200 TL Üzeri Kargo Bedava

Kroşe

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kaliteli ve İşlevsel Kroşe Modelleri

Elektrik, internet, telefon gibi sistemlerin yaşam alanlarında istenilen noktaya taşınması için kullanılan kabloların duvara sabitlenmesini sağlayan aparatlara kroşe denir. Sıva üstüne uygulanan bu sabitleme işlemi için önemli bir parçadır. Farklı malzemeden yapılan bu ürün çeşitleri yaşanılan ortamın daha düzenli görünmesini sağlar. Kabloların ideal gerginlikte ve dengede kalmasını sağlayan yapısı ile duvar kroşe modelleri işlevsel bir kullanım sunar.

Bu ürünler hem duvara hem kabloya sabitlenir. Bu sayede iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılır. Birden fazla kablonun bir arada olduğu geçiş hatlarında düzenli bir görünüm yaratmak için kablo düzenleyicisi tercih edilir. Bu ürün ise tek bir kablonun sabitlenmesini sağlar. Yapışkanlı aparatlar düzenleyici görevi görür. Özellikle çalışma masası altına bulunan kablo yığınlarını düzenlemek için yapışkanlı aparatları kullanabilirsiniz. Herhangi bir delik açma işlemi yapmadan kısa sürede kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Kroşe Çeşitleri Nelerdir?

Kablo kroşe modelleri farklı malzemelerden üretildiği için her ortama kolaylıkla uyum sağlar. Kabloların yapısına uygun olacak şekilde tasarlanır. 2 numara kroşe ve 3 numara kroşe isimlendirilen ölçüler kabloların kalınlığına uygun olarak seçilir. Kabloların hasar görmeden kalabilmesi ve etkili çalışabilmesi için uygun ölçüdeki model ile sabitlenmesi önemlidir. Gereğinden fazla küçük olan modeller kabloların sıkışmasına neden olabilir. Böyle durumlarda elektrik akımında sorun yaşanır. Cihazların zarar görmemesi ve sistemin doğru çalışabilmesi için kablonun ideal sıkılıkta sabitlenmesi gerekir.

İç ve dış mekanlarda kullanılan sabitleme aparatları belli aralıklarla temizlenmelidir. Kablo ve boruların yüzey boyunca düzgün şekilde ilerlemesini sağlayan bu aparatlar zamanla tozlanabilir. Özellikle metal aparatlar uzun süre temizlenmediği zaman tozdan ve kirden dolayı paslanabilir. Kabloların yapısına zarar vermeden yumuşak bir bez veya fırça yardımıyla temizleme işlemi kolayca yapılabilir. Temizlik işleminde dikkat edilmesi gereken önemli nokta elektrik tesisatında suyla işlem yapılmamasıdır. Kablo ve boruların tozdan arındırılması için kuru bir fırça, bez yeterli olur. Aksi halde elektrik çarpması gibi ev kazaları yaşanabilir. Yaşam alanlarınızın temiz olması hem sağlığınız hem güvenliğiniz için önemlidir.

Plastik Kroşe

Plastik modeller açık ve kapalı alanlarda çok sık kullanılan tasarımlardır. Çevresel etkenlere karşı dayanıklı olan plastik malzemeden yapıldığı için uzun ömürlü olur. Plastik haznesi kablonun içinde rahatlıkla ilerlemesini sağlar. Kenar kısmında yer alan çivisi ile duvara, zemine, tavana rahatlıkla sabitlenebilir. Beton çivili kroşe modelleri kolon gibi çakılması zor alanlarda iyi bir sabitleme işlemi yapılması için gereklidir. Beton çiviler sert yüzeylere daha iyi girebilir.

Vidalı Kroşe

Vidalı modeller çivili olanlara göre daha işlevsel bir tasarıma sahiptir. Hareketli yapısı ile istenilen şekilde ayarlanabilir. Vidalama sistemi yüksekliği ve genişliği kabloya göre ayarlama imkanı verir. Kabloların ve küçük boruların düzgün şekilde ilerlemesini sağlayan vidalı kroşeler plastik yapısı ile uzun süre dayanıklı olur. Paslanma, küflenme, çizilme, kırılma gibi olumsuz durumlara karşı dirençlidir.

Metal Kroşe

Metal modeller tek delikli, çift delikli ve sıra modeli olarak farklı tasarlanır. Genellikle zorlu çevresel etkilere maruz kalan dış mekanlarda tercih edilir. Hasar görmemesi ve hareket etmemesi gereken kabloların sıkı bir şekilde sabitlenmesi için kullanılır. Güçlü yapısı sayesinde ağır olan boru ve kabloların sabitlenmesini sağlar. Plastik olan modellere göre çok daha yüksek performans gösterir. Apartman, işyeri, fabrika, atölye, toplu kullanım alanları gibi mekanlarda bulunan doğalgaz, su, elektrik gibi kaynakların taşınmasını sağlayan boruları sabitlemek için metal aparat tercih edilir.

Çelik Kroşe

Çelik malzemeden üretilen modeller paslanmaya karşı dayanıklı bir duruş sergiler. Özellikle doğalgaz ve su borularının sabitlenmesi için tercih edilen çelik modeller çevresel etkenlere karşı oldukça dirençlidir. Çelik suya, buhara, neme karşı sağlam bir yapıdadır. Uzun ömürlü bir tesisat sistemi için kroşe seçiminde çelik modeller daha sık değerlendirilir.

Çelik sabitleme aparatları geniş hazneli olan modelleri ile su ve doğalgaz borularının tesisatında kullanılır.

Yapışkanlı Kroşe

Yapışkanlı modeller şık görünümü ve pratik kullanımı ile ideal bir seçim olur. Yüzeyde herhangi bir delik açılmasına gerek kalmadan rahatlıkla kullanılır. Özellikle iç mekanlarda duvar ve zeminin zarar görmemesini önlemek amacıyla yapışkanlı kroşeler tercih edilir. Farklı boyutlarda üretilen bu modeller ince kabloların doğru şekilde ilerlemesini sağlar.

Kablo kroşe çeşitleri her ihtiyaca ve kabloya göre tasarlanır. Yaşam alanlarınızı daha konforlu ve düzenli hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz elektrik sisteminin yedek parça aparatlarını tercih edebilirsiniz.

Kroşe Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Ev ve işyerlerinde sistemlerin düzgün çalışması için kabloların, boruların, tesisat parçalarının doğru seçilmesi gerekir. Kabloların ve boruların yüzeye sabitlenmesini sağlayan kroşeler farklı tasarımları ile üretilir. Ürün seçiminde bazı önemli noktalara dikkat ederek yaşam alanlarınızın tesisatını işlevsel hale getirebilirsiniz;

  • Ürün seçerken dikkat edilmesi gereken önemli nokta kullanıldığı alan ve malzemedir. Kablolar için iç mekanlarda yapışkanlı kroşeler tercih edilebilir. Ancak doğalgaz boruları gibi ağır sistemler için metal kroşeler daha uygun olur.
  • Ölçü ve boyut önem taşıyan bir diğer unsurdur. Kablonun ve borunun yapısına uygun tercih edilen modeller tam uyum sağlar. Sert ve dolgulu zeminlere delme işlemini kolay yapmak için beton çivili olan modelleri değerlendirebilirsiniz.
  • Çevresel etkenlerin yoğun olduğu dış mekanlarda kullanılan modeller sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Otopark, garaj, bodrum, bahçe, teras gibi nemli ve rutubetli ortamlarda paslanmaz özelliği olan ürünleri kullanabilirsiniz.
  • Sabitleme aparatları arasında seçim yaparken tesisatın özellikleri ve tamirat süreci göz önüne alınmalıdır. Kabloların düzgün şekilde sabitlenmesi ve farklı yerlere taşınması elektronik cihazlarınızın verimli çalışmasında önem taşır.
  • Vidalı sabitleme aparatlarında uygun sıkılaştırma derecesini uygulamak gerekir. Çok sıkı şekilde vidalanan aparatlar kabloların veya boruların sıkışmasına neden olabilir. Tesisatın yapısını olumsuz etkileyen bu durumu önlemek için kabloların kalınlığını göz önüne almak önemlidir.

Kroşe Fiyatları

Kroşe fiyatları; malzemesine, yapısına, ölçülerine ve sağlamlığına göre değişiklik gösterir. Çelik malzemeden yapılan sabitleme aparatları yapışkanlı ve plastik olan modellere göre daha yüksek fiyattan satılır. Özellikle boruların taşındığı metal aparatlar daha sağlam bir tasarıma sahiptir. Bina tesisatında, fabrika ve atölye gibi üretim noktalarında metal aparatlar daha sık tercih edilir.

Çivili kroşe modelleri beton çivili olanlara göre daha uygun fiyata sahiptir. Elektrik ve internet kablosunu duvara sabitlemek için sıradan çivili kroşe modellerini tercih edebilirsiniz.

Dekorasyon açısından estetik bir görünüm sunan yapışkanlı aparatlar kablo dağınıklığını ortadan kaldırır.

Yaşam alanlarınızda kullandığınız enerji kaynaklarının tesisatları uzman kişiler tarafından tamir edilmelidir. Özellikle elektrik, doğalgaz gibi riskli tesisatlarda herhangi bir sorun yaşadığınızda yeterli bilgi ve deneyime sahip değilseniz uzmanlardan destek almanız önemlidir. Bilinçsizce yapılan tamirat işlemleri hem sağlığınızı hem cihazlarınızı olumsuz etkileyebilir. Tesisatın yetkili kişiler tarafından döşenmesi ve herhangi bir sorunda uzman yardımı alınması daha büyük masrafların önlenmesini sağlar. Koçtaş’ın sunduğu yedek parça ve aparatları inceleyerek bütçenizi zorlamadan tesisat sisteminizi daha düzenli hale getirebilirsiniz. Uygun kablo sabitleme aparatları fiyatları sayesinde Koçtaş, her bütçeye uygun seçenekler sunar. Güvenilir markaların sarf malzemelerini ve tesisat parçalarını sunan Koçtaş, yaşam alanlarınızın daha konforlu hale gelmesini sağlar. Erişilebilir kroşe fiyatları ve kaliteli malzemeleri ile Koçtaş, ihtiyaç duyduğunuz tüm tesisat ürünlerini size ulaştırır.

Kroşe Modelleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kroşe nedir?

Kabloların ve boruların sıva üstünde düzgün şekilde ilerlemesini sağlayan aparatlardır. Çevresel etkenlere karşı kabloların ve boruların sabit kalmasını sağlar. Kaynaktan alınan enerjinin yaşam alanlarına düzgün şekilde dağıtılması için önemlidir.

Kroşe çeşitleri nelerdir?

Sabitleme aparatları; plastik, metal, çivili, vidalı, yapışkanlı olmak üzere farklı şekilde tasarlanır. Her ihtiyaca ve tesisata kolayca uyum sağlayan sabitleme aparatları kullanım durumuna göre seçilir. Kablonun ve borunun yapısı, sabitlenen ortamın yapısı seçim anında göz önünde bulundurulması gerekir.

Çivili kroşe nedir?

Çivili sabitleme aparatı, kabloyu içine alan haznesi ve duvara sabitlenen çivi detayı ile öne çıkar. Özellikle elektrik ve internet kablolarını duvara sabitlemek için sık kullanılır. Pratik şekilde monte edilen yapısı ile her yaşam alanında bulunur. Farklı ölçülerde tasarlanan büyüklüğü yaşam alanlarında kullanılan elektronik cihazların kablolarını düzenlemek için idealdir.

Yapışkanlı kroşe nasıl kullanılır?

Yapışkanlı aparatları kullanmak için öncelikle arka yüzünde bulunan bandı açmanız gerekir. Tırnak kısmından başlayarak koruyucu filmi çıkarıp yüzeye sıkıca bastırabilirsiniz. Birkaç dakika bastırarak beklemeniz daha iyi sonuç almanızı sağlar. Tekli veya çoklu kablo delikleri ile geniş sabitleme seçeneği sunan bu modeller pratik bir kullanım sunar.

En Çok Satan Kroşe Hangileri?

Koçtaş Kroşe kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Ortaç Ogpa-11 Odbk-15 Polyami̇d Kapakli Si̇yah Kroşe ( 20 Adet )
  2. Beton Çivili Kroşe
Daha fazla göster
51 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: