.
 • Elektrik kablo pabucu çeşitleri çok sık tercih edilen modellerden oluşur. Genellikle ön bölümü yuvarlak olacak şekilde dizayn edilen ürünler, pratik bir kullanıma sahiptir. Yuvarlak kablo pabucu olarak da isimlendirilen ürünler, birçok farklı boyut seçeneğine sahiptir. Kullanacağınız kablonun ölçülerini dikkate alarak elektrikli kablo pabucu ölçüleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
 • Çatal kablo pabucu ise diğerleriyle kıyaslandığında farklı bir tasarıma sahiptir. İsminden de anlaşılabileceği gibi çatal şeklinde olan ürünler, kabloları belirli bir yere sabitleme amacıyla kullanılır. Örneğin, panolarda çok telli iletkenleri bir araya getirmek için kullanılabilir.
 • İğne uçlu kablo pabucu da sıklıkla tercih edilen ürünler arasında bulunur. Diğerleriyle karşılaştırıldığında çok daha ince bir uca sahip olan ürünler, genellikle tel ya da ebatı küçük olan kabloların montaj işleminde kullanılır. İğne ucu genellikle 0,5 mm ile 1,5 mm arasında değişkenlik gösterir.
 • Yuvarlak uçlu modeller ise daha geniş kablolar için idealdir. Birçok farklı boyut seçeneğine sahip olduğu için birçok farklı kabloyla beraber kullanılabilir. Kablo kesitinin ölçülerini göz önünde bulundurarak yuvarlak modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Kablo pabucu seti ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne kolaylıkla ulaşabilir, farklı elektronik sistemlerin bağlantılarını kurmaya başlayabilirsiniz. Kablo pabucu fiyatları ve modelleri arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçiminizi yapabilir, sağlam ve dayanıklı sistemler kurmaya başlayabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Kablo Pabucu Çeşitleri

Kablo pabuçları üretildikleri malzemelere göre de kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Malzeme, ürünlerin kullanım alanını belirleyen faktörler arasında yer alır. Ürünlerin malzemeleri genel olarak şu şekildedir:

 • Bakır kablo pabucu çoğunlukla akülerin bağlantılarında kullanılır. Yüksek sıcaklığa ve korozyona karşı dirençli olduğu için makine sanayi sektöründe de sıklıkla tercih edilir.
 • Alüminyum kablo pabucu çeşitleri, dağıtım ekipmanındaki güç kablolarının bağlantısında kullanılan ürünlerdir. Parlak bir yapıya sahip olan ürünler, elektrik bağlantılarının önemli parçaları arasında bulunur.

Ölçü, malzeme ve kullanım tipi gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan ürünlere Koçtaş fırsatlarıyla ulaşabilir, sistemlerinizi dilediğiniz gibi kurmaya başlayabilirsiniz. Kablo ekleme pabucu çeşitleri sayesinde zorlu bağlantıları gerçekleştirebilir, ürünlerin sunduğu fonksiyonellikten yararlanabilirsiniz. Koçtaş’taki uygun kablo pabucu fiyatları arasından kaliteli ürünlere bütçenizi zorlamadan erişebilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.

Kablo Pabucu Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kablo pabucu nedir?

Kablolama işlemlerinin önemli bir parçası olan ürünler, pek çok farklı amaçla kullanılabilir. Montaj, bakım ve onarım işlemlerini kolaylaştırmasıyla öne çıkar. Kalıcı bir bağlantı kurulması gerektiğinde pabuç çeşitleri fonksiyonel hale gelir. Yüksek kaliteli elektrolitik bakırdan üretilen ürünler, çeşitli çaplarda montaj deliklerine sahip olduğu için her yerde kolaylıkla kullanılabilir.

Kablo pabucu ne işe yarar?

Ürünler, genel olarak kabloları birbirine ya da ayrı bir bağlantı noktasına bağlamak amacıyla kullanılır. Bir bağlantı elemanı olan ürünler, montajdan bakıma ve onarıma kadar çeşitli işlemlerde kullanılır. Pabuçlar, bir bağlantı olması gereken ve doğrudan bağlantının uygun olmadığı yerlerde kullanılan önemli bir üründür.

Kablo pabucu nasıl takılır?

Pabuç türüne göre takma işlemi değişkenlik gösterse de ürünler genel olarak bağlanacak kablo ya da tellere sıkıştırılarak takılır. Farklı boyut ve malzemelerden üretilen ürünleri bağlamak için penseler kullanılması gerekir.

En Çok Satan Kablo Pabucu Hangileri?

Koçtaş Kablo Pabucu kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Kablo Baği 140x2.5 5 Renk 20 Şer Adet
 2. Kablo Baği 100x2.5 5 Renk 20 Şer Adet
Daha fazla göster
180 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: